POMOGLI W PRZEWIEZIENIU Z HOLANDII DO POLSKI SKRADZIONEGO SAMOCHODU

Dodano: 2010-04-01

Świebodzin - Holandia. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 54 i 39 lat. Oskarżeni w nocy 10 grudnia 2009r., w jednej z miejscowości powiatu świebodzińskiego pomogli nieustalonym osobom w ukryciu samochodu dostawczego o wartości co najmniej 80 000 złotych wraz z towarem znajdującym się w środku w kwocie co najmniej 40 000 złotych. Starszy ze sprawców dopuścił się tego czynu, działając w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

Jak ustalono w dniu 10 grudnia 2009r ok. godz. 02: 20 na terenie Holandii dokonano kradzieży samochodu marki Mercedes Sprinter o wartości co najmniej 80 000 złotych wraz z narzędziami znajdującymi się w środku o wartości 40 000 złotych. 

Samochodem tym przyjechał z Holandii do Polski jeden z oskarżonych. Z kolei drugi ze sprawców wraz z innym mężczyzną jechali przed nim i zabezpieczali przewiezienie skradzionego pojazdu. Nadto zatrzymywali z kierowcą tego auta kontakt telefoniczny. Samochód był wyposażony w system namierzania. 

Następnie zaparkowali na stacji benzynowej w jednej z miejscowości powiatu świebodzińskiego i udali sie do baru. Po wyjściu z niego, sprawcy wsiedli do skradzionego pojazdu i odjechali. Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policji. 

Młodszy z oskarżonych nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Zastosowano wobec niego dozór policji i poręczenia majątkowego. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Starszy przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Działał on w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Został tymczasowo aresztowany. Za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 7, 5. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Kaucja, czyli poręczenie majatkowe
- Dozór Policji
- Areszt tymczasowy
- Recydywa

w Precedensach
- Paserstwo/ mienie pochodzące z włamania/ wartość mienia