Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZACZEPIŁ NA PRZYSTANKU MZK, POBIŁ I OKRADŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemyu mężczyźnie.
  Oskarżony 6 października 2016 r. w Zielonej Górze dwukrotnie uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz, a gdy upadł kopnął go w brzuch i następnie skradł mu pieniądze w kwocie 85 zł.

  Dodano dnia: 2016-12-23 [ID : 11926]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ I OJCZYMEM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 34 letniego mężczyzny, który w okresie od stycznia do lipca 2016 r. znęcał się psychicznie nad swoją matką oraz  ojczymem, w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe, w czasie których wyzywał pokrzywdzonych słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, krytykował a także kierował pod adresem pokrzywdzonego groźby karalne pozbawienia życia, które wzbudziły u pokrzywdzonego uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione.

  Dodano dnia: 2016-12-22 [ID : 11925]

  » Czytaj dalej

 • SPOWODOWAŁ WYPADEK, PO CZYM PRZECIĄGNĄŁ NIEPRZYTOMNĄ BYŁĄ DZIEWCZYNĘ NA FOTEL KIEROWCY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w  Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  29 lipca 2016 r. w Kożuchowie, po uprzedniej kradzieży kluczyka i otwarciu przy jego użyciu drzwi samochodu  marki BMW włamał się i dokonał zaboru w celu przywłaszczenia tego auta, powodując straty w kwocie 30 000 zł na szkodę właściciela pojazdu.
  Nadto ustalono, że tego samego dnia na drodze DW 328 pomiędzy miejscowościami Mycielin - Nowe Miasteczko, oskarżony umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa  w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując uprzednio skradzionym samochodem BMW z prędkością 90 km/h - prędkością niebezpieczną w konkretnych warunkach drogowo - atmosferycznych, nie zachował szczególnej ostrożności podczas pokonywania łuku drogi, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku obrażeń doznała pasażerka pojazdu w tym  licznych złamań i obrzęku i stłuczenia  mózgu, które spowodowały   u niej ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej jej życiu.

  Dodano dnia: 2016-12-21 [ID : 11924]

  » Czytaj dalej

 • NĘKAŁ POKRZYWDZONĄ, POMAWIAŁ, PONIŻAŁ W OPINII PUBLICZNEJ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 76 letniego mężczyzny, który w okresie od września 2011 r. do września 2016 r. uporczywie nękał pokrzywdzoną wszczynając awantury w czasie których znieważał ją wyzywając słowami wulgarnymi, zniesławiał pomawiając ją o takie postępowanie, które mogło poniżyć ją w opinii publicznej , kierował pod jej adresem groźby bezprawne popełnienia na jej szkodę przestępstwa, zakłócał spokój uderzając pięściami do drzwi, niszczył mienie, naruszał nietykalność cielesną poprzez uderzanie po ciele, uniemożliwiał wejście do domu, istotnie naruszając w ten sposób jej prywatność.

  Dodano dnia: 2016-12-20 [ID : 11923]

  » Czytaj dalej

 • UPRAWIAŁ ROŚLINY KONOPI Z KTÓRYCH UZYSKIWAŁ SUSZ MARIHUANY. TRAFIŁ DO ARESZTU

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu wniosek o zastosowane tymczasowego aresztowania wobec 24-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono od września 2016 roku do grudnia 2016 roku we Wschowie prowadził uprawę roślin konopi z których uzyskał znaczne ilości środków narkotycznych w postaci suszu marihuany w ilości co najmniej 80 gram. Mężczyźnie zarzucono również wprowadzenie w tym okresie do obrotu znacznych ilości marihuany, a także udzielanie tego narkotyku innym osobom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

  Dodano dnia: 2016-12-20 [ID : 11922]

  » Czytaj dalej

 • RECYDYWISTA POZBAWIŁ KOBIETĘ WOLNOŚCI I DOPROWADZIŁ DO PODANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w  Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowania  wobec 35-latniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że 10 grudnia 2016 roku, w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, w wynajmowanym pokoju, używając przemocy i siły fizycznej, przewrócił pokrzywdzoną na łóżko i przytrzymując ją ciężarem swojego ciała, wbrew jej woli, usiłował ściągnąć z niej ubranie oraz dotykał ją w miejscach intymnych, a grożąc przy tym pozbawieniem życia oraz swoim zamachem samobójczym, doprowadził ją w ten sposób do poddania się innej czynności seksualnej.

  Dodano dnia: 2016-12-19 [ID : 11921]

  » Czytaj dalej

 • ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA HANDEL DOPALACZAMI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który w okresie od października 2013 r. do września 2015 r. sprzedał zawierające szkodliwe dla życia i zdrowia związki chemiczne tzw. dopalacze łącznie 1360 gramów o nazwie ABC za łączna kwotę ponad 95 tys zł.

  Dodano dnia: 2016-12-19 [ID : 11920]

  » Czytaj dalej

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o prowadzonym postępowaniu przygotowawczym  w sprawie wypadku drogowego,  do którego doszło  11.12.2016 r. na drodze wojewódzkiej nr 295.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pomiędzy miejscowościami Pożarów - Miodnica kierujący samochodem osobowym marki Ford Focus na skutek najprawdopodobniej nie zachowania należytej ostrożności i rozwagi oraz z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie  wjechał do rowu powodując w konsekwencji dachowanie pojazdu. Kierujący ( jechał sam)  na skutek  doznanych obrażeń ciała zmarł.

  Dodano dnia: 2016-12-16 [ID : 11919]

  » Czytaj dalej

 • WŁAMAŁ SIĘ DO TRAFOSTACJI I UKRADŁ 70 METRÓW PRZEWODU ELEKTRYCZNEGO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59 letniemu mężczyźnie, który  29 września 2016 r. w Jasieniu poprzez przecięcie kłódki włamał się do wnętrza trafostacji, a następnie używając sekatora przeciął dodatkowe zabezpieczenia i skradł  20 metrów przewodu elektrycznego miedzianego o wartości 400 zł.
  W dniu 2 października 2016 r. w tym samym miejscu i w ten sam sposób ponownie włamał się i skradł tym razem przewód elektryczny o wartości 600 zł. Oskarżony działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2016-12-15 [ID : 11918]

  » Czytaj dalej

 • ZAMIEŚCIŁ W INTERNECIE OGŁOSZENIE, ŻE SPRZEDA… NERKĘ ZA 40 000 ZŁ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w  Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  28 sierpnia  2016 r. w jednej z miejscowości województwa lubuskiego, za pośrednictwem portalu internetowego - ogłoszeniowego, rozpowszechniał ogłoszenie o odpłatnym zbyciu narządu w postaci nerki za kwotę 40 000 zł w celu jej przeszczepienia..

  Dodano dnia: 2016-12-15 [ID : 11917]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa