KIEROWCA AUTA WYPRZEDZAŁ NA ZAKAZIE - DOPROWADZIŁ DO WYPADKU ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

Dodano: 2010-06-11

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 27 marca 2010r. ma drodze E - 30, w woj. lubuskim, kierując samochodem osobowym marki BMW X5, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że nie dostosował się do zakazów wyprzedzania i nie upewnił się co do możliwości wykonania tego manewru.

W toku dalszych czynności ustalono, że kierowca samochodu BMW X5, podjął manewr wyprzedzania jadących przed nim samochodów, w następstwie czego doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Ford Modeno. 

Kierowca samochodu Ford Modeno został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala gdzie pomimo udzielonej pomocy zmarł. Pozostałe osoby, które znajdowały się w samochodach biorących udział w zdarzeniu doznały obrażeń, które skutkowały rozstrojem zdrowia na okres czasu poniżej siedmiu dni. Przeprowadzone badania wykazały, że uczestnicy wypadku, w tym mężczyzna, który zmarł w szpitalu byli trzeźwi. 

Sprawca nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Zastosowano wobec niego areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy, który to środek uchylono i zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Areszt tymczasowy
- Kaucja, czyli poręczenie majątkowe
- Wypadek komunikacyjny