Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • NA DRODZE PUBLICZNEJ KIEROWAŁ QUADEM ZNAJDUJĄC SIĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 22 letniego mężczyzny, który  11 maja 2017 r. w jednej z miejscowości koło Żar na drodze publicznej, kierował quadem marki Honda znajdując się w stanie nietrzeźwości tj. 0,62 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Dodano dnia: 2017-06-29 [ID : 12091]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻONY O PASERSTWO CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH W AUTOSZROCIE

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu  prokurator zarzucił popełnienie szeregu występków wyczerpujących znamiona art. 291 par 1 kk - paserstwa, którego przedmiotem były części samochodowe.

  Dodano dnia: 2017-06-29 [ID : 12090]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻONA O PRZYWŁASZCZENIE PIENIĘDZY Z TYTUŁU WYNAJMU PUNKTÓW HANDLOWYCH NA TARGOWISKU


  Zielona Góra.
  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia  przeciwko  52-letniej kobiecie.
  Oskarżonej zarzucono, że w okresie od 1 stycznia 2003 r. do 18 kwietnia 2006 r. działając w krótkich odstępach czasu i w porozumieniu z inną osobą, będąc zastępcą kierownika  jednego z targowisk przywłaszczyła pieniądze w kwocie 36 530 zł.

  Dodano dnia: 2017-06-28 [ID : 12089]

  » Czytaj dalej

 • WŁAMANIE I KRADZIEŻ...ORZESZKÓW ZIEMNYCH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 35 letniego mężczyzny i 27 letniej kobiety, którzy 20 maja 2017 r. w Żarach wybijając szybę w oknie włamali się do budynku jednorodzinnego, z którego skradli artykuły spożywcze w postaci m.in. ... orzeszków ziemnych, śmietany oraz ciasta w łącznej kwocie 23 zł na szkodę pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2017-06-28 [ID : 12088]

  » Czytaj dalej

 • WŁAMAŁ SIĘ DO MIESZKANIA OBYWATELA NIEMIEC, POBIŁ GO I OKRADŁ - NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 20-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że 20.06.2017 r.  w miejscowości Guben na terytorium Niemiec, po uprzednim wdarciu się do mieszkania użył przemocy wobec 88 letniego obywatela Niemiec, a następnie po uderzeniu pokrzywdzonego w twarz zabrał mu w celu przywłaszczenia na jego szkodę  pieniądze w kwocie 100 euro oraz kluczyki od samochodu Mercedes W 204, po czym po uruchomieniu pojazdu skradzionym kluczykiem przyjechał nim do m. Gubin.

  Dodano dnia: 2017-06-27 [ID : 12087]

  » Czytaj dalej

 • LEKARZ I DYSPOZYTORKA POGOTOWIA RATUNKOWEGO OSKARŻENI O NARAŻENIE PACJENTA NA NIEBEZPIECZEŃSTWO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec lekarza ( mężczyzny) i dyspozytora pogotowia (kobiety).

  Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 7 kwietnia 2012 r. w jednej z miejscowości okręgu zielonogórskiego, wykonując obowiązki lekarza Zespołu Ratownictwa Medycznego w SOR i będąc w związku z tym zobowiązanym do opieki nad pacjentem , poprzez niewykonanie badania EKG u pacjenta z podwyższonym ciśnieniem tętniczym nieumyślnie naraził go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kobiecie zarzucono, że 8 kwietnia 2012 r., wykonując obowiązki dyspozytora, poprzez odwołanie wyjazdu zespołu Pogotowia Ratunkowego, nieumyślnie naraziła tego samego pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Dodano dnia: 2017-06-26 [ID : 12086]

  » Czytaj dalej

 • POTRĄCIŁ ROWERZYSTĘ NA OZNAKOWANYM PRZEJEŹDZIE DLA ROWERZYSTÓW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55 letniemu mężczyźnie, który 13 lutego 2017 r. w Żarach nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki VW Transporter nie zachował szczególnej ostrożności, nienależycie obserwował sytuację panująca na drodze i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście podczas przejeżdżania oznakowanym przejazdem dla rowerzystów, czym doprowadził do jego potrącenia, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała, które naruszyły czynności narządów jego ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na okres dłuższy niż 7 dni.

  Dodano dnia: 2017-06-26 [ID : 12085]

  » Czytaj dalej

 • ZARZĄDCA WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ PRZYWŁASZCZYŁ POWIERZONE MU PIENIĄDZE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 66 letniego mężczyzny, który w okresie od maja 2010 do stycznia 2013 r. w Żarach działając w krótkich odstępach czasu, będąc zarządcą Wspólnoty Mieszkaniowej, przywłaszczył sobie mienie w postaci pieniędzy powierzonych mu przez członków wspólnoty w wysokości 10.186,36 zł, działając na szkodę ww wspólnoty.

  Dodano dnia: 2017-06-23 [ID : 12084]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻENI O POŚWIADCZANIE NIEPRAWDY W WYCENACH SAMOCHODÓW W CELU ZANIŻANIA NALEŻNOŚCI PODATKOWYCH

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował  do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 46 lat oskarżając ich o zaniżanie  wycen samochodów w opiniach załączanych do deklaracji podatkowych, a na ich podstawie zaniżania należności podatkowych. Pierwszemu z oskarżonych zarzucono, że  działając w określonym zamiarze aby ustalona osoba w wycenach  wartości rynkowej markowych pojazdów  do celów podatkowych poświadczyła nieprawdę zaniżając jego wartość, a tym samym aby uniknęła zapłaty prawidłowej kwoty podatku akcyzowego , na potrzeby wydania opinii dostarczał tej osobie  zdjęcia innych  pojazdów tej samej marki uzasadniając dokonanie ich niższej wyceny , a następnie takie wyceny przedkładał w Urzędzie Celnym w celu zaniżenia wysokości należnego podatku akcyzowego. We wszystkich  opiniach  znajdował się opis o przeprowadzeniu oględzin pojazdów, a do opinii załączono zdjęcia dotyczące innych pojazdów , co bezspornie stanowiło poświadczenie nieprawdy. Dzięki takiemu procederowi podatek akcyzowy został pomniejszony o ponad 100 tys. zł. Mężczyźnie przedstawiono 13 zarzutów.

  Dodano dnia: 2017-06-23 [ID : 12083]

  » Czytaj dalej

 • ZA SKŁADANIE FAŁSZYWYCH ZEZNAŃ GROZI MĘŻCZYŹNIE KARA POZBAWIENIA WOLNOŚCI DO 8 LAT

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 67 letniego mężczyzny, który  9 stycznia 2017 r. w Żarach podczas składania zeznań w charakterze świadka, po uprzedzeniu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań oraz za fałszywe oskarżenie, zeznał nieprawdę i fałszywie oskarżył pokrzywdzonego o to, że podrobił jego podpis na oświadczeniu o spowodowaniu kolizji drogowej, podczas gdy w rzeczywistości podpis ten złożył na opisanym oświadczeniu osobiście.

  Dodano dnia: 2017-06-22 [ID : 12082]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa