Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • NARAZIŁ NA USZCZUPLENIE ZOBOWIĄZANIE PODATKOWE W ŁĄCZNEJ WYSOKOŚCI 753 TYS. 272 ZŁ

  Zielona Góra. Przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze toczy się sprawa przeciwko 68-letniemu mężczyźnie.
  W skierowanym do sądu akcie oskarżenia prokurator zarzucił mu, że prowadząc w latach 2006 - 2009 działalność gospodarczą na własny rachunek  z siedzibą w Zielonej Górze  i będąc w związku z tym podatnikiem podatku od towarów i usług VAT, działając w krótkich odstępach czasu , w wykonaniu tego samego zamiaru podawał nieprawdę w składanych w Urzędzie Skarbowym deklaracjach podatkowych VAT  7, zawyżając podatek naliczony z tytułu nabycia towarów i usług pozostałych , przez co naraził na uszczuplenie zobowiązanie podatkowe dużej wartości w podatku VAT,  w łącznej wysokości 753 272, 00 zł.

  Dodano dnia: 2018-05-30 [ID : 12358]

  » Czytaj dalej

 • EKSPERTYZA DOKUMENTU TEMATEM XIV OGÓLNOPOLSKIEGO SEMINARIUM KRYMINALISTYCZNEGO ZIELONA GÓRA - ZBĄSZYŃ, MAJ 2018

  Zielona Góra - Zbąszyń. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze już czternasty raz z rzędu zorganizowała doroczne seminarium kryminalistyczne. W minioną środę 23 maja 2018 r. do Ośrodka Konferencyjnego "NAVIGATOR" w Zbąszyniu przybyło liczące blisko 100 osób grono praktyków - prokuratorów, sędziów, policjantów, przedstawicieli innych służb, a także ekspertów i naukowców zainteresowanych szeroko rozumianą problematyką kryminalistycznego badania dokumentów. 

  Dodano dnia: 2018-05-29 [ID : 12357]

  » Czytaj dalej

 • WYNIKI II ETAPU NABORU NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA W PROKURATURZE REJONOWEJ W NOWEJ SOLI

  PO IV WOS 1111.1.2018

  Komisja konkursowa informuje, że do trzeciego etapu naboru na stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Nowej Soli zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:


  1.Agnieszka Kaźmierczak
  2. Małgorzata Nester
  3. Iwona Kujbida
  4. Aleksander Barriga
  5. Ewelina Drywa

  Dodano dnia: 2018-05-28 [ID : 12356]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA DOT. KONKURSU NA ASYSTENTA PROKURATORA O NR PO IV WOS 1111.2.2018

  W nawiązaniu do informacji z dnia 11 maja 2018 roku o zaplanowanym na dzień 30 maja 2018 roku przeprowadzeniu III etapu konkursu na stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze, tj. rozmowy kwalifikacyjnej uprzejmie informuję, że III etap konkursu odbędzie się w terminie późniejszym - po jego ustaleniu - stosownie do § 9 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 2 listopada 2016 roku w sprawie przeprowadzenia konkursu na stanowisko asystenta prokuratora (Dz. U. z 2016 r., poz. 1838).

  Dodano dnia: 2018-05-25 [ID : 12354]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA DOT. KONKURSU NA ASYSTENTA PROKURATORA O NR PO IV WOS 1111.1.2018

   W nawiązaniu do informacji z dnia 11 maja 2018 roku o zaplanowanym na dzień 28 maja 2018 roku przeprowadzeniu III etapu konkursu na stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Nowej Soli, tj. rozmowy kwalifikacyjnej uprzejmie informuję, że III etap konkursu odbędzie się w terminie późniejszym - po jego ustaleniu - stosownie do § 9 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 2 listopada 2016 roku w sprawie przeprowadzenia konkursu na stanowisko asystenta prokuratora (Dz. U. z 2016 r., poz. 1838). Sekretarz Komisji /-/ Marta Kosicka

