TRAGICZNY WYPADEK ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM NA AUTOSTRADZIE A 2

Dodano: 2017-05-30

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o tragicznym wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 28.05.2017 r. na autostradzie A2 51 km(teren gminy Łagów).
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  kierujący samochodem osobowym Opel Astra 38-letni mężczyzna,  jadąc w kierunku Świecka, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, czym doprowadził do koziołkowania pojazdu i zjechania na pobocze.

W wyniku wypadku na miejscu zginał pasażer pojazdu 40- letni mieszkaniec województwa warmińsko - mazurskiego. Kierujący pojazdem, brat zmarłego pokrzywdzonego z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Na miejscu przeprowadzono oględziny miejsca wypadku drogowego, pojazd zabezpieczono do dalszych oględzin. Zwłoki  pokrzywdzonego zabezpieczonego do sekcji zwłok.

O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz


Czytaj więcej:
 
- w Ciekawie...nie tylko o prawie:


- Wypadek komunikacyjny
W rozumieniu kodeksu karnego, spowodowanie wypadku w komunikacji to zdarzenie wynikające z naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, w następstwie którego inna niż sprawca naruszenia osoba doznała obrażeń ciała lub poniosła śmierć [art. 177 § 1-2 k.k.]. Więcej

 -Oględziny miejsca zdarzenia - Zwrot "Już starożytni ..." pasuje do tematyki oględzinowej wyjątkowo dobrze. Faktycznie, jak podaje prof. Brunon Hołyst, już w Starożytnym Egipcie powoływano w razie potrzeby specjalne komisje do prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz do zabezpieczania i oceny śladów [P. Horoszowski, Niewłaściwe tendencje we współczesnej kryminalistyce, Problemy Kryminalistyki 1957 nr 10, s. 512]. Co ciekawe, protokoły oględzin z tamtego okresu wskazują na pewne elementy łączenia oględzin z eksperymentem i z drobiazgową dokładnością opisują te czynności śledcze.więcej..

- Sekcja zwłok -Właściwiej należałoby powiedzieć sądowo-lekarska sekcja zwłok, albowiem do tego rodzaju badania zwłok ludzkich odnoszą się przytoczone tu uwagi. Proponowane przez różnych autorów definicje można podsumować następująco: sądowo-lekarska sekcja zwłok to otwarcie i zbadanie co najmniej trzech jam ciała tj. czaszki, klatki piersiowej i szyi oraz jamy brzusznej w celu ustalenia przyczyny śmierci, jej charakteru i związku przyczynowego z działaniem innych osób.  więcej..
- w Zagadnieniach problemowych
Bezpieczeństwo na drogach