OBYWATEL LITWY UKRADŁ CIĄGNIK SIODŁOWY WRAZ Z ŁADUNKIEM KAWY O WARTOŚCI 350 000 EURO

Dodano: 2009-10-27

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie, obywatelowi Litwy. Oskarżony na terytorium Niemiec, dokonał kradzieży samochodu ciężarowego wraz z naczepą i ładunkiem kawy o łącznej wartości 350.000 Euro.

W toku śledztwa ustalono, że w nocy z 7 na 8 czerwca 2009r., w Poczdamie, na terytorium Niemiec podejrzany poprzez zdemontowanie urządzenia klimatyzującego, a następnie odłamanie obudowy kolumny kierowniczej i zerwanie urządzenia blokującego kierownicę oraz zabezpieczenia stacyjki, dokonał zaboru w celu przywłaszczenia ciągnika siodłowego wraz naczepą i ładunkiem w postaci kawy. Jego wartość wyniosła 350.000 Euro. 

Kurs Euro na dzień 8 czerwca b.r. kształtował się w kwocie 4,5353 złotych. 

Pomimo tego, że o kradzieży doszło na ternie Niemiec, to zainstalowany w tym pojeździe system GPS zlokalizował pojazd na parkingu w miejscowości Kalsk. Natomiast podejrzany znajdował się w szoferce skradzionego pojazdu w chwili ujawnienia go przez funkcjonariuszy policji.

Sprawca czynu przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, ze poruszał się tym autem jedynie jako autostopowicz, jadąc z Niemiec na Litwę. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Kradzież
- Areszt tymczasowy

w Precedensach:
- Kradzież/ włamanie/ otwarta przestrzeń/ zabór samochodu