  Dodano dnia: 2018-05-25 [ID : 12353]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA 32LATKA ZA STOSOWANIE PRZEMOCY WOBEC FUNKCJONARIUSZA PODCZAS ZATRZYMANIA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 32 letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że 23 maja 2018r. w Nowej Soli, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego funkcjonariusza Policji Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Nowej Soli poruszającego się oznakowanym radiowozem przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, nie zatrzymał go niezwłocznie i kontynuował jazdę samochodem osobowym. Nadto ustalono, że 23 maja 2018r. w Nowej Soli, działając w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy, w celu zmuszenia funkcjonariusza policji do zaniechania prawnej czynności służbowej, podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych związanych z zatrzymaniem, stosował przemoc w postaci szarpania, wyrywania się i uderzania pięściami oraz dopuścił się czynnej napaści na w/w funkcjonariusza policji w ten sposób, że rzucił w policjanta pokrzywdzonego niebezpiecznym przedmiotem - kamieniem uderzając go w prawą skroń, oraz powodując inne obrażenia, które naruszyły czynności narządu ciała na okres do 7 dni, a następnie będąc zatrzymanym w związku z popełnieniem przestępstwa uwolnił się sam podejmując próbę ucieczki.

  Dodano dnia: 2018-05-25 [ID : 12352]

  » Czytaj dalej

 • NAGŁY ZGON 16 LETNIEGO MĘŻCZYZNY

  Żary. Wczoraj w godzinach południowych w jednej z miejscowości powiatu żarskiego - w mieszkaniu, ujawniono zwłoki młodego 16 letniego mężczyzny powieszonego na pasku.
  Na podstawie przeprowadzonych pod kierunkiem prokuratora oględzin miejsca zdarzenia wstępnie wykluczono przestępczy udział w zdarzeniu innych osób (nakłanianie, podżeganie, upozorowanie).

  W toku oględzin zabezpieczono telefon komórkowy zmarłego (analiza poczty smsowej), a także odręczne pismo, które podlegać będzie badaniu.

  Dodano dnia: 2018-05-18 [ID : 12351]

  » Czytaj dalej

 • NOŻOWNIK Z KOŻUCHOWA ARESZTOWANY

  Nowa Sól. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Nowej Soli uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec podejrzanego nożownika środek zapobiegawczy - areszt tymczasowy na okres najbliższych 3 miesięcy.
  Obecnie prowadzone są dalsze czynności w śledztwie, analizowany jest m.in. zabezpieczony na miejscu zapis obrazu - monitoring.

  Dodano dnia: 2018-05-17 [ID : 12349]

  » Czytaj dalej

 • NOŻOWNIK W KOŻUCHOWIE - INFORMACJE UZUPEŁNIAJACE

  Nowa Sól. Wczoraj w godzinach popołudniowych prokurator przedstawił doprowadzonemu przez policję podejrzanemu łącznie 6 zarzutów :
  - 5 zarzutów dotyczy usiłowania przy użyciu noży zabójstwa 9 pokrzywdzonych - art. 13 par 1 w zw. z art. 148 par 1 kk (1 zarzut wspólny dot. usiłowania na terenie sklepu zabójstwa 4 osób i kolejne dotyczące czynów popełnionych po wyjściu napastnika ze sklepu)
  - 1 zarzut dotyczy czynnego oporu w celu zmuszenia funkcjonariuszy policji od zaniechania prawnej czynności zatrzymania - art. 224 par 2 kk.

  Dodano dnia: 2018-05-17 [ID : 12348]

  » Czytaj dalej

 • ZABÓJSTWO WE WSCHOWIE

  Wschowa. Jak poinformował Prokurator Rejonowy we Wschowie, w nocy z 15 na 16 maja br. mieszkańcy jednego z budynków wielorodzinnych zaalarmowani zostali odgłosami awantury domowej dobiegającymi z  jednego z mieszkań i na miejsce wezwali policję. Przybyli policjanci zastali siedzącego na klatce schodowej 61 letniego mężczyznę, u którego zauważyli rany kłute. Mężczyzna był wówczas jeszcze przytomny i można było nawiązać z nim kontakt słowny. Po chwili jednak stracił przytomność i odwieziony został do wschowskiego szpitala. W szpitalu mimo podjętej akcji ratowania życia mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń wewnętrznych.

  Dodano dnia: 2018-05-17 [ID : 12347]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa