Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Z głębokim smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Pani Bożeny Żyworonek
naszego wieloletniego pracownika
Prokuratury Rejonowej w Żaganiu
Wyrazy żalu i współczucia
Rodzinie i Bliskim
składa
Prokurator Okręgowy  w Zielonej Górze
Prokurator Rejonowy w Żaganiu
wraz z Pracownikami

Aktualności

 • ALUMINIOWĄ RURKĄ PO KLATCE PIERSIOWEJ

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58 letniemu wcześniej karanemu monterowi Tadeuszowi W. Oskarżony w dniu 17 sierpnia 2004 r. w Zielonej Górze, co najmniej sześciokrotnie uderzył Mariana S. aluminiową rurką od odkurzacza w klatkę piersiową i głowę powodując u pokrzywdzonego rozległe obrażenia ciała w postaci złamań kości czaszki, żeber, pęknięcia i stłuczenia płuc, które to obrażenia spowodowały krwawienie wewnętrzne i w konsekwencji zgon pokrzywdzonego wyniku zachłyśnięcia się krwią. O sprawie pisaliśmy w aktualnościach z 18 sierpnia 2004 r.

  Dodano dnia: 2004-11-04 [ID : 253]

  » Czytaj dalej

 • DOKONALI KRADZIEŻY I USZKODZENIA FIATA

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem osiemnastolatkom. Oskarżeni w nocy na 19 sierpnia 2004 r. w Krośnie Odrzańskim, po uprzednim wybiciu szyby dostali się do wnętrza samochodu osobowego marki Fiat 126 wartości 2000 zł a następnie pokonując blokadę kierownicy dokonali zaboru w celu przywłaszczenia na szkodę Bolesława G.

  Dodano dnia: 2004-11-04 [ID : 252]

  » Czytaj dalej

 • POBILI I OKRADLI BEZDOMNEGO

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18 letnim uczniom: Arkadiuszowi C. i Jackowi S. Oskarżeni w nieustalonym dniu i miesiącu 2003 r. w Świebodzinie działając wspólnie i w porozumieniu wraz z dwoma innymi osobami po uprzednim doprowadzeniu do stanu bezbronności bezdomnego poprzez przytrzymywanie go za ręce i tułów oraz zadawanie ciosów pięściami w twarz i i kijem w plecy, dokonali zaboru portfela z łańcuszkiem, jednego wina i paczki papierosów "Fajranty".

  Dodano dnia: 2004-11-04 [ID : 251]

  » Czytaj dalej

 • NIEPRAWIDŁOWOŚCI W SPÓŁCE BUDOWLANEJ

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniemu Jackowi G. Oskarżony w okresie od października 2001 r. do lipca 2003 r. pełniąc wysokie stanowisko w spółce LIMEX w Zielonej Górze doprowadził do tego, że na koniec 2002 r. w spółce powstały zobowiązania na łączną kwotę 2 milionów 280 tysięcy złotych a tym samym wystąpił brak majątku na spłatę powstałych długów.

  Dodano dnia: 2004-11-04 [ID : 250]

  » Czytaj dalej

 • ZAPROSZENIE NA KONFERNECJĘ PRASOWĄ

  Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Kazimierz Rubaszewski uprzejmie zaprasza przedstawicieli redakcji na konferencję prasową, która odbędzie się w sali konferencyjnej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 42, w dniu 8 listopada 2004 r. o godz. 12.00. Konferencja poświęcona będzie zakończeniu modernizacji siedzib prokuratur Rejonowej i Okręgowej.

  Dodano dnia: 2004-11-03 [ID : 249]

  » Czytaj dalej

 • WJECHALI...DO SKLEPU JUBILERSKIEGO

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu pracującemu dorywczo Sebastianowi J. oraz 20 letniemu renciście Damianowi P. Oskarżeni w nocy 27 maja 2004 r. w dwóch niemieckich miejscowościach Garell i Bad Zwischenahn, poprzez uszkodzenie zamka w drzwiach dokonali kradzieży z w łamaniem do samochodu marki Audi a następnie staranowali nim witrynę sklepu jubilerskiego, skąd zabrali zegarki różnych marek wartości 18 tysięcy euro a następnie dokonali kradzieży drugiego samochodu tej samej marki.

  Dodano dnia: 2004-11-03 [ID : 248]

  » Czytaj dalej

 • CENTRUM BIZNESU - ŚLEDZTWO UMORZONE

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze postanowił wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie przestępstwa umorzyć śledztwo w sprawie wyrządzenia spółce z o.o. "Centrum Biznesu" szkody majątkowej w kwocie 1 milion 620 tys. zł poprzez nadużycie uprawnień i nie dopełnienie obowiązków przez osobę, zajmującą się sprawami majątkowymi spółki. Śledztwo dotyczyło również zniszczenia w styczniu 2002 r. w Zielonej Górze dokumentacji księgowej tejże spółki za rok 1999.

  Dodano dnia: 2004-11-03 [ID : 247]

  » Czytaj dalej

 • RĘKAWICE BOKSERSKIE ZA LEKI

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu magazynierowi Damianowi O. Oskarżony w okresie od grudnia 2003 r. do stycznia 2004 r. w Nowej Soli czynem ciągłym wprowadził do obrotu produkty lecznicze w ten sposób, że dwa razy udzielił Przemysławowi S. po 100 sztuk tabletek METANABOL i jeden raz 10 sztuk ampułek TESTOSTERON o łącznej wartości 155 zł. Leki te nie posiadały pozwolenia na dopuszczenie ich do obrotu. W ten sposób Damian O. uzyskał korzyść majątkową w postaci rękawic bokserskich i pieniędzy w kwocie 45 zł.

  Dodano dnia: 2004-11-03 [ID : 246]

  » Czytaj dalej

 • WYBIŁ 16 SZYB BO BYŁ ZDENERWOWANY

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu wcześniej karanemu Krzysztofowi I. Oskarżony w dniu 12 lipca 2004 r. w Żarach mając ograniczoną w stopniu znacznym możliwość pokierowania swoim postępowaniem zniszczył 16 szyb w budynku przychodni lekarskiej poprzez ich wybicie o łącznej wartości 504 zł na szkodę Grzegorza M.

  Dodano dnia: 2004-11-02 [ID : 245]

  » Czytaj dalej

 • EGZEKUCJA DŁUGU

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 24 do 45 lat. Oskarżeni w dniu 10 lipca 2004 w Tarnawie Krośnieńskiej dokonali kradzieży telefonu komórkowego marki Alcatel wartości 300 zł na szkodę Doroty B. a następnie wbrew jej żądaniu nie chcieli opuścić jej mieszkania.

  Dodano dnia: 2004-11-02 [ID : 244]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa