Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • NAUCZYCIELKA PODROBIŁA DYPLOMY STUDIÓW

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniej nauczyciele. Oskarżona w sierpniu 2001 r. we Wrocławiu, udzieliła nieustalonej osobie pomocy w podrobieniu dwóch odpisów dyplomów ukończenia studiów Uniwersytetu Wrocławskiego w zakresie filologii rosyjskiej i angielskiej. Oskarżona przekazała swoje zdjęcie w celu wklejenia w podrobione odpisy a następnie w tym samym miesiącu 2001 r. w Żarach, posłużyła się tymi odpisami jako autentycznymi przedkładając je pracodawcy.

  Dodano dnia: 2004-12-20 [ID : 363]

  » Czytaj dalej

 • KSIĘGOWA ZLECAŁA PRZELEWY NA SWOJE KONTO

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniej ekonomistce. Oskarżona pełniąc funkcję głównej księgowej w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w okresie od lipca do sierpnia 2004 r. siedmiokrotnie podrobiła podpis na przelewie bankowym w miejscu osoby upoważnionej do wystawiania tego dokumentu, podpisując się parafką w imieniu dyrektora tego schroniska. Działając w ten sposób zlecała bankowi przekazywanie środków pieniężnych w łącznej kwocie około 19 000 zł na swoje konto bankowe.

  Dodano dnia: 2004-12-20 [ID : 362]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD BYŁĄ ŻONĄ

  Nowa Sól

  Sąd Rejonowy w Nowej Soli na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy w stosunku do 52 letniego bezrobotnego mieszkańca Nowej Soli. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od lutego 2002 r. do 9 grudnia 2004 r. w Nowej Soli, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją byłą żoną, wyzywał ją słowami wulgarnymi, popychał, szarpał i groził pozbawieniem życia przy użyciu noża.

  Dodano dnia: 2004-12-20 [ID : 361]

  » Czytaj dalej

 • FIKCYJNA FIRMA I WYŁUDZONY KREDYT

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu nadzoruje śledztwo w sprawie oszustw w stosunku do mienia znacznej wartości i poświadczenia nieprawdy w fakturach VAT na szkodę jednej z firm leasingowych z Warszawy. W toku postępowania ustalono, iż czynu tego dokonali dwaj podejrzani - znani organom ścigania i wczesniej karani za przestępstwa podobne. Jak ustalono jeden z podejrzanych prowadził fikcyjną firmę - hurtownię nabiału. W trakcie tej działalności, oskarżeni zamówili towar w postaci maszyn chłodniczych wartości około 344.000 złotych i uzyskali na ten cel kredyt leasingowy.

  Dodano dnia: 2004-12-20 [ID : 360]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT PROKURATORA OKRĘGOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE

  W związku z opublikowanym w dniu 15 grudnia 2004 roku w Gazecie Lubuskiej artykułem "Sprzedawał za bezcen", a dotyczącym m.in. zielonogórskiego radcy prawnego Wiesława K. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze informuje, że wbrew twierdzeniom p.o. dziekana zielonogórskiej Okręgowej Izby Radców Prawnych, Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poinformowała Izbę o postawieniu zarzutów Wiesławowi K. W przesłanym w dniu 26 listopada 2001 roku piśmie, Prokurator Okręgowy poinformował Izbę, że Wiesławowi K. przedstawiono zarzut działania, w związku z pełnieniem funkcji syndyka masy upadłościowej, na szkodę DZM "Dozamet" i wyrządzenia tym działaniem wielkiej szkody tj. przestępstwa z art.296§3kk i inne.

  Dodano dnia: 2004-12-17 [ID : 359]

  » Czytaj dalej

 • ŚCIĄGALI NUMERY KART Z AMERYKAŃSKICH BANKÓW

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 7 uczniom: dwóm dziewczynom w wieku 18 i 20 lat oraz pięciu chłopcom w wieku od 18 do 20 lat. Oskarżeni w jednej z zielonogórskich kawiarenek internetowych przeprowadzali transakcje zakupów w sklepach wysyłkowych oferujących towary za pośrednictwem Internetu przy użyciu kart płatniczych, których numery zostały nielegalnie uzyskane z sieci komputerowej amerykańskich banków. Część z transakcji uzyskała autoryzację a towar został dostarczony oskarżonym.

  Dodano dnia: 2004-12-17 [ID : 358]

  » Czytaj dalej

 • KOLEJNY WYRODNY OJCIEC..

  Żary

  Prokuratura Rejonowa w Żarach nadzoruje śledztwo prowadzone przez Posterunek Policji w Łęknicy w sprawie przeciwko ojcu, który w okresie od 1999 r. do sierpnia 2004 r. w Łęknicy, działając w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, wielokrotnie dopuszczał się obcowania płciowego oraz innych czynności seksulanych z małoletnią córką. Mężczyzna dotykał i całował miejsca intymne własnej córki, odbywał z nią stosunki płciowe i oralne.

  Dodano dnia: 2004-12-17 [ID : 357]

  » Czytaj dalej

 • KRADZIEŻE Z WŁAMANIAMI DO PIWNIC

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu nadzorowała śledztwo w sprawie kradzieży z włamaniami do piwnic i pomieszczeń gospodarczych, w miesiącu wrześniu, zaistniałych na terenie Szprotawy. W toku postępowania ustalono, iż czynów tych dokonali trzej podejrzani 46 i 20 letni uprzednio karani bezrobotni oraz jeden niekarany 21letni mężczyzna. Łupem podejrzanych padły rowery górskie, jak również inne wartościowe przedmioty. Pomysłodawcą kradzieży z włamaniami był najstarszy z oskarżonych który przekonał pozostałych sprawców co do możliwości zarobku w taki sposób, gdyż miał kupca na rowery. Pokrzywdzeni wycenili łącznie straty na kwotę 2.000 złotych.

  Dodano dnia: 2004-12-17 [ID : 356]

  » Czytaj dalej

 • BRACIA OSKARŻENI O POBICIE I GROŹBY

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm braciom w tym samym wieku - 28 lat. Oskarżeni w nocy z 10 na 11 lipca 2004 r. w okolicy Uradu, wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, uderzając rękoma i kopiąc po całym ciele pobili 3 mężczyzn a nadto zagrozili pobiciem dwóm kobietom, w celu wywarcia wpływu na ich zeznania, jakie miały złożyć w tej sprawie w KPP w Słubicach.

  Dodano dnia: 2004-12-16 [ID : 355]

  » Czytaj dalej

 • NIE MIAŁ NA UBEZPIECZENIE WIĘC PRZEROBIŁ DATĘ

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu bezrobotnemu. Oskarżony w dniu 27 listopada 2004 r. w Łęknicy, podczas kontroli drogowej posłużył się jako autentycznym uprzednio przerobionym przez siebie dowodem obowiązkowego ubezpieczenia OC na samochód marki BMW.

  Dodano dnia: 2004-12-16 [ID : 354]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa