WYŁUDZILI "OKUP"

Dodano: 2004-08-26

Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim poinformowała, że został skierowany do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mieszkańcom Gubina: 21 letniemu Grzegorzowi Ś. 34 letniemu Robertowi J. oraz 20 letniemu Krzysztofowi N. Prokurator oskarżył ich o kradzież samochodu celem uzyskania korzyści majątkowej w razie jego zwrotu prawowitym właścicielom.

Jak ustalono syn właścicieli samochodu latem 2003 r. zgubił kluczyk do niego na posesji Krzysztofa N. Niestety mimo starań nie mógł go odnaleźć. O zagubieniu kluczyka syn nie powiadomił rodziców. W późniejszym czasie kluczyk ten znalazł Krzysztof N. i wraz z Grzegorzem Ś. i Robertem J. postanowił, że ukradną auto z garażu rodziców kolegi a następnie zażądają od nich pieniędzy. Tak też zrobili. W dniu 27 stycznia 2004 r. Robert J. dokonał włamania do garażu i ukradł auto. Trzy dni później z kolei, Grzegorz Ś. zażądał korzyści majątkowej w wysokości 4 000 zł od rodziców kolegi grożąc natychmiastowym zniszczeniem samochodu w razie nie otrzymania gotówki. Pokrzywdzeni wyrazili zgodę na zapłacenie "okupu" co też uczynili - nie odzyskali jednak auta z powrotem.

Sprawcy zdarzenia zostali zatrzymani. Wobec dwóch pierwszych z nich - Grzegorza Ś. i Roberta J. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zastosował tymczasowe aresztowanie. Oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.