PRZY UŻYCIU NOŻYCZEK WŁAMAŁ SIĘ DO PAŁACYKU I ZABRAŁ Z NIEGO PRZEDMIOTY O WARTOŚCI 1090 ZŁOTYCH

Dodano: 2010-04-21

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w połowie września 2009r., w woj. lubuskim, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, po uprzednim pokonaniu zabezpieczenia drzwi wejściowych do Pałacyku, przy użyciu nożyczek, wszedł do środka i zabrał z niego w celu przywłaszczenia telefon stacjonarny o wartości 50 złotych, 9 sztuk zaworów termostatycznych o wartości 540 złotych i 50 sztuk płyt DVD o łącznej wartości 500 złotych.

Jak ustalono nadto w połowie września 2009r., w woj. lubuskim oskarżony, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami wszedł do pomieszczenia budynku mieszkalnego i dokonał zaboru w celu przywłaszczenia kosy spalinowej o wartości 500 złotych, dwóch litrów benzyny o wartości 8 złotych i trzech litrów oleju silnikowego o łącznej wartości 50 złotych. 

Dwudziestodwulatek przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Oskarżony działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 15. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Recydywa
- Kradzież
- Włamanie