WYŁUDZIŁ Z AUTORYZOWANYCH PUNKTÓW SPRZEDAŻY 26 DEKODERÓW

Dodano: 2013-01-09

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w lipcu 2010 r., działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wielokrotnie doprowadził pracowników różnych autoryzowanych punktów sprzedaży do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wyłudzając od nich dekodery i karty kodowe o wartości każdorazowo 640 zł i podpisując umowy o świadczenie usług, z których nie zamierzał się nigdy wywiązać.Prokurator przedstawił mu 26 zarzutów.


Jak ustalono sprawca wyłudził sprzęt o łącznej wartości 16640 zł.

Swojego czynu dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

Za oszustwa popełnione w recydywie grozi mu kara od 6 miesięcy do 12 lat pozbawienia wolności./jcz

zobacz także:
- w Ciekawie..nie tylko o prawie:

Oszustwo -Jest klasycznym przykładem przestępstwa przeciwko cudzemu mieniu. Jego istotę lepiej oddaje czasem jeszcze używane inne określenie - "oszukańcze wyłudzenie mienia". Słownik języka polskiego PWN definiuje oszustwo jako "świadome wprowadzenie kogoś w błąd lub wyzyskanie czyjegoś błędu dla własnej korzyści". Znamiona ustawowe oszustwa są niemal identyczne. Kodeks karny wyróżnia formę "oszustwa czynnego", a więc aktywnego wprowadzenia ofiary w błąd o określonym stanie rzeczy i "oszustwa biernego", które polega na wykorzystaniu już istniejącego takiego błędnego przekonania.czytaj wiecej..

- Recydywa -"Recedere" z łac. oznacza po prostu "ponowną wpadkę". Ujmując rzecz w języku prawniczym, pojęciem tym określamy ponowne popełnienie przestępstwa przez osobę już karaną, powrót do przestępstwa. Recydywistą w rozumieniu prawa karnego nie jest więc ten, kto popełnia kolejno kilka przestępstw po sobie, nawet przedzielonych znaczną przerwą. Warunkiem podstawowym uznania sprawcy za recydywistę w jest ustalenie, że kolejne przestępstwo popełnił on już po ukaraniu go za przestępstwo wcześniejsze.czytaj wiecej..