ARESZT DLA 64-LETNIEGO NOŻOWNIKA

Dodano: 2017-04-21

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w  Świebodzinie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  64-letniego mężczyzny. 
Podejrzanemu zarzucono, że w jednej z miejscowości powiatu świebodzińskiego wypowiadał  groźby pozbawienia życia  i następnie tego samego dnia  usiłował pozbawić  życia  66 letnią kobietę  w ten sposób, że kilkakrotnie uderzył ją nożem kuchennym w okolicę klatki piersiowej powodując na szczęście jedynie lekkie obrażenia ciała, na czas poniżej 7 dni. Sprawca  swojego  celu  nie osiągnął  z uwagi na skuteczną obronę pokrzywdzonej, której pomogła 14 letnia wnuczka. Po zdarzeniu sprawca zbiegł i został zatrzymany w wyniku akcji policji.

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie na tle rozliczeń finansowych  wynikających  z poniesionych nakładów przez sprawcę  na nieruchomość należącą obecnie do pokrzywdzonej.

Dotychczas przeprowadzono oględziny na miejscu zdarzenia, zasięgnięto opinii  lekarza biegłego o charakterze obrażeń pokrzywdzonej,  przesłuchano pokrzywdzoną, przedstawiono  zarzuty sprawcy z art.190§1kk i zarzutu z art.13§1kk w zw. z art.148§1kk i art.157§2kk w zw. z art.11§2kk.

W dniu 20 kwietnia 2017 roku świebodziński  sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz