Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • KOPAŁ POKRZYWDZONEGO PO GŁOWIE DO NIEPRZYTOMNOŚCI, A NASTĘPNIE OKRADŁ

  Dodano: 2014-12-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 21 na 22 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustalonymi osobami, po uprzednim użyciu wobec pokrzywdzonego przemocy polegającej na uderzeniu pokrzywdzonego pięścią w skroń oraz żuchwę oraz kopaniu po rękach i twarzy, doprowadził go do stanu bezbronności i nieprzytomności, a następnie dokonał na nim rozboju.  Sprawca zabrał pokrzywdzonemu telefon komórkowy wartości 200 zł oraz portfel wraz z zawartością.

 • WYSTAWIŁ NA PORTALU Z OGŁOSZENIAMI KONSOLĘ DO GIER I OSZUKAŁ INTERNAUTĘ

  Dodano: 2014-12-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 12 grudnia 2013 roku w Gdańsku posługując się e-mailem i podając się za ustaloną kobietę, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 600 zł po uprzednim wprowadzeniu go w błąd co do zamiaru i możliwości sprzedaży konsoli do gier Play Station wystawionej w ogłoszeniu na znanym portalu z ogłoszeniami.

 • 29-LETNIA KOBIETA UDERZYŁA FUNKCJONARIUSZA POLICJI TABORETEM ŁAMIĄC MU PALEC

  Dodano: 2014-12-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 3 października 2014 r. w Zielonej Górze naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariusza policji w ten sposób, że uderzyła go w rękę taboretem drewnianym. W wyniku uderzenia pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci złamania podstawy palca lewej reki, które to obrażenia naruszyły czynności narządu ciała pokrzywdzonego na okres powyżej dni 7.

 • PRĘDKOŚCIOMIERZ ZATRZYMAŁ SIĘ NA 140 KM/H. 32-LETNI MĘŻCZYZNA PONIÓSŁ ŚMIERĆ NA MIEJSCU

  Dodano: 2014-12-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 16.12.2014 r. na drodze Skąpe-Cibórz. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym m-ki Peugeot Boxer 32-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi zjechał na lewe pobocze jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący poniósł śmierć na miejscu.

 • ZMIANY KADROWE W PROKURATURACH REJONOWYCH OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Dodano: 2014-12-17

  W dniu dzisiejszym w Prokuraturze Generalnej odbyła się uroczystość wręczenia powołań do pełnienia funkcji prokuratorów rejonowych w okręgu apelacji poznańskiej. To niezwykle doniosłe wydarzenie w "życiu" jednostek, gdyż niesie ze sobą zmiany na stanowiskach kierowniczych niektórych prokuratur rejonowych okręgu zielonogórskiego.

  Poniżej przedstawiamy sylwetki nowo powołanych Prokuratorów Rejonowych okręgu zielonogórskiego.

 • ZŁODZIEJ ŁAKOMCZUCH - WYNIÓSŁ Z DYSKONTU 61 CZEKOLAD

  Dodano: 2014-12-16

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 27 do 28 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, w jednym z dyskontów, działając w krótkich odstępach czasu, dokonał kradzieży kilkudziesięciu sztuk produktów o wartości 508,54 zł. Jak ustalono "łupem" oskarżonego padło 61 sztuk czekolad, ptasie mleczko, oraz kilka kremów przeciwzmarszczkowych.

 • 28-LETNIA KOBIETA WYSTAWIŁA W INTERNECIE DO SPRZEDAŻY SILNIK SAMOCHODU, KTÓREGO NIE DOSTARCZYŁA KUPUJĄCEMU

  Dodano: 2014-12-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniej kobiecie.

  Oskarżona w dniu 10 października 2013 r. w Zielonej Górze, za pośrednictwem sieci Internet, na znanym portalu aukcyjnym , działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej , doprowadziła pokrzywdzonego  do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 1900 zł poprzez wprowadzenie go w błąd co do zamiaru i możliwości  wywiązania się z zawartej umowy, mianowicie  jako użytkownik portalu wystawiła do sprzedaży silnik do samochodu Mercedes.

 • PUBLICZNIE I BEZ POWODU UDERZYŁ POKRZYWDZONEGO BUTELKĄ W GŁOWĘ

  Dodano: 2014-12-11

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie . Oskarżony w dniu 11 października 2014 r. w Zielonej Górze, działając w miejscu publicznym i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego poprzez uderzenie pokrzywdzonego butelką w głowę naruszył czynności narządów jego ciała, w wyniku czego doznał on obrażeń w postaci rany tłuczonej głowy okolicy czołowo - skroniowej lewej.

 • 29-LATEK DZIEŃ PO DNIU KIEROWAŁ BMW BĘDĄC POD WPŁYWEM AMFETAMINY

  Dodano: 2014-12-10

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 10 września 2014 r. w Zielonej Górze, kierował samochodem BMW znajdując się pod wpływem środka odurzającego - amfetaminy w stężeniu we krwi 318 ng/ml.  

 • KIERUJĄCY „POLONEZEM” 83-LATEK POTRĄCIŁ PRAWIDŁOWO PRZECHODZĄCĄ PO PASACH PIESZĄ

  Dodano: 2014-12-09

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 83-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 25 sierpnia 2014 roku w Zielonej Górze, na ul. Wojska Polskiego kierując samochodem osobowym marki Polonez, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jadąc prawym pasem ruchu w kierunku ronda PCK nie zachował należytej ostrożności podczas zbliżania się do oznakowanego przejścia dla pieszych i uderzył znajdująca się już na przejściu i przechodzącą z lewej na prawą stronę pieszą.