Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • PRZEZ 2 LATA BIŁ SWOICH SYNÓW, TAK ABY NIE POZOSTAWIAĆ PO TYM ŚLADÓW

  Dodano: 2011-12-29

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie, ojcu czwórki dzieci. Oskarżony od lipca 2009 r. do 16 sierpnia 2011 r. w jednym z zielonogórskich mieszkań, naruszał nietykalność cielesną swoich synów poprzez bicie ich rękoma i paskiem po całym ciele.

 • 3 MIESIĄCE ARESZTU WOBEC MĘŻCZYZNY, KTÓRY UGODZIŁ SYNA NOŻEM

  Dodano: 2011-12-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec 57-letniego mężczyzny aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Prokurator zarzuca mu, że w dniu 21 grudnia 2011 r. w Zielonej Górze, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia swojego 29-letniego syna, zadał mu pchnięcie nożem w klatkę piersiową, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci rany kłutej klatki piersiowej po stronie prawej z uszkodzeniem tętnicy piersiowej wewnętrznej prawej i tamponadą worka osierdziowego, które stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu, w postaci choroby realnie zagrażającej jego życiu, narażając go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.  

 • WNIOSEK PROKURATORA O ARESZT TYMCZASOWY WOBEC SPRAWCÓW ROZBOJU

  Dodano: 2011-12-27

  Zielona Góra. Prokuratora Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 24 grudnia w Zielonej Górze przy ul. Wyszyńskiego. Jak ustalono, tego dnia, 3 mężczyzn doprowadziło pokrzywdzonego do stanu bezbronności, poprzez kopanie go po całym ciele, duszenie oraz przytrzymywanie rąk, a następnie ukradli mu 2 telefony komórkowe m-ki NOKIA o wartości 30 zł oraz 240 zł i kartę bankomatową.

 • OSTRA NIEWYDOLNOŚĆ NEREK I INNE POWAŻNE OBRAŻENIA U POKRZYWDZONEGO W WYPADKU DROGOWYM

  Dodano: 2011-12-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 17 listopada 2010 r. na drodze ekspresowej S 3 Zielona Góra - Sulechów na 279 krn naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym m-ki VW Transporter, na prostym odcinku drogi wykonując manewr wyprzedzania pojazdu członowego złożonego z ciągnika siodłowego m-ki Renault Magnum i naczepy jechał częściowo lewą połową jezdni, gdzie zderzył się z samochodem Ford Mondeo, który jechał w przeciwnym kierunku.

 • 39-LATEK ZGINĄŁ PO ZDERZENIU KIEROWANEGO PRZEZ NIEGO AUTA OSOBOWEGO Z CIĘŻAROWKĄ

  Dodano: 2011-12-23

  Zielona Góra - Nowogród Bobrzański. W nawiązaniu do wczorajszego artykułu pt. "Grudzień na drogach", w którym informowaliśmy m.in. o śmiertelnym zdarzeniu, do którego doszło w dniu 22 grudnia 2011r. ok. godz. 13.30 na drodze K-27, informujemy, że z dotychczasowych ustaleń wynika, ze kierujący samochodem m-ki Renault Laguna (lat 39) jadąc od strony Nowogrodu Bobrzańskiego w kierunku Zielonej Góry na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na prawą stroną jezdni i prawym bokiem zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym m-ki MAN. Do zderzenia doszło pomimo manewrów obronnych podjętych przez kierowcę ciężarówki.

 • DO PRZESTĘPSTWA ZABORU 125 LITRÓW DIESLA UŻYŁ..SKARDZIONEGO POLONEZA WARTEGO 300 ZŁ

  Dodano: 2011-12-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 23 lipca 2011 r. w Czerwieńsku, dokonał kradzieży 125 litrów oleju napędowego o wartości 375 zł na szkodę CTL Expres z siedziba Czerwieńsk - towarowy.

 • GRUDZIEŃ NA DROGACH

  Dodano: 2011-12-22

  Od dłuższego czasu prowadzimy działania propagujące bezpieczeństwo na drogach okręgu zielonogórskiego. Publikacje artykułów związanych z tym zagadnieniem są uzasadnione dużą ilością zdarzeń śmiertelnych na drogach naszego regionu. Każdy wypadek drogowy, w wyniku którego śmierć poniósł uczestnik ruchu ku przestrodze opisywany jest na naszym portalu.

 • KOLEŻEŃSKA PRZYSŁUGA ZAKOŃCZONA SPORYM DŁUGIEM..

  Dodano: 2011-12-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 55 i 42 lat. Oskarżonym zarzucono, że w dniu 06 lipca 2009 r. w Zielonej Górze, wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim wprowadzeniu w błąd co do faktu zatrudnienia w firmie transportowej i wysokości osiąganych dochodów, zamiaru wywiązania się z zawartej umowy pożyczki oraz przedłożeniu stwierdzającego nieprawdę zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach -doprowadzili jeden z banków do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 99.990 zł.

 • JESIEŃ W CIENIU 44 SAMOBÓJSTW - PODSUMOWANIE

  Dodano: 2011-12-21

  Dramatyczna śmiertelna jesienna tendencja. Taki wniosek nasuwa się po podsumowaniu wyników analizy zleconej przez Prokuraturę Okręgową w przedmiocie zamachów samobójczych zaistniałych na obszarze okręgu zielonogórskiego w okresie od 01 września do 19 grudnia. Zwiększona ilość samobójstw dokonywanych w naszym okręgu nie jest zjawiskiem charakterystycznym jedynie dla województwa lubuskiego. Na terenie całego kraju odnotowuje się bowiem wzrost zamachów na własne życie.

 • WYPADEK ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM. ROWERZYSTKA ZMARŁA PO PRZEWIEZIENIU DO SZPITALA

  Dodano: 2011-12-21

  Zielona Góra - Nowogród  Bobrzański. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 26 listopada 2011r. w Nowogrodzie Bobrzańskim. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierująca rowerem, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej samochodem marki Fiat Fabia, poruszającej się po drodze z pierwszeństwem przejazdu, 28-letniej kobiecie.