Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch 


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

25 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5,5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • 20-LATEK PODAJĄC DANE INNEJ OSOBY WYŁUDZAŁ W INTERNECIE POŻYCZKI

  Dodano: 2014-07-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniach od 21 do 24 października 2013r w Zielonej Górze działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej za pośrednictwem sieci internet doprowadził pracowników 3 rożnych firm udzielających w Internecie pożyczek, do niekorzystnego rozporządzania mieniem wprowadzając ich w błąd co do zamiaru spłaty udzielonych mu pożyczek w kwotach : 800 zł, i dwukrotnie i 500 zł poprzez podanie danych personalnych innej osoby jako wnioskodawcy czym powodował straty na szkodę tych firm i osoby, na którą pożyczki zaciągał.

 • UDERZYŁ W GŁOWĘ POKRZYWDZONEGO MASYWNĄ SZKLANĄ POPIELNICZKĄ

  Dodano: 2014-06-30

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 6 marca 2014 r. w Zielonej Górze w jednym z mieszkań uderzając w głowę masywną szklaną popielniczką spowodował u pokrzywdzonego uraz głowy ze złamaniem kości czołowej , skroniowej i klinowej z towarzyszącym ostrym krwiakiem nadtwardówkowym lewej okolicy czołowej, przy czym obrażenia w postaci ostrego krwiaka stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu realnie zagrażający życiu.  

 • WYSŁAŁ SFAŁSZOWANE POTWIERDZENIE WYKONANIA PRZELEWU ZA ZAKUPIONY W INTERNECIE TELEFON

  Dodano: 2014-06-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 9 do 10 lutego 2014 r. w Zielonej Górze , działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - swoim telefonem komórkowym- wartości 625 zł poprzez przesłanie pokrzywdzonemu uprzednio sfałszowanego potwierdzenia dokonania przelewu bankowego w kwocie 640 zł. Tym samym oskarżony wprowadził pokrzywdzonego w błąd co do faktu dokonania wymaganej zapłaty za "zakupiony" telefon.

 • ARESZTANT GROZIŁ W PIŚMIE PRACOWNIKOWI SOCJALNEMU POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Dodano: 2014-06-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 8 stycznia 2014 r. w Areszcie Śledczym Międzyrzeczu, w piśmie adresowanym do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej groził pokrzywdzonej -pracownikowi socjalnemu tego Ośrodka - pozbawieniem życia, przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonej obawę spełnienia.

 • 44-LATKA ZNĘCAŁA SIĘ NAD OJCEM - PONIŻAŁA, POPYCHAŁA, UDERZAŁA W TWARZ

  Dodano: 2014-06-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od 25 października 2013 r. do 9 kwietnia 2014 r. w Zielonej Górze znęcała się fizycznie i psychicznie nad ojcem. Kobieta najczęściej znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynała awantury, podczas których wyzywała ojca słowami powszechnie uznanymi za obelżywe , poniżała, obrażała , popychała, szarpała, wypychała zamieszkania, uderzała otwartą dłonią po twarzy, wypowiadała słowa - groźby pozbawienia zdrowia i życia czym wzbudziła u pokrzywdzonego uzasadnioną obawę ich spełnienia.

 • NĘKAŁ, NACHODZIŁ W MIEJSCU PRACY, JEŹDZIŁ ZA POKRZYWDZONĄ SAMOCHODEM – ODPOWIE ZA STALKING

  Dodano: 2014-06-24

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2013 roku do 14 lutego 2014 roku w Zielonej Górze, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność pokierowania swoim postępowaniem, uporczywie nękał pokrzywdzoną nachodząc ją w miejscu zamieszkania i pracy, jeżdżąc za pokrzywdzoną samochodem, grożąc jej pozbawieniem życia, a nadto wyzywał ją słowami wulgarnymi, czym wzbudził u pokrzywdzonej uzasadnione poczucie zagrożenia oraz w sposób istotny naruszył jej prywatność.

 • SPRZEDAŁ BĘDĄCY PRZEDMIOTEM LEASINGU WÓZEK WIDŁOWY WARTOŚCI 121 TYS. ZŁ

  Dodano: 2014-06-16

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec 57-letniemu mężczyzny. Oskarżony w bliżej nieustalonym dniu w okresie od marca do kwietnia 2013 r. w jednej z miejscowości woj. Dolnośląskiego, przywłaszczył sobie powierzone mu mienie w postaci wózka widłowego o wartości 121.770 zł , który następnie sprzedał nieustalonej osobie, czym działał na szkodę Europejskiego Funduszu Leasingowego S.A. we Wrocławiu.

 • 52-LATEK OSKARŻONY O ZNĘCANIE SIĘ I GWAŁTY NA ŻONIE

  Dodano: 2014-06-12

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec 52-letniego mężczyzny. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od września 2009 r. do 03 lutego 2014 r. w Zielonej Górze i innych miejscowościach, znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że wszczynał awantury podczas których poniżał ją, znieważał szarpał popychał, wyganiał z domu i gwałcił.

 • ZŁODZIEJE PRZYŁAPANI NA GORĄCYM UCZYNKU

  Dodano: 2014-06-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku 18, 21 i 24 lata, którym prokurator zarzucił m.in., że w dniu 16 listopada 2013 roku w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu usiłowali dokonać kradzieży samochodu osobowego marki Mazda, lecz zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na niepokonanie zabezpieczeń.

 • SPOLICZKOWANY MĘŻCZYZNA „ODDAŁ” KOBIECIE UDERZAJĄC JĄ PIĘŚCIĄ W OKO

  Dodano: 2014-06-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu mężczyźnie, który 25 sierpnia 2013 r. w jednej z miejscowości gminy Świdnica uderzył pokrzywdzoną pięścią w okolicę prawego oka, czym spowodował u niej obrażenia stanowiące ciężki uszczerbek na jej zdrowiu w postaci innego ciężkiego kalectwa.