Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ABY ZROBIĆ ŻONIE NA ZŁOŚĆ PODPALIŁ MIESZKANIE I ZAMKNĄŁ JE, UŚMIERCAJĄC W TEN SPOSÓB 2 KOTY

  Dodano: 2011-11-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 6 sierpnia 2011 r. w Zielonej Górze podpalił swoje mieszkanie, w wyniku którego zniszczeniu uległo jego wyposażenie o wartości 20 000 zł na szkodę jego oraz jego żony. Sprawca sprowadził w ten sposób zagrożenie dla życia i zdrowia w wielkich rozmiarach  mieszkańców kamienicy i doprowadził do śmierci 2 koty. O sprawie pisaliśmy w Aktualnościach dnia 11 sierpnia 2011 r., gdy prokurator skierował wobec 36-latka do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

 • ZAMIAST ZAMÓWIĆ DLA KONTRAHENTA WŁOSKIE MASZYNY PRZELANE NA TEN CEL PONAD 60 TYS. EURO PRZEZNACZYŁ NA SPŁATĘ SWOJEGO ZADŁUŻENIA

  Dodano: 2011-11-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 7 kwietnia do 22 lipca 2011 r. w Zielonej Górze, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wprowadził w błąd przedstawicieli jednej z zielonogórskich spółek co do zamiaru i możliwości dostarczenia linii pakującej wraz z osprzętem oraz maszyny pakującej - doprowadzając spółkę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 248 646,79 zł, która stanowiła  mienie znacznej wartości.

 • AGENT PRZYŁASZCZYŁ PIENIĄDZE POCHODZĄCE ZE SKŁADEK UBEZPIECZENIOWYCH KLIENTÓW

  Dodano: 2011-11-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 23 sierpnia do 19 listopada 2010 r. w Zielonej Górze, będąc agentem ubezpieczeniowym jednego z towarzystw ubezpieczeniowych, przywłaszczył powierzone mu pieniądze pochodzące ze składek klientów uzyskanych na podstawie umów ubezpieczenia w łącznej w kwocie 121 746,99 zł.

 • W CELU WYGRANIA PRZETARGU NA KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ PRZEDŁOŻYŁA PODROBIONE DOKUMENTY

  Dodano: 2011-11-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniej kobiecie. Oskarżonej zarzucono podrobienie dokumentów przedkładanych w okresie od lutego 2010 r. do 23 czerwca 2010 r. w Czerwieńsku i Sulechowie, w toku organizowanych przetargów na kursy języka angielskiego przygotowujące do egzaminów resortowych przez jednostki wojskowe.

 • DŁUGI WEEKEND NA DROGACH OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Dodano: 2011-11-02

  Drogi okręgu zielonogórskiego w okresie wzmożonego ruchu drogowego wynikającego z głęboko zakorzenionej tradycji odwiedzania grobów bliskich nie sprzyjały uczestnikom ruchu drogowego. Było niebezpiecznie. Na obszarze funkcjonowania prokuratur okręgu zielonogórskiego miało miejsce 9 wypadków, w tym 3 ze skutkiem śmiertelnym.

 • BEZ ZEZWOLENIA PRZEZ 10 LAT POSIADAŁ BROŃ PALNĄ, AMUNICJĘ I TROTYL

  Dodano: 2011-10-28

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2001 r. do 13 stycznia 2011 r. w podzielonogórskiej miejscowości bez wymaganego zezwolenia posiadał karabin Mauser kaliber 7,92 mm, 112 naboi karabinowych, 21 naboi pistoletowych oraz materiały wybuchowe w postaci trotylu.

 • UKRADŁ KLUCZYK, ZABRAŁ SAMOCHÓD, A NASTĘPNIE GO PORZUCIŁ – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Dodano: 2011-10-28

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 23-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od 22 do 23 października 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z innym ustalonym mężczyzną, po uprzednim dokonaniu kradzieży kluczyka od samochodu, portfela z dokumentami i pieniędzmi oraz telefonu komórkowego, zabrał w celu krótkotrwałego użycia samochód Peugeot 306, a następnie pojazd ten porzucił w stanie uszkodzonym.

 • WYMIENIŁA OKNO NA DRZWI BEZ ZEZWOLENIA – NIE ZGŁOSIŁA TEGO FAKTU DO ODPOWIEDNIEGO ORGANU

  Dodano: 2011-10-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie do dnia 27 października 2010 r. w jednej z miejscowości gminy Świdnica, w lokalu mieszkalnym prowadziła roboty budowlane w postaci wymiany okna na piętrze budynku na drzwi balkonowe, wraz z powiększeniem otworu, bez wymaganego przepisami zgłoszenia do właściwego organu.

 • ŚWIDNICA – PODCZAS POŻARU ZGINĘŁO ROCZNE DZIECKO

  Dodano: 2011-10-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 25.10.2011 r. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w Świdnicy, w jednym z mieszkań doszło do pożaru. W mieszkaniu przebywało roczne dziecko, które pozostawione było pod opieką 15- letniego wujka.

 • ŚMIERTELNIE POTRĄCIŁ PRAWIDŁOWO PRZECHODZĄCĄ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH KOBIETĘ

  Dodano: 2011-10-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 17 marca 2011 r. w Zielonej Górze, kierując samochodem Suzuki Grand Vitara, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie zachował szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do oznaczonego przejścia dla pieszych, skutkiem czego potrącił prawidłowo poruszającą się na przejściu kobietę.