Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • KOMUNIKAT O WOLNYM STANOWISKU PROKURATORSKIM W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2011-10-24

  Uprzejmie informujemy, iż w Monitorze Polskim nr 91 poz. 946 z dnia 13 października 2011 r. zostało opublikowane obwieszczenie Prokuratora Generalnego z dnia 16 września 2011 roku o wolnym stanowisku prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze.

 • ZIELONA GÓRA – UJAWNIONO LINIĘ TECHNOLOGICZNĄ DO PRODUKCJI TYTONIU

  Dodano: 2011-10-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 21.10.2011 w Zielonej Górze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że po przeprowadzeniu przeszukania znajdującej się na jednej z zielonogórskich posesji, należącą do 31-letniego mężczyzny, ujawniono linię technologiczną do produkcji tytoniu do palenia oraz liście tytoniu o łącznej masie 1600 kg, a także już wyprodukowany tytoń o masie 62,5 kg. Według wyliczeń Urzędu Celnego szacunkowa wartość zabezpieczonego tytoniu to 753 494 ,90 PLN.

 • BOLESNY FINAŁ PODWÓRKOWEJ AWANTURY

  Dodano: 2011-10-21

  Zielona Góra - Ochla. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 27 lipca 2011 r. w Ochli, dokonał uszkodzenia ciała pokrzywdzonego, poprzez popchnięcie go i spowodowanie jego upadku, a następnie zadawanie mu uderzeń  pięściami i kopanie go po całym ciele.

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE WPROWADZENIA STARSZYCH LUDZI W BŁĄD CO DO KONIECZNOŚCI WYMIANY KUCHENEK GAZOWYCH

  Dodano: 2011-10-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze nadzoruje śledztwo dotyczące wprowadzenia osób w starszym wiek w błąd odnośnie konieczności wymiany kuchenek gazowych.
  W toku postępowania przygotowawczego ustalono, iż do szeregu starszych osób na terenie Zielonej Góry przychodzili mężczyźni, którzy informowali o konieczności wymiany kuchenek gazowych, ponieważ dalsza eksploatacja zamontowanych u pokrzywdzonych kuchenek może grozić wybuchem. Wykorzystując niewiedzę pokrzywdzonych, zawierano z nimi umowy dotyczące zakupu kuchenek gazowych za kwotę znacznie przekraczającą ich rzeczywistą wartość.

 • NIEDZIELNE ZAMIESZKI.ŚLEDZTWO PROKURATURY- KOLEJNE ZATRZYMANIA I ŚRODKI ZAPOBIEGAWCZE - NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

  Dodano: 2011-10-20

  Zielona Góra. W nawiązaniu do poprzednich informacji informujemy, że Prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze kontynuują śledztwo w sprawie zamieszek, do których doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek z 2/3 października b.r.w Zielonej Górze, a które miały związek z tragicznym wypadkiem, w wyniku, którego śmierć poniósł 23- letni kibic miejscowej drużyny żużlowej.

 • PRZYWŁASZCZYŁ SPRZĘT BĘDĄCY PRZEDMIOTEM LEASINGU I WYWIÓZŁ GO DO NIEMIEC

  Dodano: 2011-10-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 12 kwietnia 2011 r. w Zielonej Górze, przywłaszczył sobie powierzone cudze rzeczy ruchome stanowiące mienie znacznej wartości w postaci przyczepy leśnej, ciągnika rolniczego, samochodu ciężarowego oraz dwóch maszyn do obróbki drewna o łącznej wartości 320 986 zł.

 • WYNAJMUJĄCY POBIŁ WŁAŚCICIELA MIESZKANIA I ZRZUCIŁ GO ZE SCHODÓW

  Dodano: 2011-10-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 13 stycznia 2011 r. w Zielonej Górze poprzez uderzanie pięściami i kopanie po całym ciele spowodował u pokrzywdzonego liczne obrażenia m.in. stłuczenie żeber i twarzy skutkujące naruszeniem funkcjonowania narządów na okres powyżej dni 7.

 • USIŁOWAŁ ZWRÓCIĆ W HIPERMARKECIE BUDOWLANYM RZECZ, KTÓREJ W NIM NIE KUPIŁ

  Dodano: 2011-10-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 1 sierpnia 2011 r. w Zielonej Górze, w hipermarkecie budowlanym usiłował doprowadzić kasjerkę sklepu do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 72,64 zł z tytułu zwrotu niezakupionego towaru. Sprawca jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na udaremnienie transakcji przez ochronę sklepu.

 • NIE ZAPEWNIŁ ODPOWIEDNIEGO NADZORU NAD ZWIERZĘCIEM – PIES DOTKLIWIE POGRYZŁ KOBIETĘ

  Dodano: 2011-10-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 7 maja 2011 r. w miejscowości Nietkowice, nieumyślnie spowodował uszkodzenie ciała pokrzywdzonej, w ten sposób, że w wyniku braku właściwego nadzoru nad swoim psem dopuścił do pogryzienia pokrzywdzonej.

 • KIEROWCA OFEROWAŁ FUNKCJONARIUSZOM 1000 ZŁ ZAMIAST MANDATU W WYSOKOŚCI 400 ZŁ I PUNKTÓW KARNYCH

  Dodano: 2011-10-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 5 sierpnia 2011 r. w Zielonej Górze, usiłował udzielić korzyści majątkowej w kwocie 1000 zł dwóm funkcjonariuszom KMP w Zielonej Górze, w celu nakłonienia ich do odstąpienia od nałożenia mandatu karnego w wysokości 400 z i punktów karnych za popełnione wykroczenie podczas kierowania samochodem osobowym.