Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ZAOFEROWAŁ POKRZYWDZONEJ POŻYCZKĘ, PRZEROBIŁ KWOTĘ NA UMOWIE, ZASZANTAŻOWAŁ JĄ, A NASTĘPNIE ZGWAŁCIŁ

  Dodano: 2011-04-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 - letniemu mężczyźnie. Oskarżony w styczniu 2011 r. w Zielonej Górze, przemocą i groźbą bezprawną doprowadził pokrzywdzoną do obcowania płciowego. Kilka dni wcześniej sprawca, po uprzednim przerobieniu wysokości pożyczki oraz wprowadzeniu w błąd co do kwoty wynikającej z pisemnego zobowiązania finansowego, usiłował doprowadzić tą samą pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 30 000 zł.

 • KOLEJNY SUKCES W WALCE Z TRANSGRANICZNYM NARKOBIZNESEM – AKT OSKARŻENIA WOBEC 25 OSÓB

  Dodano: 2011-04-21

  Prokuratura Okręgowa - Wydział V Śledczy. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 osobom w wieku od 26 do 41 lat. Oskarżeni w okresie od maja 2005 r. do grudnia 2009 r., działając w zakonspirowanej strukturze zorganizowanej grupy przestępczej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych i wbrew przepisom ustawy, w ramach ustalonego podziału ról oraz czyniąc sobie z tego stale źródło dochodu, uczestniczyli w dokonywanym bez wymaganego zezwolenia wewnątrzwspólnotowym wywozie i przywozie oraz krajowym obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych i środków odurzających.

 • PRZYSTAWIŁ DO GŁOWY POKRZYWDZONEGO PRZEDMIOT PRZYPOMINAJĄCY BROŃ

  Dodano: 2011-04-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 - letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 28 na 29 stycznia 2011 r. w Zielonej Górze, w celu zmuszenia pokrzywdzonego do określonego zachowania, trzymając w reku przedmiot przypominający broń palną, przystawiając ten przedmiot do głowy pokrzywdzonego, groził jego użyciem i zażądał aby ten przyprowadził na spotkanie na klatce schodowej wskazanego przez niego mężczyznę - członka rodziny.

 • UKRADŁ ZE STOISKA Z PIECZYWEM W SUPERMARKECIE WORECZEK Z PIENIĘDZMI

  Dodano: 2011-04-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 12 marca 2011 r. w jednym z zielonogórskich supermarketów, ukradł ze stoiska z pieczywem woreczek z pieniędzmi w kwocie 817,11 zł, czym działał na szkodę właściciela sieci sklepów.

 • NARUSZYŁ ORZECZONY WYROKIEM SĄDU ZAKAZ ZBLIŻANIA SIĘ DO BYŁEJ ŻONY I CÓRKI

  Dodano: 2011-04-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 57-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 27 czerwca 2010 r. w jednej z pobliskich miejscowości Zielonej Góry, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem, wdarł się do mieszkania byłej żony, a następnie nie chciał go opuścić wbrew żądaniu osoby uprawnionej.

 • ŚMIERTELNE ŻNIWA NA DROGACH

  Dodano: 2011-04-14

  Prokuratura Okręgowa - Zielona Góra. W związku ze zwiększającą się liczbą śmiertelnych zdarzeń na drogach województwa lubuskiego Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze zadecydował o przeprowadzeniu analizy zagadnień związanych z przestępczością na drogach publicznych i jej skutkach. Bezpieczeństwo na drogach publicznych okręgu zielonogórskiego jest zagrożone z powodu niezliczonej ilości kierujących pod wpływem alkoholu, na co wskazywaliśmy już publikując informacje z prokuratur rejonowych okręgu zielonogórskiego w Świebodzinie, Żaganiu, Nowej Soli i Krośnie Odrzańskim. Warto jednak zwrócić uwagę, że równie niebezpiecznym zjawiskiem także podpadającym pod art. 178a kk jest zwiększająca się liczba kierujących pod wpływem środków odurzających.

 • TRAFIŁ DO ARESZTU ZA NAPAD RABUNKOWY NA MAŁOLETNIĄ

  Dodano: 2011-04-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 27-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 9.04.2011 w Zielonej Górze, używając przemocy w postaci szarpania i przytrzymywania za ręce oraz grożąc pozbawieniem życia, doprowadził małoletnią do stanu bezbronności, a następnie zabrał w celu przywłaszczenia telefon komórkowy wartości 200 złotych na szkodę pokrzywdzonej.

 • CIĄGNĄŁ POKRZYWDZONĄ PO ZIEMI, GROZIŁ NOŻEM, DOPROWADZIŁ DO PODDANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ A W REZULTACIE OKRADŁ

  Dodano: 2011-04-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 32-letniego mężczyzny w dniu 10 kwietnia 2011r. w Zielonej Górze po uprzednim szarpaniu, przewróceniu na ziemię, ciągnięciu po ziemi, grożeniu użyciem noża i grożeniu pozbawieniem życia, doprowadził pokrzywdzoną do stanu bezbronności, a następnie doprowadził ją do poddania się innej czynności seksualnej. Sprawca następnie zabrał pokrzywdzonej  torebkę damską o wartości 130zł wraz z portfelem o wartości 40zł i pieniędzmi w kwocie 90zł, kosmetyczkę wraz z zawartością o wartości około 50zł oraz telefon komórkowy o wartości 100zł.

 • 1, 5 TONY TYTONIU BEZ POLSKICH ZNAKÓW AKCYZY

  Dodano: 2011-04-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 12 sierpnia 2010 r. w Zielonej Górze w pomieszczeniu po jednej z zielonogórskich fabryk przechowywał w 107 opakowaniach o łącznej wadze 1 515,58 kg tytoń nie oznaczony polskimi znakami akcyzy, za który nie został uiszczony podatek akcyzowy w kwocie 711 656 zł, stanowiący przedmiot przestępstwa skarbowego.

 • ODPOWIE ZA PODPALENIA LASU

  Dodano: 2011-04-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 5 kwietnia 2009 r. na terenie leśnictwa Czerwieńsk, działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonymi nieletnimi dokonał podpalenia zapalniczką ściółki, w wyniku czego doszło do podpalenia ścioły w drzewostanie sosnowym na powierzchni 0,10 ha, czym spowodował straty w wysokości 1600 zł na szkodę Nadleśnictwa Zielona Góra.