Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • INFORMACJA DOT. II i III ETAPU NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU

  Komisja konkursowa informuje, że do drugiego etapu naboru na stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:    1. Dominika Nowik - Kozdęba  2. Gracjan Wilczyński 3. Kamila Skibicka 4. Żaneta Ciastko 5. Filip Zając 6. Maria Uniejewska

  Dodano dnia: 2020-06-19 [ID : 12736]

  » Czytaj dalej

 • KOLEJNE USTALENIA W ŚLEDZTWIE DOT. KRADZIEŻY DROGICH POJAZDÓW I WŁAMAŃ DO BANKOMATÓW

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w  Nowej Soli prowadzi śledztwo wobec 5 mężczyzn w wieku od 22 do 62 lat, podejrzanych o szereg kradzieży pojazdów oraz włamania do bankomatów ( wysadzanie gazem ) w okresie od 20 stycznia 2020 roku do 7 kwietnia 2020 roku.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzanym zarzucono 3 usiłowania włamań do bankomatów w Żaganiu, Lesznie Górnym i Niegosławicach przy użyciu gazu. (w Niegosławicach nastąpił wybuch, lecz z uwagi na zbyt małe uszkodzenie urządzenia płatniczego sprawcy nie dokonali zaboru znajdujących się tam  pieniędzy. W pozostałych przypadkach w ogóle nie doszło do wybuchu).

  Dodano dnia: 2020-06-17 [ID : 12735]

  » Czytaj dalej

 • W KOMPLEKSIE LEŚNYM ZNĘCAŁ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI - ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65 letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że w nieustalonym okresie do 28 sierpnia 2019 roku w jednej z zielonogórskich miejscowości, na terenie kompleksu leśnego świadomie dopuszczał do zadawania 2 psom rasy mieszanej 57 gołębiom, kurom i innym zwierzętom bólu oraz cierpienia utrzymując je w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, a także nie dokarmiając je oraz utrzymując jednego z psów w stanie nieleczonej choroby skutkującej między innymi jego wychudzeniem, co należy rozumieć jako znęcanie się nad zwierzętami, tak jak czyn z artykułu 35 ust. 1 a ustawy o ochronie zwierząt.

  Dodano dnia: 2020-06-15 [ID : 12734]

  » Czytaj dalej

 • WIEDZĄC, ŻE JEST DOTKNIĘTA CHOROBĄ ZAKAŹNĄ W POSTACI WIRUSOWEGO ZAPALENIA WĄTROBY TYPU C UGRYZŁA MĘŻCZYZNĘ W KLATKĘ PIERSIOWĄ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia p-ko 34-letniej kobiecie. Oskarżonej zarzucono, że w czerwcu 2018 r. w Zielonej Górze, wiedząc że jest dotknięta  chorobą zakaźną w postaci wirusowego  zapalenia wątroby typu C (WZW C), naraziła bezpośrednio pokrzywdzonego na zakażenie tą chorobą poprzez ugryzienie go.

  Dodano dnia: 2020-06-12 [ID : 12733]

  » Czytaj dalej

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY - DOCELOWO NA STANOWISKO MŁODSZEGO REFERENTA W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze

  sygnatura konkursu: PO IV WOS 1111.4.2020

  liczba etatów: jeden
  miejsce pracy: Zielona Góra

  Dodano dnia: 2020-06-04 [ID : 12732]

  » Czytaj dalej

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY – DOCELOWO NA STANOWISKO INSPEKTORA DS. OBRONNYCH W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata stanowisko urzędnika stażysty docelowo inspektora ds. obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze

  sygnatura konkursu: PO IV WOS 1111.3.2020

  wymiar etatu: 0,5
  miejsce pracy: Zielona Góra

  Dodano dnia: 2020-06-04 [ID : 12731]

  » Czytaj dalej

 • DRUGIE UDERZENIE W NARKOBIZNES…

  Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej. Efektem działań funkcjonariuszy zielonogórskiego wydziału CBŚP, które kontynuowane są w formie śledztwa prowadzonego pod nadzorem Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, było ujawnienie w dniu 29 maja 2020 roku nielegalnego laboratorium, w którym wytwarzano hurtowe ilości substancji psychotropowych w postaci 4-metylometkatynonu, popularnie zwanego mefedronem. To silny, uzależniający narkotyk o działaniu pobudzająco - euforycznym.

  Dodano dnia: 2020-06-04 [ID : 12730]

  » Czytaj dalej

 • SKUTECZNY CIOS W NARKOBIZNES

  Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej.  W rezultacie czynności śledczych prowadzonych przez funkcjonariuszy Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KMP w Zielonej Górze, a nadzorowanych przez Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, pod koniec maja br. dokonano na terenie Zielonej Góry symultanicznego zatrzymania 5 osób związanych z narkobiznesem.

  Dodano dnia: 2020-06-03 [ID : 12729]

  » Czytaj dalej

 • KIERUJĄCY CIĘŻARÓWKĄ PODCZAS WJEŻDŻANIA NA POSESJĘ PRYWATNĄ ŚMIERTELNIE POTRĄCIŁ PIESZEGO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło 1.06.2020 r. na trasie Żary - Kunice.
  Ustalono, że kierujący samochodem ciężarowym m-ki VOLVO 49-letni mężczyzna, podczas wjeżdżania z drogi publicznej na teren prywatnej posesji niewłaściwie obserwował pobocze i w następstwie tego najechał na znajdującego się w rejonie pojazdu 59-letniego pieszego, który na skutek doznanych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu.

  Dodano dnia: 2020-06-03 [ID : 12728]

  » Czytaj dalej

 • UGODZIŁ NOŻEM UCZESTNIKA RODZINNEJ UROCZYSTOŚCI ...

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie.

  Oskarżonemu zarzucono, że w nocy z 31 sierpnia na 1 września 2019 roku w okolicach Zielonej Góry, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego dwukrotne ugodził go nożem w  brzuch oraz lewe przedramię powodując ranę kłutą, ale zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na podjętą przez pokrzywdzonego obronę i interwencję innej osoby, jak również udzielenie pokrzywdzonemu pomocy medycznej.

  Dodano dnia: 2020-05-29 [ID : 12727]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa