POSŁUGIWAŁ SIĘ FAŁSZYWYMI RECEPTAMI

Dodano: 2010-04-01

Świebodzin - Sulechów. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 23 lutego 2010r., w Sulechowie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadził w błąd pracowników apteki co do autentyczności sześciu recept wystawionych na nazwisko pokrzywdzonego. Tym samym próbował doprowadzić Narodowy Fundusz Zdrowia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 436, 25 złotych.

W toku podjętych czynności ustalono, że we wspomnianym dniu w jednej z sulechowskich aptek oskarżony przedłożył pracownikowi dwie recepty na podstawie, których usiłował nieodpłatnie zakupić leki o rzeczywistej wartości 170, 88 złotych Z uwagi na skuteczną interwencję pracownika apteki, który wezwał patrol Policji, zamierzonego celu nie osiągnął. 

Nadto tego samego dnia jeszcze dwukrotnie usiłował wprowadzić w błąd pracowników aptek co do autentyczności czterech recept wystawionych na nazwisko tego samego pokrzywdzonego na łączną kwotę 265, 37 złotych. 

Dwudziestodwulatek trzykrotnie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Oskarżony był dotychczas karany sądownie. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Oszustwo

w Precedensach
- Fałszerstwo dokumentu/ oszustwo/ współukarany czyn uprzedni
- Oszustwo/ błąd co do własności rzeczy/ przywłaszczenie