Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • 19-LATEK POTRĄCIŁ PIESZEGO NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH - MĘŻCZYZNA ZMARŁ

  Dodano: 2016-04-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek  w trybie art. 335 kpk(dobrowolne poddanie się karze) wobec 19-letniego mężczyzny.
  Oskarżonemu zarzucono, że  17 października 2015 r. w Zielonej Górze na jednej z ulic, kierując samochodem osobowym Volvo S40 nie zachował szczególnej ostrożności podczas dojeżdżania do przejścia dla pieszych , wjechał na przejście nie ustępując pierwszeństwa przechodzącemu pieszemu , w wyniku  czego uderzył  w niego powodując u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci  stłuczenia głowy , ran tłuczonych nóg i złamań kości  i innych, w następstwie których pieszy zmarł.

 • ZNĘCAŁA SIĘ NAD PSEM, NARAŻAŁA NA UTRATĘ ZDROWIA I ŻYCIA

  Dodano: 2016-04-01

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 78-letniej kobiecie.
  Oskarżona w okresie od nieustalonego dnia do 25.08.2015 r. w Zielonej Górze znęcała się nad psem rasy mieszanej w ten sposób, że długotrwale utrzymywała zwierzę w niewłaściwych warunkach bytowania,  zadawała mu w ten sposób  ból i narażała go na utratę zdrowia i życia przez  nieleczenie z choroby skóry. Nadto swoim zachowaniem  i brakiem opieki doprowadziła psa  do powstania u niego zwyrodnień kości kręgosłupa i kończyn.

 • POPCHNĄŁ KOBIETĘ BEZPOŚREDNIO POD NADJEŻDŻAJĄCY SAMOCHÓD

  Dodano: 2016-03-31

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 61-letniemu mężczyźnie. Oskarżony  18 września 2015 r. w Zielonej Górze , w centrum miasta naraził pokrzywdzoną na bezpośrednie niebezpieczeństwo  utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że popchnął ją  bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód . W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzona doznała ogólnych obrażeń ciała , które naruszyły czynności narządu ciała na czas tzw. poniżej dni 7.

 • BEZ ZEZWOLENIA PRODUKOWAŁ WYROBY TYTONIOWE. NARAŻAŁ SKARB PAŃSTWA NA STRATY

  Dodano: 2016-03-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od  lipca 2015 r. do sierpnia 2015 r. w Zielonej Górze uchylał się od opodatkowania przez nieujawnienie Naczelnikowi Urzędu Celnego w Zielonej Górze przedmiotu opodatkowania, jakim była na podstawie ustawy o podatku akcyzowym produkcja wyrobów akcyzowych w postaci papierosów  w ilości 1252 sztuk oraz posiadanie nabytego od nieustalonej osoby  ciętego tytoniu do palenia w łącznej ilości 64,04 kg i sprzedaż 20 kg tytoniu nieustalonemu nabywcy. Oskarżony nie składał  deklaracji podatkowych przez co nie ujawnił podstawy  opodatkowania i tym samym naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w kwocie 37 120 zł.

 • REHABILITACJA PANI JADWIGI SMÓLSKIEJ - UDZIAŁ PROKURATORA W ODKRYWANIU HISTORII

  Dodano: 2016-03-22

  Zielona Góra.  W dniu 01 marca 2016 roku Sąd Okręgowy w Zielonej Górze,  podzielając stanowisko prokuratora rozpoznając wniosek pokrzywdzonej,  orzekł o zadośćuczynieniu na rzecz mieszkanki Zielonej Góry - Pani Jadwigi Smólskiej zd. Lipnowskiej za krzywdę doznaną w związku z wykonaniem wobec Niej kary więzienia orzeczonej  wyrokiem byłego Sądu Powiatowego w Zielonej Górze z dnia 04 lipca 1960 roku.

 • NADMIERNA PRĘDKOŚĆ POMIMO PROGU SPOWALNIAJĄCEGO I ŚMIERĆ DWÓCH MŁODYCH MĘŻCZYZN W WYPADKU DROGOWYM

  Dodano: 2016-03-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło 18.03.2016 r. na jednej z zielonogórskich ulic . Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW Golf III 18-letni mężczyzna , w wyniku nie zachowania należytej ostrożności oraz przy nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewa, w wyniku czego kierujący pojazdem oraz 19-letni pasażer pojazdu ponieśli śmierć na miejscu.

 • KONWOJENT OKSARŻONY O UTRATĘ BRONI PALNEJ PODCZAS KONWOJU

  Dodano: 2016-03-17

  Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk((dobrowolne poddanie się karze) wobec 45-letniego  mężczyzny  . Oskarżonemu zarzucono, że  31 sierpnia 2015 r. w Zielonej Górze  wskutek nie zachowania  ostrożności i kontroli  nieumyślnie  utracił broń palną - pistolet P-64 rocznik 1971 wraz z magazynkiem i 6 nabojami , będącą własnością firmy ochroniarskiej, której był pracownikiem.

 • ZAWIADOMIENIE O ROZSTRZYGNIĘCIU KONKURSU (SYGN. PO I K 112.1.2016) NA ZASTĘPSTWO URZĘDNIKA W TRAKCIE JEGO USPRAWIEDLIWIONEJ NIEOBECNOŚCI W PROKURATURZE REJONOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2016-03-17

    Zielona Góra. Komisja konkursowa informuje, że do III etapu konkursu na zastępstwo urzędnika w trakcie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze - zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

 • WANDAL NA JEDNYM Z PARKINGÓW KOPIĄC USZKODZIŁ SAMOCHÓD – STRATY - NA KWOTĘ PONAD 10 TYS. ZŁ

  Dodano: 2016-03-15

  Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu  mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że  10 października 2015 r. w Zielonej Górze, na jednym z parkingów uszkodził samochód osobowy  marki Dodge wielokrotnie kopiąc w niego i powodując w ten sposób liczne wgniecenia karoserii drzwi przednich kierowcy, tylnej klapy bagażnika  i urwanie lusterka bocznego. Powstałe w ten sposób straty wycenione zostały na kwotę  10 713,37 zł na szkodę właściciela pojazdu.

 • POSŁUŻYŁ SIĘ ZNALEZIONYM DOWODEM OSOBISTYM DO ZACIĄGNIĘCIA KREDYTU GOTÓWKOWEGO PRZEZ INTERNET

  Dodano: 2016-03-10

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 20-letniego mężczyzny.
  Oskarżony w nieustalonym  czasie , nie wcześniej niż do 6 marca 2015 r. w Zielonej Górze przywłaszczył znaleziony dowód osobisty, a następnie za pośrednictwem sieci Internet , doprowadził jedną ze spółek udzielających pożyczek  do niekorzystnego rozporządzenia mieniem  w kwocie 600 zł przez zawarcie umowy pożyczki , po uprzednim wprowadzeniu pracowników firmy pożyczkowej w błąd co do tożsamości osoby ubiegającej się o pożyczkę oraz zamiaru wywiązania się z obowiązku spłaty zaciągniętego zobowiązania.