Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-332 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • WPROWADZAŁ W BŁĄD CO DO KONIECZNOŚCI WYMIANY KUCHENKI GAZOWEJ – ZA OSZUSTWO GROZI MU DO 8 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Dodano: 2012-04-16

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnich dniach do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 23 stycznia do 30 września 2011 roku w Zielonej Górze, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poprzez wprowadzenie pokrzywdzonych w błąd odnośnie konieczności wymiany kuchenki gazowej z uwagi na zagrożenie dla życia i zdrowia wynikające z możliwości nastąpienia wybuchu, doprowadził ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy w kwotach od 150 do 1499 zł. Mężczyźnie przedstawiono 8 zarzutów.

 • WYŁUDZIŁ W URZĘDZIE WTÓRNIK PRAWA JAZDY

  Dodano: 2012-04-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 31 maja 2007 r. w Zielonej Górze, poprzez podstępne wprowadzenie w błąd pracownika wydziału Komunikacji Urzędu Miasta w Zielonej Górze, co do faktu kradzieży oryginału dowodu rejestracyjnego na samochód marki VW, wyłudził wtórnik dowodu rejestracyjnego na ten samochód.

 • TRAGICZNY WYPADEK POD NOWOGRODEM BOBRZAŃSKIM - ZGINĘŁY 3 OSOBY, JEDNA JEST CIĘŻKO RANNA

  Dodano: 2012-04-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował, że w dniu dzisiejszym tj. 13 kwietnia 2012 r. na drodze krajowej nr 27 w okolicy Nowogrodu Bobrzańkiego doszło do wypadku komunikacyjnego. W wyniku zderzenia mikrobusu z samochodem osobowym śmierć poniosły trzy osoby, jedna jest ciężko ranna. Na miejsce zdarzenia udał się prokurator.

 • PRZEROBIŁA DOWÓD WPŁATY ZALEGŁEGO PODATKU ABY RATOWAĆ FIRMĘ MĘŻA - WNIOSEK O WARUNKOWE UMORZENIE POSTĘPOWANIA

  Dodano: 2012-04-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego prowadzonego przeciwko 41-letniej kobiecie. Podejrzanej zarzucono, że w dniu 20 lipca 2011 roku w Zielonej Górze po uprzednim przedłożeniu podrobionego wydruku przelewu z firmowego bankowego rachunku na rachunek Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze, wprowadziła w błąd funkcjonariusza w\w urzędu co do wysokości rzeczywiście przelanej kwoty, w ten sposób wyłudziła poświadczenie nieprawdy w zaświadczeniu o nie zaleganiu w podatkach przez jej męża przyjmując, że czyn stanowi wypadek mniejszej wagi.

 • 20- LATEK STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM I UDERZYŁ W JADĄCE Z PRZECIWKA 2 SAMOCHODY OSOBOWE

  Dodano: 2012-04-10

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 13 sierpnia 2011 r. na drodze krajowej nr 27 Zielona Góra - Nowogród Bobrzański, kierując samochodem marki Chevrolet od strony Nowogrodu w kierunku Zielonej Góry, podczas pokonywania łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i w niekontrolowany sposób zjechał na lewą część jezdni przeznaczoną do ruchu pojazdów jadących  z przeciwka i uderzył w lewy bok nadjeżdżającego z kierunku przeciwnego samochodu marki Ford Escort. 

 • FAŁSZYWIE ZAWIADOMIŁ O PRZYJĘCIU PRZEZ FUNKCJONARIUSZY KORZYŚCI MAJĄTKOWEJ

  Dodano: 2012-04-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 22 stycznia 2012 r. w Ochli, telefonicznie zawiadomił Zastępcę Dyżurnego Komendy Głównej Policji o przyjęciu korzyści majątkowej przez funkcjonariuszy policji w zamian za odstąpienie od ukarania za wykroczenie drogowe polegające na niewłaściwym parkowaniu, wiedząc że przestępstwa tego nie popełniono.

 • PRZEZ 20 MIESIĘCY KRADŁ PRĄD NA SZKODĘ WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ

  Dodano: 2012-04-05

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2010 r. do 8 lutego 2012 r. w Zielonej Górze po uprzednim podłączeniu dodatkowego przewodu do instalacji elektrycznej części wspólnych budynku dokonał kradzieży energii elektrycznej o wartości 1500 zł, czym działał na szkodę wspólnoty mieszkaniowej.

 • OSKARŻENI O PRZEMYT ZNACZNEJ ILOŚCI KOKAINY I HEROINY Z JAMAJKI

  Dodano: 2012-04-04

  Zielona Góra - Wydział VI. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 osobom :38-letniemu mężczyźnie oraz 62-letniej kobiecie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie nie później niż od stycznia 2001 r. i nie krócej niż do sierpnia 2001 r. na ternie Zielonej Góry oraz innych miejscowości woj. lubuskiego, działając w strukturze zorganizowanej grupy przestępczej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wbrew przepisom ustawy, wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami oraz czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu uczestniczył w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych i środków odurzających.

 • OŚMIU MĘŻCZYZN OSKARŻONYCH O UDZIAŁ W ZAMIESZKACH ZIELONOGÓRSKICH. PIERWSZE WYROKI

  Dodano: 2012-04-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze w ostatnich dniach skierował do sądu akty oskarżenia przeciwko 8 mężczyznom w wieku od 18 do 51 lat, oskarżonym w sprawie zamieszek, do których doszło w Zielonej Górze w dniu 3 października 2011r. w Zielonej Górze, przy al. Konstytucji 3-go Maja, po imprezie z okazji zdobycia tytułu Mistrza Polski przez klub żużlowy "Falubaz" Zielona Góra w ekstralidze żużlowej.

 • NA PROSTEJ DRODZE AUTA UDERZAŁY W SIEBIE JAK DOMINO – ZAWINIŁA 39 LETNIA KOBIETA

  Dodano: 2012-04-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 4 grudnia 2011 r. w Zielonej Górze, kierując samochodem osobowym m-ki Mercedes, naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jadąc ul. Wrocławską, na prostym odcinku drogi, w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości od pojazdu ją poprzedzającego, najechała na niego.