Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • OSKARŻENI O WPROWADZANIE DO OBROTU HEROINY, AMFETAMINY, MARIHUANY I KOKAINY

  Dodano: 2016-11-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 50 i 33 lata oraz 29-letniej kobiecie. 
  Oskarżonym zarzucono dokonywanie przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Oskarżeni w okresie nie krótszym niż od wiosny 2015 r. do 28.09.2015 r. zajmowali się nielegalnym procederem wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających w postaci heroiny, amfetaminy, marihuany i kokainy.

 • KIEROWAŁ SAMOCHODEM PO ZAŻYCIU MARIHUANY I AMFETAMINY

  Dodano: 2016-11-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt  oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 7 czerwca 2016 r. w Zielonej Górze kierował w centrum miasta znajdując się pod wpływem środka odurzającego w postaci marihuany  w ilości 1,19 ng/ml oraz amfetaminy w ilości 315,93 ng/ml, powodujących upośledzenie zdolności do kierowania pojazdami mechanicznymi.

 • OSKARŻONY O DWUKROTNE WYŁUDZENIE LEASINGU

  Dodano: 2016-10-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  8 lipca 2003 r. w Zielonej Górze, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej , po uprzednim wprowadzeniu w błąd co do zamiaru i możliwości  wywiązania się ze zobowiązania występując jako właściciel żarskiej firmy zawarł umowę leasingu i doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia dwoma półautomatami spawalniczymi o łącznej wartości 46 848 zł na szkodę funduszu leasingowego.

 • SZKOLENIE DLA PROKURATORÓW W LOW NFZ W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2016-10-27

  Zielona Góra. W dniu 26.10.2016 r.  w siedzibie Lubuskiego OW NFZ w Zielonej Górze odbyło się  szkolenie zorganizowane przez Prokuratora Okręgowego Jarosława Kijowskiego oraz Piotra Brombera p.o. Dyrektora LOW NFZ dla prokuratorów rejonowych okręgu zielonogórskiego. Szkolenie, oprócz części wykładowej, pozwoliło na wymianę  doświadczeń pomiędzy obiema instytucjami, jak również na omówienie  problemów, z jakimi w tematyce ochrony zdrowia, dokumentacji medycznej, a także nieprawidłowości, z którymi  na różnych odcinkach pracy prokuratorskiej, spotykają się prokuratorzy.  

 • WYROK 25 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI W GŁOŚNEJ SPRAWIE P-KO MARIANOWI C. ps. "FRANCUZ"

  Dodano: 2016-10-19

  W dniu dzisiejszym po ponad roku od wniesienia aktu oskarżenia Sąd Okręgowy w Zielonej Górze ogłosił wyrok w sprawie p-ko Marianowi C. któremu w akcie oskarżenia zarzucono m.in.  dokonanie w warunkach tzw. recydywy  w 2008 roku w Zielonej Górze zbrodni zabójstwa Beaty M , a nadto wcześniejszego pozbawienia jej wolności połączonego ze szczególnym udręczeniem polegającym na biciu pokrzywdzonej, a następnie przy użyciu gróźb bezprawnych wielokrotnym doprowadzeniu jej do obcowania płciowego.

 • 34-LATEK OSKARŻONY O ROZBÓJ W SALONIE GIER

  Dodano: 2016-10-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec 34-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 21 sierpnia 2016r. w Zielonej Górze , w jednym z salonów gier, po uprzednim doprowadzeniu pokrzywdzonego do stanu bezbronności poprzez jego popchnięcie , przewrócenie i szarpanie , usiłował mu zabrać pudełko z zawartością pieniędzy w kwocie  2995 zł , lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na opór pokrzywdzonego , przy czym zarzucanego mu czynu dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności orzeczonej za umyślne przestępstwo podobne.

 • NIELEGALNIE URZĄDZAŁ GRY NA AUTOMATACH

  Dodano: 2016-10-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował  do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od 1 października do 2 grudnia 2015 r. w jednym z pawilonów  wolnostojących w Zielonej Górze , w którym działalność gospodarczą prowadzi ustalona kobieta, wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, nie posiadając koncesji na prowadzenie kasyna gry urządzał gry na automatach "Black Mustang" , "Black Horse", "Hot Spot".

 • KOLEJNE SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI SŁUŻB W SPRAWIE POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE K27

  Dodano: 2016-10-04

  Zielona Góra. W dniu 30.09.2016 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyło się  kolejne spotkanie w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 27.  W spotkaniu oprócz inicjatorów przedsięwzięcia :Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze Jarosława Kijowskiego, Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze insp. Andrzeja Kostki wzięli udział przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Dyrektorem Przemysławem Hamerą, a także zaproszony przedstawiciel Inspekcji Transportu Drogowego Rafał Tymkiewicz. Kolejna narada to efekt ustaleń poczynionych na pierwszym spotkaniu służb, a także kolejny etap realizacji długofalowego planu poprawy bezpieczeństwa na odcinku drogi krajowej nr 27 pomiędzy Zieloną Górą a Nowogrodem Bobrzańskim.

 • 39-LATEK PREZENTOWAŁ PRZED MAŁOLETNIĄ WYKONANIE INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Dodano: 2016-10-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  3  czerwca 2016 r. w Zielonej Górze, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem , w celu zaspokojenia popędu seksualnego  przez masturbację, prezentował małoletniej poniżej lat 15 wykonanie innej czynności seksualnej.
  Jak ustalono  3 czerwca 2016 r. matka pokrzywdzonej  odbierała ze żłobka trzyletnią córkę. Umieszczając ją w samochodzie zauważyła zbliżającego się mężczyznę, który podchodząc do samochodu zaczął się rozbierać a następnie wykonywać inne czynności seksualne. Kobieta pospiesznie zamknęła drzwi pojazdu, nie mogła jednak odjechać, z uwagi na fakt, że mężczyzna  stał przed pojazdem i nadal wykonywał określoną czynność. Kobieta użyła wówczas sygnału dźwiękowego, co skłoniło mężczyznę do ucieczki, a następnie telefonicznie powiadomiła policję.

 • 48-LATEK OSKARŻONY ZA SPOWODOWANIE USZCZUPLENIA PODATKU OD TOWARÓW I USŁUG W KWOCIE .... 95 MLN 564 TYS. 592 ZŁ

  Dodano: 2016-09-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia p-ko 48-letniemu obcokrajowcowi (obywatel Łotwy) pełniącemu funkcję  prezesa zarządu w jednej z zielonogórskich spółek. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 1 lipca 2011 roku do 31 marca 2012 roku będąc zobowiązanym do prawidłowych i terminowych rozliczeń prowadzonej  jednostki ze Skarbem Państwa  - reprezentowanym przez Lubuski Urząd skarbowy w Zielonej Górze, uszczuplił podatek od towarów i usług w łącznej kwocie 95 564 592 zł.
  Jak ustalono oskarżony w składanych organowi podatkowemu deklaracjach (Vat - 7)  za okresy miesięczne rozliczał fikcyjnie czynności dokumentujące sprzedaż metali szlachetnych, które w rzeczywistości nie miały miejsca.