Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • HANDLOWAŁA W INTERNECIE TYTONIEM DO PALENIA. USZCZUPLIŁA PODATEK AKCYZOWY W ŁĄCZNEJ KWOCIE PONAD 337 TYS. ZŁ – ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Dodano: 2017-04-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniej kobiecie.
  Oskarżona w okresie od 25 stycznia 2010 r. do 25 kwietnia 2010 r. w Zielonej Górze, uchylała się od opodatkowania podatkiem akcyzowym w ten sposób, że nie ujawniła Naczelnikowi Urzędu Celnego w Zielonej Górze przedmiotu i podstawy opodatkowania podatkiem akcyzowym za poszczególne miesiące od grudnia 2009 r. do marca 2010 r. z tytułu nabycia i posiadania tytoniu do palenia w ilości 747,50 kg, który nabyła od nieustalonego dostawcy, a następnie sprzedała tytoń za pośrednictwem znanego portal aukcyjny w internecie, czym naruszyła przepisy  ustawy o podatku akcyzowym.

 • 40-LATEK PORZUCIŁ 4 SZCZENIĘTA W KUBLE NA ŚMIECI

  Dodano: 2017-04-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu kilka aktów oskarżenia za znęcanie się nad zwierzętami.
  M.in. 40-letniemu mężczyźnie zarzucił, że w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego znęcał się nad zwierzętami poprzez porzucenie czterech szczeniąt ,wrzucając je do kubła na śmieci znajdującego się na terenie posesji.

 • NAPADŁ NA KOBIETĘ NA KLATCE SCHODOWEJ KAMIENICY USIŁUJĄC UKRAŚĆ JEJ TOREBKĘ

  Dodano: 2017-04-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony 2 stycznia 2017 r. w Zielonej Górze, na klatce schodowej budynku mieszkalnego, używając przemocy poprzez szarpanie, popychanie oraz przyciskanie do poręczy schodowej, doprowadził pokrzywdzoną do stanu bezbronności , a następnie usiłował dokonać kradzieży torebki damskiej wraz z zawartością dokumentów i pieniędzy  w kwocie 640 zł, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na skuteczną obronę pokrzywdzonej i ujęcie przez świadka zdarzenia.

 • 31-LATEK ODPOWIE ZA PASERSTWO CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH POCHODZĄCYCH Z KRADZIEŻY AUT NA TERENIE NIEMIEC

  Dodano: 2017-03-28

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od października 2007 r. do lutego 2013 r. na terenie swojej  posesji wielokrotnie, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, przechowywał części i elementy samochodowe pochodzące z kradzionych na terenie RFN pojazdów.

 • 37-LETNI RECYDYWISTA UDZIELAŁ ODPŁATNIE I NIEODPŁATNIE MORFINY I HEROINY

  Dodano: 2017-03-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  37-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od maja do 31 października 2015 r. w Zielonej Górze, działając w krótkich odstępach czasu  i w wyniku z góry powziętego zamiaru oraz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wbrew przepisom ustawy  udzielił ustalonej kobiecie odpłatnie nie mniej niż 300 tabletek środka odurzającego w postaci morfiny oraz nie mniej niż 120 działek środka odurzającego w postaci heroiny, osiągając łączną korzyść majątkową w kwocie 7800 zł oraz udzielił nieodpłatnie nie mniej niż 100 tabletek morfiny. Sprawca czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, tj. będąc uprzednio karanym za umyślne przestępstwo podobne i przed upływem  5 lat  od odbycia  orzeczonej za ten czyn kary pozbawienia wolności w wymiarze przekraczającym 6 miesięcy.

 • RANIONY W OKOLICE UDA MĘŻCZYZNA ZMARŁ NA CHODNIKU W DRODZE DO SZPITALA. PROKURATOR WSZCZĄŁ ŚLEDZTWO W KIERUNKU ZABÓJSTWA

  Dodano: 2017-03-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze powiadomił, że w dniu dzisiejszym (przyp. 23.03.2017) w godzinach nocnych na jednej z ulic w okolicach szpitala klinicznego w Zielonej Górze ujawniono na chodniku zwłoki młodego mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń przeprowadzonych na miejscu zdarzenia przez prokuratora i grupę dochodzeniową KMP w Zielonej Górze wynika, że mężczyzna zmarł na skutek obrażeń zadanych ostrym narzędziem w okolice uda. Poczynione na miejscu zdarzenia oględziny wskazywały, że mężczyzna ten po zadaniu rany, krwawiąc szedł w kierunku szpitala z zamiarem zwrócenia się o udzielenie mu pomocy.

 • STOMATOLOG OSKARŻONA O OSZUSTWO NA SZKODĘ NFZ

  Dodano: 2017-03-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniej kobiecie, stomatolog. 
  Oskarżona w okresie od 16 lipca 2012 r. do 30 lipca 2014 r w Zielonej Górze, wielokrotnie, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadziła NFZ do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy w łącznej kwocie 2 937,40 zł poprzez wprowadzenie pracowników Funduszu w błąd co do faktycznego leczenia kilkudziesięciu  osób.

 • ROZBIŁ I PORZUCIŁ SKRADZIONY SAMOCHÓD. KIEROWAŁ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI 2,86 PROMILA I PO UŻYCIU ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH

  Dodano: 2017-03-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  15 października 2016 r.  na drodze wojewódzkiej DW 279 kierował samochodem osobowym marki Opel, znajdując się w stanie nietrzeźwości - zawartość alkoholu etylowego we krwi w stężeniu 2,68 promila oraz pod wpływem środków odurzających w postaci amfetaminy  w stężeniu 69,90ng/ml i tetrahydrokannabinolu w stężeniu 4,70 ng/ml.
  Mężczyzna  był wcześniej karany prawomocnie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości wyrokiem sądu z 2015 r. i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów przez okres 2 lat. 

 • KRADŁ SAMOCHODY DOSTAWCZE NA TERENIE NIEMIEC. ODPOWIE ZA KRADZIEŻE Z WŁAMANIEM

  Dodano: 2017-03-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony czerwcu 2015 r. na terenie Niemiec, w Berlinie, działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń  skradł 3 samochody osobowe  marki Citroen Berlingo o wartości 8500 euro, 16 000 euro oraz 13 000 euro,  na szkodę obywateli Niemiec, których prawa przejęły firmy ubezpieczeniowe.
  Nadto ustalono, że  w tym samym miesiącu i czasie  oskarżony dokonał kradzieży samochodu marki Peugeot Partner wartości co najmniej 18 000 euro.

 • ZŁOŻYŁ W URZĘDZIE MIASTA NIEPRAWDZIWE OŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI

  Dodano: 2017-03-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 - letniemu mężczyźnie.   Oskarżony pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań w dniu 20 września 2016 r. złożył w Urzędzie Miasta Zielona Góra fałszywe oświadczenie o niekaralności za przestępstwa umyślne w dziedzinach określonych w art. 6 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1071/2009 ustanawiającego wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylające dyrektywę Rady z 96/26/WE.