Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • DO 5 LAT DLA KOMPUTEROWEGO PIRATA

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu Marcinowi L. Oskarżony 15 lipca 2004 r. został przyłapany na tym, że posiadał w swoim domu na dysku twardym komputera oraz na płytach CD - R nielegalnie zwielokrotnione programy komputerowe uzyskane za pomocą czynu zabronionego. Oskarżony tym samym działał na szkodę 13 znanych firm komputerowych narażając je na straty w wysokości 38 200 zł.

  Dodano dnia: 2004-11-22 [ID : 291]

  » Czytaj dalej

 • BRAK TESTAMENTU I 12 CHĘTNYCH DO DZIEDZICZENIA

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach wszczął i prowadzi śledztwo w sprawie przywłaszczenia pieniędzy i samochodów z masy spadkowej po zmarłym w roku 2003 księdzu jednej z Parafii w Żarach. Zmarły nie pozostawił testamentu, a uprawnionych do dziedziczenia ustawowego jest 12 dzieci jego nieżyjącego rodzeństwa. Jedna ze spadkobierczyń wniosła odwołanie, że majątek spadkowy jest uszczuplany przez kilku spadkobierców, którzy pobrali pieniądze z kont księdza już po jego śmierci oraz zabrali należące do spadku 2 samochody.

  Dodano dnia: 2004-11-22 [ID : 290]

  » Czytaj dalej

 • NOWOSOLSKI HORROR...

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniemu kierowcy Januszowi F. Oskarżony w dniu 16 maja 2004 r. w Nowej Soli, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, uderzył kijem baseballowym ustalonego mężczynę w głowę a następnie wrzucił go do bagażnika samochodu. W ten sposób ofiara została przewieziona do miejscowości Stany nad rzeką Odrą. Tam z kolei została ponownie pobita kijem i skopana po całym ciele. Oskarżony żądał od mężczyzny, będącego jego szwagrem, wydania pieniędzy w kwocie 2 000 euro.

  Dodano dnia: 2004-11-20 [ID : 289]

  » Czytaj dalej

 • KOLEJNY PEDOFIL ARESZTOWANY I OSKARŻONY

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu wcześniej karanemu bezrobotnemu mężczyźnie. Oskarżonemu przedstawiono 4 zarzuty. M.in. o to, że w okresie od 2001 r do czerwca 2004 r. kilkakrotnie doprowadzał kobiety do stanu bezbronności a następnie poddania się innej czynności seksualnej. W grudniu 2002 r. w Gubinie doprowadził 13 letnią dziewczynkę do poddania się innej czynności seksualnej w ten sposób, że popchnął pokrzywdzoną na siatkę ogrodzeniową i unieruchamiając ją jedną ręką, drugą dotykał przez ubranie okolic narządów płciowych małoletniej. W 2004 r. podobne zdarzenie miało miejsce w stosunku do innej małoletniej.

  Dodano dnia: 2004-11-19 [ID : 288]

  » Czytaj dalej

 • I ZNÓW WYRODNY OJCIEC

  Żary

  . Prokuratura Rejonowa w Żarach nadzoruje postępowanie przygotowawcze prowadzone przez KPP Żary przeciwko Zenonowi S. podejrzanemu o zmuszanie do poddawania się czynnościom seksulanym córki, która w chwili czynów nie ukończyła 15 roku życia. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy a w szczególności opinia psychologa, który wypowiedział się w zakresie wiarygodności zeznań nieletniego świadka dały podstawę do przedstawienia mężczyźnie zarzutu o trzykrotne popełnienie czynów wyczerpujących ustawowe znamiona przestępstw, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano dnia: 2004-11-19 [ID : 287]

  » Czytaj dalej

 • ZAATAKOWAŁ DWÓCH 16 LATKÓW

  Żagań

  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18 letniemu Krystianowi K. Oskarżony podejrzany był o rozbój i usiłowanie rozboju na szkodę nieletnich pokrzywdzonych Łukasza W. i Grzegorza K. w dniu 2 października 2004r w Żaganiu. Jak ustalono nietrzeźwy 18 letni sprawca, około godz. 23.15 zaatakował w pobliżu sklepu "Eliot" dwóch szestastolatków. Oskarżony po uprzednim ich pobiciu i grożeniu im dalszym pobiciem dokonał kradzieży telefonu komórkowego wartości 300 złotych.

  Dodano dnia: 2004-11-19 [ID : 286]

  » Czytaj dalej

 • ZAPADŁ WYROK W SPR. ZIELONOGÓRSKIEJ PRAWNICZKI

  Zielona Góra

  W dniu 18 listopada 2004 r. przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze zapadł wyrok w głośnej sprawie zielonogórskiej prawniczki. Adwokat oskarżona była przez Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze o to, że w lutym 1997 r. w Zielonej Górze, przywłaszczyła na szkodę swojego klienta powierzone mienie z tytułu zawartej ugody z Zielonogórskimi Zakładami Energetycznymi w kwocie 13 500 zł oraz o inne czyny polegające na posłużeniu się podrobionymi dokumentami w postaci pełnomocnictw.

  Dodano dnia: 2004-11-18 [ID : 285]

  » Czytaj dalej

 • OSZUST POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44 letniemu mieszkańcowi Świdnicy Bartoszowi C. Oskarżony 6 listopada 2004 r. w Chociulach woj. lubuskiego, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadził w błąd dwóch mężczyzn Stanisława K. i Tadeusza K. co do zlecenia im pracy chałupniczej - montażu słuchawek telefonicznych i możliwości zarobku . Oskarżony podał swój numer konta w Lukas Banku S.A. na które pokrzywdzeni wpłacili kwotę po 50 zł tytułem rzekomego dostarczenia elementów do montażu, do którego jednak nie doszło.

  Dodano dnia: 2004-11-18 [ID : 284]

  » Czytaj dalej

 • WPADŁ W POŚLIZG I UDERZYŁ W DRZEWO

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniemu Adamowi A. Oskarżony w dniu 9 lipca 2004 r. na drodze pomiędzy Żarami a Łęknicą, w miejscowości Zajączek, kierując samochodem marki Opel Vectra nie zachował należytej ostrożności, nie dostosowując swojej jazdy do warunków panujących na drodze, w następstwie czego na łuku drogi pojazd wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo, w wyniku czego pasażer doznał licznych obrażeń ciała.

  Dodano dnia: 2004-11-18 [ID : 283]

  » Czytaj dalej

 • UCHYLAŁ SIĘ OD SŁUŻBY WOJSKOWEJ

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21 letniemu wcześniej karanemu mieszkańcowi Zawidowa(k. Zgorzelca) Grzegorzowi G. Oskarżony w okresie od 15 listopada 2002 r. do 8 sierpnia 2003 r. w Żarach wbrew ustawowemu obowiązkowi, będąc prawidłowo wezwanym na termin, nie stawił się przed Wojskową Komisją Lekarską w 105 Szpitalu Wojskowym w Żarach.

  Dodano dnia: 2004-11-18 [ID : 282]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa