Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch 


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

25 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5,5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • DWUKROTNIE USIŁOWAŁ WYŁUDZIĆ ODSZKODOWANIE W KWOCIE PONAD 30 TYS. ZŁ OD RÓŻNYCH FIRM UBEZPIECZENIOWYCH

  Dodano: 2014-08-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33- letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że okresie od 9 stycznia do 6  lutego 2014 roku  Zielonej Górze, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, związku z prowadzoną likwidacją szkody komunikacyjnej usiłował doprowadzić jedną z  firm ubezpieczeniowych Centrum Likwidacji Szkód w Zielonej Górze do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 17 520,93 zł, tytułem wypłaty nienależnego odszkodowania komunikacyjnego.

 • ZOSTAŁ NAPADNIĘTY I POBITY, GDY WRACAŁ NOCĄ Z KRĘGIELNI

  Dodano: 2014-08-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 25 lat. Oskarżonym zarzucono, że w nocy 1 lutego 2014 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu pobili pokrzywdzonego kopiąc go w głowę i plecy. W wyniku zadawanych ciosów pokrzywdzony doznał obrażeń ciała, które narażały go na bezpośrednie niebezpieczeństwo wystąpienia uszczerbku na zdrowiu.

 • FUNKCJONARIUSZE STRAŻY MIEJSKIEJ WYSTAWIALI MANDATY ZA PRĘDKOŚĆ PO TERMINIE – PROKURATOR PRZEDSTAWIL IM 198 ZARZUTÓW

  Dodano: 2014-08-05

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec dwóch mężczyzn w wieku 64 i 48 lat, byłych funkcjonariuszy Straży Miejskiej.  Prokurator zarzucił oskarżonym, że będąc funkcjonariuszami tej służby w jednej z podzielonogórskich miejscowości, przekroczyli swoje uprawnienia w ten sposób, że karali kierujących pojazdami - mandatami karnymi za to, że przekroczyli oni dozwoloną prędkość jazdy. Fakt ten został zarejestrowany przy pomocy urządzenia kontrolno - pomiarowego (fotoradaru), przy czym ukaranie mandatem nastąpiło po upływie 30-dniowego terminu określonego w postępowaniu mandatowym, pomimo iż w takim wypadku powinni byli sporządzić wniosek o ukaranie do sądu, co skutkowałoby tym, że grzywna wbrew przepisom zasiliła budżet gminy. Działali oni tym samym na szkodę Skarbu Państwa.

 • OSKARŻONY O KRADZIEŻ 137.700 ZŁ I PODROBIENIE FAKTUR

  Dodano: 2014-08-01

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie, któremu przedstawiono zarzut, że będąc dyrektorem jednego ze stowarzyszeń powołanych do integracji lubuskich miast, w okresie od 25 stycznia 2011 roku do 27 sierpnia 2013 roku, wielokrotnie, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, przywłaszczył pieniądze w łącznej kwocie 137.700 zł.

 • OKRADŁ ZIELONOGÓRSKI MINIMARKET NA PONAD 7000 ZŁ

  Dodano: 2014-07-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu mężczyźnie, który 23 maja 2014 roku w jednym z zielonogórskich marketów dokonał kradzieży różnych artykułów na kwotę 2000 zł.

 • POMAGAŁ W UKRYCIU AUT POCHODZĄCYCH Z KRADZIEŻY – ODPOWIE ZA PASERSTWO

  Dodano: 2014-07-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie, który w dniach 7-8 stycznia 201l r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami pomagał w ukryciu dwóch samochodów marki Mercedes Sprinter - każdy o wartości 14 667,70 Euro, stanowiących równowartość kwoty 57 158,56 zł. Oba pojazdy pochodziły z przestępstw kradzieży z włamaniem dokonanych we Frankfurcie na terenie Republiki Federalnej Niemiec.

 • 44-LATEK WYKRĘCAŁ ŻONIE RĘCE, BIŁ PO TWARZY, DUSIŁ I GROZIŁ

  Dodano: 2014-07-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od kwietnia 2013 r. do 30 stycznia 2014 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że wyzywał ją słowami wulgarnymi, dusił, ciągnął za włosy, wykręcał ręce, bił otwartą dłonią po twarzy oraz groził pozbawieniem życia.

 • UROCZYSTOŚĆ W SIEDZIBIE ORA

  Dodano: 2014-07-22

  Zielona Góra. W dniu dzisiejszym, tj. 22 lipca 2014 roku, w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej odbyła się uroczystość wręczenia Panu red. Piotrowi Jędzurze wyróżnienia za publikacje o tematyce prawniczej w konkursie organizowanym przez Okręgową Radę Adwokacką w Zielnej Górze.

 • MATKA PRÓBOWAŁA TARGNĄĆ SIĘ NA SWOJE ŻYCIE BO SYN SIĘ NAD NIĄ ZNĘCAŁ – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Dodano: 2014-07-21

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mieszkańca miejscowości pod Zieloną Górą. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od marca do 6 lipca 2014r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których ubliżał jej słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, zakłócał spoczynek nocny przez "głośne" odtwarzanie muzyki, groził pozbawieniem życia, bił pokrzywdzoną otwartą i zamkniętą dłonią po głowie.

 • ARESZT ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD CZŁONKAMI RODZINY

  Dodano: 2014-07-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mieszkańca podzielonogórskiej miejscowości. Podejrzanemu zarzucono,że  w okresie od 3 maja 2014r. do 6 lipca 2014r. w znęcał się psychicznie nad żoną w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których znieważał ją słowami uznanymi powszechnie za obelżywe uniemożliwiał spoczynek nocny, groził pozbawieniem życia.