ŚLEDZTWO PROKURATORA W SPRAWIE NAPADU RABUNKOWEGO NA KANTOR

Dodano: 2010-04-27

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o napadzie rabunkowym na pracownika kantoru walut w powiecie świebodzińskim. Do zdarzenia doszło w dniu 23 kwietnia 2010r. około godziny 07: 35.

W toku podjętych czynności ustalono, że pokrzywdzony został ubezwłasnowolniony przez sprawców napadu. Udało mu się wyswobodzić z rąk mężczyzn i uciec na parking. 

W trakcie wykonywania czynności procesowych ustalono, że sprawcy napadu zrabowali znaczną ilość pieniędzy. Nadto w powiecie międzyrzeckim zatrzymano jednego z wytypowanych sprawców napadu na kantor. Pokrzywdzony rozpoznał go na tablicach poglądowych. 

Dwudziestosześcioletni mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Nadto zaprzeczył, żeby brał udział w napadzie. 

W dniu 25 kwietnia Sąd Rejonowy w Świebodzinie na wniosek prokuratora zastosował wobec sprawcy napadu rabunkowego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. 

Śledztwo w sprawie trwa. O jego istotnych wynikach będziemy informować w kolejnych komunikatach. eg/mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Areszt tymczasowy

w Precedensach
- Rozbój kwalifikowany/ przedmiot niebezpieczny/ pistolet gazowy