Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • KOLEJNA GRUPA PRZESTĘPCZA ROZBITA

  Dodano: 2012-03-15

  Prokuratura Okręgowa - Wydział V Śledczy. W ostatnich dniach Straż Graniczna zatrzymała, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, czterech mężczyzn - mieszkańców Żar. Zatrzymania te są wynikiem prowadzonego przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze śledztwa przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, która na terenie całego kraju, a także na terytorium innych państw Unii Europejskiej nabywała, przechowywała i zbywała wyroby tytoniowe nie oznaczone polskimi znakami akcyzowymi. Do dzisiaj zarzuty takiej działalności przedstawiono 14 osobom, z których pięć pozostaje w areszcie.

 • SPRAWIEDLIWOŚĆ PO LATACH – 25 LAT ZA BRUTALNY GWAŁT I ZABÓJSTWO 17-LATKI

  Dodano: 2012-03-15

  Prokuratura Okręgowa - Wydział V Śledczy. W dniu dzisiejszym Sąd Okręgowy w Zielonej Górze skazał 59-letniego Mirosława Cz. za dokonane w dniu 24 maja 1983 r. w okolicach miejscowości Radomia zabójstwo na karę 25 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł również pozbawienie praw publicznych oskarżonego na okres 10 lat oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości w Gazecie Lubuskiej. W ustnym uzasadnieniu wyroku sąd podniósł, iż zebrane przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze dowody są miażdżące. Oskarżony do końca nie przyznawał się do zabójstwa.  

 • ŻONĘ UDERZYŁ PATELNIĄ W GŁOWĘ – SYNA UGODZIŁ NOŻEM W KLATKĘ PIERSIOWĄ

  Dodano: 2012-03-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 26 października 2011 r. w jednej z podzielonogórskich miejscowości, w mieszkaniu, uderzył w głowę swoją żonę patelnią, powodując u niej ranę tłuczoną . Jak ustalono, podczas tego samego zdarzenia oskarżony zaatakował także swojego syna i ugodził go nożem w klatkę piersiową, powodując u niego ranę kłutą.

 • TELEFONY Z CAŁEGO KRAJU DO PROKURATORA

  Dodano: 2012-03-14

  Zielona Góra. W dniu 30 listopada 2010 roku Zielona Góra stała się areną dramatycznych wydarzeń związanych z wybuchami kuchenek gazowych, wywołanych awarią stacji redukcyjnej. Tragiczną sytuację wykorzystały osoby, które głównie osobom starszym oferowały kuchenki gazowe za cenę nierzadko wielokrotnie przewyższającą jej cenę rynkową. O tej sprawie pisaliśmy 21 października 2011 roku w artykule pod tytułem Śledztwo w sprawie wprowadzenia starszych ludzi w błąd co do konieczności wymiany kuchenek gazowych.

 • 2 DOZORY POLICJI I ARESZT ZA POSIADANIE ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH I PRZYGOTOWANIE DO WPROWADZENIA ICH NA RYNEK

  Dodano: 2012-03-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 27- letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 9 marca 2012 r. posiadał znaczną ilość środków odurzających w ilości 65,96 gram i czynił przygotowania do wprowadzenia tych środków do obrotu.

 • PRACOWNIK LIKWIDACJI SZKÓD DOKONAŁ 75 OSZUSTW NA KWOTĘ PONAD 241 TYSIĘCY ZŁ

  Dodano: 2012-03-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 12 czerwca 2008 r. do 31 marca 2010 r. w Zielonej Górze, będąc pracownikiem jednej z firm ubezpieczeniowych, zajmując się likwidacją szkód komunikacyjnych, wprowadzał w błąd uprawnionych do wypłaty odszkodowania współpracowników. Prokurator przedstawił mu 75 zarzutów.

 • W JEDNYM Z DOMÓW MIESZKALNYCH W ZIELONEJ GÓRZE UJAWNIONO 4 NAMIOTY, W KTÓRYCH ROSŁY KONOPIE INDYJSKIE

  Dodano: 2012-03-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o ujawnieniu w ostatnich dniach nielegalnej uprawy konopi w jednym z  domów mieszkalnych w Zielonej Górze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w jednym pokoi tego domu ujawniono cztery namioty, w których zamontowane były urządzenia oświetleniowe, wentylacyjne, nawadniające oraz zwilżające powietrze dla rosnących tam, w specjalnych donicach, kilkunastu sadzonek konopi indyjskich.

 • NA ZNANYM PORTALU AUKCYJNYM POŚREDNICZYŁ W HANDLU SAMOCHODAMI, KTÓRYCH FAKTYCZNIE NIE BYŁO

  Dodano: 2012-03-09

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 11 grudnia 2010 r. do 8 lutego 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami doprowadził kilkanaście osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wprowadzając je w błąd co do zamiaru wywiązania się z umowy kupna - sprzedaży samochodów osobowych za pośrednictwem znanego samochodowego portalu internetowego. Sprawcy przedstawiono 14 zarzutów.

 • UGODZIŁ TRZYKROTNIE NOŻEM PRZYPADKOWEGO MĘŻCZYZNĘ CZEKAJĄCEGO NA PRZYSTANKU NA PODMIEJSKI AUTOBUS

  Dodano: 2012-03-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 30 kwietnia 2011r. w Zielonej Górze na przystanku autobusowym MZK, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego trzykrotnie ugodził go nożem tj. w szyję, prawy bark oraz brzuch, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na interwencję osób trzecich i natychmiastowe udzielenie pokrzywdzonemu pomocy medycznej. Sprawca spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała stanowiące ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci tzw. choroby realnie zagrażającej życiu.

 • UPODOBANIA KULINARNE POWODEM KŁOPOTÓW

  Dodano: 2012-03-08

  Zakres gatunkowy spraw prowadzonych w Prokuraturze jest bardzo zróżnicowany. Postępowania prokuratorów okręgu zielonogórskiego polegają na zwalczaniu przestępczości - tej dużej, wysoce zorganizowanej, ale też i "małej" - uciążliwej dla mieszkańców, takiej jak drobne kradzieże, włamania, niealimentacja, podrabianie podpisów, fałszowanie zaświadczeń o zarobkach i zatrudnieniu, znieważanie funkcjonariuszy, etc.