Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • REKTOR ZIELONOGÓRSKIEJ UCZELNI PRZYWŁASZCZYŁ 100.030 ZŁ

  Dodano: 2011-07-01

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 01 marca do 31 grudnia 2010r. w Zielonej Górze, pełniąc obowiązki Rektora jednej z zielonogórskich szkół wyższych, przywłaszczył sobie pieniądze stanowiące wpłaty pochodzące od studentów studiów podyplomowych w/w Uczelni w łącznej kwocie 100.030, 00 zł.

 • SPÓR PRZERODZIŁ SIĘ W RĘKOCZYNY

  Dodano: 2011-06-22

  Zielona Góra - Leśniów Wielki. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 26 kwietnia 2011 r. w Leśniowie Wielkim, na ternie jednej z posesji, dokonał uszkodzenia ciała nieletniego uderzając go pięściami po głowie i kopiąc po całym ciele.

 • 27-LETNIA KOBIETA OSKARŻONA O HANDEL NARKOTYKAMI

  Dodano: 2011-06-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od maja do początku czerwca 2010 r. oraz w styczniu i marcu 2011 r. w Zielonej Górze, kilkakrotnie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udzielała ustalonym osobom środków odurzających w postaci heroiny i kokainy.

 • BIŁ I KOPAŁ POŻYCZKOBIORCĘ ŻĄDAJĄC PRZEKAZANIA MU PIENIĘDZY Z „ZYSKÓW”

  Dodano: 2011-06-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w 10 lutego 2011 r. w Zielonej Górze, po uprzednim zastosowaniu przemocy w postaci bicia po głowie, przewróceniu na ziemię, kopaniu po nogach i tułowiu, zabrał pokrzywdzonemu pieniądze w kwocie 170 zł, a nadto żądał kolejnego 1000 zł, jako rekompensaty za rzekomo przedłużający się okres oczekiwania na zwrot pieniędzy z "zysków".

 • NIECODZIENNA KRADZIEŻ – UKRADŁ ZNAK DROGOWY

  Dodano: 2011-06-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 11 kwietnia 2011 r. w Zielonej Górze, dokonał przywłaszczenia tablicy znaku drogowego o wymiarach 92 na 92 cm i wartości 547 zł, działając w ten sposób na szkodę Urzędu Miasta w Zielonej Górze.

 • 24-LETNI STUDENT RZUCIŁ KOSTKĄ BRUKOWĄ W MERECEDESA – ODPOWIE ZA USZKODZENIE MIENIA

  Dodano: 2011-06-16

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu studentowi. Oskarżony w dniu 4 listopada 2010 r. w Zielonej Górze, na jednej z ulic, uszkodził karoserię i szybę samochodu m-ki Mercedes poprzez rzucenie w niego kostką brukową.

 • WNIOSEK O UMORZENIE POSTĘPOWANIA – SPRAWCA UDERZAJĄC SIEKIERĄ BYŁ NIEPOCZYTALNY

  Dodano: 2011-06-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o umorzenie postępowania karnego prowadzonego przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 5 kwietnia 2011 r. w podzielonogórskiej miejscowości, działając w zamiarze pozbawienia życia pokrzywdzonego, przy użyciu siekiery, zadał mu uderzenie w tył głowy, w wyniku czego pokrzywdzony doznał ran tłuczonych ze stłuczeniem mózgu, które naraziły go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 • WYSZEDŁ Z ZAKŁADU KARNEGO, GDZIE ODBYWAŁ KARĘ ZA GWAŁT I PONOWNIE NAPADŁ NA IDĄCA LEŚNĄ DROGĄ BEZBRONNĄ KOBIETĘ

  Dodano: 2011-06-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 10 kwietnia 2011 r. w Zielonej Górze, po uprzednim szarpaniu, przewróceniu na ziemię, ciągnięciu po ziemi, grożeniu użyciem noża, grożeniu pozbawieniem życia, doprowadził pokrzywdzoną do stanu bezbronności, a następnie doprowadził ja do poddania się innej czynności seksualnej, a w konsekwencji okradł. O sprawie pisaliśmy w kwietniu b.r., po tym jak 32-latek został tymczasowo aresztowany.

 • PODROBIŁ PODPISY POPRZEDNIEGO WŁAŚCICIELA POJAZDU PODCZAS ZAWIERANIA NOWEGO UBEZPIECZENIA NA SAMOCHÓD

  Dodano: 2011-06-13

  Zielona Góra - Żary. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 - letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 27 lutego 2010 r. w Żarach, podając się u osoby pośredniczącej w zawieraniu umów ubezpieczeniowych za ustalonego mężczyznę, podrobił jego podpisy we wniosku o zawarcie umowy ubezpieczenia z jedną z firm ubezpieczeniowych, a następnie w polisie umowy ubezpieczenia samochodu osobowego m-ki Opel, a także w oświadczeniu składanym przez ubezpieczonego, podpisując się czytelnie jego nazwiskiem.

 • O 35% WIĘCEJ PIJANYCH KIEROWCÓW NA DROGACH W PIERWSZYCH 4 MIESIĄCACH 2011 ROKU W OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIM

  Dodano: 2011-06-12

  Od marca na stronie internetowej prokuratur okręgu zielonogórskiego publikujemy zbiorcze artykuły informujące opinię publiczną o zagrożeniach, jakie stanowią kierowcy nietrzeźwi i pod wpływem środków odurzających, oraz o konsekwencjach jakie związane są z prowadzeniem na podwójnym gazie.