Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • 57-LATEK OSKARŻONY O UPRAWNIANIE KONOPI INNYCH NIŻ WŁÓKNISTE, Z KTÓRYCH MOŻNA BYŁOBY WYDZIELIĆ 2640 DZIAŁEK

  Dodano: 2017-07-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej  Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  57-letniemu mężczyźnie i 22-letniej kobiecie. Oskarżonemu zarzucono, że  w dniu 8 czerwca w Zielonej Górze, wbrew przepisom ustawy  o przeciwdziałaniu narkomanii, uprawiał  ziele konopi innych niż włókniste, w postaci 12 sztuk sadzonek o wysokości od 12 do 25 cm, z których można wydzielić 2640 działek.  Oskarżonemu zarzucono ponadto, że udzielał marihuany ustalonym osobom, a ponadto posiadał w zajmowanym przez siebie mieszkaniu  młynki ręczne, wagę, woreczki strunowe,  czyniąc przygotowania do wprowadzenia narkotyków do obrotu.

 • ARESZT DLA 25-LETNIEJ KOBIETY ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA 22-LETNIEGO BRATA

  Dodano: 2017-07-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania  wobec 25 letniej kobiety. Podejrzanej zarzucono, że  03.07.2017 r. w Zielonej Górze usiłowała dokonać zabójstwa 22-letniego brata  uderzając go nożem w brzuch.
  Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w stanie wzburzenia emocjonalnego spowodowanego rodzinną kłótnią.

 • 39-LATEK OSKARŻONY O NARAŻENIE NA USZCZUPLENIE PODATKU AKCYZOWEGO W KWOCIE 1 MLN 795 TYS. 140 ZŁ

  Dodano: 2017-07-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej  Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  39-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony działając w krótkich  odstępach  czasu i z wykorzystaniem takiej samej sposobności  uchylił się od opodatkowania i nie ujawnił właściwemu organowi, tj. Naczelnikowi Urzędu Celnego,  przedmiotów opodatkowania poprzez niezłożenie w wymaganych terminach, deklaracji dla podatku akcyzowego w związku ze sprzedażą w miesiącach od stycznia do grudnia 2011 r. niezarejestrowanych 89 samochodów osobowych różnych marek, w wyniku czego nastąpiło narażenie na uszczuplenie  podatku akcyzowego  w kwocie 1 mln 795 tys. 140 zł, tj. dużej wartości.

 • 30-LATKA ZNĘCAŁA SIĘ NAD MAŁOLETNIM SYNEM.. BIŁA PASEM, KOPAŁA W UDA, UDERZAŁA PO TWARZY

  Dodano: 2017-07-05

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniej kobiecie.
  Oskarżona w bliżej nieustalonym okresie nie później niż od listopada 2016 r. do 3 stycznia 2017 r. znęcała się fizycznie nad swoim małoletnim synem w ten sposób, że stosowała wobec niego kary cielesne w postaci bicia pasem, karcenia  za pomocą uderzania ręką po twarzy, kopania w uda i pośladki, szarpania za ręce i ramiona oraz popychania go.

 • PRZEMOCĄ ZMUSZAŁ ASESORA KOMORNICZEGO DO ZANIECHANIA PRAWNEJ CZYNNOŚCI SŁUŻBOWEJ

  Dodano: 2017-06-30

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony 3 marca 2017 r. w Zielonej Górze przemocą, poprzez odpychanie i przytrzymywanie asesora komorniczego wykonującego czynności na polecenie Komornika Sądowego zmuszał go do zaniechania prawnej czynności służbowej polegającej na zajęciu samochodu osobowego marki BMW wskazanego w postanowieniu prokuratora.

 • OSKARŻONY O PASERSTWO CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH W AUTOSZROCIE

  Dodano: 2017-06-29

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu  prokurator zarzucił popełnienie szeregu występków wyczerpujących znamiona art. 291 par 1 kk - paserstwa, którego przedmiotem były części samochodowe.

