KOPNĄŁ RATOWNIKA MEDYCZNEGO W CZASIE UDZIELANIA MU POMOCY MEDYCZNEJ

Dodano: 2016-12-07

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 17 letniego mężczyzny, który 24 września 2016 r. naruszył nietykalność cielesną ratownika medycznego pogotowia ratunkowego podczas i w związku z wykonywaniem przez niego czynności służbowych w ten sposób, że kopnął go w nogę w trakcie udzielania mu pomocy medycznej.

Oskarżony tego samego dnia i miejscu znieważył ratowników medycznych pogotowia ratunkowego podczas udzielania mu pomocy medycznej.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Prokurator wniósł do sądu o karę 8 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem nieodpłatnej, kontrolowanej przez Sąd pracy w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

Jeżeli Sąd nie przychyli się do tego wniosku, to oskarżonemu grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo jej pozbawienia do lat 3./AP

Czytaj więcej:

- w Ciekawie...nie tylko o prawie:

Zniewaga funkcjonariusza publicznego
Zniewaga funkcjonariusza publicznego. Znieważenie innej osoby jest nie tylko zachowaniem niegodnym, ale też przestępstwem stanowiącym skierowanym przeciwko godności osobistej człowieka. Zniewaga jest każde zachowanie uwłaczające tej godności, stanowiące przejaw lekceważenia oraz pogardy dla jednostki ludzkiej. Warto przypomnieć, że także w rozumieniu prawa cywilnego, dobra osobiste człowieka, w tym jego cześć, pozostają pod ochroną tego prawa niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach [art. 23 kc]. Więcej