35 – LATKA PODCZAS ZAWRACANIA W MIEJSCU NIEDOZWOLONYM SPOWODOWAŁA WYPADEK DROGOWY

Dodano: 2010-03-03

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 24 listopada 2009r. na drodze E - 30 pomiędzy miejscowościami Stok - Poźrzadło, kierując samochodem osobowym, nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W toku podjętych czynności ustalono, że oskarżona podczas wykonywania manewru zawracania w miejscu niedozwolonym przyczyniła się do uderzenia kierowanego przez nią pojazdu przez inny samochód wraz z lawetą. Kierowca tego auta nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i nie zachował niezbędnego odstępu od jej samochodu. 

W następstwie czego oskarżona zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym tym pasem samochodem ciężarowym wraz z naczepą. 

W wyniku zderzenia obrażeń ciała w postaci m. in. licznych złamań żeber doznali pasażerowie pojazdu kierowanego przez oskarżoną. Obrażenia te spowodowały rozstrój zdrowia na okres powyżej siedmiu dni. 

Trzydziestopięciolatka przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jeżeli sąd nie przychyli się do wniosku, kobiecie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Wypadek komunikacyjny