ZŁAPANI PODCZAS PRÓBY WŁAMANIA DO BARU

Dodano: 2009-10-23

 Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 20 do 27 lat. Oskarżeni w nocy 26 sierpnia 2009 r. w Gubinie, działając wspólnie i w porozumieniu , poprzez wybicie szyby w drzwiach wejściowych usiłowali dokonać włamania do jednego z barów, jednakże zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na zatrzymanie ich przez funkcjonariuszy policji.

Jak ustalono tamtej nocy ok. godz. 3 nad ranem oskarżeni postanowili, że włamią się do baru. Będąc na miejscu po uprzednim wybiciu przez jednego nich , 20-letniego mężczyznę kratą metalową szyby w oknie drzwi wejściowych do baru, a następnie kruszeniu pozostałego oknie szkła , usiłowali wejść do środka. W tym momencie nadjechał radiowóz policji ,który zatrzymał sprawców i przewiózł do Izby Wytrzeźwień. Na miejscu zdarzenia ujawniono parę lateksowych rękawiczek, które 20-latek miał na sobie podczas włamania.

Sprawcy podczas przesłuchań w większości nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Dwudziestolatek, który wybijał szybę został tymczasowo aresztowany. Sprawcom grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. /jcz

zobacz takze:
- w Precednsach - Kradzież z włamaniem/ fizyczne przełamanie zabezpieczenia/ sygnalizowana wola dysponenta mienia