STRZAŁY W JEZIORACH DOLNYCH

Dodano: 2004-08-27

Prokuratura Rejonowa w Żarach poinformowała, że w dniu 24 sierpnia 2004 r. w godzinach rannych funkcjonariusze KP Lubsko udali się do miejscowości Jeziory Dolne, gm. Brody celem zrealizowania postanowienia Prokuratora Rejonowego w Żarach o przeszukaniu pomieszeń mieszkalnych osoby podejrzanej o posiadanie broni palnej i amunicji bez zezwolenia.

Po przybyciu na miejsce i poinformowaniu właściciela posesji o celu przeszukania funkcjonariusze Policji weszli do środka, gdzie stojący w drzwiach mężczyzna, trzymając w ręku wycelowany w stronę funkcjonariuszy przedmiot przypominający broń, zagroził im pozbawieniem życia. Wobec powyższego wycofali się oni poza posesję. Przyległy teren został zabezpieczony a na miejsce przybył Komendant KP Lubsko oraz z-ca Komendanta KPP Żary celem prowadzenia negocjacji w sprawie udostępnienia posesji dla wykonania czynności przeszukania.

Z uwagi na bezskuteczność negocjacji na miejsce przybyli funkcjonariusze KWP w Gorzowie Wlkp. Zespół Negocjacji, którzy dalej prowadzili rozmowy. Nie przyniosły one jednak rezultatu. Podejrzany w międzyczasie zadrutował drzwi wejściowe oświadczając, że nie podda się dobrowolnie. Po godz. 17 funkcjonariusze z Grupy Antyterrorystycznej KWP w Gorzowie Wlkp. poprzez wyłamanie drzwi od podwórza weszli do mieszkania. Wewnątrz niego zastali mężczyznę tzrymającego w obu rękach broń wycelowaną w kierunku funkcjonariuszy Policji, a nastepnie podczas obezwładniania go, oddany został strzał z trzymanej w drugiej ręce broni w kierunku podłogi. W/w zostł zatrzymany a w jego mieszkaniu podczas przeszukania ujawniono broń i amunicję.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusz Grupy Antyterrorystycznej doznał rany ciętej dłoni.
W sprawie wszczęto śledztwo, przedstawiono zarzuty zatrzymanemu i w dniu 26 sierpnia skierowano wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.