Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ŚMIERTELNY WYPADEK KOMUNIKACYJNY NA "STAREJ" TRÓJCE

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku drogowym do którego doszło  19.02.2018 r. na drodze łączącej  Świebodzin z Sulechowem (stara droga krajowa nr 3).
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w nieustalonym dokładnie czasie, w nocy z niedzieli na poniedziałek pojazd marki Mercedes jadąc z kierunku Sulechowa z niewyjaśnionych  przyczyn zjechał na prawe pobocze i następnie uderzył w drzewo. Samochód po uderzeniu rozpadł się na dwie części.   

  Dodano dnia: 2018-02-21 [ID : 12278]

  » Czytaj dalej

 • PRYSNĄŁ W TWARZ DRAŻNIĄCĄ SUBSTANCJĄ, UDERZYŁ W GŁOWĘ I UKRADŁ SKUTER

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia p- ko 41 letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w nocy z 18 na 19 sierpnia 2017 r. w jednej z miejscowości powiatu  żarskiego, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustalonym mężczyzną, używając przemocy wobec pokrzywdzonego , poprzez użycie substancji drażniącej  w postaci aereozolu , przytrzymywanie  za szyję i uderzanie w głowę i popchnięcie na łóżko zabrał mu skuter Romet wraz z dowodem rejestracyjnym, telefon komórkowy.

  Dodano dnia: 2018-02-20 [ID : 12277]

  » Czytaj dalej

 • 48-LETNIA KOBIETA OSKARŻONA O ROZPIJANIE MAŁOLETNICH

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniej kobiecie. Oskarżona w bliżej nieustalonym okresie czasu od roku 2014 do czerwca 2017 w Zielonej Górze, rozpijała osoby małoletnie poniżej 18 roku życia, tj. co najmniej 5 ustalonych osób ułatwiając im spożycie napojów alkoholowych w ten sposób, że zezwalała im na spożywanie alkoholu w swoim mieszkaniu w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2018-02-19 [ID : 12276]

  » Czytaj dalej

 • TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

  W dniach  19 - 25 lutego 2018 r. obchodzony będzie w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM.

  Organizowana po raz 15 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
  Udział w tej akcji jest dobrowolny - nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.

  Dodano dnia: 2018-02-16 [ID : 12275]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻONY O WYTWARZANIE, UDZIELANIE I POSIADANIE ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie, który we wrześniu 2017 r. działając w krótkich odstępach czasu zebrał, na terenie pola uprawnego ziele konopi innej niż włókniste, z jednego krzewu, z którego wytworzył, poprzez wysuszenie a także poporcjowanie znaczną ilość gotowego, zdatnego do użycia środka odurzającego w postaci ziela konopi innej niż włókniste w ilości 204,55 grama netto.

  Dodano dnia: 2018-02-15 [ID : 12274]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA O WOLNYM STANOWISKU ASESORSKIM W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻARACH (sygn. PO IV WOS 1110.3.2018)

  Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze uprzejmie informuje, iż Prokuratura Rejonowa w Żarach dysponuje jednym wolnym stanowiskiem asesorskim.
   
  Osoby zainteresowane, spełniające warunki do mianowania na stanowisko asesora określone w Ustawie z dnia 28 stycznia 2016 roku Prawo o prokuraturze (tj. Dz. U. z 2017 r., poz. 1767 z późn. zm.) proszone są o składanie wymaganych dokumentów, tj. w szczególności:

  Dodano dnia: 2018-02-12 [ID : 12273]

  » Czytaj dalej

 • NAPAD ROZBÓJNICZY. BRACIA OSKARŻENI

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 37 i 29 lat. Pierwszy z oskarżonych w dniu 30 sierpnia 2017 r. w Świebodzinie usiłując doprowadzić pokrzywdzonego do rozporządzenia mieniem groził mu uszkodzeniem jego ciała, a następnie go uderzył pokrzywdzonego butelką w głowę.

  Dodano dnia: 2018-02-12 [ID : 12272]

  » Czytaj dalej

 • WIEDZĄC, ŻE JEST ZARAŻONY WIRUSEM HPV OPLUŁ ŚLINĄ I KRWIĄ OCZY LEKARZA PODCZAS UDZIELANIA MU POMOCY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia  przeciwko 34-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w sierpniu 2017 r. na terenie zielonogórskiego szpitala, na oddziale SOR  wiedząc, że jest dotknięty chorobą zakaźną , wirusem HCV bezpośrednio tj. poprzez plucie krwią i śliną w oczy naraził na zakażenie taką chorobą lekarza korzystającego z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych podczas i w związku z podjęciem przez niego  medycznych czynności ratunkowych w sytuacji, gdzie wszelka zwłoka mogłaby spowodować niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego rozstroju zdrowia dla pacjenta.

  Dodano dnia: 2018-02-09 [ID : 12271]

  » Czytaj dalej

 • 33 - LATKA OSKARŻONA O KRADZIEŻE Z WŁAMANIEM I ROZBÓJ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniej kobiecie.
  Oskarżona w dniach 3 i 13 grudnia 2017 r. w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność pokierowania swoim postępowaniem, będąc uprzednio skazaną  za podobne przestępstwa umyślne i w ciągu 5 lat po odbyciu  co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności ( tzw. recydywa) dokonała czterech kradzieży z włamaniami, wybijając okna lub deski,  w tym dwóch do domu tej samej kobiety, skąd dokonywała kradzieży pieniędzy w różnych kwotach.

  Dodano dnia: 2018-02-08 [ID : 12270]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA UZUPEŁNIAJĄCA DOT. ZATRZYMANIA SPRAWCÓW WŁAMAŃ DO BANKOMATÓW

  Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.
  Wczoraj ( 6.02.br) prokurator przedstawił dwóm z ośmiu zatrzymanych mężczyzn zarzuty kierowania grupami przestępczymi - art. 258 par. 3 kk oraz zarzuty dokonania kilkunastu kradzieży z włamaniami do bankomatów - art. 279 par. 1 kk.
  Pozostałym osobom przedstawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej - art. 258 par 1 kk oraz zarzuty dokonania kradzieży z włamaniami doi bankomatów na terenie RFN, Szwecji i Polski.

  Dodano dnia: 2018-02-07 [ID : 12269]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa