Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • KOPNĄŁ POKRZYWDZONEGO W GŁOWĘ I W ŻEBRA POWODUJĄC ICH ZŁAMANIE

  Dodano: 2011-07-29

  Zielona Góra - Nietków. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 38-letniego mężczyzny. Oskarżony w dniu 17 lutego 2011 r. w Nietkowie dokonał uszkodzenia ciała pokrzywdzonego poprzez kopnięcie go nogą w głowę oraz w żebra.

 • 25-LATEK PODCZAS INTERWENCJI SZARAPAŁ I ODPYCHAŁ FUNKCJONARIUSZY POLICJI

  Dodano: 2011-07-28

  Zielona Góra - Ochla. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 26 kwietnia 2011 r. w Ochli znieważył słowami wulgarnymi 3 funkcjonariuszy policji podczas i w związku z wykonywaniem przez nich czynności służbowych.

 • WZORY PISM DLA POKRZYWDZONYCH I PODEJRZANYCH - NOWOŚĆ W NASZYM PORTALU !

  Dodano: 2011-07-28

  Uprzejmie informujemy, że na naszej stronie internetowej w ostatnim czasie utworzyliśmy nowe zakładki: "Dla Pokrzywdzonych" i "Dla podejrzanych". Prezentujemy w nich przydatne informacje tj. m.in. prawa ofiar, prawa dziecka, prawa podejrzanego, pouczenia oraz  pomocne stronom  adresy instytucji i organizacji. Aktualnie dodaliśmy do nich  nowe foldery pt. "Wzory pism"- dla pokrzywdzonych i podejrzanych. Przygotowaliśmy w nich wiele przydatnych formularzy tj. wnioski/zażalenia mające zastosowanie w sprawach karnych. Zamieszczone przez nas formularze mogą być wykorzystywane przez  strony w toczących się postępowań, a są to między innymi: wniosek o udostępnienie akt, wniosek dowodowy, zawiadomienie o zmianie miejsca pobytu, wniosek o ustanowienie pełnomocnika czy obrońcy z urzędu, wniosek o wyrażenie zgody na cofniecie wniosku o ściganie, czy zażalenie na odmowę udostępnienia akt śledztwa.

 • STUDENT POSŁUŻYŁ SIĘ DOWODEM OSOBISTYM KOLEGI ZE STANCJI - PROKURATOR SKIEROWAŁ WNIOSEK O WARUNKOWE UMORZENIE POSTĘPOWANIA

  Dodano: 2011-07-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego w stosunku do 21-letniego studenta. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 10 maja 2011 r. w Zielonej Górze, podczas legitymowania przez funkcjonariusza policji posłużył się dowodem osobistym stwierdzającym tożsamość innej osoby, a następnie podrobił podpis tego mężczyzny na mandacie karnym, kierując przeciwko niemu ściganie o wykroczenie.

 • ZŁAMAŁ POKRZYWDZONEMU ŻUCHWĘ NA TERENIE JEDNEJ ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  Dodano: 2011-07-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 13 maja2011 r. w Zielonej Górze, na terenie jednej ze szkól podstawowych dokonał uszkodzenia ciała pokrzywdzonego uderzając go pięścią w twarz.

 • WYWIÓZŁ KOLEGĘ DO LASU, PO CZYM POBIŁ GO I OKRADŁ

  Dodano: 2011-07-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 25 lutego 2011 r. w jednej z podzielonogórskich miejscowości , po kilkukrotnym uderzeniu drewnianym trzonkiem po całym ciele pokrzywdzonego, doprowadził go do stanu bezbronności, a następnie zabrał telefon komórkowy, kartę pre paid, paczkę papierosów oraz pieniądze w kwocie 120 zł. Prokurator przedstawił mu łącznie 5 zarzutów.  

 • KOLEJNA KOBIETA OSKARŻONA O HANDEL NARKOTYKAMI

  Dodano: 2011-07-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od października 2010 r. do marca 2011 r. w Zielonej Górze w różnych okresach czasu, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielała ustalonym osobom środek odurzający w postaci heroiny. Prokurator przedstawił jej 7 zarzutów.

 • NIEUCZCIWY KURIER PRZYWŁASZCZYŁ PIENIĄDZE POBRANE OD ODBIORCÓW PRZESYŁEK

  Dodano: 2011-07-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2 grudnia 2010 r. do 5 stycznia 2011 r. w miejscowościach: Zielona Góra, Rzepin, Torzym. Lubiechnia Wielka, Gadków Wielki, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, będąc kurierem pracującym dla jednej z dużych firm kurierskich, dokonał przywłaszczenia pieniędzy pobranych od odbiorców przesyłek.

 • MATKA POBIŁA MAŁOLETNICH SYNÓW – KOPAŁA PO CAŁYM CIELE I UDERZAŁA W GŁOWĘ

  Dodano: 2011-07-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41 - letniej kobiecie nie pracującej , na utrzymaniu męża. Oskarżona w dniu 20 lutego 2007 r. w Zielonej Górze, naruszyła nietykalność cielesną swojego małoletniego syna poprzez kilkakrotne kopanie go po całym ciele.

 • 55 - LETNIA CÓRKA ZNĘCAŁA SIĘ NAD MATKĄ - WIELOKROTNIE SZARPAŁA JĄ, POPYCHAŁA I BIŁA

  Dodano: 2011-07-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55 - letniej kobiecie. Oskarżona od stycznia 2009 r. do 3 marca 2011 r. w Zielonej Górze znęcała się psychicznie, a w późniejszym czasie także fizycznie nad swoją matką.