Świebodzin

Świebodzin

KONTAKT

ul. Poznańska 10, 66-200 Świebodzin
zobacz mapę

Centrala + 48 68 382-24-39
Fax + 48 68 382-28-86
prswiebodzin@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza

Skrytka odbiorcza ePUAP:
(po zalogowaniu do ePUAP/Profilu zaufanego
należy wybrać z listy instytucji Prokuraturę Rejonową w Świebodzinie)


Informacja dla osób niepełnosprawnych


Lubuska Niebieska TarczaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                  
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                 
+48 68 382-26-38            Prokurator Rejonowy
Krzysztof Pieniek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Marcin Jachimowicz

Kierownik Działu Śledztw
Marcin Jachimowicz

Kierownik Sekretariatu
Urszula Tyrakowska

Inspektor ochrony danych (RODO)

Etaty:

 12 etatów orzeczniczych
 9 etatów urzędniczych
2 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Babimost, Bojadła, Kargowa, Sulechów, Trzebiechów
gminy z terenu powiatu świebodzińskiego: Zbąszynek, Szczaniec, Lubrza, Skąpe, Łagów, Świebodzin

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Świebodzin
 • Świebodzin
 • Świebodzin
 • Świebodzin
 • Świebodzin
 • Świebodzin
 • Świebodzin
 • Świebodzin

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • TRAGICZNY WYPADEK, NA SKUTEK KTÓREGO ZGINĄŁ 35-LETNI MĘŻCZYZNA

  Dodano: 2017-01-09 00:00:00

  Świebodzin. Prokurator  Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło  08.01.2017 r. w pobliżu miejscowości Skąpe. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  około godziny 8.50 na  drodze wojewódzkiej nr 272 ok.1.5 km za miejscowością Skąpe w kierunku Krosna Odrzańskiego kierujący samochodem typu bus m-ki Renault Traffic po wyprzedzeniu  w miejscu  niedozwolonym poprzedzającego go samochodu osobowego wpadł w poślizg i uderzył przodem pojazdu w drzewo i następnie  w kolejne drzewo.

 • POMAGAŁ W UKRYCIU SAMOCHODU POCHODZĄCEGO Z KRADZIEŻY

  Dodano: 2016-12-28 00:00:00

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu mężczyźnie, który  05 maja 2016 r. pomagał w ukryciu samochodu osobowego marki Volkswagen Touran o wartości 28.700 zł, wiedząc, że pochodzi on z kradzieży.

 • OBLODZONA DROGA I POŚLIZG PRAWDOPODOBNĄ PRZYCZYNĄ ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO

  Dodano: 2016-12-06 00:00:00

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie  poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  05.12.2016 r. na drodze  Sulechów -Łęgowo gm. Sulechów. 56 letni mężczyzna kierując samochodem osobowym Renault Clio po wjechaniu na oblodzony odcinek drogi wpadł w poślizg i następnie w skutek nieopanowania pojazdu uderzył nim w przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia śmierć na miejscu poniosła 57 letnia pasażerka pojazdu - żona kierowcy, kierujący z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie obecnie przebywa na leczeniu.

 • ZA POSIADANIE AMUNICJI BEZ ZEZWOLENIA GROZI KARA DO 8 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Dodano: 2016-11-28 00:00:00

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu mężczyźnie, który posiadał bez wymaganego zezwolenia 50 sztuk amunicji - typ: ELEY RIFLE CLUB, kal. 5,6 mm.

 • DYSPOZYTORKA POGOTOWIA RATUNKOWEGO OSKARŻONA O NARAŻENIE POKRZYWDZONEJ NA CIĘŻKI USZCZERBEK NA ZDROWIU

  Dodano: 2016-11-17 00:00:00

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 61 letniej kobiecie, która  13 marca 2013 r. będąc zatrudnioną na stanowisku dyspozytora Pogotowia Ratunkowego i pełniąc dyżur na tym stanowisku po uzyskaniu o godzinie 12:35  a następnie o  16:31 i 18:20 wezwań do chorej, w tym po przyjęciu informacji o pogorszeniu stanu jej zdrowia - będąc zobowiązaną do niezwłocznego wysłania Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zgłoszenia, nie wykonała tego, w wyniku czego pokrzywdzona kobieta oczekiwała na przyjazd pogotowia ponad 8 godzin i narażona została w ten sposób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 • DYREKTOR SZKOŁY PRZEKROCZYŁ SWOJE UPRAWNIENIA I BEZPODSTAWNIE POBIERAŁ PIENIĄDZE Z ZFŚS

  Dodano: 2016-11-08 00:00:00

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 57 mężczyźnie, który w jednej z miejscowości w powiecie świebodzińskim w okresie od stycznia 2013 r. do 28 listopada 2014 r. będąc dyrektorem szkoły, przekraczał swoje uprawnienia w ten sposób, że działając na szkodę interesu publicznego i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej bezpodstawnie wielokrotnie pobierał pieniądze z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, bez ich wydatkowania na cele deklarowane we wnioskach o udzielenie pożyczek  i w ten sposób przywłaszczył powierzone mu mienie w postaci pieniędzy w łącznej kwocie 45,500 zł.

 • WYSADZILI BANKOMAT CHCĄC UKRAŚĆ Z NIEGO PIENIĄDZE - TRWA USTALANIE SPRAWCÓW ZDARZENIA

  Dodano: 2016-10-14 00:00:00

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu dzisiejszym tj.  14.10.2016 r. w Świebodzinie.  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że trzej jak dotąd nieustaleni sprawcy usiłowali dokonać kradzieży  z włamaniem do bankomatu za pomocą gazu. Mężczyźni prawdopodobnie podłączyli do bankomatu trzy przewody po czym przy użyciu gazu wysadzili bankomat - nie udało im  się jednak dotrzeć do kasety z pieniędzmi.

 • SPRZECZKA W SALONIE GIER, POBICIE I ŚMIERĆ 50-LETNIEGO POKRZYWDZONEGO.18-LETNI PODEJRZANY TRAFIŁ DO ARESZTU

  Dodano: 2016-09-26 00:00:00

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie  skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowania wobec 18-letniego mieszkańca Gminy Trzebiechów.
  Jak ustalono 18.09.2016 r. w Sulechowie, w godzinach nocnych, w jednym z salonów gier,  doszło do sprzeczki i przepychanki pomiędzy 50-letnim pokrzywdzonym i jego kolegą, a grupą młodzieży. Następnie gdy pokrzywdzony opuścił salon podszedł do niego 18 letni mężczyzna i uderzył go pięścią w twarz.  Na skutek uderzenia pokrzywdzony przewrócił się ,a sprawca wraz z innymi osobami odjechał z miejsca zdarzenia. Kolega pokrzywdzonego zawiadomił pogotowie ratunkowe. Pokrzywdzony został  przewieziony do szpitala w Sulechowie, a wobec nagłego pogorszenia się jego stanu zdrowia przetransportowano go do szpitala w Zielonej Górze. Po kilku dniach nie odzyskując przytomności pokrzywdzony na skutek obrażeń odniesionych wskutek uderzenia zmarł.

 • TRWA USTALANIE PRZYCZYN TRAGICZNEGO WYPADKU NA S-3, W KTÓRYM ZGINĄŁ 41-LETNI MĘŻCZYNA I JEGO 12-LETNI SYN

  Dodano: 2016-09-19 00:00:00

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło w ostatni piątek -  16.09.2016 r. na trasie S3 pomiędzy Sulechowem, a mostem na Odrze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem m-ki  Volkswagen Sharan jadąc w kierunku Zielonej Góry z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku  ciągnik siodłowy z naczepą. Wskutek zderzenia pojazdów śmierć na miejscu poniósł kierujący Volkswagenem  41- letni  mieszkaniec Międzyrzecza. W szpitalu w Zielonej Górze zmarł pasażer pojazdu, 12 letni syn pokrzywdzonego.

 • ARESZT DLA 20-LETNIEGO KIEROWCY BMW ZA SPOWODOWANIE ŚMIERTELNEGO WYPADKU, W KTÓRYM ZGINĄŁ JEGO 30-LETNI PASAŻER

  Dodano: 2016-09-13 00:00:00

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w  Świebodzinie skierował do sądu wniosek  zastosowanie  tymczasowego aresztowania wobec 20-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w  dniu 09.09.2016  w Sulechowie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  20 letni mieszkaniec Kargowej umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, iż kierując samochodem osobowym m-ki BMW poruszając się drogą dawną drogą S3 od strony miejscowości Kalsk w kierunku Sulechowa,  na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej oraz drogi nr DW276, nie zatrzymał się i nie ustąpił pierwszeństwa poruszającemu się prawidłowo ul. Warszawską od strony Sulechów DS3 w kierunku Sulechowa pojazdowi marki Toyota Auris doprowadzając do zderzenia. Na skutek wypadku  pasażer samochodu marki BMW 30- letni mieszkaniec gminy Trzebiechów poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem Toyota oraz jego pasażerka, a także inny pasażer samochodu marki BMW doznali obrażeń ciała.