Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM WJECHAŁ NA CHODNIK I POTRĄCIŁ PRAWIDŁOWO IDĄCEGO PIESZEGO

  Dodano: 2015-08-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 18 stycznia 2015 roku w Zielonej Górze na ulicy Zamkowej, kierując samochodem osobowym marki Opel Astra, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, poprzez niedostosowanie prędkości pojazdu do panujących warunków na drodze, a następnie na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem wjechał na chodnik i potrącił prawidłowo idącego pieszego dociskając go samochodem do budynku.

 • 60-LATEK KOPNĄŁ KOBIETĘ KOLANEM W TWARZ ŁAMIĄC JEJ NOS

  Dodano: 2015-08-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 27 lutego 2015 r. w Zielonej Górze bez wyraźnego powodu zadał uderzenie kolanem w twarz kobiety powodując u niej stłuczenia twarzy, ze złamaniem kości nosa , które to obrażenia naruszały czynności narządu ciała pokrzywdzonej na okres powyżej dni 7. Oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 • PUBLICZNIE I BEZ POWODU PRZEWRÓCILI NA ZIEMIĘ I KOPALI PO CAŁYM CIELE POKRZYWDZONEGO

  Dodano: 2015-08-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 19 do 23 lat. Oskarżeni w dniu 25 stycznia 2015 roku w Zielonej Górze, wspólnie i w porozumieniu, działając publicznie i bez powodu, okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego, brali udział w pobiciu pokrzywdzonego poprzez uderzenie go pięścią w twarz, przewrócenie na ziemię oraz kopanie go po całym ciele, powodując u pokrzywdzonego liczne obrażenia naruszających czynności narządu ciała na czas nie dłuższy niż 7 dni, przy czym działanie to narażało pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo nastąpienia skutków określonych w art. 157 par 1 kk.

 • 18-LATEK SPOWODOWAŁ WYPADEK, W KTÓRYM RANNI ZOSTALI PASAŻEROWIE JEGO POJAZDU I UCIEKŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA

  Dodano: 2015-08-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 11 stycznia 2015 r. w Zielonej Górze - Łężycy, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, iż kierując samochodem osobowym marki Mazda 323, wykonując manewr wyprzedzania innego pojazdu osobowego w miejscu do tego niedozwolonym, przekraczając linię podwójną ciągłą rozdzielającą pasy jezdni, nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków jazdy po opadach deszczu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał na lewe pobocze, uderzył w lampę uliczną i przewrócił się na dach. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznali 2 pasażerowie kierowego przez niego samochodu , które to obrażenia naruszały czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni.

 • PRZYŁAPANI NA GORĄCYM UCZYNKU DOPUŚCILI SIĘ KRADZIEŻY ROZBÓJNICZEJ

  Dodano: 2015-08-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 27 i 46 lat. Oskarżonym zarzucono, że w dniu 16 marca 2015 roku, w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży kilkunastu sztuk metalowych naboi do syfonu, cewki zapłonowej do motocykla, i innych przedmiotów , w celu utrzymania się w posiadaniu zabranych rzeczy, używając wobec pokrzywdzonego przemocy poprzez odepchniecie pokrzywdzonego, uderzenie go pięścią w twarz, a także poprzez grożenie mu pozbawieniem życia, doprowadzili go do stanu bezbronności, przy czym młodszy ze sprawców swojego czynu dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

 • ŚMIERĆ 30-LETNIEGO MĘŻCZYZNY NA TORACH

  Dodano: 2015-08-10

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego doszło na torach kolejowych, w nocy z 07/08 sierpnia 2015r., na wysokości ul. Zimnej w Zielonej Górze, gdzie kierujący pociągiem relacji Rzepin-Dąbrowa Górnicza potrącił znajdującego sie na torach kolejowych 30-letniego pokrzywdzonego, w wyniku czego poniósł on śmierć na miejscu.

 • 19-LATKA KUPOWAŁA RZECZY W INTERNECIE, PO CZYM PODRABIAŁA POLECENIA WYKONANIA PRZELEWÓW

  Dodano: 2015-08-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 20 sierpnia 2014r. w Elblągu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła za pośrednictwem sieci internetowej pokrzywdzonego, do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 350 PLN, poprzez wprowadzenie w błąd w ten sposób, iż dokonała u w/w zakupu markowego obuwia sportowego, uprzednio wysyłając podrobiony dokument w postaci potwierdzenia przelewu, czym działała na szkodę pokrzywdzonego.

 • WYMUSZENIE PIERWSZEŃSTWA PRZEJAZDU I ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

  Dodano: 2015-08-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o tragicznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w dniu 05.08.2015 r. w Zielonej Górze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na skrzyżowaniu ulicy Al. Zjednoczenia z ulicą Dekoracyjną kierująca samochodem marki Toyota Yaris 54 letnia kobieta wymuszając pierwszeństwo przejazdu doprowadziła do zderzenia z kierującym motocyklem 28 - letnim mężczyzną . Motocyklista poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

 • ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD MĘŻEM

  Dodano: 2015-08-05

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniej kobiecie, która w okresie od 03 lutego 2015 r. do 02 kwietnia 2015 r. w jednej z miejscowości koło Zielonej Góry znęcała się psychicznie i fizycznie nad mężem, w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości, wszczynała awantury, w trakcie których używała wobec pokrzywdzonego, słów wulgarnych, poniżała, obrażała, groziła pozbawieniem życia, popychała, uderzała go rękoma po całym ciele, rzucała po mieszkaniu przedmiotami gospodarstwa domowego.

 • ARESZT DLA 40-LETNIEGO SPRAWCY ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO, DO KTÓREGO DOSZŁO W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

  Dodano: 2015-07-24

   Zielona Góra. W nawiązaniu do informacji o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 20 lipca b.r., na trasie Zielona Góra - Nowy Kisielin, w którym zginął 24-letni mężczyzna , informujemy że Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego o spowodowanie tego wypadku 40-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.