Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • KOMUNIKAT DOT. ZDARZENIA Z UŻYCIEM PRZEZ FUNKCJONARIUSZA POLICJI SŁUŻBOWEJ BRONI PALNEJ W M. NOWOGRÓD

  Dodano: 2015-04-29

  W nawiązaniu do komunikatu z 28.04.br. w sprawie zdarzenia z użyciem przez funkcjonariusza policji służbowej broni palnej w m. Nowogród - informujemy: W wyniku przeprowadzonych przez Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze czynności procesowych w tej sprawie ustalono, że 24.04.br. w godzinach popołudniowych młody mężczyzna kierujący samochodem "Alfa Romeo" bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem poruszał się nim po ulicach Nowogrodu Bobrzańskiego w sposób zagrażający innym użytkownikom drogi.

 • FUNKCJONARIUSZ ODDAŁ NIEKONTROLOWANY STRZAŁ Z PISTOLETU SŁUŻBOWEGO

  Dodano: 2015-04-28

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego doszło 24 kwietnia 2015 r. o godz. 17.15 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 34-letni funkcjonariusz Policji oddał niekontrolowany strzał z pistoletu służbowego, w wyniku którego pocisk przebił deskę rozdzielczą samochodu i utkwił w podłodze. W wyniku oddania tego strzału nikt nie odniósł obrażeń.

 • PRZEZ PONAD TRZY LATA ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ I NAD BABCIĄ

  Dodano: 2015-04-28

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2012 r. do 31 stycznia 2015 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że często będąc w stanie nietrzeźwym bez powodu wszczynał awantury w trakcie których wyzywał ją słowami wulgarnymi, poniżał, obrażał, groził pozbawieniem życia , a  31 stycznia 2015 r. pobił  pokrzywdzoną  uderzając ją  pięścią w twarz oraz kopiąc po całym ciele, czym spowodował u niej obrażenia ciała w postaci sińca okularowego oka, licznych krwiaków barku, klatki piersiowej i ręki.

 • BEZ POWODU BIŁ PIĘŚCIAMI I KOPAŁ PO CAŁYM CIELE POKRZYWDZONEGO

  Dodano: 2015-04-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21 letniemu mężczyźnie, który w dniu 09 sierpnia 2014 r. w Zielonej Górze działając publicznie i bez powodu, uderzał pokrzywdzonego pięściami i kopał go po całym ciele, powodując u niego obrażenia ciała w postaci licznych otarć naskórka, krwiaków oraz stłuczenia głowy i klatki piersiowej z objawami stłuczenia miąższu płuca potwierdzone badaniami rtg.

 • FARMACEUTKA OSKARŻONA O OKRADANIE SWOJEGO PRACODAWCY

  Dodano: 2015-04-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko farmaceutce jednej z zielonogórskich aptek. Oskarżonej zarzucono, że w różnych okresach czasu we wrześniu i w październiku 2014 r. wielokrotnie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła aptekę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wydając leki klientowi, pobierając od niego pieniądze i wycofując z systemu komputerowego fakt pobrania leków i nie wprowadzając transakcji do systemu fiskalnego, osiągała tym samym korzyści majątkowe.

 • NIE CHCIAŁ DAĆ SIĘ WYLEGITYMOWAĆ POLICJANTOWI, A NASTĘPNIE ZAŁOŻYŁ MU NA SZYI DŹWIGNIĘ I GO DUSIŁ

  Dodano: 2015-04-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie, który  12 października 2014 r. w Zielonej Górze działając publicznie i bez powodu w celu zmuszenia funkcjonariusza Policji do odstąpienia od prawnej czynności legitymowania i zatrzymania zastosował wobec niego tzw. chwyt zapaśniczy w postaci dźwigni na szyi i następnie dusił go czym naruszył jego nietykalność cielesną oraz spowodował obrażenia narządu ciała na czas nie dłuższy niż 7 dni.

 • SPRZEDAŁ MAŁOLETNIEMU PIWO, GROZI MU ZA TO GRZYWNA

  Dodano: 2015-04-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42 letniemu mężczyźnie, który 11 października 2014 r. w sklepie spożywczym w Zielonej Górze pracując na stanowisku sprzedawcy sprzedał 14 - letniemu małoletmniemu napój alkoholowy w postaci dwóch piw.

 • PROWADZIŁ SAMOCHÓD ZNAJDUJĄC SIĘ POD WPŁYWEM ŚRODKA ODURZAJĄCEGO W POSTACI AMFETAMINY

  Dodano: 2015-04-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie, który  08 września 2014 r. w Zielonej Górze znajdując się pod wpływem środka odurzającego w postaci amfetaminy w stężeniu 322 ng/ml we krwi kierował samochodem osobowym marki Mazda 323. Oskarżony był już wcześniej karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 • 36-LATEK OSKARŻONY O ZNĘCANIE SIĘ NAD RODZICAMI I KIEROWANIE GRÓŹB PODPALENIA DOMU

  Dodano: 2015-04-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 grudnia 2014 r. do 11 lutego 2015 r. znęcał się psychicznie nad matką w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których znieważał ją słowami obelżywymi , groził pozbawieniem życia , pobiciem i podpaleniem domu, uniemożliwiał spoczynek nocny, wyganiał z domu .

 • DWÓCH MĘŻCZYZN DOKONAŁO ROZBOJU, KRADNĄC TELEFON KOMÓRKOWY

  Dodano: 2015-04-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 23 i 20 lat. Oskarżeni w sierpniu 2014 r. w Zielonej Górze, dokonali napaści na pokrzywdzonego, uderzając go w klatkę piersiową i w twarz, czym doprowadzili go do stanu bezbronności, a następnie zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy marki LG o wartości 500 zł.