POSŁUGUJĄC SIĘ PISTOLETEM PNEUMATYCZNYM DOKONAŁ ROZBOJU NA PRACOWNICY SKLEPU SPOŻYWCZEGO

Dodano: 2010-04-21

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 1 lutego 2010r., w Nowej Soli dokonał rozboju na pokrzywdzonej w ten sposób, że zagroził jej pozbawieniem przy użyciu przedmiotu przypominającego wyglądem bron palną. Następnie zabrał kobiecie w celu przywłaszczenia kasetę kasy fiskalnej wraz z zawartością pieniędzy w kwocie 1800 złotych.

Jak ustalono oskarżony w tym dniu w godzinach wieczornych nałożył na głowę kaptur kurtki i wszedł do sklepu spożywczego, w którym pracowała pokrzywdzona. Trzymając w ręce pistolet pneumatyczny, stanowiący replikę broni palnej, wycelował nim w stronę pracownicy. Nadto zażądał od niej wydania pieniędzy. 

Pokrzywdzona przestraszyła się i schowała za ladą. Wówczas oskarżony zrzucił górną część kasy fiskalnej i zabrał kasetę z pieniędzmi w kwocie 1800 złotych. 

Sprawca przyznał się do popełnienia przestępstwa. Został tymczasowo aresztowany. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Rozbój, rabunek, napad rabunkowy
- Areszt tymczasowy

w Precedensach
- Rozbój / zmuszanie / cel działania