UKRADŁ TELEFON I POBIŁ WŁAŚCICIELA AUTA

Dodano: 2009-10-22

Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony działając w celu utrzymania się w posiadaniu telefonu komórkowego należącego do pokrzywdzonej, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży użył przemocy wobec mężczyzny, uderzając go pięścią w twarz.

W toku śledztwa ustalono, że w dniu 18 czerwca 2009 r. podejrzany idąc do jednej z miejscowości powiatu wschowskiego zauważył zaparkowany samochód. Chwycił za jego klamkę. Okazało się, że jest otwarty. Wszedł do środka i zauważył leżący tam telefon. Schował go wówczas do kieszeni. 

Po pewnym czasie właściciel samochodu zauważył, że w jego aucie siedzi mężczyzna. Podszedł wraz z pokrzywdzoną bliżej samochodu. Podejrzany udawał bardzo pijanego. Kobieta zorientowała się, że z samochodu został skradziony jej telefon. Po chwili oskarżony wyjął z kieszeni spodni telefon, lecz nie oddał go pokrzywdzonej. Kiedy właściciel samochodu po raz kolejny chciał odebrać mu telefon, podejrzany uderzył go pięścią , a następnie głową w twarz. Podejrzany uciekł, porzucając telefon. Pomimo poszukiwań, telefonu nie udało się odnaleźć. 

Dwudziestoczterolatek był karany sądownie. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Oskarżony złożył do sądu wniosek o dobrowolne poddanie się karze. W razie odrzucenia wniosku, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. /mz

zobacz także
w Ciekawie...nie tylko o prawie:
- Kradzież
- Przemoc
- Kaucja, czyli poręczenie majątkowe
- Pobicie