Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • TRAGICZNY FINAŁ SYLWESTROWEJ NOCY

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 29 letniego syna przez 52 letniego ojca, do którego doszło w dniu 31 grudnia 2004 r. w Żaganiu. Z dotychczas przeprowadzonych ustaleń wynika, że pomiędzy ojcem a nietrzeźwymi synami doszło do awantury z inicjatywy tych drugich, a następnie rękoczynów, w wyniku których starszy z synów został ugodzony nożem przez ojca.

  Dodano dnia: 2005-01-04 [ID : 411]

  » Czytaj dalej

 • NAPADY RABUNKOWE - 14 OSÓB OSKARŻONYCH

  Zielona Góra

  Wydział VI d/s Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze skierował do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze akt oskarżenia przeciwko 14 osobom, którym łącznie zarzucono popełnienie 37 przestępstw przeciwko mieniu w tym przede wszystkim napadów rabunkowych ( także z użyciem niebezpiecznych narzędzi ) oraz włamań do obiektów mieszkalnych, sklepów i hurtowni na terenie województwa lubuskiego.

  Dodano dnia: 2005-01-04 [ID : 410]

  » Czytaj dalej

 • OJCIEC MOLESTOWAŁ NIELETNIĄ CÓRKĘ

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2000 do sierpnia 2004 r. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, działając w celu zaspokojenia popędu płciowego, podstępem i wykorzystując swoją przewagę fizyczną oraz stosunek zależności 11 letniej ówcześnie córki, doprowadzał ją wielokrotnie do poddania się czynnościom seksualnym.

  Dodano dnia: 2005-01-04 [ID : 409]

  » Czytaj dalej

 • CZŁONKOWIE ZARZĄDU "ZASTAL WAGONY" OSKARŻENI

  Zielona Góra

  Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 50 do 58 lat oraz 50 letniej kobiecie. Oskarżeni pełniąc wysokie funkcje w Zarządzie "Zastal Wagony" S.A. w Zielonej Górze, w kwietniu 2002 r. nie dopełnili ciążących na nich obowiązków i wyrządzili reprezentowanej spółce szkody majątkowe w wielkich rozmiarach, w związku z transakcją sprzedaży a następnie leasingu kabiny malarsko - suszarniczej wartości
  3 000 000 zł.

  Dodano dnia: 2005-01-04 [ID : 408]

  » Czytaj dalej

 • PRZYSTAWIŁ NÓŻ DO KLATKI PIERSIOWEJ

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniemu uczniowi Gimnazjum Poprawczego w Tarnowie. Oskarżony w dniu 21 stycznia 2004 r. w Nowej Soli, działając wspólnie i w porozumieniu z dwiema nieustalonymi osobami, usiłował dokonać rozboju na pewnym mężczyźnie w ten sposób, że grożąc użyciem noża oraz przykładając go do klatki piersiowej pokrzywdzonego, doprowadził go do stanu bezbronności, a następnie zażądał wydania pieniędzy. Zamierzonego czynu oskarżony jednak nie osiągnął ze względu na interwencję osób trzecich.

  Dodano dnia: 2005-01-04 [ID : 407]

  » Czytaj dalej

 • 30 OSÓB OSKARŻONYCH W SPRAWIE O NARKOTYKI

  Zielona Góra

  Wydział VI d/s Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze skierował do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze akt oskarżenia przeciwko 30 członkom zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających w postaci amfetaminy, marihuany, haszyszu, kokainy i tabletek ekstazy.

  Dodano dnia: 2005-01-03 [ID : 406]

  » Czytaj dalej

 • UDUSILI KABLEM I UKRYLI CIAŁO NA CMENTARZU

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 braciom w wieku 21 i 22 lat oraz 31 letniej kobiecie. Oskarżeni w dniu 15 stycznia 2004 r. w Gubinie, działając wspólnie i w porozumieniu oraz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim założeniu na szyję kabla dusili obywatela Niemiec czym spowodowali jego zgon, a następnie zabrali mu samochód osobowy marki Skoda Octavia. Zwłoki zamordowanego mężczyzny oskarżeni ukryli na pobliskim cmentarzu.

  Dodano dnia: 2005-01-03 [ID : 405]

  » Czytaj dalej

 • PROFESOR MUZYKI OSKARŻONY

  Żagań

  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko profesorowi Akademii Muzycznej. Oskarżony w nocy z 26 na 27 sierpnia 2004 r. w Żaganiu, w pokoju hotelowym doprowadził małoletnią w wieku 16 lat do poddania się innym czynnościom seksualnym poprzez nadużycie stosunku zależności. Do popełnienia przestępstwa doszło podczas trwającego w sierpniu 2004 r. w Żaganiu Forum Perkusyjnego. O sprawie pisaliśmy w aktualnościach z 1 grudnia 2004 r.

  Dodano dnia: 2005-01-03 [ID : 404]

  » Czytaj dalej

 • ŚMIERTELNIE POTRĄCIŁ I ZBIEGŁ Z MIEJSCA WYPADKU

  Żary

  Sąd Rejonowy w Żarach na wniosek prokuratora zastosował tymczasowe aresztowanie w stosunku do 23 letniego mężczyzny. Podejrzany w dniu 25 grudnia 2004 r. w Przewozie, pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Żarach zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, kierował z nadmierną prędkością samochodem osobowym marki VW Golf a następnie podczas wyprzedzania innego pojazdu nie opanował samochodu i zjechał na lewą stronę jezdni, a następnie na chodnik, po którym szła kobieta. W wyniku potrącenia piesza poniosła śmierć na miejscu a sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

  Dodano dnia: 2005-01-03 [ID : 403]

  » Czytaj dalej

 • NIE CHCIAŁ SPŁACAĆ KREDYTU

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniemu mężczyźnie, który w dniu 21 kwietnia i 6 lipca 2005 r. w Lubsku będąc pouczonym o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, działając w wykonaniu z góry powziętego zamiaru jako świadek w postępowaniu, zeznał nieprawdę podając, że nie zawarł umowy kredytowej, gdy w rzeczywistości taką umowę zawarł.

  Dodano dnia: 2005-01-02 [ID : 402]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa