Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • KIEROWAŁ SAMOCHODEM MAJĄC W WYDYCHANYM POWIETRZU PONAD PROMIL ALKOHOLU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 29 letniego mężczyzny - obywatelowi Ukrainy, który  19 sierpnia 2017 r. w Żarach na drodze publicznej prowadził samochód osobowy znajdując się w stanie nietrzeźwości tj. 1,18 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Dodano dnia: 2017-09-27 [ID : 12169]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT DOT. DRUGIEGO ETAPU NABORU NA URZĘDNIKA STAŻYSTY W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra. Komisja konkursowa informuje, że do drugiego etapu naboru na stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze (sygn. PO IV WOS 1111.5.2017) zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  1.    Joanna Bohuszko
  2.    Oktawia Gembara
  3.    Katarzyna Grabowska
  4.    Anna Hołołub - Rudolf
  5.    Tomasz Hołowko
  6.    Roma Kaczmarek
  7.    Małgorzata Kurman
  8.    Joanna Lewandowska
  9.    Izabela Marciniak
  10.    Paulina Orzeszko
  11.    Agnieszka Romanek
  12.    Małgorzata Rzeczycka
  13.    Honorata Siepielska
  14.    Magdalena Szewczyk - Królikowska
  15.    Justyna Szwajkowska

  Dodano dnia: 2017-09-26 [ID : 12168]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT DOT. DRUGIEGO ETAPU NABORU NA URZĘDNIKA STAŻYSTY - DOCELOWO SPECJALISTY DS PŁAC

  Zielona Góra. Komisja konkursowa informuje, że do drugiego etapu naboru na stanowisko urzędnika stażysty - docelowo Specjalisty ds. płac w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze (sygn. PO IV WOS 1111.6.2017) zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  1.    Barbara Gardzioła
  2.    Oktawia Gembara
  3.    Roma Kaczmarek
  4.    Dagmara Kołeczek - Sprawka
  5.    Joanna Lewandowska
  6.    Paulina Orzeszko
  7.    Magdalena Szewczyk - Królikowska
  8.    Justyna Szwajkowska

  Dodano dnia: 2017-09-26 [ID : 12167]

  » Czytaj dalej

 • UPRAWIAŁ W STODOLE 104 KRZAKI KONOPI

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w  Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowania wobec 39 - letniego mieszkańca Nowej Soli.
  Podejrzanemu zarzucono, że  19.09.2017 r. działając wbrew przepisom ustawy, w swojej stodole  uprawiał 104 krzaki konopi innych niż włókniste, w  celu osiągnięcia korzyści majątkowej .
  Mężczyźnie przedstawiono  zarzut z art. 63 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii , przeprowadzono oględziny miejsca ujawnienia uprawy.

  Dodano dnia: 2017-09-26 [ID : 12166]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA 26-LETNIEGO PODPALACZA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 26-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że  13 września 2017r. w Czasławiu,  podpalił a przez to zniszczył oraz uszkodził cudzą rzecz w postaci budynku gospodarczego wraz ze znajdującym się w nim mieniem ruchomym w postaci m.in. oleju do smarowania pił w ilości około 700 litrów, oleju hydraulicznego w ilości nie mniej niż 70 litrów, wciągarki leśnej,  narzędzi gospodarczych oraz silnika elektrycznego,  czterech kompletów kół samochodowych. Straty w wyniku podpalenia budynku i mienia w nim się znajdującego należącego wyceniono na  50.000 złotych.
  Sąd Rejonowy w Nowej Soli przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci  tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

  Dodano dnia: 2017-09-25 [ID : 12165]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA 51-LETNIEGO MĘŻCZYZNY PODEJRZANEGO O ZABÓJSTWO

  Żary. Prokurator Rejonowy w  Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 51-letniego mieszkańca Żar podejrzanego o zabójstwo. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 18.09.2017r. Prokuratura Rejonowa w Żarach została powiadomiona przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Żarach o ujawnieniu zwłok mężczyzny w rejonie jednej z posesji w Żarach. W wyniku podjętych w przedmiotowej sprawie czynności ustalono, że zmarłym jest 59-letni mieszkaniec Żar, który posiadał ranę ciętą okolic szyi, a w ręce trzymał nóż, którym prawdopodobnie zostały spowodowane obrażenia ciała.

