RECYDYWISTA POZBAWIŁ KOBIETĘ WOLNOŚCI I DOPROWADZIŁ DO PODANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

Dodano: 2016-12-14

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w  Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowania  wobec 35-latniego mężczyzny.
Podejrzanemu zarzucono, że 10 grudnia 2016 roku, w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, w wynajmowanym pokoju, używając przemocy i siły fizycznej, przewrócił pokrzywdzoną na łóżko i przytrzymując ją ciężarem swojego ciała , wbrew jej woli, usiłował ściągnąć z niej ubranie oraz dotykał ją w miejscach intymnych , a grożąc przy tym pozbawieniem życia oraz swoim zamachem samobójczym, doprowadził ją w ten sposób do poddania się innej czynności seksualnej.

Sprawca opisanego i zarzucanego  czynu dopuścił się w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa. (w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 1 roku pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne),
 
Nadto  podejrzanemu zarzucono, że tego samego dnia, pozbawił pokrzywdzoną wolności, w ten sposób, że po uprzednim użyciu przemocy  i przytrzymaniu obu rąk, uniemożliwił jej ucieczkę, a następnie przeniósł ją do wynajmowanego pokoju i tam wbrew jej woli przetrzymywał, a stosując przemoc i groźby uniemożliwiał jego opuszczenie.

 Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, od dnia 11 grudnia 2016 roku do 21 marca 2017 roku,.
 
O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz
 

zobacz także:
- w Ciekawie..nie tylko o prawie:
Areszt tymczasowy

Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni. więcej