Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch 


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

25 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5,5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • 60-LATEK SZARPAŁ, DUSIŁ, BIŁ PO GŁOWIE SWOJĄ ŻONĘ

  Dodano: 2014-09-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2013r. do 01.07.2014r. znęcał się psychiczne i fizyczne w Zielonej Górze nad żoną w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne, szarpał, dusił, uderzał po głowie, a także groził pozbawieniem życia, przy czym groźba ta wzbudzała w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę że zostanie spełniona.

 • GROZIŁ KOBIECIE UDERZENIEM SZKLANĄ BUTELKĄ

  Dodano: 2014-09-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 14 grudnia 2013 roku w Zielonej Górze, naruszył nietykalność cielesną pokrzywdzonego w ten sposób, że odepchnął go rękoma. Nadto tego samego dnia znieważył pokrzywdzoną słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe i groził jej pozbawieniem życia, wzbudzając w niej uzasadnioną obawę spełnienia tej groźby. Również tego samego dnia w celu zmuszenia do opuszczenia przez nią VII piętra wieżowca ...groził jej uderzeniem szklaną butelką.

 • ARESZT DLA 52-LATKA ZA PRZYGOTOWANIE WPROWADZENIA 450 GRAM AMFETAMINY DO OBROTU

  Dodano: 2014-09-10

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 52-letniego mężczyzny. Oskarżony 5 września 2014 r. w Zielonej Górze, wbrew przepisom ustawy posiadał znaczną ilość środków odurzających w postaci amfetaminy o masie 450,24 grama i czynił przygotowania do wprowadzenia tego narkotyku do obrotu.

 • 62-LATKA WYBIŁA SZYBĘ W OKNIE A PO WŁAMANIU UKRADŁA BIŻUTERIĘ WARTĄ PONAD 7000 ZŁ

  Dodano: 2014-09-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  62-letniej kobiecie.

 • 29-LATKA NIE POWRÓCIŁA DO ZAKŁADU KARNEGO

  Dodano: 2014-09-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 22 maja 2014 r. w Krzywańcu, korzystając z przerwy w odbyciu kary pozbawienia wolności orzeczonej Postanowieniem Sądu Okręgowego w Toruniu z 2014 r. nie powróciła  w wyznaczonym terminie do Zakładu Karnego.

 • 16 OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO - "WINNA" NIE TYLKO DROGA S3

  Dodano: 2014-09-03

  Zielona Góra. Prokuratorzy z troską przyglądają się wydarzeniom jakie w tym roku mają miejsce na drogach w powiecie zielonogórskim. Okrzyknięta przez media "drogą śmierci", droga k-27 (na odcinku Zielona Góra - Nowogród Bobrzański) nie zbiera już takiego żniwa jak jeszcze kilka lat temu, gdy rocznie dochodziło tam nawet do 10 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Pomogły apele Policji i Prokuratury, kampanie medialne, reorganizacja infrastruktury drogowej. Wciąż nie jest jednak bezpiecznie na drogach powiatu zielonogórskiego. Aktualnie najniebezpieczniejszą drogą jest S3. To tu w ostatnim czasie dochodziło do wielu wypadków - także śmiertelnych. Sytuację może polepszyć planowana na 2016/2017 rok inwestycja zmodernizowania - wybudowania kolejnego pasa tej drogi.

 • MATKA OSKARŻONA O ZNĘCANIE SIĘ NAD CÓRKĄ. BIŁA JĄ PO TWARZY, KOPAŁA W BRZUCH, ZNIEWAŻAŁA WULGARYZMAMI

  Dodano: 2014-09-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55-letjniej kobiecie. Oskarżona w okresie od stycznia 2014 r. do 11 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, znęcała się psychicznie i fizycznie nad córką. Kobieta wyzywała ją słowami wulgarnymi, biła ręką po twarzy, ciągnęła za włosy, kopała w brzuch, a także groziła pozbawieniem życia, przy czym groźby te wzbudziły pokrzywdzonej realną obawę ich spełnienia.

 • USZKODZIŁ SAMOCHÓD RZUCAJĄC W NIEGO BUTELKĄ

  Dodano: 2014-08-29

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 18 czerwca 2014r. w Zielonej Górze dokonał uszkodzenia samochodu marki Mitsubishi Colt rzucając w niego szklaną butelką.

 • AKT OSKARŻENIA W GŁOŚNEJ SPRAWIE ŚMIERTELNEGO POTRĄCENIA NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2014-08-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze w dniu dzisiejszym kieruje do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze akt oskarżenia p-ko Filipowi K. i Jackowi B. Pierwszemu z nich prokurator zarzucił, że 3 marca 2014 roku w Zielonej Górze na ul. Batorego, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości (2,1-2,5 prom. zawartości alkoholu) kierując samochodem Ford Mondeo z prędkością nadmierną i niebezpieczną wynoszącą co najmniej 92 km/h doprowadził do potrącenia przechodzącego prawidłowo w miejscu oznaczonym (pasy), ubranego w kamizelkę odblaskową Michała M., który na skutek odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Kierujący pojazdem zbiegł z miejsca zdarzenia.

 • ZNIEWAŻAŁ WULGARYZMAMI APLIKANTÓW I FUNKCJONARIUSZY STRAŻY MIEJSKIEJ

  Dodano: 2014-08-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 21 maja 2014 r. w Zielonej Górze , znieważył 2 funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz 3 aplikantów :2 mężczyzn i kobietę, używając w stosunku do nich słów wulgarnych podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych.