CZTERECH MĘŻCZYZN OSKARŻONYCH O UDZIELANIE MARIHUANY

Dodano: 2010-06-22

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom w przedziale wiekowym od 22 do 29 lat. Oskarżeni w latach 2009 i 2010, w woj. lubuskim wbrew przepisom ustawy, wielokrotnie w krótkich odstępach czasu, umożliwiali użycie innym osobom środków odurzających w postaci marihuany, poprzez to, że marihuanę kupowali od nieustalonych osób i następnie przekazali ją do użycia innym mężczyznom.

W toku wykonywanych czynności służbowych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie powzięli informację o udzielaniu środków odurzających w postaci marihuany przez czterech mężczyzn. 

Oskarżonym postawiono zarzut udziela innym osobom środków odurzających i umożliwianie ich użycia przez osoby, które nimi pierwotnie nie dysonowały. 

Mężczyźni przyznali się do stawianych im zarzutów. Wobec jednego z nich zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Oskarżeni złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. W razie odrzucenia wniosku przez sąd, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Narkotyki - karanie, leczenie?
- Dozór Policji