Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • NIEDOZWOLONE PRAKTYKI W ZIELONOGÓRSKICH KLUBACH FITNESS

  Dodano: 2016-06-14

  Zielona Góra. Od jakiegoś czasu mieszkańcy Zielonej Góry telefonicznie alarmują prokuratorów, że w zielonogórskich klubach Fitness obsługa tych klubów żąda od osób korzystających z nich w ramach zastawu dowodów osobistych lub innych dokumentów tożsamości w zamian za możliwość korzystania z szatni, bądź wypożyczanego sprzętu. Osoby te chcąc mieć dostęp do szatni w zamian za kluczyk do szafki zmuszane są na czas korzystania z pomieszczeń pozostawić personelowi klubów swoje dowody osobiste.
  Mieszkańcy pytają więc, czy taka praktyka zgodna jest z obowiązującymi przepisami.

 • BEZ ZEZWOLENIA SPRZEDAWAŁ NAPOJE OTRZYMANE SPOSOBEM PRZEMYSŁOWYM O ZAWARTOŚCI ALKOHOLU OK.88 %

  Dodano: 2016-06-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy  w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o wydanie wyroku bez przeprowadzania rozprawy wobec 72-letniego mężczyzny.

  Oskarżony 24 września 2015 r.  Zielonej Górze, wbrew przepisom ustawy i bez wymaganego zezwolenia sprzedawał napoje w postaci spirytusu otrzymanego sposobem przemysłowym, o zawartości alkoholu około 87,5% - 88,5 % objętości alkoholu etylowego w ilości całkowitej 8450cm3.

 • TRAGICZNY WYPADEK NA DRODZE: ZIELONA GÓRA – KROSNO ODRZAŃSKIE

  Dodano: 2016-06-13

  Zielona Góra. Jak informuje Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze prowadzone są czynności mające na celu ustalenie i wyjaśnienie przyczyn tragicznego wypadku drogowego jaki miał miejsce w ostatni piątek na drodze krajowej Zielona Góra - Krosno Odrzańskie.  W wypadku na skutek odniesionych obrażeń śmierć poniosły dwie młode kobiety.

 • OSKARŻONY ŁADNIE PACHNIAŁ I ZAJADAŁ CZEKOLADKI….

  Dodano: 2016-06-10

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy  w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o wydanie wyroku bez przeprowadzania rozprawy ( tzw. dobrowolne poddanie się karze - art. 335 kpk) wobec mieszkańca Zielonej Góry.

  Prokurator zarzucił mu, że w okresie od  1 do 18 grudnia 2015 roku z jednego z zielonogórskich supermarketów , w krótkich odstępach  czasu wyniósł łącznie 227 bombonierek  z czekoladkami o wartości 3 301, 53 zl , 7 flakonów perfum o wartości 209,93 zł , a także 7 kremów wartości 251,93 zł .

 • ZOSTAŁ OSKARŻONY O DYSTRYBUCJĘ ZA POŚREDNICTWEM KURIERA - BEZ ODPOWIEDNIEGO ZEZWOLENIA - RÓŻNYM ODBIORCOM 138 KG TYTONIU ...

  Dodano: 2016-06-09

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy  w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od 7 sierpnia 2012 r. do 27 maja 2013 r., działając w krótkich odstępach czasu z wykorzystaniem takiej samej sposobności , za pośrednictwem firmy kurierskiej oraz poczty  przesyłał różnym odbiorcom  na terenie kraju wyroby akcyzowe w postaci tytoniu do palenia w łącznej ilości : 138,40  kg o wartości szacunkowej 71 508,04 zł.

 • STALKING - PRZEZ ROK UPORCZYWIE NĘKAŁ POKRZYWDZONĄ .... GROZIŁ JEJ RÓWNIEŻ POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Dodano: 2016-06-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy  wobec 28-letniego mężczyzny.
  Oskarżony w okresie od marca 2015 r. do 14 lutego 2016 roku w Zielonej Górze uporczywie nękał pokrzywdzoną w ten sposób, że wielokrotnie wydzwaniał na jej telefon oraz wysyłał wiadomości tekstowe sms naruszając w ten sposób prywatność pokrzywdzonej.

 • NA ULICY PODDUSZAŁ KOBIETĘ I KOPAŁ PO GŁOWIE ABY PRZECZYTAĆ NA JEJ TELEFONIE SMSY

  Dodano: 2016-06-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie. Oskarżony  15 września 2015 r. w Zielonej Górze na ul. Działkowej szarpiąc pokrzywdzoną , uderzając ją pięściami po plecach i głowie , przyduszając do ziemi i podduszając rękoma za szyję  zmusił ją do wydania telefonu komórkowego w celu zapoznania się z treścią zapisanych w nim smsów.

 • NA PORTALU SPOŁECZNOŚCIOWYM ZNIEWAŻYŁ EMIGRANTÓW - POPRACUJE ZA TO NA CELE SPOŁECZNE

  Dodano: 2016-06-03

  Zielona Góra. Sąd Rejonowy w Świebodzinie  wydał wyrok w sprawie 32-letniego mężczyzny.
  W skierowanym do sądu w marcu b.r. akcie oskarżenia Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zarzucił mu,  że   6 września 2015 r. w Świebodzinie, publicznie na znanym portalu społecznościowym  pod filmem pokazującym emigrantów na Węgrzech, zamieścił komentarz, w którym znieważył grupę ludności o czarnym kolorze skóry z powodu ich przynależności rasowej używając wobec nich określenia cyt.: "asfalty".

 • PRACODAWCA NIE POINFORMOWAŁ OKRĘGOWEGO INSPEKTORA PRACY O WYPADKU SWOJEGO PRACOWNIKA

  Dodano: 2016-06-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od 16 marca 2012 r. do 9 listopada 2015 r. w Zielonej Górze, wbrew obowiązkowi ciążącemu na nim jako właścicielowi firmy nie zawiadomił właściwego organu - Okręgowego Inspektora Pracy w Zielonej Górze,  o wypadku przy pracy, któremu uległ zatrudniony u niego  pracownik w dniu 16 marca 2012 r  i nie sporządził  wymaganej dokumentacji powypadkowej w postaci ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy, czym działał na jego szkodę.

 • INFORMACJA W SPRAWIE NAGŁEGO ZGONU STUDENTA

  Dodano: 2016-05-19

  Zielona Góra. Dzisiaj na polecenie Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze przeprowadzona została sekcja zwłok zmarłego w dniu wczorajszym studenta Uniwersytetu Zielonogórskiego.
  Biegły - medyk sądowy - stwierdził wstępnie (opinia wstępna) , że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo - oddechowa. Podczas sekcji od zmarłego pobrano do dalszych badań krew. Krew badana będzie pod kątem zażycia leków, ewentualnie spożytego alkoholu i jego stężenia lub zażycia innych środków.