Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • BIŁ KONKUBINĘ PIĘŚCIAMI PO CAŁYM CIELE POWODUJĄC STŁUCZENIE GŁOWY I RANĘ KĄSANĄ RĘKI

  Dodano: 2014-11-28

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2012 r. do 31 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną poprzez wszczynanie awantur domowych, w trakcie których wyzywał ją słowami wulgarnymi, poniżał, ośmieszał, popychał, uderzał pięściami po całym ciele.

 • WŁAMAŁ SIĘ DO SKLEPU, UKRADŁ TASAK, KTÓRYM CHCIAŁ ROZBIĆ ..BANKOMAT

  Dodano: 2014-11-27

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy 24 listopada 2011r., po uprzednim wyłamaniu stalowej blachy, dostał się do wnętrza minimarketu skąd zabrał znajdujące się wewnątrz mienie, a następnie po uprzednim wyłamaniu zabezpieczeń okna dostał się do wnętrza innego sklepu - znanego dyskontu skąd również dokonał kradzieży.

 • KOPAŁ PO CIELE , SZARPAŁ ZA WŁOSY, UDERZAŁ HACZYKIEM PO STOPACH. 52-LATEK OSKARŻONY O ZNĘCANIE SIĘ NAD ŻONĄ

  Dodano: 2014-11-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2010 r. do 5 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, w jednym z mieszkań znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne oraz bił.

 • MIŁOŚNIK ŚREDNIOWIECZA KUPIŁ PRZEZ INTERNET WARTE PONAD 6 TYS. ZŁ ZBROJE RYCERSKIE ..I NIE CHCIAŁ ZA NIE ZAPŁACIĆ

  Dodano: 2014-11-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 15 lipca - do 14 sierpnia 2012 roku w Łagowie, w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem (oszustwo) w postaci trzech replik zbroi rycerskich o łącznej wartości 6.826 złotych, po uprzednim wprowadzeniu go w błąd co do zamiaru i możliwości wywiązania się z zobowiązania i dokonania zapłaty ceny zakupu tych zbroi.

 • SĄSIEDZKIE PORACHUNKI - AKT OSKARŻENIA WOBEC 62-LATKA

  Dodano: 2014-11-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 62-letniemu mężczyźnie, który 02 lipca 2014 roku w Zielonej Górze, groził swoim sąsiadom pozbawieniem życia, przy czym groźba ta wzbudziła w zagrożonych uzasadnioną obawę, że będzie spełniona. Tego samego dnia mężczyzna uszkodził drzwi do mieszkania pokrzywdzonych uderzając w nie nieustalonym przedmiotem. Mężczyzna swoim działaniem spowodował straty w wysokości 450 PLN.

 • BRACIA WŁAMALI SIĘ DO SAMOCHODU I UKRADLI Z NIEGO 3 PŁYTY Z MUZYKĄ

  Dodano: 2014-11-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 braciom w wieku  19 i 17 lat.
  Oskarżeni  w nocy z dnia 18 na 19 lipca 2014 r., działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego m-ki Mazda w ten sposób, że rozcinając dach (dach brezentowy) pojazdu, dostali się do środka pojazdu, odblokowali drzwi, a następnie dokonali kradzieży trzech płyt z muzyką, powodując straty na szkodę właścicielki  pojazdu na kwotę 730 zł.

 • TRZY KOBIETY POBIŁY POKRZYWDZONĄ

  Dodano: 2014-11-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem kobietom, w wieku 24, 33 i 35 lat, które 16 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu pobiły pokrzywdzoną przewracając ją na podłogę i uderzając pięściami po głowie. W wyniku pobicia pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci krwiaka okularowego oka i stłuczenia okolicy jarzmowej, które to obrażenia ciała naruszyły czynności narządu ciała na czas nie dłuższy niż 7 dni.

 • BIŁ PIĘŚCIAMI PO GŁOWIE I KOPAŁ PO CAŁYM CIELE W CELU ZMUSZENIA DO ZWROTU ..20 ZŁ

  Dodano: 2014-11-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sadu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 8 lipca 2014 r. w Zielonej Górze  używał  przemocy wobec pokrzywdzonego poprzez uderzanie go pięściami w głowę i kopanie po całym ciele, w celu zmuszenia go do zwrotu wierzytelności w kwocie...20 zł.
  Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia zgodne ze stanem faktycznym. Wniósł o dobrowolne poddanie się karze.

 • ZAATAKOWAŁ POKRZYWDZONEGO NA KLATCE SCHODOWEJ SZKLANĄ BUTELKĄ

  Dodano: 2014-11-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 18 października 2013 r. w Zielonej Górze, na klatce schodowej budynku mieszkalnego, dokonał uszkodzenia ciała pokrzywdzonego w ten sposób, że rzucił w niego szklaną butelką trafiając nią w głowę pokrzywdzonego. Oskarżony spowodował u zaatakowanego mężczyzny obrażenia w postaci ran ciętych okolicy nosa i powieki oka prawego, krwiaka okularowego , które to obrażenia naruszyły prawidłowe czynności ciała na okres poniżej 7 dni.

 • OFEROWAŁ DO SPRZEDAŻY PONAD 240 PODROBIONYCH MARKOWYCH PERFUM

  Dodano: 2014-11-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  w dniu 10 września 2014 r. w Zielonej Górze, dokonywał obrotu towarami - perfumami  oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi. Prokurator przedstawił oskarżonemu łącznie  30 zarzutów.