Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • DWIE KOLEŻANKI OSZUKAŁY INTERNAUTKĘ NA PORTALU SPOŁECZNOŚCIOWYM

  Dodano: 2015-06-29

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec 2 kobiet w wieku 18 i 21 lat. Oskarżone w dniu 17.06.2014r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu,  w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadziły pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 388 zł poprzez wprowadzenie w błąd co do zamiaru i możliwości dostarczenia zamówionego za pośrednictwem ogłoszenia zamieszczonego na portalu "Facebook" towaru w postaci butów sportowych Nike, okularów słonecznych, zegarka na rękę.

 • WYŁUDZIŁ POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY. WNIOSEK O WARUNKOWE UMORZENIE POSTĘPOWANIA

  Dodano: 2015-06-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze wniósł do sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego wobec 30-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że 3 kwietnia 2015 roku w Zielonej Górze w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta będąc pouczonym o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia, oświadczył niezgodnie z prawdą, że utracił dokument w postaci prawa jazdy wydany w 2013 roku przez Prezydenta Zielonej Góry pomimo, iż dokument ten został odebrany mu w dniu 28 marca 2015 roku przez funkcjonariuszy policji w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości i w ten sposób wyłudził poświadczenie przez upoważnionego pracownika Urzędu Miasta nieprawdy w wydanym w dniu 7 kwietnia 2015 roku wtórniku prawa jazdy kat. B, C, BE i CE .

 • ARESZTY I DOZÓR POLICJI DLA PODEJRZANYCH O KRADZIEŻE Z WŁAMANIEM DO SAMOCHODÓW M.IN. NA TERENIE NIEMIEC

  Dodano: 2015-06-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec dwóch z trzech mężczyzn w wieku 26 , 20 i 24 lat. Podejrzanym zarzucono kradzieże z włamaniem do 4 samochodów marki Audi oraz paserstwo samochodów marki Audi na terenie Niemiec i Polski. Dotychczas przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, przeszukania, przesłuchania świadków i podejrzanych.

 • KOLEJNY WYPADEK NA DRODZE - GINIE 44-LETNI MĘŻCZYZNA

  Dodano: 2015-06-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 15 czerwca 2015r. godz. 08.45 na drodze S - 3, na odcinku dawnej gminy Zielona Góra. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że doszło tam do tragicznego zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 44-letni mężczyzna. Z nieustalonych przyczyn kierujący samochodem Renault Master zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do bocznego zderzenia z pojazdem ciężarowym Scania z naczepą, na której był ładunek w postaci koparko - ładowarki.

 • POMIMO SKAZANIA ZA JAZDĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI KIEROWAŁ BMW POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW

  Dodano: 2015-06-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 10 stycznia 2015r w Zielonej Górze na ul Wrocławskiej w ruchu lądowym znajdując się pod wpływem środka odurzającego w postaci metamfetaminy w stężeniu we krwi w ilości 258ng/m,1 amfetaminy w stężeniu we krwi w ilości 66ng/ml oraz THC w stężeniu 1,6 ng/ml i jego metabolitu karboksy THC w stężeniu 34ng/ml kierował samochodem osobowym marki BMW będąc wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

 • WANDAL PORYSOWAŁ POKRZYWDZONEMU SAMOCHÓD I URWAŁ LUSTERKO

  Dodano: 2015-06-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 28 kwietnia 2015r. w Zielonej Górze dokonał uszkodzenia samochodu m-ki Suzuki Grand Vitara poprzez liczne zarysowania powłoki lakierniczej i urwanie lusterka bocznego od strony pasażera, powodując straty o łącznej wartości 3.785 zł na szkodę właściciela pojazdu.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ W OBECNOŚCI DZIECI. WYRZUCAŁ JEJ NA GŁOWĘ JEDZENIE, BIŁ PONIŻAŁ I OŚMIESZAŁ

  Dodano: 2015-06-10

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2010 roku do dnia 07 marca 2015 roku w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, iż wszczynał awantury, podczas których znieważał ją słowami obelżywymi i wulgarnymi, poniżał i ośmieszał, w tym w obecności ich wspólnych małoletnich dzieci, wyrzucał jedzenie na głowę pokrzywdzonej, wielokrotnie groził jej pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, a podczas jednej z awantur skierował w stronę pokrzywdzonej nóż, wyrzucał ją z domu, popychał, szarpał za ręce, włosy i ubranie, uderzał ręka po twarzy, kopał po nogach.

 • GROZIŁ ŚWIADKOWI POSTRZELENIEM

  Dodano: 2015-06-09

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 28 marca 2015r. w Zielonej Górze, użył wobec pokrzywdzonego w miejscu jego zamieszkania, groźby bezprawnej w celu wywarcia na niego wpływu, jako na świadka w prowadzonym postępowaniu sądowym w ten sposób, że groził mu postrzeleniem z trzymanego w ręce przedmiotu przypominającego pistolet, który kierował w stronę zagrożonego, czyniąc tak z zamiarem skłonienia pokrzywdzonego do zmiany na swoją korzyść wcześniej złożonych przez niego zeznań.

 • OSKARŻENI O POSIADANIE I UDZIELANIE NARKOTYKÓW

  Dodano: 2015-06-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 26 i 34 lat, zarzucając im popełnienie przestępstw określonych w ustawie z dnia 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, m.in. posiadanie i udzielanie narkotyków.

 • BIŁ ŻONĘ I SYNÓW, ZABRANIAŁ KONTAKTÓW Z POZOSTAŁA RODZINĄ. DRAMAT TRWAŁ 14 LAT

  Dodano: 2015-06-03

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2000r. do 25. grudnia 2014r. , a więc przez okres 14 lat w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną i dwoma synami w ten sposób , że będąc pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury w trakcie których znieważał rodzinę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne, zastraszał, poniżał, nękał, a także zabraniał im kontaktów z pozostałą rodziną. Oskarżonemu zarzucono nadto, że wielokrotnie w trakcie urządzanych przez siebie awantur bił ich po całym ciele.