Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • DOKONALI W BERLINIE WEWNĄTRZWSPÓLNOTOWEGO NABYCIA ZNACZNEJ ILOŚCI HEROINY

  Dodano: 2012-01-31

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 30 i 29 lat. Pierwszemu z oskarżonych zarzucono, że w okresie od czerwca do 18 sierpnia 2011r w Berlinie na terytorium Niemiec działając sam, a także wspólnie i w porozumieniu z inną ustaloną osobą,  w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, kilkakrotnie dokonał  wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków  odurzających w postaci heroiny, nie mniej niż 87 porcji, tzw. "kulek" łącznie, o masie pół grama w jednej porcji narkotyku, czyniąc tym samym przygotowania do wprowadzenia tego narkotyku do obrotu. Prokurator przedstawił mu 11 zarzutów.

 • NIETRZEŹWY KIEROWCA POTRĄCIŁ PIESZEGO – JEST WNIOSEK PROKURATORA O ARESZT

  Dodano: 2012-01-30

  Krosno Odrzańskie - Grabice. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 58 - letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 27.01.2012 r. w miejscowości Grabice, kierując samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości ( 1,03 mg/l tj.2,16 promila alkoholu we krwi) spowodował wypadek w postaci potrącenia idącego poboczem drogi pieszego.

 • SPRAWCA POBICIA POLICJANTKI PODCZAS PAŹDZIERNIKOWYCH ZAMIESZEK ARTESZTOWANY

  Dodano: 2012-01-30

  Zielona Góra. Na polecenie Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze w dniu 26 stycznia 2012 roku zatrzymano 22 letniego mężczyznę, podejrzanego o pobicie w nocy z 2/3 października 2011 roku, podczas zielonogórskich zamieszek Policjantki.W dniu 28 stycznia 2012 roku Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy.

 • ZAATAKOWAŁ POKRZYWDZONEGO W CENTRUM MIASTA UDERZAJĄC GO BUTELKĄ W GŁOWĘ

  Dodano: 2012-01-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30- letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 24.09.2011 r. w Zielonej Górze na głównej ulicy w centrum miasta zaatakował pokrzywdzonego i dokonał uszkodzenia jego ciała uderzając go butelką w głowę.

 • GIMNAZJALISTA KOPAŁ POKRZYWDZONEGO PO CAŁYM CIELE ŻEBY UKRAŚĆ MU TELEFON I ZŁOTY ŁAŃCUSZEK

  Dodano: 2012-01-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu uczniowi jednego z gimnazjów. Oskarżony w dniu 30 października 2001 r. w Zielonej Górze, poprzez bicie pięścią po twarzy oraz kopanie po całym ciele doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności, a następnie zabrał mu markowy telefon komórkowy wartości 250 zł oraz złoty łańcuszek o takiej samej wartości.

 • AKT OSKARŻENIA ZA STALKINKG. NACHODZIŁ POKRZYWDZONĄ W PRACY, W DOMU, NĘKAŁ SMSAMI

  Dodano: 2012-01-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2011 roku do 03 sierpnia 2011 roku w Zielonej Górze, poprzez wielokrotne dzwonienie domofonem do mieszkania, wykonywanie połączeń telefonicznych, wysyłanie wiadomości SMS, pukanie do drzwi mieszkania oraz nachodzenia w pracy, uporczywie nękał pokrzywdzoną przez co wzbudził u pokrzywdzonej poczucie zagrożenia.

 • KONFLIKT SĄSIEDZKI I FAŁSZYWE ZAWIADOMIENIE POLICJI O WYKROCZENIU

  Dodano: 2012-01-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 58-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 23 grudnia 2018 r. w Zielonej Górze, uprzedzony o odpowiedzialności karnej za fałszywe oskarżenie innej osoby, przed funkcjonariuszem komisariatu policji, fałszywie oskarżył swojego sąsiada o popełnienie w dniu 20 grudnia 2008 r. wykroczenia.

 • UDERZAŁ POKRZYWDZONEGO NOGĄ PO GŁOWIE, ŻEBY UKRAŚĆ...PĘTO KASZANKI, BUŁKĘ I ALKOHOL

  Dodano: 2012-01-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 3 września 2011 r. w Zielonej Górze w okolicach dworca PKP, po uprzednim zastosowaniu przemocy, poprzez uderzanie pięścią i nogą po głowie, doprowadził do stanu bezbronności pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu pęto kaszanki, bułkę, napoczętą butelkę alkoholu w postaci nalewki. O sprawie pisaliśmy na początku września 2011 r., gdy sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował sprawcę rozboju.

 • WYCIĄGNĄŁ ATRAPĘ PISTOLETU I WYMIERZYŁ JĄ W KIERUNKU EKSPEDIENTKI W SKLEPIE ŻĄDAJĄC WYDANIA PIENIĘDZY

  Dodano: 2012-01-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 31 lipca 2011 r. w Zielonej Górze na Osiedlu Pomorskim, w jednym ze sklepów, doprowadził pokrzywdzoną do stanu bezbronności używając przedmiotu przypominającego swoim wyglądem pistolet, a następnie zabrał papierosy i napój energetyczny o łącznej wartości 15zł. O sprawie pisaliśmy w dniu 1 września 2011 r. gdy sąd na wniosek prokuratora aresztował 23-latka.

 • WYCHOWAWCA ZATRZYMANY W HOTELU Z 12- LETNIM WYCHOWANKIEM

  Dodano: 2012-01-19

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze prowadzi śledztwo przeciwko wychowawcy z ośrodka wychowawczego mieszczącego się na terenie Żar. Mężczyzna ten został zatrzymany przez zielonogórską policję w nocy z 13/14 stycznia 2012 roku w jednym z zielonogórskich hoteli, w którym zameldował się ze swoim wychowankiem w wieku poniżej 15 lat.