  Dodano dnia: 2017-09-22 [ID : 12164]

  » Czytaj dalej

 • WIELOKROTNIE SIŁĄ DOPROWADZAŁ POKRZYWDZONĄ DO STOSUNKÓW PŁCIOWYCH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który w okresie od sierpnia 2016 r. do 21 kwietnia 2017 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad pokrzywdzoną z którą wspólnie zamieszkuje, w ten sposób, że bez powodu wielokrotnie wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał ją słowami obraźliwymi i wulgarnymi, poniżał, ośmieszał, zamykając w domu uniemożliwiając kontakty z innymi osobami, groził pozbawieniem życia i pobiciem, popychał, szarpał, wyrywał włosy, dusił, uderzał rękoma i kopał po całym ciele, w wyniku czego w dniu 21 kwietnia 2017 r. pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci licznych zasinień, zadrapań, obrzęków i krwiaków różnych okolic ciała. Nadto oskarżony wielokrotnie doprowadził pokrzywdzoną do obcowania płciowego po wcześniejszym użyciu wobec niej przemocy w postaci przytrzymywania ręką za ciało, szarpania za włosy oraz gróźb pobicia.

  Dodano dnia: 2017-09-21 [ID : 12163]

  » Czytaj dalej

 • ZWŁOKI MĘŻCZYZNY UJAWNIONE W ŻARACH

  Żary. Wczoraj tj. 18.09.2017 r.  w godzinach wczesnorannych przed jednym z budynków mieszkalnych na obrzeżach Żar znaleziono zwłoki mężczyzny z raną ciętą szyi. Przy zmarłym ujawniono nóż.
  W związku z tym zdarzeniem Prokurator Rejonowy w Żarach zadecydował o zatrzymaniu jednej osoby, która może mieć związek ze zgonem mężczyzny.
  Dzisiaj przeprowadzona zostanie sekcja zwłok zmarłego, prawdopodobnie też tego samego dnia przeprowadzone zostaną czynności z udziałem zatrzymanego mężczyzny.

  Dodano dnia: 2017-09-19 [ID : 12162]

  » Czytaj dalej

 • WIELOKROTNIE DOPROWADZIŁ MAŁOLETNIĄ CÓRKĘ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który w okresie od marca 2012 r. do lutego 2017 r. wielokrotnie doprowadził córkę, która do kwietnia 2013 r. nie miała ukończonych 15 lat, do obcowania płciowego, jak również do poddania się innym czynnościom seksualnym w postaci dotykania miejsc intymnych, przy czym do części z tych zachowań doszło wbrew woli pokrzywdzonej, po uprzednim użyciu wobec niej przemocy w postaci przytrzymywania, a w dniu 12 lutego 2017 r. podduszenia poduszką po uprzednim zagrożeniu pozbawieniem wolności pokrzywdzonej i znęcania się nad jej matką.

  Dodano dnia: 2017-09-19 [ID : 12161]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT DO OSÓB POKRZYWDZONYCH DZIAŁANIAMI FIRMY - POŻYCZKA GOTÓWKOWA SPÓŁKA Z O.O. Z SIEDZIBĄ W TARNOWIE

  Komunikat kierowany do osób pokrzywdzonych działaniami firmy Pożyczka Gotówkowa spółka z o.o. z siedzibą w Tarnowie, poprzednio Pomocna Pożyczka spółka z o.o z siedzibą w Gdańsku/ w Warszawie/ Tarnowie, a wcześniej Polska Korporacja Finansowa Skarbiec spółka z o.o z siedzibą w Słupsku/ Gdańsku.
   
  Prokuratura Okręgowa w Gdańsku informuje, iż w związku z ogłoszeniem w dniu 24 lipca 2017 r przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku VI Wydział Gospodarczy w sprawie sygnatura VI GUp 43/16 upadłości spółki Pożyczka Gotówkowa spółka z o.o. z siedzibą w Tarnowie, Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, wobec obowiązujących regulacji prawnych dotyczących zasad postępowania upadłościowego nie może obecnie podejmować na rzecz osób pokrzywdzonych - wierzycieli spółki czynności cywilnoprawnych zmierzających do zwrotu nienależnie pobranych tak zwanych opłat przygotowawczych warunkujących uzyskanie przez te osoby pożyczek w tym od kierowania do sądu stosownych pozwów, albowiem takie działania obecnie są niedopuszczalne.

  Dodano dnia: 2017-09-18 [ID : 12160]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa