Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • 20-LATEK ODPOWIE ZA KRADZIEŻ 250 LITRÓW PALIWA I KABLA TELEKOMUNIKACYJNEGO

  Dodano: 2011-05-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec 2 mężczyzn w wieku 20 i 24 lata. Młodszemu z oskarżonych prokurator zarzucił, że w nocy z 16 na 17 stycznia 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego, poprzez podważenie łomem korka wlewu paliwa dokonał włamania do baku maszyny leśnej, skąd zabrał w celu przywłaszczenia 100 litrów oleju napędowego o wartości 480 zł.

 • UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NOMINACJI NA ZASTĘPCÓW PROKURATORÓW REJONOWYCH

  Dodano: 2011-05-18

  Prokuratura Okręgowa. Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 maja 2011 roku w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze, odbyła się uroczystość wręczenia aktów powołania do pełnienia funkcji Zastępców Prokuratorów Rejonowych okręgu zielonogórskiego. Dekrety wręczyła Zastępca Prokuratora Apelacyjnego w Poznaniu Pani Prokurator Honorata Wałęsa.

 • KLIENTOWI SPADŁY Z PÓŁKI ARTYKUŁY – DOSTAŁ SKRZYNKĄ W GŁOWĘ OD WŁAŚCICIELA SKLEPU

  Dodano: 2011-05-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 9 listopada 2008 r. w Zielonej Górze poprzez kilkukrotne uderzenie skrzynką w głowę pokrzywdzonego spowodował u niego obrażenia głowy w postaci dwóch ran tłuczonych głowy oraz obrzękiem lewej półkuli mózgu, które to obrażenia stanowią chorobę realnie zagrażającą życiu.

 • KRADŁ STUDENTOM LEGITYMACJE I WYŁUDZAŁ NA NIE TELEFONY KOMÓRKOWE – PROKURATOR PRZEDSTAWIŁ MU 42 ZARZUTY

  Dodano: 2011-05-16

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od lutego do 26 lipca 2010 r. dokonał kilku kradzieży dokumentów, przy pomocy których wyłudzał telefony komórkowe. Prokurator przedstawił mu 42 zarzuty.

 • WŁAŚCICIEL KOMISU SAMOCHODOWEGO SPRZEDAŁ AUTO Z PRZEKRĘCONYM LICZNIKIEM – ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Dodano: 2011-05-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko właścicielowi komisu samochodowego. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 2 czerwca 2010 r. w Zielonej Górze, w jednym z komisów samochodowych, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przy sprzedaży samochodu osobowego m-ki Ford Focus wprowadził w błąd kupującego co do faktycznego stanu licznika.

 • NIETRZEŹWY SYN UDERZYŁ OJCA SIEKIERĄ W GŁOWĘ, BO TEN NIE CHCIAŁ GO WPUŚCIC DO DOMU

  Dodano: 2011-05-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec 42-letniego mężczyzny, któremu zarzucił, ze w dniu w dniu 23 lutego 2011 roku w jednej z podzielonogórskich miejscowości, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem, usiłował pozbawić życia swojego ojca w ten sposób, że grożąc zabiciem ugodził go siekierą w głowę, czym spowodował u pokrzywdzonego ranę tłuczoną powłok głowy w okolicy ciemieniowej lewej, naruszającą czynności narządu ciała na czas powyżej siedmiu dni, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonego do mieszkania oraz zatrzymanie przez funkcjonariuszy policji.

 • POBIŁ I OKRADŁ SWOJEGO OJCA, PO CZYM GROZIŁ SĄSIADOWI POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Dodano: 2011-05-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 19 marca 2011r.  w Zielonej Górze, po uprzednim przewróceniu na podłogę oraz biciu pięściami po tułowiu, doprowadził swojego ojca do stanu bezbronności, a następnie zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 200 zł.

 • POMÓWIŁ KOBIETĘ O DOKONANIE ABORCJI, SPRZEDAŻ DZIECKA I ZŁE PROWADZENIE, PO CZYM ZNIEWAŻYŁ SĘDZIÓW

  Dodano: 2011-05-10

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 26 kwietnia 2010 roku w piśmie skierowanym do Prokuratora Rejonowego Nowej Soli i w dniu 14 lipca 2010 roku w Krzywańcu w piśmie skierowanym do Prokuratora Generalnego, działając w wykonaniu z góry powziętego zamiaru pomówił pokrzywdzoną o dokonanie aborcji, sprzedaż dziecka i niemoralne prowadzenie, oraz uzależnienie od alkoholu i narkotyków, które to okoliczności mogły poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, przy czym w chwili czynu miał ograniczoną w stopniu znacznym zdolność pokierowania swoim postępowaniem.

 • ZACIĄGNĄŁ 10-LATKĘ DO LASU I USIŁOWAŁ DOPROWADZIĆ JĄ DO PODDANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Dodano: 2011-05-09

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec 24-letniego mężczyzny. Oskarżony w dniu 8 stycznia 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego, po uprzednim złapaniu za ręce, zaciągnięciu do lasu, zatkaniu ust i wkładaniu ręki za spodnie, usiłował doprowadzić małoletnią poniżej lat 15 do poddania się innym czynnościom seksualnym, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na interwencję osób trzecich.

 • POPCHNĄŁ KOBIETĘ NA SKALNIAK - POKRZYWDZONA ZŁAMAŁA NOGĘ, SPRAWCA ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA ZNĘCANIE SIĘ

  Dodano: 2011-05-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od maja 2006 r. do 15 listopada 2010 r. w Nietkowicach, znęcał się psychicznie i fizycznie nad członkami swojej rodziny wszczynając awantury domowe, utrudniając im egzystowanie we wspólnym domu, wielokrotnie szarpiąc za ubrania.