 • OSKARŻONA O PRZYWŁASZCZENIE PIENIĘDZY Z TYTUŁU WYNAJMU PUNKTÓW HANDLOWYCH NA TARGOWISKU

  Dodano: 2017-06-28


  Zielona Góra.
  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia  przeciwko  52-letniej kobiecie.
  Oskarżonej zarzucono, że w okresie od 1 stycznia 2003 r. do 18 kwietnia 2006 r. działając w krótkich odstępach czasu i w porozumieniu z inną osobą, będąc zastępcą kierownika  jednego z targowisk przywłaszczyła pieniądze w kwocie 36 530 zł.

 • LEKARZ I DYSPOZYTORKA POGOTOWIA RATUNKOWEGO OSKARŻENI O NARAŻENIE PACJENTA NA NIEBEZPIECZEŃSTWO

  Dodano: 2017-06-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec lekarza ( mężczyzny) i dyspozytora pogotowia (kobiety).

  Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 7 kwietnia 2012 r. w jednej z miejscowości okręgu zielonogórskiego, wykonując obowiązki lekarza Zespołu Ratownictwa Medycznego w SOR i będąc w związku z tym zobowiązanym do opieki nad pacjentem , poprzez niewykonanie badania EKG u pacjenta z podwyższonym ciśnieniem tętniczym nieumyślnie naraził go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kobiecie zarzucono, że 8 kwietnia 2012 r., wykonując obowiązki dyspozytora, poprzez odwołanie wyjazdu zespołu Pogotowia Ratunkowego, nieumyślnie naraziła tego samego pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 • OSKARŻENI O POŚWIADCZANIE NIEPRAWDY W WYCENACH SAMOCHODÓW W CELU ZANIŻANIA NALEŻNOŚCI PODATKOWYCH

  Dodano: 2017-06-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował  do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 46 lat oskarżając ich o zaniżanie  wycen samochodów w opiniach załączanych do deklaracji podatkowych, a na ich podstawie zaniżania należności podatkowych. Pierwszemu z oskarżonych zarzucono, że  działając w określonym zamiarze aby ustalona osoba w wycenach  wartości rynkowej markowych pojazdów  do celów podatkowych poświadczyła nieprawdę zaniżając jego wartość, a tym samym aby uniknęła zapłaty prawidłowej kwoty podatku akcyzowego , na potrzeby wydania opinii dostarczał tej osobie  zdjęcia innych  pojazdów tej samej marki uzasadniając dokonanie ich niższej wyceny , a następnie takie wyceny przedkładał w Urzędzie Celnym w celu zaniżenia wysokości należnego podatku akcyzowego. We wszystkich  opiniach  znajdował się opis o przeprowadzeniu oględzin pojazdów, a do opinii załączono zdjęcia dotyczące innych pojazdów , co bezspornie stanowiło poświadczenie nieprawdy. Dzięki takiemu procederowi podatek akcyzowy został pomniejszony o ponad 100 tys. zł. Mężczyźnie przedstawiono 13 zarzutów.

 • W WYNAJĘTYM MIESZKANIU, W NAMIOCIE TERMICZNYM PROWADZIŁ UPRAWĘ KONOPI

  Dodano: 2017-06-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w bliżej nieustalonym  okresie czasu, nie wcześniej niż od 1 kwietnia 2016 r. , w jednym z zielonogórskich mieszkań , wbrew przepisom ustawy  o przeciwdziałaniu narkomanii , w sposób ciągły , w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wytwarzał  środki odurzające w postaci marihuany. Oskarżony wewnątrz zainstalowanego namiotu  termicznego  profesjonalnie i z użyciem specjalistycznego oświetlenia , substancji do nawozu  roślin z zapewnieniem  właściwej wentylacji i wilgotności , prowadził uprawę konopi innych niż włókniste.