ZŁOŻYŁA FASZYWE ZEZNANIA PRZED SĄDEM I POLICJĄ

Dodano: 2010-06-21

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 23 maja 2008r., w Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie, pomimo pouczenia o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, stwierdziła nieprawdę co do odjazdu samochodu marki Opel Vectra kierowanego kolejno przez kobietę i mężczyznę, którym jechali pasażerowie. Nadto zeznała, że nie była świadkiem wypadku samochodowego spowodowanego przez kierowcę wspomnianego pojazdu w dniu 22 maja 2008r., podczas, gdy jechała w tym samochodzie i była bezpośrednim świadkiem zdarzenia.

W toku śledztwa ustalono nadto, że w dniu 17 marca 2009r. i 23 czerwca 2009r., w Sądzie Rejonowym w Świebodzinie pomimo prawidłowego pouczenia o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, stwierdziła, że w dniu 22 maja 2008r., w chwili zdarzenia - wypadku samochodu osobowego Opel Vectra oskarżona była w domu z kierującym tym pojazdem, podczas gdy jechała w tym samochodzie. 

Kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanego przestępstwa. Złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jeżeli sąd nie przychyli się do wniosku, grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko  prawie
- Fałszywe zeznania