37-LETNIA KOBIETA OSKARŻONA O OSZUSTWA I FAŁSZERSTWA

Dodano: 2019-08-30

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniej kobiecie.
Oskarżonej zarzucono, że w okresie od 18 do 20 września 2013 roku w Żarach, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła ustalonego  mężczyznę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości w kwocie 64 030 euro oraz 13 030 zł poprzez wprowadzenie go w błąd co do zamiaru zwrotu tych pieniędzy, przedkładając na potwierdzenie możliwości spłaty pożyczki podrobiony akt notarialny z dnia 7 listopada 2012 roku mający potwierdzić, iż oskarżona jest właścicielem lokalu mieszkalnego położonego w Kaliszu.
 
Kobiecie  zarzucono także, że  12 marca 2013 roku w Żarach, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej złożyła wniosek w jednym z banków o przyznaniu kredytu ratalnego posługując się danymi ustalonego mężczyzny. Oskarżona kobieta złożyła w banku nieprawdziwe oświadczenie ustne co do zatrudnienia i wysokości osiąganych dochodów, a następnie podrobiła podpis tego mężczyzny podpisując się za niego na umowie kredytowej na kwotę 3 066,50 zł na zakup laptopa. Ustalono nadto, że podobne sytuacje miały miejsce jeszcze 13 marca 2013 roku kiedy to oskarżona posługując się tymi samymi danymi osobowymi zaciągnęła inny kredyt.
 
Z kolei  9 lutego 2015 roku w Wałbrzychu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej za pośrednictwem portalu internetowego z ogłoszeniami oskarżona  doprowadziła pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 300 zł poprzez wprowadzenie w błąd co do zamiaru przekazania telefonu iPhone 5 S i  po otrzymaniu wpłaty zaliczki za telefon nie dostarczyła go jej, jak również nie zwróciła pieniędzy.
 
20 kwietnia 2015 roku w Szczecinie, oskarżona tym razem także zamieszczając ogłoszenie na internetowym portalu ogłoszeniowym , zaoferowała do  sprzedaży torebkę Chanel, którą  zobowiązała się dostarczyć po dokonaniu wpłaty 500 zł, po czym po dokonanym przelewie nie wywiązała się z powyższego i nie wysłała towaru.
 
Oskarżonej grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. /jcz