NIETRZEŹWY KIEROWAŁ ROWEREM NA ZAKAZIE

Dodano: 2009-10-22

Zielona Góra - Świdnica. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 22 maja 2009 r. w Świdnicy, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości 0,80 promila alkoholu we krwi po drodze publicznej, nie stosując się do zakazu prowadzenia rowerów orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.

Jak ustalono tamtego dnia mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w miejscowości Świdnica po krótkim pościgu. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości. Potwierdziło to następnie przeprowadzone badanie krwi. 

Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i domówił składania wyjaśnień. 

Czterdziestodziewięciolatek został poddany badaniom przez biegłych . Rozpoznali oni u niego zespół zależności alkoholowej, a tym samym w chwili popełniania czynu oskarżony miał ograniczoną zdolność do pokierowania swoim postępowaniem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. /jcz 

zobacz także:
-  w Precedensach - Bezpieczeństwo w komunikacji/ środki karne/ zakaz prowadzenia pojazdów