Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY W PROKURATURZE REJONOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze

  sygnatura konkursu: PO IV WOS 1112.1.2017

  liczba etatów: jeden
  miejsce pracy: Zielona Góra

  Dodano dnia: 2017-02-20 [ID : 11983]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK NA TERENIE TORU MOTOCROSSOWEGO - ZGINĄŁ 8 LETNI CHŁOPIEC

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie poinformował o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło  19.02.2017 roku około godz. 17.45 w Olbrachcicach na terenie toru motocrossowego tzw. Kacze Doły. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  w trakcie  amatorskiego przejazdu, poza wyznaczonym torem jazdy, prawdopodobnie z powodu  niezachowania należytej ostrożności  doszło do czołowego zderzenia dwóch motocykli  m-ki KTM, którymi kierowali 37 letni mężczyzna i 8 letni chłopiec.

  Dodano dnia: 2017-02-20 [ID : 11982]

  » Czytaj dalej

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

  W dniach 20 - 26 lutego 2017 r. obchodzony będzie w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW.

  Organizowana po raz 14 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
  Udział w tej akcji jest dobrowolny - nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.
  Widząc potrzebę pomocy ofiarom przestępstw - Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze Jarosław Kijowski - w porozumieniu z Prokuratorami Rejonowymi okręgu zielonogórskiego uprzejmie informuje, że we wskazanych wyżej  dniach wyznaczeni prokuratorzy udzielać będą informacji o uprawnieniach i obowiązkach osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw. 

  Dodano dnia: 2017-02-17 [ID : 11981]

  » Czytaj dalej

 • PROKURATOR WSZCZĄŁ ŚLEDZTWO W SPRAWIE POŻARU 25 TYS. TON ODPADÓW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  14.02.2017 r. w miejscowości Brożek. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia na terenie jednej z miejscowych spółek  powstał pożar 25 tys. ton odpadów składowanych zgodnie z przepisami.  W wyniku pożaru spaleniu uległy 2 koparki oraz znaczna część składowanych odpadów.

  Dodano dnia: 2017-02-17 [ID : 11980]

  » Czytaj dalej

 • NARAZIŁ CÓRKĘ NA NIEBEZPIECZEŃSTWO DOZNANIA CIĘŻKIEGO USZCZERBKU NA ZDROWIU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46 letniemu mężczyźnie, który 20 czerwca 2016 r. w Żarach naraził swoją córkę na niebezpieczeństwo doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że uderzył kierowanym przez siebie pojazdem typu quad w otwarte drzwi samochodu osobowego, które następnie uderzyły pokrzywdzoną, wskutek czego doznała ona obrażeń ciała w postaci stłuczenia przedramienia i nadgarstka oraz urazu szyi, które to obrażenia spowodowały rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni.

  Dodano dnia: 2017-02-16 [ID : 11979]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA RECYDYWISTY ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM DO JEDNEJ Z FIRM I USIŁOWANIE WŁAMANIA DO..DAWNEGO KINA

   Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek  o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 40-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że w nocy z 20/21 stycznia 2017 r. włamał się do kontenera /stróżówki/, na terenie punktu przyjęć selektywnej zbiórki odpadów poprzez wyłamanie zamka w drzwiach wejściowych, skąd następnie dokonał kradzieży 6 telefonów komórkowych, grzejnika, zegarka i innych przedmiotów na szkodę ustalonej firmy.

  Dodano dnia: 2017-02-16 [ID : 11978]

  » Czytaj dalej

 • PIJANY KIEROWCA SPOWODOWAŁ WYPADEK W KTÓRYM ZGINĄŁ JEGO PASAŻER

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie, który  27 listopada 2016 r. na drodze krajowej nr 12 między miejscowościami Szprotawa i Bobrzany, kierował w ruchu lądowym samochodem osobowym znajdując się w stanie nietrzeźwości, (0,98 mg/l, 1,01 mg/l i 1,03 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) jechał z nadmierną i niebezpieczną w panujących wówczas warunkach drogowo-atmosferycznych prędkością  127 km/h i nie zachował należytej ostrożności podczas pokonywania łuku drogi, następnie podczas jazdy  puścił obiema rękoma kierownicę w celu ... spożycia alkoholu, wskutek czego stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, zjechał na pobocze do rowu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo.
  W wyniku uderzenia pojazdu śmierć poniósł jego pasażer. Oskarżony zbiegł z miejsca zdarzenia.

  Dodano dnia: 2017-02-15 [ID : 11977]

  » Czytaj dalej

 • DOKONAŁ ROZBOJU NA 49-LETNIEJ KOBIECIE IDĄCEJ ULICĄ – TRAFIŁ DO ARESZTU

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 19-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że  08.02.2017 r. w Sulechowie,  dokonał rozboju na  49- letniej kobiecie idącej w porze dziennej przez miasto. Sprawca podbiegł do niej  i uderzył ją w twarz, a następnie wyrwał  jej  z rąk torebkę, w której znajdowało się 50 złotych , telefon komórkowy i dokumenty.

  Dodano dnia: 2017-02-15 [ID : 11976]

  » Czytaj dalej

 • USTALONA PRZYCZYNA ZGONU NIEMOWLAKA

  Żary. W dniu dzisiejszym na polecenie Prokuratora Rejonowego w Żarach przeprowadzona została w Zakładzie Medycyny Sądowej AM w Poznaniu sekcja zwłok dziecka zmarłego 12.02.2017 roku w jednej z miejscowości z okolic Żar.

  Dodano dnia: 2017-02-14 [ID : 11975]

  » Czytaj dalej

 • NAGŁY ZGON NOWORODKA - UZUPEŁNIENIE INFORMACJI

  Żary. W nawiązaniu do wcześniejszego komunikatu dotyczącego stwierdzonego w dniu 12.02.br. nagłego zgonu noworodka w mieszkaniu w jednej z miejscowości w okolicach Żar uzupełniająco informujemy, że w dniu dzisiejszym w Zakładzie Medycyny Sądowej AM w Poznaniu przeprowadzona zostanie sekcja zwłok dziecka.
  O wynikach i wstępnych ustaleniach sekcji poinformujemy prawdopodobnie ok godz. 13.

  Dodano dnia: 2017-02-14 [ID : 11974]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa