Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • WYWIÓZŁ DO LASU I POBIŁ DREWNIANYM TRZONKIEM - NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Dodano: 2011-03-03

  Zielona Góra - Krępa. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 25-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 25 lutego 2011 r. w Krępie, po kilkukrotnym biciu drewnianym trzonkiem po całym ciele pokrzywdzonego doprowadził go do stanu bezbronności, a następnie zabrał mu telefon komórkowy i pieniądze.

 • ARESZT ZA ZNĘCANIE NAD NIEPEŁNOSPRAWNĄ SIOSTRĄ I OJCEM - POSTĘPOWANIE ZAINICJOWANE WPISEM W KSIĘDZE GOŚCI PROKURATURY

  Dodano: 2011-03-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy w stosunku do 34-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od lutego 2010 r. do dnia 27 lutego 2011 r. w Zielonej Górze znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoim ojcem oraz małoletnią siostrą. Podejrzany wielokrotnie popychał ich, wykręcał ręce, dusił, używał pod ich adresem słów wulgarnych oraz niszczył wyposażenie mebli w miejscu wspólnego zamieszkania.

 • UGODZIŁ OJCA SIEKIERĄ W GŁOWĘ – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Dodano: 2011-02-28

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania przeciwko 42-letniemu mężczyźnie. Podejrzany w dniu 23 lutego 2011 r. w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego, usiłował pozbawić życia swojego ojca. Jak ustalono, podejrzany grożąc pokrzywdzonemu zabiciem, ugodził go siekierą w głowę. Sprawca zamierzonego celu jednak nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie go przez funkcjonariuszy policji oraz ucieczkę pokrzywdzonego do mieszkania.

 • PRZEMYCALI NARKOTYKI UKRYTE W CIELE 26-LETNIEJ KOBIETY

  Dodano: 2011-02-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko letniej 26- kobiecie i 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżonym zarzucono, że w okresie od 19 listopada 2009 roku do 03.02.2010r. w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wspólnie i w porozumieniu ze sobą oraz innymi ustalonymi osobami, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu kilkunastokrotnie dokonali wewnątrzwspólnotowego nabycia na terytorium Niemiec znacznej ilości środków odurzających w postaci heroiny o łącznej masie nie mniejszej niż 260 gramów i wartości nie mniejszej niż 6.275,00 euro, a następnie narkotyki te, ukryte m.in. w ciele 26-latki, wwieźli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej celem wprowadzenia ich do obrotu.

 • ZOSTAŁ ZATRZYMANY W POŚCIGU, GDY UCIEKAŁ ZE SKARDZIONEGO AUTA

  Dodano: 2011-02-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 22-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 14 lutego 2011 r. na terenie Niemiec, działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń, zabrał samochód VW Pasat na szkodę nieustalonej osoby.

 • 22 ZARZUTY M.IN.OSZUSTW KREDYTOWYCH POPEŁNIONYCH W WARUNKACH RECYDYWY

  Dodano: 2011-02-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony od sierpnia 2008 r. do marca 2009 r. dopuścił się szeregu oszustw kredytowych i fałszerstw dokumentów. Prokurator przedstawił mu 22 zarzuty.

 • WDARŁ SIĘ NA SALĘ KINOWĄ, NIE CHCIAŁ JEJ OPUŚCIĆ I ZNIEWAŻYŁ WULGARYZMAMI FUNKCJONARIUSZY POLICJI

  Dodano: 2011-02-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 22 grudnia 2010 r. w Zielonogórskim Centrum Handlowym, na terenie kina, po uprzednim usiłowaniu wdarcia się na jedną z sal kinowych, wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca tego nie opuścił.

 • PIELĘGNIARKA PODROBIŁA PODPISY 56 PACJENTÓW NA DEKLARACJACH WYBORU LEKARZA RODZINNEGO

  Dodano: 2011-02-16

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58-letniej kobiecie - emerytowanej pielęgniarce. Oskarżona w okresie od dnia 13 stycznia 2003 roku do dnia 2 grudnia 2003 roku w Zielonej Górze, wielokrotnie, poprzez podrobienie podpisów pacjentów lub osób ich reprezentujących, w celu użycia za autentyczne podrobiła dokumenty w postaci deklaracji wyboru lekarza rodzinnego/lekarza opieki zdrowotnej dotyczące 56 pacjentów.

 • 82-LATEK OSKARŻONY O POTRĄCENIE PRACOWNIKÓW WYKONUJĄCYCH ROBOTY DROGOWE – JEDEN Z NICH STRACIŁ NOGĘ

  Dodano: 2011-02-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 82-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 20 listopada 2010 r. w Zielonej Górze, kierując samochodem marki Fiat 126 p, nie zachował szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do oznakowanego miejsca przeprowadzania robót drogowych potrącił znajdującego się w tym miejscu pokrzywdzonego. Na skutek wypadku młody mężczyzna doznał zmiażdżenia podudzia, które wymagało jego amputacji i skutkowało tzw. innym kalectwem.

 • VII OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM KRYMINALISTYCZNE ZIELONA GÓRA - JESIONKA, MAJ 2011

  Dodano: 2011-02-14

  Prokuratura Okręgowa. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze organizuje w dniach 9-11 maja 2011 seminarium pod roboczym tytułem "Szara strefa gospodarcza - nowe wyzwanie dla nauk sądowych". Honorowy patronat nad kolejnym, już VII Seminarium objął Prokurator Generalny Pan Andrzej Seremet.