ZABÓJSTWO W STARYM STRĄCZU - UZUPEŁNIENIE

Dodano: 2020-12-31

Wschowa.  Wczoraj w godzinach wieczornych prokurator przedstawił 23 letniemu mężczyźnie zarzut dokonania zabójstwa 26 latka w Starym Strączu w dniu 29.12.br.  - tj. dokonania zbrodni z art. 148 par. 1 kk.
Podejrzany przyznał się do dokonania czynu i złożył wyjaśnienia w których wyjaśnił, że wielokrotnie uderzył pokrzywdzonego nożem w trakcie kłótni z nim i podczas wspólnego spożywania alkoholu.
Prokurator Rejonowy we Wschowie złożył dzisiaj w Sądzie Rejonowym we Wschowie wniosek o zastosowanie aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Wniosek nie został jeszcze rozpoznany.

Jednocześnie w wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok zmarłego biegły medyk sądowy ujawnił na ciele ofiary około 40 ran kłutych będących wynikiem uderzeń nożem, z których większość zadana była w ważne dla życia organy wewnętrzne i stanowiła przyczynę zgonu.

Do sprawy zatrzymano również innego mężczyznę, który - jak wynika z ustaleń śledztwa - pomagał podejrzanemu w ukryciu narzędzia zbrodni - noża. Czynności procesowe z udziałem tej osoby przeprowadzone zostaną w późniejszym czasie. Nóż którym posłużył się sprawca zbrodni został odnaleziony i zabezpieczony procesowo do sprawy.


Zbigniew Fąfera  - Rzecznik Prasowy