POSIADAŁ W AUCIE NARKOTYKI, UCIEKAŁ POLICJI, POTRĄCIŁ DWÓCH POLICJANTÓW - TRAFIŁ DO ARESZTU

Dodano: 2019-12-17

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował  do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 27-letniego mężczyzny.
Podejrzanemu zarzucono, że 14 grudnia 2019 roku w Kożuchowie, kierując samochodem osobowym m-ki Lancia nie zatrzymał się niezwłocznie do kontroli drogowej mimo polecenia zatrzymania wydanego przez umundurowanego funkcjonariusza policji przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych oznakowanego radiowozu. Następnie podczas pościgu przez oznakowany radiowóz z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi  nadal kontynuował jazdę do drodze DW 297, gdzie został zatrzymany.

Nadto podejrzanemu zarzucono, że wbrew przepisom ustawy posiadał przy sobie w plastikowym pojemniku środek odurzający w postaci marihuany  o wadze 1,8 grama netto, to jest o przestępstwo określone w art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.

W czasie tego zdarzenia podejrzany, w celu zmuszenia umundurowanych funkcjonariuszy policji do zaniechania prawnej czynności służbowej zatrzymania działając umyślnie doprowadził do zderzenia z oznakowanym radiowozem m-ki Kia Ceed i spowodował obrażenia ciała funkcjonariuszy policji, przy czym jeden z nich  doznał uszkodzenia ciała  powodujących naruszenie czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy  w postaci tymczasowego aresztowania. /jcz