Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZEZNAŁ, ŻE BYŁ UCZESTNIKIEM KOLIZJI DROGOWEJ, MIMO IŻ TAKA SYTUACJA NIE MIAŁA MIEJSCA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony  w dniu 04 grudnia 2015 roku w Żaganiu, składając zeznania w Oddziale Żandarmerii wojskowej mając służyć za dowód w postępowaniu karnym zeznał nieprawdę podając, że w dniu 08 listopada 2015 roku kierował samochodem osobowym uczestniczącym w kolizji drogowej, podczas gdy autem tym kierował inny mężczyzna.

  Dodano dnia: 2016-11-10 [ID : 11872]

  » Czytaj dalej

 • Syn znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w  Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od czerwca 2013 r. do 5 czerwca 2016 r. w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wielokrotnie wszczynał awantury, w trakcie których znieważał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, popychał, szarpał, dusił oraz groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2016-11-09 [ID : 11871]

  » Czytaj dalej

 • DYREKTOR SZKOŁY PRZEKROCZYŁ SWOJE UPRAWNIENIA I BEZPODSTAWNIE POBIERAŁ PIENIĄDZE Z ZFŚS

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 57 mężczyźnie, który w jednej z miejscowości w powiecie świebodzińskim w okresie od stycznia 2013 r. do 28 listopada 2014 r. będąc dyrektorem szkoły, przekraczał swoje uprawnienia w ten sposób, że działając na szkodę interesu publicznego i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej bezpodstawnie wielokrotnie pobierał pieniądze z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, bez ich wydatkowania na cele deklarowane we wnioskach o udzielenie pożyczek  i w ten sposób przywłaszczył powierzone mu mienie w postaci pieniędzy w łącznej kwocie 45,500 zł.

  Dodano dnia: 2016-11-08 [ID : 11870]

  » Czytaj dalej

 • DOPROWADZIŁA DO ZDERZENIA Z CIĘŻARÓWKĄ. PASAŻERKA POJAZDU DOZNAŁA CIĘŻKIEGO USZCZERBKU NA ZDROWIU

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w  Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniej kobiecie. Oskarżonej zarzucono, że  31 maja 2016 r. w Stypułowie, nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowała nieumyślnie wypadek drogowy. Oskarżona  kierując samochodem marki Daewoo Lanos na łuku drogi nie zachowała szczególnej ostrożności jadąc z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem , a także nie obserwowała  należycie drogi, w wyniku  czego zjechała na przeciwległy pas i doprowadziła do zderzenia z samochodem ciężarowym marki Volvo.

  Dodano dnia: 2016-11-08 [ID : 11869]

  » Czytaj dalej

 • USIŁOWAŁ DOPROWADZIĆ KOBIETĘ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który  19 marca 2016 r. w Gubinie stosując przemoc wobec pokrzywdzonej usiłował doprowadzić ją do obcowania płciowego wbrew jej woli w ten sposób, że wykorzystując przewagę fizyczną, przytrzymywał pokrzywdzoną za ubrania i ramiona uniemożliwiając jej ucieczkę, szarpał pokrzywdzoną w celu przełamania jej oporu, uderzał rękoma po twarzy i ciele, a następnie poprzez mocne pchnięcie pokrzywdzonej spowodował, że upadła ona plecami na łóżko. Oskarżony  zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na czynny opór pokrzywdzonej, a także skuteczną interwencję znajomego pokrzywdzonej. Oskarżony działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa. O sprawie pisaliśmy, gdy prokurator kierował do sądu wniosek o areszt.

  Dodano dnia: 2016-11-07 [ID : 11868]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻENI O WPROWADZANIE DO OBROTU HEROINY, AMFETAMINY, MARIHUANY I KOKAINY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 50 i 33 lata oraz 29-letniej kobiecie. 
  Oskarżonym zarzucono dokonywanie przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Oskarżeni w okresie nie krótszym niż od wiosny 2015 r. do 28.09.2015 r. zajmowali się nielegalnym procederem wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających w postaci heroiny, amfetaminy, marihuany i kokainy.

  Dodano dnia: 2016-11-07 [ID : 11867]

  » Czytaj dalej

 • BIŁ POKRZYWDZONĄ ZADAJĄC JEJ CIOSY PO TWARZY I CAŁYM CIELE

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniemu mężczyźnie, który  12 września 2016 r. w Gubinie, wielokrotnie uderzył pokrzywdzoną pięścią w twarz, a także bił ją  pięściami po całym ciele. Oskarżony  spowodował u pokrzywdzonej obrażenia ciała, które naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres poniżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2016-11-04 [ID : 11866]

  » Czytaj dalej

 • DZIAŁAJĄC ZE SZCZEGÓLNYM OKRUCIEŃSTWEM ZABIŁ PSA SZPADLEM

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  28 lipca 2016 r. w Konotopie działając ze szczególnym okrucieństwem zabił psa uderzając go wielokrotnie szpadlem w łeb oraz inne części ciała.

  Dodano dnia: 2016-11-04 [ID : 11865]

  » Czytaj dalej

 • ŚMIERTELNE POTRĄCENIE 57-LETNIEJ KOBIETY

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie poinformował  wypadku drogowym - potrącenia  57-letniej pieszej przez samochód  bus m-ki VW, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 2.11.2016 r. w miejscowości  Gołuchów.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  2 listopada 2016 roku około godz. 16.00 na drodze pomiędzy miejscowościami Gołuchów-Radzyń gm. Sława, samochód  m-ki  VW bus potrącił przechodzącą przez jezdnię pokrzywdzoną. Na skutek doznanych obrażeń piesza poniosła śmierć na miejscu. Kierowca pojazdu był trzeźwy.
  Do zdarzenia doszło prawdopodobnie z powodu niezachowania należytej ostrożności przez kierującego  pojazdem Bus.

  Dodano dnia: 2016-11-03 [ID : 11864]

  » Czytaj dalej

 • SPOWODOWAŁ POŻAR, KTÓRY ZAGRAŻAŁ ZDROWIU I ŻYCIU MIESZKAŃCOM KAMIENICY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, który 22 maja 2016 r. w Żaganiu, nieumyślnie sprowadził zdarzenie mające postać pożaru, zagrażające mieniu w wielkich rozmiarach oraz życiu i zdrowiu wielu osób.
  Oskarżony przebywając w zajmowanym przez siebie pomieszczeniu, nie zachował należytej ostrożności przy posługiwaniu się ogniem otwartym, wskutek czego doszło do pożaru tego pomieszczenia, a następnie całego budynku.

  Dodano dnia: 2016-11-03 [ID : 11863]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa