Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • PONIŻAŁ, OŚMIESZAŁ, WYZYWAŁ I POBIŁ ŻONĘ METALOWĄ RURKĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 54 letniego mężczyzny, który w okresie od sierpnia 2016 r. do maja 2017 r. w Żarach znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną, w ten sposób, że wyzywał ją słowami wulgarnymi i obelżywymi, krytykował, poniżał, ośmieszał, naruszał nietykalność cielesną uderzając ją po całym ciele, dusił, wykręcał ręce, kopał i popychał, przy czym w dniu 27 maja 2017 r. pobił żonę metalową rurką po całym ciele, czym spowodował obrażenia ciała naruszające prawidłowe funkcjonowanie organizmu na okres poniżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2017-09-01 [ID : 12149]

  » Czytaj dalej

 • CHCIAŁ WYWRZEĆ WPŁYW NA ŚWIADKU W POSTĘPOWANIU TOCZĄCYM SIĘ PRZECIWKO NIEMU

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28 letniemu mężczyźnie, który w  2015 r. użył przemocy wobec pokrzywdzonego, przewracając go na ziemię i kopiąc go w twarz,w celu wywarcia na nim wpływu jako na świadka, w postępowaniu karnym toczącym się przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie przeciwko niemu. W wyniku tego czynu oskarżony spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała na okres dłuższy niż 7 dni, przy czym w wyniku kopnięcia w twarz, zniszczeniu uległy okulary należące do pokrzywdzonego wartości 1200 złotych.

  Dodano dnia: 2017-08-31 [ID : 12148]

  » Czytaj dalej

 • W WARUNKACH RECYDYWY RZUCIŁ KAMIENIEM W PRZESZKLONE DRZWI OD LOKALU .....

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie, który w jednym z lokali w Żarach dwukrotnie umyślnie rzucił kamieniem i elementami betonowymi w przeszklone drzwi wejściowe do tego lokalu powodując straty w wysokości 1000 zł na szkodę właściciela lokalu.
  Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2017-08-30 [ID : 12147]

  » Czytaj dalej

 • PRÓBOWAŁ WYŁUDZIĆ KREDYT NA PONAD 53 TYS. ZŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 20 stycznia 2017 r. w Zielonej Górze, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim przedłożeniu podrobionego zaświadczenia o zatrudnieniu i osiąganych dochodach w jednej ze świebodzińskich firm usiłował doprowadzić pracownika banku do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - kredytem w wysokości 53 973, 35 zł czym działał na szkodę banku.

  Dodano dnia: 2017-08-29 [ID : 12146]

  » Czytaj dalej

 • ŚMIERTELNY WYPADEK NA AUTOSTRADZIE A2 Z UDZIAŁEM OBYWATELI NIEMIEC

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie  poinformował o zdarzeniu, do którego doszło 25.08.2017 na autostradzie A2 -  na wysokości miejscowości Lubrza. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że miał tam miejsce wypadek samochodowy - podczas którego  samochód marki Volkswagen Passat, poruszający się autostradą A2 w kierunku Słubic, kierowany przez mężczyznę lat 58, obywatela Niemiec, z nieznanych przyczyn zjechał do prawej krawędzi jezdni i uderzył w barierę dźwiękochłonną. W wyniku wypadku śmierć poniósł kierujący pojazdem 58-letni obywatel Niemiec, do szpitala odwieziono pasażerkę pojazdu 57-letnią obywatelkę Niemiec, prawdopodobnie żonę kierującego.
  Przyczyny wypadku pozostają do ustalenia w toku śledztwa.

  Dodano dnia: 2017-08-28 [ID : 12145]

  » Czytaj dalej

 • DWUKROTNIE PODROBIŁ METODĄ NAŚLADOWNICTWA PODPISY NA UMOWACH

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że  16 czerwca 2015 r. , w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustaloną osobą, w celu użycia za autentyczny podrobił metodą  "ścisłego naśladownictwa" odręczny podpis  ustalonej osoby na umowie kompleksowej dla konsumentów z dnia 15 czerwca 2015 r., zawartej pomiędzy osobą wskazaną w umowie, a ustaloną spółką.

  Dodano dnia: 2017-08-24 [ID : 12144]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  Zielona Góra. W dniach 4 - 8 września br.  rzecznik prasowy nie będzie obecny.
  Informacja o osobie zastępującej rzecznika i telefonicznych numerach kontaktowych znajduje się na stronie www prokuratury, w zakładce: rzecznik prasowy.

  Dodano dnia: 2017-08-24 [ID : 12143]

  » Czytaj dalej

 • SYN ZNĘCAŁ SIĘ NAD OJCEM I JEGO KONKUBINĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 30 października 2015 r. do 17 czerwca 2017 r. w miejscu zamieszkania, będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe w trakcie których znęcał się psychicznie i fizycznie nad ojcem i jego konkubiną w ten sposób, że wyzywał ich słowami obelżywymi, niszczył sprzęty domowego użytku, złośliwie niepokoił okaleczając się, dobijając się do mieszkania, celowo utrzymując nieporządek w miejscu zamieszkania, zakłócając ciszę nocną, grożąc zniszczeniem samochodu oraz pozbawieniem życia, które to wzbudziły uzasadnioną obawę spełnienia. Nadto oskarżony szarpał pokrzywdzonych za odzież, popychał, uderzał w twarz.

  Dodano dnia: 2017-08-22 [ID : 12142]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK NA AUTOSTRADZIE A2- ZGINĘŁY 2 OSOBY

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku komunikacyjnym, do którego doszło  18.08.2017 r. na autostradzie A2 w kierunku Poznania, (60 km ) - ciągnik siodłowy wraz z naczepą najechał na tył stojącej na poboczu, na awaryjnym pasie ruchu ciężarówki należącą do Autostrady Wielkopolska SA.
  W wyniku zderzenia ciągnik siodłowy zapalił się. Śmierć na miejscu poniósł kierujący ciągnikiem siodłowym oraz jego pasażer, natomiast ciężkich obrażeń ciała doznał kierowca ciężarówki, który został przetransportowany transportem lotniczym z miejsca zdarzenia do szpitala w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2017-08-21 [ID : 12141]

  » Czytaj dalej

 • ZŁAMAŁ ZAKAZ ORZECZONY PRZEZ SĄD -TRAFIŁ DO ARESZTU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 19 listopada 2016 r. do 21 czerwca 2017 r. czterokrotnie zbliżał się na odległość mniejszą niż 200 metrów do pokrzywdzonej i przebywał w obecności wymienionej w miejscu jej zamieszkania, czym naruszył zakaz orzeczony wyrokiem Sądu Rejonowego w Żarach.

  Dodano dnia: 2017-08-17 [ID : 12140]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa