Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • OSKARŻONA O PRZYWŁASZCZENIE PIENIĘDZY Z TYTUŁU WYNAJMU PUNKTÓW HANDLOWYCH NA TARGOWISKU

  Dodano: 2017-06-28


  Zielona Góra.
  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia  przeciwko  52-letniej kobiecie.
  Oskarżonej zarzucono, że w okresie od 1 stycznia 2003 r. do 18 kwietnia 2006 r. działając w krótkich odstępach czasu i w porozumieniu z inną osobą, będąc zastępcą kierownika  jednego z targowisk przywłaszczyła pieniądze w kwocie 36 530 zł.

 • LEKARZ I DYSPOZYTORKA POGOTOWIA RATUNKOWEGO OSKARŻENI O NARAŻENIE PACJENTA NA NIEBEZPIECZEŃSTWO

  Dodano: 2017-06-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec lekarza ( mężczyzny) i dyspozytora pogotowia (kobiety).

  Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 7 kwietnia 2012 r. w jednej z miejscowości okręgu zielonogórskiego, wykonując obowiązki lekarza Zespołu Ratownictwa Medycznego w SOR i będąc w związku z tym zobowiązanym do opieki nad pacjentem , poprzez niewykonanie badania EKG u pacjenta z podwyższonym ciśnieniem tętniczym nieumyślnie naraził go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kobiecie zarzucono, że 8 kwietnia 2012 r., wykonując obowiązki dyspozytora, poprzez odwołanie wyjazdu zespołu Pogotowia Ratunkowego, nieumyślnie naraziła tego samego pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 • OSKARŻENI O POŚWIADCZANIE NIEPRAWDY W WYCENACH SAMOCHODÓW W CELU ZANIŻANIA NALEŻNOŚCI PODATKOWYCH

  Dodano: 2017-06-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował  do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 46 lat oskarżając ich o zaniżanie  wycen samochodów w opiniach załączanych do deklaracji podatkowych, a na ich podstawie zaniżania należności podatkowych. Pierwszemu z oskarżonych zarzucono, że  działając w określonym zamiarze aby ustalona osoba w wycenach  wartości rynkowej markowych pojazdów  do celów podatkowych poświadczyła nieprawdę zaniżając jego wartość, a tym samym aby uniknęła zapłaty prawidłowej kwoty podatku akcyzowego , na potrzeby wydania opinii dostarczał tej osobie  zdjęcia innych  pojazdów tej samej marki uzasadniając dokonanie ich niższej wyceny , a następnie takie wyceny przedkładał w Urzędzie Celnym w celu zaniżenia wysokości należnego podatku akcyzowego. We wszystkich  opiniach  znajdował się opis o przeprowadzeniu oględzin pojazdów, a do opinii załączono zdjęcia dotyczące innych pojazdów , co bezspornie stanowiło poświadczenie nieprawdy. Dzięki takiemu procederowi podatek akcyzowy został pomniejszony o ponad 100 tys. zł. Mężczyźnie przedstawiono 13 zarzutów.

 • W WYNAJĘTYM MIESZKANIU, W NAMIOCIE TERMICZNYM PROWADZIŁ UPRAWĘ KONOPI

  Dodano: 2017-06-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w bliżej nieustalonym  okresie czasu, nie wcześniej niż od 1 kwietnia 2016 r. , w jednym z zielonogórskich mieszkań , wbrew przepisom ustawy  o przeciwdziałaniu narkomanii , w sposób ciągły , w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wytwarzał  środki odurzające w postaci marihuany. Oskarżony wewnątrz zainstalowanego namiotu  termicznego  profesjonalnie i z użyciem specjalistycznego oświetlenia , substancji do nawozu  roślin z zapewnieniem  właściwej wentylacji i wilgotności , prowadził uprawę konopi innych niż włókniste.

