Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZAWIADOMIENIE O ROZSTRZYGNIĘCIU KONKURSU (SYGN. PO IV WOS 1111.3.2017) NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻARACH

  Komisja konkursowa informuje, że do III etapu konkursu na stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Rejonowej w Żarach - zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  Dodano dnia: 2017-07-11 [ID : 12109]

  » Czytaj dalej

 • PROWADZIŁ MOTOROWER MAJĄC W WYDYCHANYM POWIETRZU PONAD PROMIL ALKOHOLU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 41 letniemu mężczyźnie, który w dniu 19 maja 2017 r. w ruchu lądowym prowadził motorower Peugeot znajdując się w stanie nietrzeźwości tj. 1,01 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Dodano dnia: 2017-07-11 [ID : 12108]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻONA O RAŻĄCE ZANIEDBANIE DWÓCH PSÓW RASY BERNARDYN

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 41 letniej kobiety, która w okresie od sierpnia 2016 r. do 30 stycznia 2017 r. w Żarach znęcała się nad dwoma psami, w ten sposób, że utrzymywała je w niewłaściwych warunkach bytowania w stanie rażącego niechlujstwa bez odpowiedniego pomieszczenia, utrzymywania ww. zwierząt w stanie zagłodzenia bez dostępu do świeżej wody, braku odpowiedniej ilości pojemników do jedzenia, braku zadaszenia, nie dbała o czystość i pielęgnację sierści zwierząt, nie podejmowała czynności opieki weterynaryjnej.

  Dodano dnia: 2017-07-10 [ID : 12107]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  Zielona Góra. W dniach 10 - 23 lipca br. rzecznik prasowy tut. prokuratury - prokurator Zbigniew Fąfera przebywać będzie na urlopie wypoczynkowym. Informacja o osobie zastępującej rzecznika, a także dane kontaktowe do tej osoby znajdują się na stronie internetowej zielonogórskiej prokuratury w zakładce - "rzecznik prasowy". /zf.

  Dodano dnia: 2017-07-07 [ID : 12106]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA 25-LETNIEJ KOBIETY ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA 22-LETNIEGO BRATA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania  wobec 25 letniej kobiety. Podejrzanej zarzucono, że  03.07.2017 r. w Zielonej Górze usiłowała dokonać zabójstwa 22-letniego brata  uderzając go nożem w brzuch.
  Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w stanie wzburzenia emocjonalnego spowodowanego rodzinną kłótnią.

  Dodano dnia: 2017-07-07 [ID : 12105]

  » Czytaj dalej

 • GROZIŁA POKRZYWDZONEJ DZWONIĄC I WYSYŁAJĄC JEJ SMSY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56 letniej kobiecie, która w okresie od 01 maja 2016 r. do 14 listopada 2016 r. w Żarach i innych miejscowościach, działając w krótkich odstępach czasu, za pośrednictwem wiadomości tekstowych SMS i telefonicznych połączeń głosowych wielokrotnie znieważyła pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obelżywymi oraz groziła jej pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, a groźby te wzbudziły w zagrożonej uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione.

  Dodano dnia: 2017-07-07 [ID : 12104]

  » Czytaj dalej

 • 39-LATEK OSKARŻONY O NARAŻENIE NA USZCZUPLENIE PODATKU AKCYZOWEGO W KWOCIE 1 MLN 795 TYS. 140 ZŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej  Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  39-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony działając w krótkich  odstępach  czasu i z wykorzystaniem takiej samej sposobności  uchylił się od opodatkowania i nie ujawnił właściwemu organowi, tj. Naczelnikowi Urzędu Celnego,  przedmiotów opodatkowania poprzez niezłożenie w wymaganych terminach, deklaracji dla podatku akcyzowego w związku ze sprzedażą w miesiącach od stycznia do grudnia 2011 r. niezarejestrowanych 89 samochodów osobowych różnych marek, w wyniku czego nastąpiło narażenie na uszczuplenie  podatku akcyzowego  w kwocie 1 mln 795 tys. 140 zł, tj. dużej wartości.

  Dodano dnia: 2017-07-06 [ID : 12103]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ - PRZEBYWA W ARESZCIE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2016 r. do 19 kwietnia 2017 r. w Żarach znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką, w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury podczas których wielokrotnie wyzywał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, naruszał jej nietykalność cielesną uderzając po całym ciele, jak również wielokrotnie groził wymienionej pozbawieniem życia. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2017-07-06 [ID : 12102]

  » Czytaj dalej

 • 30-LATKA ZNĘCAŁA SIĘ NAD MAŁOLETNIM SYNEM.. BIŁA PASEM, KOPAŁA W UDA, UDERZAŁA PO TWARZY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniej kobiecie.
  Oskarżona w bliżej nieustalonym okresie nie później niż od listopada 2016 r. do 3 stycznia 2017 r. znęcała się fizycznie nad swoim małoletnim synem w ten sposób, że stosowała wobec niego kary cielesne w postaci bicia pasem, karcenia  za pomocą uderzania ręką po twarzy, kopania w uda i pośladki, szarpania za ręce i ramiona oraz popychania go.

  Dodano dnia: 2017-07-05 [ID : 12101]

  » Czytaj dalej

 • SPOWODOWAŁ KATASTROFĘ W RUCHU LĄDOWYM

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie, który  8 stycznia 2017 r. na drodze pomiędzy miejscowościami Skąpe a Przetocznica prowadząc samochód marki Renault Trafic i przewożąc nim  7 osób, jadąc w kierunku miejscowości Skąpe, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, nie zachował szczególnej ostrożności oraz jadąc z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem w panujących wówczas warunkach atmosferycznych (mroźno, jezdnia śliska, oblodzona, pokryta rozjeżdżonym śniegiem), podjął manewr wyprzedzania jadącego bezpośrednio przed nim samochodu osobowego. Oskarżony wykonując manewr wyprzedzania zjechał na lewe pobocze w wyniku czego utracił panowanie nad prowadzonym przez siebie autem, które następnie zjechało na prawy pas ruchu i prawe nieutwardzone pobocze.

  Dodano dnia: 2017-07-05 [ID : 12100]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa