WESZLI DO MIESZKANIA POKRZYWDZONEGO I BILI PO GŁOWIE PAŁKĄ TELESKOPOWĄ

Dodano: 2010-03-31

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 22 i 23 lat. Oskarżeni w dniu 7 lutego 2010r., w Świebodzinie, brali udział w pobiciu mężczyzny, poprzez zadawanie mu ciosów pałką teleskopową w głowę i kopiąc po całym ciele i tułowiu. Obrażenia te naruszyły czynności narządu ciała pokrzywdzonego na okres powyżej siedmiu dni. Nadto młodszy z oskarżonych groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia. Groźba ta wzbudziła w nim uzasadnioną obawę jej spełnienia.

W toku podjętych czynności ustalono, że w tym dniu funkcjonariusze Policji po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzili, że pokrzywdzony ma zakrwawioną głowę. Z relacji mężczyzny wynikało, że do jego mieszkania weszły dwoje znanych mu wcześniej ludzi, przez które został dotkliwie pobity. 

Pokrzywdzony zeznał, że po wejściu sprawców do mieszkania, jeden z nich uderzył go w głowę palką teleskopową, w wyniku czego upadł on na podłogę. Z kolei młodszy ze sprawców groził mu pozbawieniem życia. Następnie obaj mężczyźni razem kopali pokrzywdzonego po ciele. Wyszli z mieszkania, kiedy brat pokrzywdzonego odciągnął ich od siebie. 

Młodszy ze sprawców nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Starszy ze sprawców przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Jednemu ze sprawców grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, drugiemu do lat 3./mz

zobacz także:
w ciekawie...nie tylko o prawie
- Bójka, pobicie
- Groźba karalna

w Precedensach
- Bójka i pobicie/ umyślne uszkodzenie ciała/ kwalifikacja kumulatywna