Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • NIELEGALNIE PRZEWOZIŁ 6 OBYWATELI WIETNAMU

  Dodano: 2017-01-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  21 sierpnia 2016 r. na 293 km drogi S 3 , działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej ułatwiał pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom ustawy 6 obywatelom Wietnamu w ten sposób, że przewoził cudzoziemców nie posiadających tytułu pobytowego na terytorium RP samochodem osobowym z Warszawy do Słubic za kwotę co najmniej 700 zł.

 • OSKARŻENI O WPROWADZANIE DO OBROTU NA JEDNEJ Z DYSKOTEK TZW.DOPALACZY

  Dodano: 2017-01-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 osobom w wieku od 26 do 35 lat : 2 mężczyznom i kobiecie.
  Oskarżonym zarzucono, że  w okresie od czerwca 2015 r. do listopada 2015 r. przybyli do Zielonej Góry z innego miasta i na terenie jednej z dyskotek, sprowadzili niebezpieczeństwo  dla życia lub zdrowia wielu osób w ten sposób, że wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru wprowadzali do obrotu nieustaloną ilość szkodliwych dla zdrowia substancji z grupy pochodnych - izomeru CMC (tzw. dopalaczy) o działaniu psychoaktywnym w ilości nie mniejszej niż 40 gramów o wartości czarnorynkowej nie mniejszej niż 1600 zł.

 • POPRACUJE SPOŁECZNIE ZA NIEDOSTARCZENIE PRZESYŁEK I PORZUCENIE ICH W OGÓLNODOSTĘPNYM MIEJSCU

  Dodano: 2017-01-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego w trybie art. 335par 1 kk wobec 29-letniego mężczyzny.
  Oskarżonemu zarzucono, że 21 stycznia 2016 r. w Zielonej Górze , będąc zatrudniony w spółce dostarczającej korespondencję, nie będąc uprawnionym , znacznie utrudnił uprawnionym tj. 4 osobom - 3 kobietom i mężczyźnie oraz osobie reprezentującej  jeden z "Parafialnych zespołów Caritas", zapoznanie  z istotną informacją zawartą w adresowanych do nich przesyłkach , poprzez niedoręczenie ich adresatom i porzucenie w miejscu ogólnodostępnym.

 • ZŁOŻYŁ MAŁOLETNIEMU NA INTERNETOWYM PORTALU OGŁOSZENIOWYM PROPOZYCJĘ WYKONANIA INNYCH CZYNNOŚCI SEKSUALNYCH

  Dodano: 2017-01-16

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  1 września 2015 r. w Krakowie , posługując się adresem mailowym na internetowym portalu ogłoszeniowym złożył propozycję wykonania innych czynności seksualnych oraz poddania się innym czynnościom seksualnym małoletniemu poniżej lat 15.

 • OSKARŻENI O KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM DO SAMOCHODU NA TERENIE NIEMIEC ORAZ PASERSTWO

  Dodano: 2017-01-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 5 mężczyznom w wieku od 19 do  28 lat.
  Najstarszemu z oskarżonych oraz 22-latkowi prokurator zarzucił, że w okresie od 25 do 26 kwietnia 2015 r. w Berlinie, na terenie Niemiec, działając wspólnie i w porozumieniu , po uprzednim otworzeniu drzwi nieoryginalnym kluczykiem oraz przełamaniu zabezpieczeń  elektronicznych, dokonali kradzieży  samochodu Audi A 5 koloru czarnego o wartości nie mniejszej niż 50 000 zł, działając tym samym na szkodę obywatela Niemiec. 

 • OBYWATEL ROSJI BEZ KONCESJI I POZA KASYNEM URZĄDZAŁ GRY NA AUTOMATACH

  Dodano: 2016-12-30

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze  skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie, obywatelowi Federacji Rosyjskiej. Oskarżony będąc prezesem zarządu jednej ze spółek spoza woj. lubuskiego,  w okresie od 1 do 9 września 2015 r. urządzał gry w jednym z zielonogórskich barów, poza kasynem , bez koncesji na prowadzenie kasyna gry, wbrew warunkom określonym w ustawie z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, na automatach o wygrane pieniężne, w których gry zawierają element losowości.

 • ZACZEPIŁ NA PRZYSTANKU MZK, POBIŁ I OKRADŁ

  Dodano: 2016-12-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemyu mężczyźnie.
  Oskarżony 6 października 2016 r. w Zielonej Górze dwukrotnie uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz, a gdy upadł kopnął go w brzuch i następnie skradł mu pieniądze w kwocie 85 zł.

 • PRACOWNIK SOCJALNY PRZYWŁASZCZYŁA NA SZKODĘ DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ PONAD 143 TYS. ZŁ

  Dodano: 2016-12-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41 letniej kobiecie.
  Oskarżona w okresie od 2010 r. do 2 kwietnia 2014 r. w Zielonej Górze, działając w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru przywłaszczyła powierzone jej przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej  dla Kombatantów pieniądze w łącznej kwocie 143 804,75 zł , działając tym samym na szkodę 28 osób.

 • KONFLIKT NA TLE ROZLICZENIA ZA PRZEJAZD TAKSÓWKĄ. ŚLEDZTWO W SPRAWIE ŚMIERCI TAKSÓWKARZA

  Dodano: 2016-12-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o wszczęciu śledztwo w sprawie zdarzenia, które miało  miejsce w dniu 03.12.2016 r. w Zielonej Górze.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na jednym z zielonogórskich osiedli zatrzymała się taksówka zarobkowa. W trakcie rozliczania należności za odbyty kurs pomiędzy 45 letnim pasażerem taksówki, a  65 letnim kierowcą doszło do nieporozumienia w trakcie którego pasażer stosując siłę fizyczną i przytrzymując pokrzywdzonego spowodował u niego obrażenia ciała w postaci otarć i zasinień.
  Po przybyciu na miejsce zdarzenia policji pokrzywdzony zasłabł i został odwieziony do szpitala, lecz tego samego dnia zmarł.

 • WYROK DOŻYWOTNIEGO POZBAWIENIA WOLNOŚCI ...PRAWOMOCNY !

  Dodano: 2016-12-06

  Zielona Góra. Jak poinformował przed chwilą Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze - w dniu dzisiejszym na rozprawie odwoławczej Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności orzeczonego przez Sąd Okręgowy w Zielonej Górze w głośnej sprawie zabójstwa młodej kobiety w miejscowości Płoty. Wyrok jest prawomocny./zf

  poprzednie informacje:
  - DOŻYWOTNIE POZBAWIENIE WOLNOŚCI DLA ZABÓJCY -  ZAPADŁ WYROK

  - 39-LATEK ZADAŁ ŻONIE LICZNE RANY CIĘTE I KŁUTE. 38 -LETNIA KOBIETA ZMARŁA