 • 57-LATEK POTRĄCIŁ NA PASACH W CENTRUM MIASTA PIESZEGO

  Dodano: 2017-06-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 57-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  4 marca 2017 r. w Zielonej Górze ,  w centrum miasta, kierując samochodem osobowym marki Fiat panda nie zachował  szczególnej ostrożności podczas dojeżdżania do oznaczonego przejścia dla pieszych,  wjechał na to przejście nie ustępując  pierwszeństwa znajdującemu się już na pasach pieszemu,  w wyniku czego uderzył w niego, powodując u pokrzywdzonego  obrażenia, które naruszyły czynności narządów  ciała na okres powyżej dni 7.

 • POBIŁ POKRZYWDZONEGO NA TERENIE BUDOWY

  Dodano: 2017-06-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 3 stycznia 2017 r. w Zielonej Górze na terenie budowy, dokonał uszkodzenia ciała pokrzywdzonego poprzez wykręcenie mu ręki. W wyniku takiego zachowania pokrzywdzony doznał skręcenia nadgarstka lewego, czym obrażenia te naruszyły czynności narządu ciała na czas dłuższy niż 7 dni.
  Nadto oskarżony w tym samym miejscu i czasie naruszył nietykalność cielesną tej samej osoby w związku z podjętą interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa ludzi poprzez szarpanie go za odzież oraz uderzanie ręką w twarz.

 • NACHODZIŁ BYŁĄ PARTNERKĘ, WYSYŁAŁ SMS-Y, GROZIŁ, POBIŁ

  Dodano: 2017-06-05

  Zielona Góra. Prokuratora Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letnemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 listopada 2016 r. do 11 stycznia 2017 r. w Zielonej Górze uporczywie nękał ustaloną kobietę poprzez nawiązywanie połączeń telefonicznych , przesyłanie wiadomości tekstowych sms, nachodzenie w miejscu zamieszkania , zaczepianie i szarpanie za ubranie na ulicy , co wzbudziło poczucie zagrożenia w pokrzywdzonej oraz istotnie naruszyło jej prywatność.

 • PODROBIŁ RECEPTĘ NA LEK TESTOSTERON I POSŁUŻYŁ SIĘ NIĄ W APTECE

  Dodano: 2017-06-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 3 sierpnia 2016 r. w Zielonej Górze, w jednej z aptek, przedstawił jako autentyczną uprzednio podrobioną przez siebie receptę z dnia 25.07.2016 r. poprzez wpisanie na niej leku o nazwie Testosteron, danych określonej osoby oraz podrobienie podpisu lekarza.

 • KIERUJĄC CIĘŻARÓWKĄ NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA SZYNOBUSOWI I DOPROWADZIŁ DO ZDERZENIA. STRATY TO 688 TYS. ZŁ

  Dodano: 2017-05-31

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  8 lutego 2016 r. w Bogaczowie, nie zachowując ostrożności sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób  w ten sposób, że kierując samochodem ciężarowym marki Volvo wraz z naczepą, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że przed oznaczonym przejazdem, kolejowym, nie zastosował się do znaku b-20 STOP , nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pociągowi i mogąc przewidzieć , że może to doprowadzić do wypadku doprowadził do zderzenia  z szynobusem relacji Zielona Góra - Jelenia Góra przewożącym 13 osób, wskutek czego uszkodzone zostało poszycie kabiny pociągu wartości 688 344 zł.

 • POMÓWIŁ KOBIETĘ O OTWARCIE NA JEGO NAZWISKO RACHUNKU BANKOWEGO WIEDZĄC, ŻE PRZESTĘPSTWA NIE POPEŁNIONO

  Dodano: 2017-05-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 10 grudnia 2015 r. w zawiadomieniu skierowanym do Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze fałszywie oskarżył pokrzywdzoną o popełnienie przestępstwa podrobienia jego podpisu na umowie o otwarcie rachunku bankowego, wiedząc, że przestępstwa tego nie popełniono.