Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • 21-LATEK POTRĄCIŁ PRZEJEŻDŻAJĄCEGO PO PASACH ROWERZYSTĘ

  Dodano: 2014-10-29

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 21 kwietnia 2014 r. w Zielonej Górze, kierując samochodem marki Renault Scenic, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że na skrzyżowaniu, podczas skręcania z ulicy Wrocławskiej w ulicę Lwowską potrącił rowerzystę, przejeżdżając po przejściu dla pieszych, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci złamania nasady dalszej lewej kości promieniowej, które to obrażenia naruszyły czynności narządu ciała na czas powyżej siedmiu dni.

 • MATKA TARGNĘŁA SIĘ NA ŻYCIE BO SYN SIĘ NAD NIĄ ZNĘCAŁ I OBARCZAŁ ZA UTRACONĄ MIŁOŚĆ

  Dodano: 2014-10-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od marca 2014 roku do 6 lipca 2014 roku w podzielonogórskiej miejscowości, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką, w ten sposób, że wszczynał awantury, w trakcie których ubliżał jej słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, zakłócał spoczynek nocny przez odtwarzanie głośnej muzyki, groził pozbawieniem życia, bił pokrzywdzoną otwartą i zamkniętą dłonią po głowie, w następstwie czego pokrzywdzona w czerwcu 2014 roku targnęła się na swoje życie zażywając tabletki relanium i antybiotyki. O sprawie pisaliśmy w lipcu 2014 r., gdy prokurator skierował wobec podejrzanego do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

 • ROZBÓJ W SALONIE GIER – KLIENT GROZIŁ PRACOWNICY SALONU NOŻEM, PO CZYM UKRADŁ PIENIĄDZE

  Dodano: 2014-10-24

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy 27 czerwca 2014 r. w Kożuchowie , w salonie gier , posługując się nożem skierowanym w stronę pracownicy salonu i grożąc jego użyciem dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 200 zł.

 • W WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA NAJECHAŁA NARTAMI NA OBCOKRAJOWCA POWODUJĄC U NIEGO OBRAŻENIA CIAŁA

  Dodano: 2014-10-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniej kobiecie. Oskarżona w Wigilię tj. 24 grudnia 2013 r. w Republice Czeskiej, w miejscowości Harachov, na terenie kompleksu narciarskiego Alfa nieumyślnie spowodowała uszkodzenie ciała zagranicznego turysty.

 • PRZEROBIŁ LEGITYMACJĘ SWOJĄ I KOLEŻANKI I PODŻEGAŁ JĄ NASTĘPNIE DO OBARCZENIA WINĄ SIEBIE

  Dodano: 2014-10-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  w listopadzie 2012 roku, dokonał przerobienia dokumentu w postaci Legitymacji Szkolnej, wystawionej na niego przez Zespół Szkół Zawodowych, poprzez usunięcie w rubryce "data urodzenia"  cyfry "5"  i wpisanie cyfry "4", a następnie tak przerobionej  legitymacji używał jako autentycznej.

 • POMIMO OBOWIĄZUJĄCEGO ZAKAZU PONOWNIE WSIADŁ ZA KIEROWNICĘ SAMOCHODU PO ZAŻYCIU AMFETAMINY

  Dodano: 2014-10-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w dniu 25 kwietnia 2008 r. w Zielonej Górze, prowadził pojazd będąc pod wpływem substancji psychotropowej - amfetaminy i nie stosował się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 • OPIEKUNKA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ DLA KOMBATANTÓW ZAATAKOWANA PRZEZ NOŻOWNIKA.

  Dodano: 2014-10-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym - 16.10.2014 roku około godz. 6,00 rano na terenie Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze przy ulicy Braniborskiej. 67-letni pensjonariusz tego Domu z niewyjaśnionych powodów zaatakował opiekunkę i jednocześnie pracownicę ośrodka zadając jej od tyłu pięścią kilka ciosów w górne partie ciała, a następnie zadając jej uderzenie nożem w okolice brzucha. Pokrzywdzonej udało się oswobodzić i uciec. Zaalarmowani inni pracownicy tego Domu wezwali pogotowie oraz policję.

 • 35-LATEK POTRĄCIŁ NA PASACH PIESZEGO

  Dodano: 2014-10-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 25 marca 2014r. w Zielonej Górze na ul. Dworcowej, kierując samochodem marki Ford Mondeo naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że nie zachował szczególnej ostrożności w obrębie przejścia dla pieszych i w następstwie tego potrącił pieszego, przechodzącego na wyznaczonym przejściu dla pieszych.
  W wyniku uderzenia pokrzywdzony doznał obrażeń w postaci stłuczenia głowy z raną tłuczoną oraz skręcenia prawego kolana, które to obrażenia naruszały prawidłowe czynności narządu ciała na czas powyżej 7 dni.

 • RECYDYWISTA RZUCAŁ W ŻONĘ KAMIENIAMI I UDERZAŁ JĄ MIOTŁĄ

  Dodano: 2014-10-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  66-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od października 2012 roku do 10 lipca 2014 roku w jednej z podzielonogorskich miejscowości, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną poprzez wszczynanie awantur, wyzywania słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, krytykowanie, grożenie uszkodzeniem ciała oraz pozbawieniem życia, popychanie, niszczenie mienia w postaci sprzętu gospodarstwa domowego, uderzanie miotłą, rzucanie kamieniami, zakłócanie spoczynku nocnego.

 • GROZIŁ ŻONIE ZGWAŁCENIEM, WYGANIAŁ JĄ Z DOMU, STRASZYŁ PRZY UŻYCIU NOŻA

  Dodano: 2014-10-10

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47 - letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od kwietnia 2014r do 10 czerwca 2014r w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną  w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których znieważał ją  obelżywymi słowami, groził pozbawieniem życia i zgwałceniem, groził przy użyciu noża , nękał, popychał, szarpał i wyganiał z domu.