Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ŚMIERTELNY WYPADEK NA AUTOSTRADZIE A2 Z UDZIAŁEM OBYWATELI NIEMIEC

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie  poinformował o zdarzeniu, do którego doszło 25.08.2017 na autostradzie A2 -  na wysokości miejscowości Lubrza. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że miał tam miejsce wypadek samochodowy - podczas którego  samochód marki Volkswagen Passat, poruszający się autostradą A2 w kierunku Słubic, kierowany przez mężczyznę lat 58, obywatela Niemiec, z nieznanych przyczyn zjechał do prawej krawędzi jezdni i uderzył w barierę dźwiękochłonną. W wyniku wypadku śmierć poniósł kierujący pojazdem 58-letni obywatel Niemiec, do szpitala odwieziono pasażerkę pojazdu 57-letnią obywatelkę Niemiec, prawdopodobnie żonę kierującego.
  Przyczyny wypadku pozostają do ustalenia w toku śledztwa.

  Dodano dnia: 2017-08-28 [ID : 12145]

  » Czytaj dalej

 • DWUKROTNIE PODROBIŁ METODĄ NAŚLADOWNICTWA PODPISY NA UMOWACH

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że  16 czerwca 2015 r. , w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustaloną osobą, w celu użycia za autentyczny podrobił metodą  "ścisłego naśladownictwa" odręczny podpis  ustalonej osoby na umowie kompleksowej dla konsumentów z dnia 15 czerwca 2015 r., zawartej pomiędzy osobą wskazaną w umowie, a ustaloną spółką.

  Dodano dnia: 2017-08-24 [ID : 12144]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  Zielona Góra. W dniach 4 - 8 września br.  rzecznik prasowy nie będzie obecny.
  Informacja o osobie zastępującej rzecznika i telefonicznych numerach kontaktowych znajduje się na stronie www prokuratury, w zakładce: rzecznik prasowy.

  Dodano dnia: 2017-08-24 [ID : 12143]

  » Czytaj dalej

 • SYN ZNĘCAŁ SIĘ NAD OJCEM I JEGO KONKUBINĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 30 października 2015 r. do 17 czerwca 2017 r. w miejscu zamieszkania, będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe w trakcie których znęcał się psychicznie i fizycznie nad ojcem i jego konkubiną w ten sposób, że wyzywał ich słowami obelżywymi, niszczył sprzęty domowego użytku, złośliwie niepokoił okaleczając się, dobijając się do mieszkania, celowo utrzymując nieporządek w miejscu zamieszkania, zakłócając ciszę nocną, grożąc zniszczeniem samochodu oraz pozbawieniem życia, które to wzbudziły uzasadnioną obawę spełnienia. Nadto oskarżony szarpał pokrzywdzonych za odzież, popychał, uderzał w twarz.

  Dodano dnia: 2017-08-22 [ID : 12142]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK NA AUTOSTRADZIE A2- ZGINĘŁY 2 OSOBY

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku komunikacyjnym, do którego doszło  18.08.2017 r. na autostradzie A2 w kierunku Poznania, (60 km ) - ciągnik siodłowy wraz z naczepą najechał na tył stojącej na poboczu, na awaryjnym pasie ruchu ciężarówki należącą do Autostrady Wielkopolska SA.
  W wyniku zderzenia ciągnik siodłowy zapalił się. Śmierć na miejscu poniósł kierujący ciągnikiem siodłowym oraz jego pasażer, natomiast ciężkich obrażeń ciała doznał kierowca ciężarówki, który został przetransportowany transportem lotniczym z miejsca zdarzenia do szpitala w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2017-08-21 [ID : 12141]

  » Czytaj dalej

 • ZŁAMAŁ ZAKAZ ORZECZONY PRZEZ SĄD -TRAFIŁ DO ARESZTU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 19 listopada 2016 r. do 21 czerwca 2017 r. czterokrotnie zbliżał się na odległość mniejszą niż 200 metrów do pokrzywdzonej i przebywał w obecności wymienionej w miejscu jej zamieszkania, czym naruszył zakaz orzeczony wyrokiem Sądu Rejonowego w Żarach.

  Dodano dnia: 2017-08-17 [ID : 12140]

  » Czytaj dalej

 • SPOWODOWAŁ WYPADEK W WYNIKU KTÓREGO ZGINĘŁA PASAŻERKA JEGO POJAZDU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie, który 16 kwietnia 2017 r. na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Żary -  Lucyna nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym i dojeżdżając do niebezpiecznego zakrętu w lewo, nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego zjechał pojazdem na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym w przeciwnym kierunku samochodem osobowym, w wyniku czego pasażerka jego pojazdu doznała wielonarządowych obrażeń ciała, w wyniku których zmarła 23 kwietnia br w Szpitalu Wojewódzkim w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2017-08-16 [ID : 12139]

  » Czytaj dalej

 • PRZEZ PÓŁ ROKU UPORCZYWIE NĘKAŁ POKRZYWDZONĄ, NARUSZAŁ JEJ NIETYKALNOŚĆ ORAZ GROZIŁ...

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który w okresie od września 2016 r. do marca 2017 r. uporczywie nękał pokrzywdzoną poprzez wykonywanie o różnych porach dnia i nocy połączeń telefonicznych, wysyłanie wiadomości tekstowych,  nachodzenie w miejscu zamieszkania, wyzywanie słowami obelżywymi, kontrolowanie. Mężczyźnie zarzucono nadto, że naruszał nietykalność cielesną pokrzywdzonej przez wykręcanie jej rąk, szarpanie za włosy, uderzanie ręką po twarzy, popychanie, a także stosowanie wobec niej gróźb bezprawnych... .

  Dodano dnia: 2017-08-11 [ID : 12138]

  » Czytaj dalej

 • 2 KOBIETY UTRZYMYWAŁY PSA W STANIE RAŻĄCEGO ZANIEDBANIA - NIELECZONEJ CHOROBY

  Zielona Góra. Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 spokrewnionym kobietom w wieku 32 i 62 lat.
  Oskarżonym zarzucono, że w nieustalonym okresie czasu, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2015 r do  18 lutego 2017 roku ,w jednej z zielonogórskich miejscowości, na terenie zajmowanej posesji  znęcały się nad zwierzęciem poprzez utrzymywanie psa rasy mieszaniec o umaszczeniu czarno-białym w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie go w stanie rażącego zaniedbania - nieleczonej choroby.

  Dodano dnia: 2017-08-10 [ID : 12137]

  » Czytaj dalej

 • UDERZAŁ MŁOTKIEM W GŁOWĘ POKRZYWDZONEGO - 25 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI DLA ZABÓJCY

  Zielona Góra - Wydział I Śledczy. Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wyrokiem z 2 czerwca 2017 roku skazał 45-letniego mężczyznę, mieszkańca jednej z miejscowości gm. Iłowa na karę 25 pozbawienia wolności za to, iż w dniu 17 grudnia 2015 r. w miejscu swojego zamieszkania w jednej ze wsi gminy Iłowa, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia 76-letniego pokrzywdzonego, zadał mu wielokrotnie uderzenia młotkiem w głowę powodując u wymienionego obrażenia czaszkowo mózgowe w postaci: licznych ran tłuczonych głowy, licznych podbiegnięć krwawych głowy, stłuczenia mózgu, krwotoku dokomorowego,  złamania kości czaszki, stłuczenia szyi, które to obrażenia spowodowały śmierć pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2017-08-09 [ID : 12136]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa