Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • WYPŁACIŁ W BANKOMACIE Z KONTA BYŁEGO PRACODAWCY 3000 ZŁ

  Dodano: 2011-09-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 29 stycznia 2008 r. do 10 marca 2009 r. w Zielonej Górze , w krótkich odstępach czasu wypłacił z bankomatu, przy użyciu nie należącej do niego karty bankomatowej pieniądze w łącznej kwocie 3000 zł.

 • KOMUNIKAT PROKURATORA REJONOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2011-09-14

  Zielona Góra. Informujemy, że w dniu wczorajszym tj. 13.09.2011 r. w ogólnopolskich mediach pojawił się komunikat prokuratury o nastepującej treści: Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze na podstawie art. 334 § 2 kpk w zw. z art. 131 § 2 kpk zawiadamia pokrzywdzonych, że w dniu 9 września 2011 roku został skierowany do Sądu Rejonowego Wydział VII Karny w Zielonej Górze w sprawie 2 Ds 440/10 akt oskarżenia przeciwko Przemysławowi Smugowskiemu oskarżonemu o przestępstwa z art. 286 § 1 kk i art. 286 § 1 kk w zw. z art. 65 § 1 kk polegające na dokonaniu oszustwa posługując się personaliami Michał Millea oraz 190 oszustw przy użyciu aukcji internetowej Allegro (login: "doladowania_2010").

 • „MOCNE” MATERIAŁY REKLAMOWE.1,5 KG KOKAINY W REKLAMÓWKACH

  Dodano: 2011-09-14

  Zielona Góra. Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze prowadzi śledztwo w sprawie przywozu z Ameryki Południowej 1,5 kilograma kokainy. W sierpniu 2011 roku, w jednym z krajów Ameryki Południowej nadano przesyłkę zawierającą materiały reklamowe. Przesyłka ta trafiła do jednego z portów lotniczych na terenie Polski. Odbiorcą przesyłki miała być osoba zamieszkała w Zielonej Górze.

 • MEDAL DLA ZIELONOGÓRSKIEGO PROKURATORA

  Dodano: 2011-09-14

  Zielona Góra. W dniu dzisiejszym Pan Marek Jabłeka, prokurator Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, został uhonorowany Brązowym medalem "Za Zasługi dla Policji". Medal został przyznany decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a wręczał go, w imieniu Ministra, mł. insp. Robert Sieradzki, naczelnik Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji.

 • 23-LATKA POKONAŁA OGRODZENIE OCHRONNE I UCIEKŁA Z ZAKŁADU KARNEGO

  Dodano: 2011-09-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 28 maja 2011 r. w Krzywańcu, pokonując linię wewnętrzną, pas ochronny oraz linię zewnętrzną ogrodzenia ochronnego samowolnie uwolniła się będąc pozbawioną wolności.

 • 191 ZARZUTÓW OSZUSTWA NA AUKCJACH INTERNETOWYCH NA KONCIE ALLEGRO- "DOLADOWANIA_2010"

  Dodano: 2011-09-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od około października do grudnia 2010 r. założył na portalu aukcyjnym Allegro konto "Doladowania_2010", za pośrednictwem którego oferował internautom różne przedmioty, między innymi telefony komórkowe, karty pamięci i doładowania do telefonów, jednocześnie ich oszukując na ponad 55 tys. zł . Prokurator przedstawił mu 191 zarzutów. O sprawie pisaliśmy w dniu 22 kwietnia Pt: "Wspólny sukces zielonogórskiej prokuratury i TVN".

 • GROZIŁ POZBAWIENIEM ŻYCIA JEDNEMU Z ZIELONOGÓRSKICH POSŁÓW

  Dodano: 2011-09-12

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze prowadzi śledztwo w sprawie gróźb kierowanych pod adresem jednego z posłów na Sejm RP. Na początku września do jednego z zielonogórskich biur poselskich wpłynęła przesyłka pocztowa zawierająca list oraz trzy naboje do pistoletu. W liście nadawca groził posłowi pozbawieniem życia, a załączone naboje miały wzmocnić siłę przekazu.

 • UGODZIŁ NOŻEM ŻONĘ BO... WYRZUCAŁA Z SZAFY JEGO RZECZY

  Dodano: 2011-09-09

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 62-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 19 sierpnia 2011 r. w Zielonej Górze, poprzez ugodzenie swojej żony nożem, spowodował u niej obrażenia ciała w postaci rany kłutej, wymagającej przetaczania krwi, które to obrażenia stanowiły uszczerbek na zdrowiu w postaci tzw. choroby realnie zagrażającej życiu pokrzywdzonej.

 • POMIMO ORZECZONYCH 5 ZAKAZÓW KIEROWANIA POJAZDAMI - 54-LATEK NADAL JEŹDZIŁ SAMOCHODEM W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

  Dodano: 2011-09-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 9 czerwca 2011 r. W Starym Kisielinie, kierował samochodem m-ki Fiat Cinquecento, mając 1,23 promila alkoholu we krwi. Kierowca tym samym naruszył 5 zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonych prawomocnymi wyrokami Sądu Rejonowego w Zielonej Górze.

 • UDERZAŁ POKRZYWDZONEGO NOGĄ PO GŁOWIE, ŻEBY UKRAŚĆ …PĘTO KASZANKI, BUŁKĘ I ALKOHOL – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Dodano: 2011-09-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 27-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 03 września 2011r w Zielonej Górze, w okolicach dworca PKP, po uprzednim zastosowaniu przemocy, poprzez uderzanie pięścią i nogą po głowie, doprowadził do stanu bezbronności pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu pęto kaszanki, bułkę, napoczętą butelkę alkoholu w postaci nalewki.