Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • SPRZEDAŁ W KOMISIE ZNALEZIONY PIERŚCIONEK

  Dodano: 2015-03-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniemu mężczyźnie, który  28 stycznia 2014 r. w Zielonej Górze przywłaszczył sobie znaleziony pierścionek z oczkiem Versace sprzedając go w komisie i powodując straty w wysokości 3500 zł, na szkodę pokrzywdzonej. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

 • ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD ŻONĄ I CÓRKĄ

  Dodano: 2015-03-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54 letniemu mężczyźnie, który w okresie od sierpnia 2009 r. do 22 października 2014 r. w Czerwieńsku znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że wszczynał awantury podczas, których używał wobec niej słów obelżywych, poniżał ją, obrażał, groził zniszczeniem mienia, utrudniał korzystanie ze sprzętu w mieszkaniu, szarpał, popychał, rzucał przedmiotami. W okresie od sierpnia 2009 r. do 01 października 2013 r. oskarżony znęcał się psychicznie i fizycznie nad córką w ten sposób, że wszczynał awantury, poniżał, groził pobiciem, wyganiał z domu, popychał, uderzał otwartą dłonią po całym ciele.

 • 34-LATKA WŁAMAŁA SIĘ DO PARAFIALNEGO SKLEPU I UKRADŁA PIENIĄDZE

  Dodano: 2015-03-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniej kobiecie. Oskarżona dniu 28 października 2014 roku w Zielonej Górze w jednym z kościołów włamała się do sklepu poprzez wyważenie drzwi ,a następnie z wnętrza dokonała kradzieży kasetki z zawartością pieniędzy w kwocie nie mniejszej niż 1.100 zł na szkodę Stowarzyszenia oraz Parafii.

 • ZŁODZIEJ DOKONAŁ ROZBOJU NA KOBIECIE KRADNĄC JEJ TOREBKĘ. DZIEŃ PÓŹNIEJ ODDAŁ DOKUMENTY

  Dodano: 2015-03-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony  w dniu 3 stycznia 2015 roku w Zielonej Górze, po uprzednim popchnięciu i przewróceniu na ziemię pokrzywdzonej, kopnięciu w rękę oraz kopaniu po nogach doprowadził pokrzywdzoną do stanu bezbronności, po czym wyrwał jej z rąk i zabrał w celu przywłaszczenia torebkę  wraz z telefonem komórkowym, portfelem, powodując na jej szkodę straty o wartości 226 zł.

 • WŁAMYWACZ OKRADŁ ANTYKWARIAT NA PONAD 43 850 ZŁ

  Dodano: 2015-03-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 22 do 27 października 2014 r. w Zielonej Górze, dokonał kradzieży z włamaniem do antykwariatu poprzez wyrwanie kraty zabezpieczającej okno wystawowe i wyłamanie ramy okna, skąd z wnętrza dokonał kradzieży wielu wartościowych antyków.

 • 60-LATEK OSKARŻONY O SKŁADANIE FAŁSZYWYCH ZEZNAŃ ORAZ UDAREMNIENIE ZASPOKOJENIA WIERZYTELNOŚCI

  Dodano: 2015-03-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 23 czerwca 2014r. w Zielonej Górze w toku rozprawy przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze w sprawie o wyjawienie majątku dłużnika, pouczony o odpowiedzialności karnej, pomimo złożenia przyrzeczenia, zataił fakt zbycia w ciągu 5 lat przed złożeniem oświadczenia samochodu m-ki Chrysler oraz samochodu Opel Agila i samochodu Citroen Berlingo.

 • WANDAL ODERWAŁ BARIERĘ MOSTU I WRZUCIŁ JĄ DO CIEKU WODNEGO

  Dodano: 2015-03-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 do 2 października 2014 r. na drodze gminnej niedaleko miejscowości Dobrzęcin uszkodził bariery mostu nad kanałem Zimny Potok odrywając je od podstawy, a następnie złamał je i wrzucił  do cieku wodnego.

 • ODPOWIE ZA ZBRODNIĘ DOKONANĄ 27 LAT TEMU - WCZORAJ USŁYSZAŁ WYROK: 25 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Dodano: 2015-03-12

  Zielona Góra. W dniu wczorajszym Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wydał wyrok w głośnej sprawie zabójcy, który po dokonaniu tej zbrodni przez 27 lat przebywał na wolności. 26 lutego poinformowaliśmy o skierowaniu przez Prokuratora Okręgowego do sądu aktu oskarżenia przeciwko 54-letniemu mężczyźnie, który w nocy z 26 na 27 listopada 1987 roku w Zielonej Górze, działając w zamiarze pozbawienia życia 33-letniej kobiety, poprzez uciskanie rękoma narządów krtani, doprowadził u niej do ostrej niedrożności dróg oddechowych, w wyniku czego nastąpił jej zgon. W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że do zabójstwa doszło na tle seksualnym.

 • KIERUJĄCY CIĄGNIKIEM ROLNICZYM 29-LATEK ROZBIJAŁ JADĄCE PRZECIWNYM PASEM RUCHU SAMOCHODY

  Dodano: 2015-03-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze w ostatnich dniach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 4 sierpnia 2014 r. około godziny 9.40 na drodze Zawada - Cigacice, spowodował katastrofę w ruchu lądowym zagrażającą życiu i zdrowiu wielu osób, w ten sposób, że kierując z kierunku Zawady ciągnikiem rolniczym z zamocowanym zestawem wertykulatora talerzowego, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że nie zachowując należytej ostrożności zjechał na pas ruchu przeznaczony dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku i doprowadził do zderzenia czołowo - bocznego z następującymi pojazdami jadącymi z przeciwka :

 • ZNALAZŁ PIERŚCIONEK WARTOŚCI 3500 ZŁ I SPRZEDAŁ GO W KOMISIE

  Dodano: 2015-03-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 28 stycznia 2014 r. w Zielonej Górze, przywłaszczył sobie znaleziony złoty pierścionek z oczkiem, a następnie sprzedał go w komisie. Pokrzywdzona wyceniła wartość pierścionka na kwotę 3500 zł.