ADWOKAT PONOWNIE OSKARŻONY

Dodano: 2004-08-27

Prokuratura Rejonowa w Żarach poinformowała, że skierowano do sądu akt oskarżenia przeciwko znanemu zielonogórskiemu adwokatowi Stanisławowi T. Prokurator oskarżył go o to, że 31 maja 2004 r. będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochodem osobowym i spowodował drobną kolizję drogową .

Jak ustalono Stanisław T. na skrzyżowaniu ul. Waryńskiego i Podgórnej w Zielonej Górze uderzył w samochód marki "Mercedes", którym kierował Piotr K. "Peugeot" prowadzony przez adwokata pojechał jednak dalej. W związku z tym poszkodowany kierowca Mercedesa ruszył za sprawcą kolizji a gdy go zatrzymał i otworzył drzwi od jego auta, poczuł od niego woń alkoholu. Sprawca kolizji zaczął oddalać się twierdząc, że to nie on kierował autem. Po przyjeździe policji podejrzanego Stanisława T. czterokrotnie poddano badaniu trzeźwości W wyniku czego stwierdzono u niego I- 2.16, II -2.05,III- 1.94, IV - 1.86 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W toku postępowania przygotowawczego ustalono ponadto, że Stanisław T. był już karany wyrokiem Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu z dnia 29 października 2002 r. za takie samo przestępstwo. Podejrzanemu wymierzono wtedy karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat. Wyrok ten stał się prawomocny z dniem 18 lutego 2003 r.

Z powyższego wynika, że Stanisław T. w okresie próby popełnił przestępstwo umyślne podobne do tego, za które orzeczono mu prawomocnie karę pozbawienia wolności. Oskarżonemu zgodnie z artykułem 178a §1 grozi kara grzywny , ograniczenia wolności, albo jej pozbawienia wolności do lat 2.