Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • NA PORTALU SPOŁECZNOŚCIOWYM ZNIEWAŻYŁ EMIGRANTÓW - POPRACUJE ZA TO NA CELE SPOŁECZNE

  Dodano: 2016-06-03

  Zielona Góra. Sąd Rejonowy w Świebodzinie  wydał wyrok w sprawie 32-letniego mężczyzny.
  W skierowanym do sądu w marcu b.r. akcie oskarżenia Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zarzucił mu,  że   6 września 2015 r. w Świebodzinie, publicznie na znanym portalu społecznościowym  pod filmem pokazującym emigrantów na Węgrzech, zamieścił komentarz, w którym znieważył grupę ludności o czarnym kolorze skóry z powodu ich przynależności rasowej używając wobec nich określenia cyt.: "asfalty".

 • PRACODAWCA NIE POINFORMOWAŁ OKRĘGOWEGO INSPEKTORA PRACY O WYPADKU SWOJEGO PRACOWNIKA

  Dodano: 2016-06-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od 16 marca 2012 r. do 9 listopada 2015 r. w Zielonej Górze, wbrew obowiązkowi ciążącemu na nim jako właścicielowi firmy nie zawiadomił właściwego organu - Okręgowego Inspektora Pracy w Zielonej Górze,  o wypadku przy pracy, któremu uległ zatrudniony u niego  pracownik w dniu 16 marca 2012 r  i nie sporządził  wymaganej dokumentacji powypadkowej w postaci ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy, czym działał na jego szkodę.

 • WYROK SĄDU REJONOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE II K 852/12 Z DNIA 25.03.2015 R.

  Dodano: 2016-05-31

  Wyrok Sądu Rejonowego w Zielonej Górze wobec Pawła Hładkiego, Tomasza Kalitowskiego i Michała Marciniaka, oskarżonych min. o czyn z art. 254 par. 1 kk
  Sąd zdecydował o publikacji wyroku przez okres 30 dni. /AP


  Zapoznaj się z treścią wyroku Sądu Rejonowego w Zielonej Górze
 • INFORMACJA W SPRAWIE NAGŁEGO ZGONU STUDENTA

  Dodano: 2016-05-19

  Zielona Góra. Dzisiaj na polecenie Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze przeprowadzona została sekcja zwłok zmarłego w dniu wczorajszym studenta Uniwersytetu Zielonogórskiego.
  Biegły - medyk sądowy - stwierdził wstępnie (opinia wstępna) , że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo - oddechowa. Podczas sekcji od zmarłego pobrano do dalszych badań krew. Krew badana będzie pod kątem zażycia leków, ewentualnie spożytego alkoholu i jego stężenia lub zażycia innych środków.

 • NAGŁY ZGON STUDENTA UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Dodano: 2016-05-18

  Zielona Góra. W związku z dużym zainteresowaniem mediów oraz zielonogórskiego środowiska akademickiego informuję, że Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności nagłego zgonu studenta Uniwersytetu Zielonogórskiego.

  Studiujący na tej Uczelni i jednocześnie mieszkający w jednym z akademików młody mężczyzna dzisiaj nad ranem przewieziony został do Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze w związku z utratą przytomności. Stan pacjenta w chwili przewożenia do Szpitala oceniany był jako ciężki. Mężczyzna zmarł nad ranem. Z informacji już uzyskanych wynika, że student od dłuższego czasu chorował.

 • PREZES STOWARZYSZENIA "BABA"– PANI ANITA KUCHARSKA DZIEDZIC WYRÓŻNIONA NAGRODĄ IM. JANA WEJCHERTA

  Dodano: 2016-05-17

  Zielona Góra. Wczoraj w Warszawie odbyła się coroczna uroczystość wręczenia nagród im. Jana Wejcherta m.in. za działalność społeczną. Z przyjemnością dowiedzieliśmy się, że w tej kategorii nagrodę przyznano Pani Prezes Stowarzyszenia BABA w Zielonej Górze - dr Anicie Kucharskiej Dziedzic. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze od kilku lat z powodzeniem w ramach tzw. "Niebieskiej tarczy" współpracuje ze Stowarzyszeniem BABA w walce z przemocą domową i o ochronę kobiet poniżanych, krzywdzonych w wyniku przestępstw znęcania nad nimi.

 • DOŻYWOTNIE POZBAWIENIE WOLNOŚCI DLA ZABÓJCY - DZIŚ ZAPADŁ WYROK.

  Dodano: 2016-05-17

  Zielona Góra. W dniu dzisiejszym przed Sądem Okręgowym w Zielonej Górze zakończył się proces p-ko Jackowi L. oskarżonemu o dokonanie 25 maja 2015 roku w Płotach zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem swojej żony Elżbiety L. - tj. dokonanie czynu z art. 148 par. 2 pkt 1 kk, a nadto o znęcanie się nad nią i ich wspólnym synem.

  Sąd Okręgowy podzielił stanowisko oskarżającego w tej sprawie Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze i uznając Jacka L. za winnego dokonania opisanych wyżej czynów skazał go na łączną karę dożywotniego pozbawienia wolności.

 • ZAWIADOMIENIE O ROZSTRZYGNIĘCIU KONKURSU (SYGN. PO I K 112.5.2016) NA ZASTĘPSTWO URZĘDNIKA W TRAKCIE JEGO USPRAWIEDLIWIONEJ NIEOBECNOŚCI W PROKURATURZE REJONOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2016-05-17

  Zielona Góra. Komisja konkursowa informuje, że do III etapu konkursu na zastępstwo urzędnika w trakcie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze - zakwalifikowała się:

  1)    Matuszak Ewa        - 2 pkt.

 • W BUDYNKU, W KTÓRYM WYBUCHŁ POŻAR UJAWNIONO ZWŁOKI NIEPEŁNOSPRAWNEGO MĘŻCZYZNY

  Dodano: 2016-05-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  13.05.2016 r. w Zielonej Górze - nagłego zgonu niepełnosprawnego mężczyzny,  w mieszkaniu, w budynku wielorodzinnym. Zwłoki mężczyzny  ujawniono na miejscu pożaru, do którego doszło w tym budynku.

 • PUBLICZNIE I BEZ POWODU POBILI POKRZYWDZONEGO UŻYWAJĄC PAŁKI TYPU TONFA....

  Dodano: 2016-05-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku  21 lat.
  Oskarżeni  25 grudnia 2015 r. w Zielonej Górze  wspólnie i w porozumieniu , publicznie i bez powodu okazując przez to lekceważenie porządku prawnego pobili pokrzywdzonego zadając mu ciosy pałką typu &