SKŁADAŁ BARMANCE NIEMORALNE PROPOZYCJE… W PREZENCIE OTRZYMAŁ WYROK

Dodano: 2020-08-13

Zielona Góra. Przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze zapadł wyrok przeciwko 23- letniemu mężczyźnie.
W skierowanym do sądu w kwietniu 2020 roku akcie oskarżenia prokurator zarzucił mężczyźnie, że  10 grudnia 2019 roku w Zielonej Górze, w jednym z lokali muzycznych, działając w celu zmuszenia pokrzywdzonej do wyrażenia zgody na bliżej nieokreślone obcowanie seksualne, zastosował wobec niej przemoc polegającą na szarpaniu, przytrzymywaniu, ciągnięciu za odzież i rękę w kierunku toalety, czym spowodował u niej obrażenia ciała w postaci skręcenia prawego nadgarstka oraz stłuczenia prawej ręki, które naruszyły czynności narządu ciała na czas powyżej  7 dni.

Jak ustalono, pokrzywdzona była barmanką w lokalu, w którym doszło do zdarzenia,  a oskarżony przebywał tam w charakterze gościa. W trakcie swojego pobytu mężczyzna nieustannie zaczepiał kobietę, składał jej propozycje spotkania, wspólnego spożycia drinka, jak również propozycje seksualne. Kobieta za każdym razem odmawiała i jednocześnie zdecydowanie reagowała na składane jej propozycje. 

W pewnym momencie, gdy klienci stolika wyszli  na papierosa przed lokal, a barmanka sprzątała inne stoły podszedł do niej oskarżony, złapał ją za rękę i próbował zaciągnąć ją  w stronę toalety. Kobieta stawiała opór i skutecznie wybroniła się uciekając z sali konsumpcyjnej.

Po zdarzeniu pokrzywdzona udała się do szpitala, gdzie stwierdzono u niej skręcenie i naderwanie nadgarstka.

W sprawie odtworzono monitoring z lokalu, który potwierdził wersję pokrzywdzonej, przesłuchano także na  okoliczność zdarzenia świadków.

Oskarżony nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia sprzeczne ze stanem faktycznym.

Wobec mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

W wydanym ostatnio wyroku sąd skazał oskarżonego na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres dwóch lat próby, zakaz kontaktowania się przez okres 3 lat  z  pokrzywdzoną, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 50 m na okres 3 lat oraz nawiązkę w kwocie 3000 zł na rzecz pokrzywdzonej, jak również  zasądzenie kosztów sądowych./jcz