Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • OBYWATEL NIEMIEC OSKARŻONY O PRZEŁAMANIE ZABEZPIECZEŃ I NIEUPRAWNIONE UZYSKANIE INFORMACJI

  Dodano: 2011-03-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie, obywatelowi Niemiec. Podejrzanemu zarzucono, że w marcu 2010 roku w Zielonej Górze, bez uprawnienia uzyskał informacje dla niego nie przeznaczone w postaci nagrań poczty głosowej telefonu, przełamując w bliżej nie określony sposób zabezpieczenie tych informacji, działając na szkodę pokrzywdzonej.

 • OSKARŻONEMU O NAPAD NA HURTOWNIĘ PAPIEROSÓW GROZI DO 15 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Dodano: 2011-03-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 20 grudnia 2010 roku w Zielonej Górze, posługując się niebezpiecznym przedmiotem w postaci pistoletu pneumatycznego, grożąc pozbawieniem życia oraz używając przemocy poprzez uderzanie kolbą pistoletu w głowę pokrzywdzonego, usiłował zabrać pieniądze w łącznej kwocie 40.000 zł, lecz zamierzonego celu nie zrealizował z uwagi na obezwładnienie go przez pokrzywdzonego i inne osoby.

 • PRZYPARLI DO MURU, ZAGROZILI UŻYCIEM NOŻA I OKRADLI – BO ZABRAKŁO IM NA ALKOHOL

  Dodano: 2011-03-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 4 mężczyznom w wieku od 24 do 33 lat. Oskarżeni w dniu 7 grudnia 2010 r. w Zielonej Górze, po uprzednim szarpaniu za ubranie, przyparciu do ściany oraz grożeniu pobiciem i użyciem noża, doprowadzili dwóch pokrzywdzonych do stanu bezbronności, a następnie zabrali im 2 telefony komórkowe i pieniądze.

 • WTARGNĄŁ DO MIESZKANIA, Z KTÓREGO ZOSTAŁ EKSMITOWANY

  Dodano: 2011-03-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 9 sierpnia 2010 r. w Zielonej Górze, po uprzednim wyłamaniu skrzydła drzwi, zamków oraz klamki wdarł się do jednego z mieszkań w Zielonej Górze, powodując straty na szkodę jednej z zielonogórskich spółdzielni mieszkaniowych.

 • WPROWADZIŁ DO OBROTU 5 KG TYTONIU Z PODROBIONYM ZNAKIEM TOWAROWYM

  Dodano: 2011-03-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 31 maja do 2 czerwca 2010 r. w Zielonej Górze, wprowadził do obrotu tytoń w ilości 5 kg, w pięciu jednokilogramowych opakowaniach, oznaczonych podrobionym zastrzeżonym znakiem towarowym, działając w ten sposób na szkodę faktycznego producenta wyrobu.

 • GEODETA OSKARŻONY O POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY W DOKUMENCIE

  Dodano: 2011-03-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 60 i 57 lat - geodetom. Prokurator oskarżył ich o poświadczenie nieprawdy w dokumentacji dotyczącej ustalonej nieruchomości.

 • USIŁOWAŁ WYŁUDZIĆ W BANKU 95 000 ZŁ – PROKURATOR WNIÓSŁ DO SĄDU O ARESZT

  Dodano: 2011-03-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 56 letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 14 marca 2011 roku w Zielonej Górze, wprowadził w błąd pracownika Eurobank S.A. w Zielonej Górze co do swojej tożsamości i posługując się podrobionym dowodem osobistym, poprzez zlecenie wypłaty z rachunku bankowego, usiłował doprowadzić właściciela dokumentu do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 95.000 zł, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na ujawnienie faktu podrobienia dokumentu przez pracownika banku i zatrzymanie przez funkcjonariuszy Policji.

 • NIE OPANOWAŁ POJAZDU, UDERZYŁ W DRZEWO - ZGINĄŁ PASAŻER

  Dodano: 2011-03-16

  Zielona Góra - Nowogród Bobrzański. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 7 sierpnia 2010 r. na drodze z Bogaczowa w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku.

 • ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA OSZUSTWA

  Dodano: 2011-03-15

  Żagań - Zielona Góra - Żary. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 - letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że w okresie od 25 lutego 2010 roku do 12 kwietnia 2010 roku w Zielonej Górze,  w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wprowadził w błąd przedstawiciela hurtowni budowlanej, co do możliwości finansowych i zamiaru zapłaty za pobrany na odroczony termin płatności towar, doprowadzając tę hurtownię do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 45.787,84 złotych.

 • PODEJRZANI O SZEREG WŁAMAŃ DO OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH

  Dodano: 2011-03-15

  Zielona Góra - Droszków. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze prowadzi postępowanie w sprawie szeregu włamań do ogródków działkowych do których doszło w lutym i początkowych dniach marca 2011 r. w Droszkowie i Nowym Kisielinie.