WANDALIZM NA STADIONIE

Dodano: 2004-08-27

Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli poinformowała, że nadzoruje dochodzenie przeciwko 20 letniemu uczniowi technikum - Robertowi F. podejrzanemu o to, że w dniu 14 sierpnia 2004 r. na stadionie miejskim w Nowej Soli dokonał uszkodzenia 204 krzesełek, poprzez porysowanie ich powierzchni ostrym narzędziem, czym spowodował straty w wysokości 6 900 zł, na szkodę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Soli.

O akcie wandalizmu organy ścigania zostały powiadomione 3 dni później. Uszkodzone siedziska zostały zamontowane na stadionie w związku z inauguracją spotkań ligowych III - ciej ligi, do której po kilkuletniej przerwie powróciła miejscowa drużyna "Arka" Nowa Sól, tuż przed rozpoczęciem rundy jesiennej spotkań piłkarskich. Uszkodzone mienie nie było ubezpieczone, na wypadek tego typu zdarzeń.

Policja wytypowała sprawcę zdarzenia 20 sierpnia, a przedwczoraj tj. 25 sierpnia 2004 r. przeprowadzono w jego mieszkaniu przeszukanie i został on zatrzymany. Ustalono też, że napisy tej samej treści, co na zniszczonych krzesełkach na stadionie miejskim, znajdują się także na wielu innych obiektach na terenie miasta Nowa Sól.
Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci oddania pod dozór Policji.