PIĘTNASTU MĘŻCZYZN OSKARŻONYCH O UDZIAŁ W ZORGANIZOWANEJ GRUPIE NARKOTYKOWEJ

Dodano: 2010-04-16

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko piętnastu mężczyznom w przedziale wiekowym od 20 do 33 lat. Oskarżeni na przełomie 2008/2009 r. brali udział w zorganizowanej grupie mającej na celu popełnienie przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W toku śledztwa nadto ustalono, że w/w oskarżeni w latach 2000 - 2009r. w woj. lubuskim, udzielali ponad tysiąc razy środki odurzające w postaci heroiny. W niektórych przypadkach oskarżeni udzielali jej wówczas osobom małoletnim. 

Nadto mężczyźni w w/w latach zajmowali się sprzedażą narkotyków, która była stałym źródłem utrzymania. 

W dniu 10 lutego 2010r. najmłodszy z oskarżonych w celu zmuszenia mężczyzny do zmiany zeznań w śledztwie Prokuratora Rejonowego w Nowej Soli dotyczącego wprowadzenia do obrotu heroiny, wypowiadał pod adresem groźby bezprawne pozbawienia życia i używając przy tym słów powszechnie uznanych za obelżywe. 

Dwóch oskarżonych przyznało się częściowo do popełnienia zarzucanych im czynów. Siedmiu mężczyzn nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im przestępstwa. Pozostali w całości przyznali się do zarzucanego czynu. W zależności od charakteru popełnionych przestępstw, większości oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10./mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Narkotyki - karanie, leczenie?

W Precedensach
- Narkotyki / udzielanie środka odurzającego / wielość czynów zabronionych / zasady odpowiedzialności