Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ODPOWIE ZA ZBRODNIĘ DOKONANĄ 27 LAT TEMU - WCZORAJ USŁYSZAŁ WYROK: 25 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Dodano: 2015-03-12

  Zielona Góra. W dniu wczorajszym Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wydał wyrok w głośnej sprawie zabójcy, który po dokonaniu tej zbrodni przez 27 lat przebywał na wolności. 26 lutego poinformowaliśmy o skierowaniu przez Prokuratora Okręgowego do sądu aktu oskarżenia przeciwko 54-letniemu mężczyźnie, który w nocy z 26 na 27 listopada 1987 roku w Zielonej Górze, działając w zamiarze pozbawienia życia 33-letniej kobiety, poprzez uciskanie rękoma narządów krtani, doprowadził u niej do ostrej niedrożności dróg oddechowych, w wyniku czego nastąpił jej zgon. W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że do zabójstwa doszło na tle seksualnym.

 • KIERUJĄCY CIĄGNIKIEM ROLNICZYM 29-LATEK ROZBIJAŁ JADĄCE PRZECIWNYM PASEM RUCHU SAMOCHODY

  Dodano: 2015-03-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze w ostatnich dniach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 4 sierpnia 2014 r. około godziny 9.40 na drodze Zawada - Cigacice, spowodował katastrofę w ruchu lądowym zagrażającą życiu i zdrowiu wielu osób, w ten sposób, że kierując z kierunku Zawady ciągnikiem rolniczym z zamocowanym zestawem wertykulatora talerzowego, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że nie zachowując należytej ostrożności zjechał na pas ruchu przeznaczony dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku i doprowadził do zderzenia czołowo - bocznego z następującymi pojazdami jadącymi z przeciwka :

 • ZNALAZŁ PIERŚCIONEK WARTOŚCI 3500 ZŁ I SPRZEDAŁ GO W KOMISIE

  Dodano: 2015-03-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 28 stycznia 2014 r. w Zielonej Górze, przywłaszczył sobie znaleziony złoty pierścionek z oczkiem, a następnie sprzedał go w komisie. Pokrzywdzona wyceniła wartość pierścionka na kwotę 3500 zł.

 • SPRZEDAŁ MAŁOLETNIEMU ALKOHOL - PROKURATOR SKIEROWAŁ DO SĄDU AKT OSKARŻENIA

  Dodano: 2015-02-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie, który w dniu 11 października 2014 roku w jednym z zielonogórskich sklepów, pracując na stanowisku sprzedawcy, sprzedał małoletniemu w wieku 14 lat napój alkoholowy w postaci dwóch piw.

 • PUŚCIŁ W OBIEG SFAŁSZOWANE BANKNOTY 100 ZŁOTOWE

  Dodano: 2015-02-24

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 64-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 3 sierpnia 2014 r. w Zielonej Górze , w celu osiągnięcia korzyści majątkowej puścił w obieg dwa podrobione banknoty o nominalne 100 zł w ten sposób, że zapłacił nimi i odebrał w autentycznych pieniądzach różnicę w cenie za zakupiony alkohol i papierosy w jednym ze sklepów spożywczych. W ten sposób wprowadził w błąd co do autentyczności banknotów obsługujące go osoby i doprowadził je do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w/w kwocie.  

 • NAPAD RABUNKOWY Z GROŹBĄ UŻYCIA NOŻA

  Dodano: 2015-02-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu mężczyźnie, który w dniu 16 października 2014 r. w Zielonej Górze grożąc małoletniemu pokrzywdzonemu użyciem noża oraz grożąc pozbawieniem życia doprowadził go do stanu bezbronności a następnie zabrał mu bluzę dresową z kapturem, zegarek marki AMPM oraz saszetkę, wszystkie przedmioty wartości 575 zł. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

 • RECYDYWISTA POBIŁ KOBIETĘ UDERZAJĄC JĄ PIĘŚCIAMI PO TWARZY, A NASTĘPNIE UKRADŁ PIENIĄDZE I PRECJOZA

  Dodano: 2015-02-12

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 18 października 2014 r. w jednym z zielonogórskich mieszkań pobił pokrzywdzoną wielokrotnie uderzając ją pięściami po głowie. Nadto szarpał ją dusił i przewrócił na podłogę. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci rany tłuczonej głowy, ramienia, biodra, naruszających czynności narządu ciała na czas poniżej dni 7.

 • 30-LATEK OSKARŻONY O ROZBÓJ – DUSIŁ POKRZYWDZONEGO ZA SZYJĘ I ZABRAŁ MU TELEFON

  Dodano: 2015-02-09

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Gorze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 19 października 2014 r. w Zielonej Górze, po uprzednim doprowadzeniu pokrzywdzonego do stanu bezbronności zabrał mu telefon komórkowy wartości 669 zł.

 • BRAŁ UDZIAŁ W BÓJCE Z UDZIAŁEM 10 OSÓB - SPOWODOWAŁ USZCZERBEK NA ZDROWIU POBITEGO - ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Dodano: 2015-02-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 14 września 2014 r. w Zielonej Górze brał udział w bójce z udziałem około 10 osób , które uderzały pięściami i kopały pokrzywdzonego, w wyniku czego doznał on obrażeń ciała w postaci stłuczenia okolicy potylicznej głowy i twarzy, które to obrażenia spowodowały uszczerbek na zdrowiu w rozumieniu art. 157 par. 2 kk.

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW - DYŻURY PROKURATORÓW

  Dodano: 2015-02-06

  W dniach 23.02 - 29.02. 2015 r. po raz dwunasty obchodzony będzie Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W związku z tym, prokuratorzy i asesorzy okręgu zielonogórskiego będą pełnili dyżury, podczas których udzielać będą informacji o uprawnieniach i obowiązkach osobom pokrzywdzonym przestępstwem.