Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ZNIECIERPLIWIONY KLIENT WYJECHAŁ PRZEZ ZAMKNIĘTY SZLABAN NA STACJI PALIW

  Dodano: 2011-02-10

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 26 grudnia 2010 r. na stacji paliw przy jednym z zielonogórskich hipermarketów, dokonał uszkodzenia szlabanu znajdującego się pomiędzy budkami kasowymi poprzez jego wyłamanie, powodując straty w wysokości 700 zł na szkodę hipermarketu.

 • NAMAWIAŁ CÓRKĘ DO KIEROWANIA ŚCIGANIA O PRZESTĘPSTWO WOBEC NIEWINNEJ OSOBY

  Dodano: 2011-02-09

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w kwietniu 2010 r. w Zielonej Górze, podżegał nieletnią córkę do kierowania ścigania o przestępstwo kierowania samochodem pod wpływem środka odurzającego, poprzez podstępny zabieg w stosunku do innej osoby.

 • GROZIŁ UŻYCIEM ROZBITEJ BUTELKI I OKRADŁ „ŻABKĘ”

  Dodano: 2011-02-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 26-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 23 stycznia 2011r. w Zielonej Górze, po uprzednim grożeniu użyciem szyjki rozbitej butelki, biciu pięściami po głowie oraz zranieniem rozbitą butelką szyi pokrzywdzonej doprowadził ją do stanu bezbronności, a następnie dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie około 1500zł na szkodę właścicielki sklepu oraz spółki "Żabka".

 • UDERZYŁ POLICJANTA BO TEN ZATRZYMAŁ GO ZA PRZEJŚCIE NA CZERWONYM ŚWIETLE

  Dodano: 2011-02-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 15 października 2010 r. w Zielonej Górze naruszył nietykalność cielesną interweniującego funkcjonariusza policji, poprzez uderzenie go z otwartej dłoni w twarz, w celu zmuszenia do zaniechania czynności służbowej. Ponadto znieważył słowami wulgarnymi pokrzywdzonego oraz drugiego funkcjonariusza.

 • ZUŻYTE BIEŻNIKI OPON I NADMIERNA PRĘDKOŚĆ PRZYCZYNĄ WYPADKU Z UDZIAŁEM 4 AUT

  Dodano: 2011-02-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 9 września 2010 r. na drodze krajowej K -27 Zielona Góra - Nowogród Bobrzański, poruszając się pojazdem niesprawnym technicznie ( nadmierne zużycie bieżnika tylnych opon), naruszył bezpieczeństwo w ruchu lądowym.

 • KIEDY ŻONA ZAŻĄDAŁA ROZWODU MĄŻ ZACZĄŁ SIĘ NAD NIĄ ZNĘCAĆ

  Dodano: 2011-02-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia do sierpnia 2010 r. w jednej z pobliskich miejscowości Zielonej Góry, znęcał się nad swoją żoną w ten sposób, że szarpał ją bil popychał oraz wyzywał słowami wulgarnymi.

 • WNIOSEK PROKURATORA O WARUNKOWE UMORZENIE POSTĘPOWANIA KARNEGO WOBEC LEKARZA

  Dodano: 2011-01-31

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego w stosunku do lekarza - kobiety, podejrzanej o to, że w ostatnich dnia czerwca 2008 r. w Zielonej Górze, pełniąc dyżur w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego odmówiła wysłania zespołu wyjazdowego karetki pogotowia z lekarzem do chorego.

 • NIEDOPEŁNIENIE OBOWIĄZKÓW Z ZAKRESU BHP I ZMIAŻDŻONA RĘKA PRACOWNIKA

  Dodano: 2011-01-28

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54-letniemu mężczyźnie. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 17 września 2010 r. w jednej z firm produkcyjnych znajdujących się w pobliżu Zielonej Góry, będąc osobą odpowiedzialną za przestrzeganie przepisów BHP, nie dopełnił swoich obowiązków, przez co naraził pracownika na niebezpieczeństwo doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 • GROZIŁ KOBIECIE NOŻEM ŻĄDAJĄC ZAPŁATY DŁUGU

  Dodano: 2011-01-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 11 maja 2010 r. w Zielonej Górze, działając w celu by pokrzywdzona zwróciła mu wierzytelność w kwocie 190 zł, użył wobec niej przemocy szarpiąc ją i grożąc, zmuszając tym samym do zwrotu części długu - 70 zł.

 • ŻONA GROZIŁA MĘŻOWI POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Dodano: 2011-01-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46-letniej kobiecie. Oskarżonej zarzucono, że w okresie 18 do 19 lipca 2010 r. wielokrotnie groziła mężowi pozbawieniem życia, przy czym groźba ta wzbudziła w nim obawę spełnienia.