Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • NIECODZIENNY ŁUP SKLEPOWEGO ZŁODZIEJA - BRAŁ WSZYSTKIEGO PO …„4”

  Dodano: 2015-02-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w jednym z zielonogórskich supermarketów dokonał niecodziennej kradzieży. Łupem złodzieja padły m.in. 4 opakowania pieluch Pampers, 4 czekolady, 4 opakowania kiełbasy, 4 paczki żółtego sera, 4 opakowania mięsa, 4 opakowania ryby, 4 opakowania markowej kawy, 4 pieczenie, a także wiele innych słodyczy i kosmetyków o łącznej wartości 1141,95 zł, czym sprawca działał na szkodę sklepu.

 • PRZEWOZIŁ TYTOŃ DO PALENIA BEZ POLSKICH ZNAKOW AKCYZY

  Dodano: 2015-02-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 11 listopada 2014 r. w Zielonej Górze w samochodzie Volksvagen przewoził tytoń do palenia bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej 8252 zł, stanowiący przedmiot czynu zabronionego , przez co podatek akcyzowy został narażony na uszczuplenie w kwocie 13985 zł.  

 • WYGANIAŁ ŻONĘ Z DOMU, CIĄGNĄŁ JĄ ZA WŁOSY, BIŁ PO GŁOWIE I CIELE

  Dodano: 2015-02-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie pomiędzy 14 października a 24 listopada 2014 r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób , że będąc od wpływem alkoholu znieważał ją słowami obelżywymi, wyganiał z domu, ciągnął za włosy, bił po głowie i całym ciele.

 • 60-LATEK FAŁSZYWIE ZAWIADOMIŁ O PRZESTĘPSTWIE NIEPOPEŁNIONYM

  Dodano: 2015-01-28

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 14 lipca 2014 r. w jednym z komisariatów policji w Zielonej Górze, zawiadomił organ ścigania o przestępstwie kradzieży portfela wraz z zawartością pieniędzy i dokumentów na jego szkodę przez nieznanego mężczyznę wiedząc, że przestępstwa faktycznie nie popełniono w opisanych przez niego okolicznościach.  

 • OJCIEC OSKARŻONY O ZNĘCANIE SIĘ NAD SYNEM I JEGO KONKUBINĄ

  Dodano: 2015-01-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 października do 28 listopada 2014 r. w Zielonej Górze , znęcał się psychicznie nad swoim synem w ten sposób, że będąc w stanie po użyciu alkoholu wszczynał awantury , podczas których znieważał go słowami obelżywymi, nadto groził mu pozbawieniem życia.

 • POBILI OBYWATELI BUŁGARII, ZNISZCZYLI JEDNEMU Z NICH SAMOCHÓD RZUCAJĄC W NIEGO KOSZEM NA ŚMIECI

  Dodano: 2015-01-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 23 do 33 lat, w tym dwóm braciom. Jednemu z nich 32 - letniemu mężczyźnie prokurator zarzucił, że 12 sierpnia 2014 r. w Łęknicy , działając publicznie i bez powodu okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, poprzez rzucenie koszem na śmieci w samochód osobowy m-ki Mercedes spowodował uszkodzenie pokrywy bagażnika, drzwi, szyby na łączną sumę 950 zł na szkodę właściciela pojazdu - obywatela Bułgarii.  

 • ROZERWANIE OPONY DOPROWADZIŁO DO ŚMIERTELNEGO WYPADKU NA DRODZE NR K-27

  Dodano: 2015-01-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniemu mężczyźnie, który w dniu 03 kwietnia 2014 r. na drodze krajowej nr 27 pomiędzy Zieloną Górą a Nowogrodem Bobrzańskim jako kierujący samochodem marki Volvo (typ laweta) naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierował pojazdem który ze względu na zły stan techniczny opon i nadmierny okres ich eksploatacji zagrażał bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu. W konsekwencji tego doszło do rozerwania opony koła przedniego na łuku drogi, w następstwie czego oskarżony zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącą samochodem Mazda - pokrzywdzoną. W wyniku tego zderzenia kobieta doznała wielonarządowych obrażeń ciała i poniosła śmierć na miejscu. O sprawie pisaliśmy w dniu 04 kwietnia 2014 r. CZOŁOWE ZDERZENIE AUTA OSOBOWEGO Z CIĘŻAROWYM NA K-27. ZGINĘŁA 40-LETNIA KOBIETA

 • PRZEZ PONAD PÓŁ ROKU ŚLEDZIŁ, ROBIŁ ZDJĘCIA, WYSYŁAŁ SMSY - ODPOWIE ZA STALKING

  Dodano: 2015-01-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od listopada 2013 r. do dnia 28 lipca 2014 r. w Zielonej Górze uporczywie nękał pokrzywdzoną w ten sposób, że śledził ją, przychodził do p pracy, robił zdjęcia, wysyłał smsy przez co wzbudził w niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia.

 • KIEROWAŁ SAMOCHODEM POD WPŁYWEM ŚRODKA ODURZAJĄCEGO - “ODPRACUJE” ZA TEN CZYN NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

  Dodano: 2015-01-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia  przeciwko 30-letniemu mężczyźnie.  Oskarżony w dniu 7 listopada 2014 r. w Zielonej Górze kierował samochodem osobowym marki Renault Laguna znajdując się pod wpływem środków  odurzającego w postaci THC w stężeniu we krwi w ilości 6,2 ng/ml i jego metabolitu karboksy-THC w stężeniu we krwi 62 ng/ml.

 • ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM W WARUNKACH RECYDYWY GROZI NAWET DO 15 LAT POZBAWIENIE WOLNOŚCI

  Dodano: 2015-01-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, który 23 sierpnia 2014 r. w Zielonej Górze przez wypchnięcie okna włamał się do domu jednorodzinnego, z którego zabrał w celu przywłaszczenia telefon komórkowy marki Nokia, plecak marki Semi Lane, laptop, sześć puszek piwa oraz dwie kolumny stereo powodując łączne straty w wysokości 1745 zł. Oskarżony działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.