Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ODPOWIE ZA SFAŁSZOWANIE ZAŚWIADCZENIA ZUS O NIEZALEGANIU W OPŁACANIU SKŁADEK

  Dodano: 2015-10-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze - oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 55-letniego  mężczyzn .
  W/w w bliżej nieustalonym dniu pomiędzy 21.01 a 5.02.2015 r.  w celu użycia za autentyczny przerobił dokument w postaci zaświadczenia ZUS I Oddział w Poznaniu o niezaleganiu w opłaceniu składek poprzez poprawienie daty wydania zaświadczenia o niezaleganiu przez płatnika składek "Usługi Ogólnobudowlane.." w opłaceniu składek na ubezpieczenie społeczne oraz wpisaniu numeru zaświadczenia, które faktycznie nigdy nie zostało wydane.

 • PODCZAS KONTROLI W AUTOBUSIE MZK PODAŁ DANE INNEJ OSOBY I SKIEROWAŁ PRZECIWKO NIEJ ŚCIGANIE ZA POPEŁNIONE WYKROCZENIE

  Dodano: 2015-10-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze- oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 32-letniego mężczyzny. Oskarżony w dniu 5 listopada 2012 r. w Zielonej Górze podczas kontroli biletów w autobusie  Miejskiego Zakładu Komunikacji podał kontrolerowi dane osobowe ustalonej osoby ,  a następnie na blankiecie Opłaty Dodatkowej podrobił  podpis tej osoby i w ten sposób  skierował przeciwko niej ściganie za popełnione wykroczenie.

 • ZWŁOKI 21-LETNIEGO MĘŻCZYZNY UJAWNIONE W LESIE – PROKURATOR WSZCZĄŁ ŚLEDZTWO

  Dodano: 2015-10-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o  nagłym  zgonie mężczyzny w wieku 21 lat, którego zwłoki ujawniono w lesie w okolicach ulicy Borówkowej w Zielonej Górze. Jak ustalono matka zgłosiła  zaginięcie syna w dniu 06 października 2015r. Mężczyzna wyszedł z domu dzień wcześniej.

 • KIEROWAŁ POJAZDEM POD WPŁYWEM ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH - PRZEZ 12 MIESIĘCY POPRACUJE SPOŁECZNIE, ZAPŁACI 5000 GRZYWNY I OTRZYMA ZAKAZ

  Dodano: 2015-10-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze- oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 45-letniego mężczyzny. Oskarżony w dniu 14 czerwca 2015 r. w Zielonej Górze kierował w centrum miasta samochodem osobowym Audi pod wpływem środka odurzającego - amfetaminy w ilości 26,8 ng/ml oraz met amfetaminy w stężeniu 218ng/ml we krwi.

 • PODEJMUJĄC MANEWR ZAWRACANIA ZAJECHAŁ DROGĘ MOTOCYKLIŚCIE DOPROWADZAJĄC GO DO UPADKU

  Dodano: 2015-10-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu  akt oskarżenia przeciwko 31 letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w dniu 20 kwietnia 2015 r. w Zielonej Górze  kierując samochodem marki Skoda Fabia naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jadąc prawym pasem ruchu rozpoczął manewr zawracania , nie upewniając się czy może taki manewr bezpiecznie wykonać i doprowadził do zajechania drogi jadącemu w tym samym kierunku  lewym pasem ruchu kierującemu motocyklem Yamaha pokrzywdzonemu , doprowadzając do zderzenia pojazdów i upadku pokrzywdzonego.

 • 7 KG AMFETAMINY JUŻ W RĘKACH POLICJI I PROKURATORÓW ....

  Dodano: 2015-10-07

  Wielomiesięczna, żmudna i wspólna praca policjantów z Wydziału dw z Przestępczością Narkotykową oraz prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze zaowocowała zatrzymaniem w ostatnim czasie dwóch mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Udaremniono w ten sposób wprowadzenie do obrotu 7 kg amfetaminy !! Sąd Rejonowy w Zielonej Górze nie miał żadnych wątpliwości, że dobro śledztwa wymaga by obaj podejrzani w tym czasie przebywali w odosobnieniu i zastosował wobec nich areszty tymczasowe na okres 3 m-cy. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze już pod koniec 2013 roku rozpoczęli czynności operacyjne mające na celu rozpracowanie działającej na terenie Zielonej Góry oraz innych miejscowości Województwa Lubuskiego grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy. Sukcesywnie i cierpliwie prowadzona praca operacyjna zaowocowała, że już w połowie 2014 roku doszło do zatrzymania 4 mężczyzn w wieku 20 - 53 lata. Byli to głównie dilerzy narkotykowi.

 • POTRÓJNE ZABÓJSTWO W ZIELONEJ GÓRZE - ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ

  Dodano: 2015-10-04

  Zielona Góra. W sobotę (3.10.br.) około godz. 17 mieszkanka jednego z bloków mieszkalnych na Osiedlu Przyjaźni w Zielonej Górze powiadomiła policję, że jej sąsiadka, z którą była wcześniej umówiona nie otwiera drzwi. W mieszkaniu tym znajdować miały się również dzieci. Przybyli na miejsce wezwania policjanci i strażacy PSP dokonali siłowego wejścia do mieszkania poprzez wyważenie drzwi.

 • PRZEWRÓCIŁ NA ZIEMIĘ I KOPAŁ POKRZYWDZONEGO PO CAŁYM CIELE ŻEBY UKRAŚĆ MU M.IN. TELEFON WARTOŚCI ..40 ZŁ

  Dodano: 2015-10-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w dniu 23 czerwca 2015 r. w Zielonej Górze , na jednej z ulic, po uprzednim użyciu przemocy wobec pokrzywdzonego - uderzając go  pięściami po twarzy , przewracając na ziemię i kopiąc po całym ciele doprowadził go do stanu bezbronności a następnie zabrał mu telefon komórkowy wartości 40 zł , zegarek wartości 150 zł oraz 140 zł.

 • OSZUKAŁ INTERNAUTĘ NA PORTALU AUKCYJNYM SPRZEDAJĄC MU FIKCYJNIE KINO DOMOWE

  Dodano: 2015-09-30

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze- oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 45-letniego mężczyzny. Oskarżony w dniu 15 czerwca 2014 r. w Skierniewicach , działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził Internautę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie  395 zł po uprzednim wprowadzeniu go w błąd co do zamiaru i możliwości sprzedaży zestawu kina domowego wystawionego do sprzedaży na znanym portalu aukcyjnym.

 • 31-LATEK PRZEZ 7 LAT ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ - KOPAŁ PO CAŁYM CIELE, RZUCAŁ BUTELKAMI

  Dodano: 2015-09-29

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze- oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 31-letniego mężczyzny. Oskarżony w okresie od 2008 r. do 16 marca 2015 r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury w trakcie których znieważał ją słowami uznanymi powszechnie za obelżywe , obraźliwe i wulgarne,  a także groził jej pozbawieniem życia , przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę spełnienia , a także wielokrotnie popychał , kopał i uderzał ją po twarzy i głowie, rzucał butelkami i niszczył przedmioty użytku domowego.