Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch 


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

25 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5,5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • DOPROWADZIŁA DO CZOŁOWEGO ZDERZENIA Z CIEŻARÓWKĄ, UCIERPIELI PASAŻEROWIE

  Dodano: 2010-09-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 12 lutego 2010 r. na drodze pomiędzy miejscowościami Zielona Góra- Niedoradz naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i doprowadziła do wypadku, w wyniku którego ucierpieli jadący z nią pasażerowie.

 • DOSTAŁ W GŁOWĘ ZA ROWER WARTOŚCI 50 ZŁ

  Dodano: 2010-09-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 28 czerwca 2010 r. w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego, doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności poprzez uderzenie go w głowę, a następnie zabrał mu rower, wartości 50 zł, który należał do jego kolegi.

 • RZUCIŁ SIĘ NA FUNKCJONARIUSZA POLICJI PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ

  Dodano: 2010-09-21

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 3 lipca 2010 r. w Gubinie znieważył dwóch umundurowanych funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych związanych z przeprowadzaną kontrolą drogową, wyzywając ich słowami wulgarnymi i powszechnie uznawanymi za obelżywe.

 • NADMIERNE ZUŻYCIE BIEŻNIKOW OPON PRZYCZYNIŁO SIĘ DO WYPADKU

  Dodano: 2010-09-21

  Zielona Góra - Nowogrod Bobrzański. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 30 maja 2010 r. na drodze krajowej K-27, Zielona Góra - Nowogród Bobrzański, poruszając się pojazdem niesprawnym technicznie z uwagi na nadmierne zużycie zewnętrznych części bieżników opon kół przednich i koła tylnego lewego naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i doprowadziła do wypadku.

 • NIETRZEŹWA MATKA POZOSTAWIŁA BEZ OPIEKI TRÓJKĘ MAŁOLETNICH DZIECI

  Dodano: 2010-09-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od 2008 r. do 30 grudnia 2009 r. w Zielonej Górze, znęcała się psychicznie i fizycznie nad trójką swoich dzieci w wieku 3,8 i 12 lat. Oskarżona wielokrotnie będąc pod wpływem alkoholu krzyczała na dzieci używając przy tym słów wulgarnych, szarpała, popychała i uderzała rękoma po całym ciele, wyganiała z domu.

 • KIEROWAŁ SAMOCHODEM BĘDĄC POD WPŁYWEM AMFETAMINY

  Dodano: 2010-09-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie do 18 lutego 2010 r. dokonał wewnątrzwspólnotowego nabycia na terenie Niemiec środków psychotropowych w postaci amfetaminy o wadze 5,28 grama netto i wartości nie mniejszej niż 1000 zł, a następnie poruszając się samochodem m-ki Mercedes wwiózł te środki na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

 • KIEROWCA POTRĄCIŁ NA SKRZYŻOWANIU 11-LETNIĄ ROWERZYSTKĘ

  Dodano: 2010-09-16

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 25 marca 2010 r. w Zielonej Górze, na jednym ze skrzyżowań, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób że kierując samochodem ciężarowym, wjeżdżając na skrzyżowanie doprowadził do wypadku.

 • OJCIEC OSKARŻONY O MOLESTOWANIE MAŁOLETNIEJ CÓRKI

  Dodano: 2010-09-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1999r. do 2002 r. w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego doprowadził swoją małoletnią poniżej lat 15 córkę do poddania się innym czynnościom seksualnym, w ten sposób że dotykał jej miejsc intymnych.

 • WIZYTA NACZELNEGO PROKURATORA Z COTTBUS W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2010-09-15

  Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa. W dniu 14 września 2010 roku w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze odbyło się robocze spotkanie Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze - dr Alfreda Staszaka i Prokuratora Rejonowego w Krośnie Odrzańskim - Danuty Mończyńskiej z kierującym Prokuraturą w Cottbus Panem Prokuratorem Bernhardem Brocherem oraz jego współpracownikiem - Panem Prokuratorem Jurz.

 • GROZIŁ NOŻEM BYŁEJ KONKUBINIE POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Dodano: 2010-09-14

  Zielona Góra - Ochla. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 do 28 maja 2010 r. w jednej z podzielonogórskich miejscowości, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem, przy użyciu noża, co najmniej trzykrotnie groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia.