Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • JESIEŃ W CIENIU 44 SAMOBÓJSTW - PODSUMOWANIE

  Dodano: 2011-12-21

  Dramatyczna śmiertelna jesienna tendencja. Taki wniosek nasuwa się po podsumowaniu wyników analizy zleconej przez Prokuraturę Okręgową w przedmiocie zamachów samobójczych zaistniałych na obszarze okręgu zielonogórskiego w okresie od 01 września do 19 grudnia. Zwiększona ilość samobójstw dokonywanych w naszym okręgu nie jest zjawiskiem charakterystycznym jedynie dla województwa lubuskiego. Na terenie całego kraju odnotowuje się bowiem wzrost zamachów na własne życie.

 • WYPADEK ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM. ROWERZYSTKA ZMARŁA PO PRZEWIEZIENIU DO SZPITALA

  Dodano: 2011-12-21

  Zielona Góra - Nowogród  Bobrzański. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 26 listopada 2011r. w Nowogrodzie Bobrzańskim. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierująca rowerem, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej samochodem marki Fiat Fabia, poruszającej się po drodze z pierwszeństwem przejazdu, 28-letniej kobiecie.

 • KOLEJNY DRAMAT NA DRODZE - ZMARŁ 84-LETNI PIESZY

  Dodano: 2011-12-21

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o tragicznym w skutkach zdarzeniu z udziałem pieszego, do którego doszło w dniu 8 grudnia 2011r. ok. godz. 16.00 na ul. Reja w Zielonej Górze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż samochód m-ki Fiat Panda z przyczepką, będącą reklamą wizualną, kierowany przez 56-letniego mężczyznę opuszczał przejście dla pieszych w chwili gdy wszedł na nie 84-letni pieszy. 

 • PARTNER MATKI PRZEZ 2 LATA DOPROWADZAŁ JEJ 5-LETNIĄ CÓRKĘ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO

  Dodano: 2011-12-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2009 r. do grudnia 2010 r. w Zielonej Górze, kilkukrotnie, w krótkich odstępach czasu, doprowadził małoletnią poniżej lat 15 do poddania się innym czynnościom seksualnym, ich wykonania oraz do obcowania płciowego. Jak ustalono, pokrzywdzona obecnie ma 6 lat.

 • PRACODAWCA NIE PŁACIŁ WYNAGRODZEŃ PRACOWNIKOM I NIE WYDAWAŁ IM ŚWIADECTW PRACY

  Dodano: 2011-12-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2011 do września 2011 r. w Zielonej Górze, wykonując czynności z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, będąc właścicielem firmy, uporczywie naruszał prawa swych pracowników, poprzez nie wydawanie świadectw pracy i nie wpłacanie wynagrodzeń za świadczoną pracę wobec 3 swoich pracowników.

 • ARESZT WOBEC PODEJRZANYCH O WŁAMANIE DO MAGAZYNU KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO

  Dodano: 2011-12-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowane aresztu tymczasowego wobec 2 mężczyzn i kobiety podejrzanych o to, że w dniu 13 grudnia 2011 roku w Zielonej Górze poprzez wykręcenie wkrętów zabezpieczających skobel kłódki dostali się do wnętrza magazynu Krajowego Rejestru Sądowego i zabrali w celu przywłaszczenia 5 telefonów komórkowych, 2 piloty do alarmu Prestige, kluczyk do samochodu z napisem VW, 10 paczek papierosów, 2 twarde dyski, pamięć RAM 512MB oraz kartę graficzną łącznej wartości co najmniej 436zł na szkodę Skarbu Państwa.  

 • PRZESTĘPSTWA SEKSUALNE WOBEC DZIECI

  Dodano: 2011-12-19

  Walka z przestępstwami popełnianymi na szkodę najbliższych stanowi jeden z priorytetów w działalności prokuratorów okręgu zielonogórskiego. W tym roku rozpoczęliśmy kampanię, której myślą przewodnią jest edukacja i zapobieżenie przemocy domowej oraz informowanie o zaostrzeniu polityki karnej w stosunku do sprawców przestępstw z tej kategorii. Z przemocą domową wiążą się również czyny zabronione pod groźbą kary uznawane za tzw. przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości. Wśród nich znajdują się gwałty, czy poddawanie innej czynności seksualnej. Często ofiarami takich działań stają się również dzieci.  

 • ZŁODZIEJ PRÓBOWAŁ UKRAŚĆ 80 ARKUSZY BLACHY ALUMINIOWEJ ZRYWAJĄC JĄ Z ELEWACJI BUDYNKU

  Dodano: 2011-12-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 9 października 2011 r. w Zielonej Górze, usiłował ukraść 80 arkuszy blachy aluminiowej z jednego z budynków handlowych, poprzez zerwanie jej z elewacji budynku. W następstwie działania oskarżonego powstały straty o wartości 2688 zł.

 • PRZECHWYCONO "LOTKI" Z ARESZTU ZAWIERAJĄCE GROŹBY WOBEC ŚWIADKA

  Dodano: 2011-12-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony pod koniec lipca 2011 r. w Zielonej Górze, przekazując Straży Więziennej Aresztu Śledczego 2 pisma,  usiłował wywrzeć wpływ groźbą bezprawną spowodowania postępowania karnego na zeznania złożone przez jego znajomą w toku postępowania, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie korespondencji przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.

 • TYM RAZEM NIE ZAWINIŁ MOTOCYKLISTA – 70-LATEK NIE USTĄPIŁ MU PIERWSZEŃSTWA

  Dodano: 2011-12-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 70-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 5 maja 2011r. w Zielonej Górze, kierując samochodem osobowym m-ki Renault Megane, wykonując manewr skrętu w lewo z ul. Agrestowej na Prostą, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia czołowo bocznego z mężczyzną kierującym motocyklem Suzuki.