DOKONAŁ KRADZIEŻY NARZĘDZI ŚLUSARSKICH WARTOŚCI PONAD 4 TYSIĘCY ZŁ

Dodano: 2009-10-26

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nieustalonym dniu w okresie od 31 lipca do 3 sierpnia 2009 r. w Żaganiu, działając wspólnie i w porozumieniu z trzema nieletnimi, po uprzednim zerwaniu kłódek zabezpieczających dwie skrzynie przy naczepie ciągnika siodłowego m-ki Scania, który stał zaparkowany na jednej z żagańskich ulic, z wnętrza skrzyń zabrał narzędzia ślusarskie, przewody elektryczne, złącza i inne elementy do technicznej obsługi pojazdu o łącznej wartości 4612,04 zł, działając na szkodę właściciela firmy, do którego auto należało.

Jak ustalono pewnego dnia sprawcy przechodzili obok zaparkowanego ciągnika siodłowego, do którego zamocowana była naczepa. Wiedząc, że w skrzyniach zawieszonych przy ciężarówce znajdują się przedmioty, które mogliby później sprzedać na skupie złomu, włamali się do nich i poprzez przełamanie zabezpieczenia w postaci kłódek dokonali kradzieży narzędzi ślusarskich, przewodów elektrycznych, złącz i innych elementów do technicznej obsługi tego pojazdu. Fakt kradzieży ujawnił w dniu 3 sierpnia 2009 r. kierowca ciężarówki.

Sprawca kradzieży, niespełna dziewiętnastoletni mężczyzna, został tymczasowo aresztowany.  Mimo swojego młodego wieku był już trzykrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności./jcz