Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • BALKON WYKONANY NIEZGODNIE ZE SZTUKĄ BUDOWLANĄ - STAŁ SIĘ ŚMIERTELNA PUŁAPKĄ

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem osobom w wieku 66, 36 i 38 lat. Pierwszy z oskarżonych w okresie od grudnia 2015 r. do sierpnia 2018 r. w Sławie, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, jako kierownik budowy naraził małżeństwo na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w ten sposób, że nie sprawdzał jakości robót budowlanych budowanego balkonu i zgodności jego wykonania z projektem, nie wstrzymał robót budowlanych pomimo powstania zagrożenia dla innych osób oraz bezzwłocznie nie powiadomił o tym właściwego organu, nie dokonał wpisu do dziennika budowy dotyczącego wstrzymania robót, natomiast jakość prac w dzienniku budowy ocenił pozytywnie w których podał, że balkon nadaje się do użytkowania, czym poświadczył nieprawdę gdyż balkon został wykonany niezgodnie z projektem i sztuką budowlaną, w wyniku czego w dniu 2 sierpnia 2018 r. doszło do zarwania się balkonu, na którym przebywali pokrzywdzeni i w następstwie upadku z wysokości ponieśli oni śmierć.

  Dodano dnia: 2019-06-11 [ID : 12583]

  » Czytaj dalej

 • SPRAWCA ZABÓJSTWA W ZIELONOGÓRSKIEJ OCHLI ZATRZYMANY

  Zielona Góra. 8 czerwca br. w godzinach popołudniowych, na terenie zielonogórskiej Ochli, w obrębie jednego z gospodarstw  ujawniono zwłoki mężczyzny z obrażeniami głowy. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia pod kierunkiem prokuratora czynności śledcze jednoznacznie wskazywały, że zgon mężczyzny nastąpił w wyniku działania innych osób (osoby).

  Dodano dnia: 2019-06-10 [ID : 12582]

  » Czytaj dalej

 • 3 MIESIĄCE ARESZTU DLA SPRAWCY POTRĄCENIA CHŁOPCA NA PLACU ZABAW

  Zielona Góra. Na wiosek Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze zielonogórski sąd tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy mężczyznę, który 2 dni temu na jednym z osiedli w Zielonej Górze kierując samochodem doprowadził do zderzenia z innymi pojazdami, a następnie spowodował potrącenie chłopca na przylegającym placu zabaw.

  Dodano dnia: 2019-06-07 [ID : 12581]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA DOT. KONKURSU NA ASYSTENTA PROKURATORA W PROKURATURZE REJONOWEJ W KROŚNIE ODRZAŃSKIM

  Do zatrudnienia na stanowisku asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Krośnie Odrzańskim po przeprowadzeniu procedury konkursowej zakwalifikowano następującego kandydata:

  Kinga Kudlińska

  Dodano dnia: 2019-06-06 [ID : 12580]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA DOT. KONKURSU NA ASYSTENTA PROKURATORA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻARACH

  Do zatrudnienia na stanowisku asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Żarach po przeprowadzeniu procedury konkursowej zakwalifikowano następującego kandydata:
  Andrzej Chytryk

  Dodano dnia: 2019-06-06 [ID : 12579]

  » Czytaj dalej

 • KRZYCZAŁ, BIŁ, DUSIŁ I SZARPAŁ ŻONĘ - ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA ZNĘCANIE SIĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od 2013 r. do września 2016 r. a następnie od marca do grudnia 2017 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, krzyczał, bił, dusił i szarpał, oraz wielokrotnie  przemocą i groźbą doprowadzał żonę do obcowania płciowego.
  Ustalono nadto, że oskarżony będąc niejednokrotnie pod wpływem alkoholu znęcał się nad małoletnim synem, przy czym według biegłych psychiatrów zdolność do pokierowania swoim postępowaniem w czasie popełniania czynów oskarżony miał ograniczoną w stopniu znacznym.

  Dodano dnia: 2019-06-05 [ID : 12578]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT PROKURATURY REJONOWEJ WE WSCHOWIE W SPRAWIE PR DS 998.2018

  Prokuratura Rejonowa we Wschowie zawiadamia wszystkich pokrzywdzonych, że 31 maja 2019 r. w sprawie oznaczonej sygnaturą PR Ds. 998.2018 przeciwko Andrzejowi Serafin i innym podejrzanym o czyn z artykułu 18 § 3 kk w zw. z art. 286 § 1 kk i inne, został przesłany do Sądu Rejonowego we Wschowie akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi Serafin, Dorocie Andrys i Halinie Andrzejewskiej.

  Dodano dnia: 2019-06-05 [ID : 12577]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD CÓRKĄ I 90 LETNIM OJCEM

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 62 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2016 r. do 26 października 2018 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad córką oraz ojcem, nieporadnym ze względu na wiek. Oskarżony mężczyzna znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał bez powodu awantury podczas których używał wobec pokrzywdzonych słów wulgarnych i obraźliwych, wyganiał ich z domu, a nadto groził pozbawieniem życia, wynosił z domu i sprzedawał żywność. Mężczyzna czynu dopuścił się w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2019-06-05 [ID : 12576]

  » Czytaj dalej

 • FINAŁ OSZUSTWA NA ...."PROKURATURĘ CELNĄ"

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze - Wydział  I Śledczy. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia p-ko 32 letniemu Janowi W. oskarżonemu o to, że od lipca do 13 października 2014 roku w Zielonej Górze i innych miejscowościach na terenie kraju, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim wprowadzeniu w błąd, co do autentyczności podrobionego przez siebie, a następnie wysłanego za pośrednictwem Poczty Polskiej postanowienia wydanego rzekomo przez ... "Prokuraturę Celną w Zielonej Górze, Wydział IV ds. Przestępczości i Korupcji"  z żądaniem zapłaty przelewem na wskazane konto bankowe kary grzywny w wysokości 1000,00 zł, tytułem dobrowolnego poddania się karze, doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem ponad 100 pokrzywdzonych, a około 120 osób usiłował oszukać w opisany wyżej sposób ale celu nie osiągnął z uwagi na zgłoszenie się tych osób do właściwych jednostek policji i prokuratur na terenie całego kraju - tj. oskarżonemu o czyny z art. 286 par 1 kk (oszustwo), i art. 13 par. 1 kk z art 286 par. 1 kk (usiłowanie oszustwa) oraz z art. 270 par. 1 kk (podrobienie i posłużenie się podrobionymi dokumentami).

  Dodano dnia: 2019-05-28 [ID : 12575]

  » Czytaj dalej

 • ŚMIERTELNY WYPADEK NA A2

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o zdarzeniu, do którego doszło 24.05.2019 r. w miejscowości Stok -  wypadku drogowego  ze skutkiem śmiertelnym na autostradzie A2-  kierunek Poznań. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 38-letni kierujący samochodem osobowym Opel Vectra podczas manewru wyprzedzania ciągnika siodłowego z naczepą, zahaczył prawą stroną pojazdu o tylny lewy narożnik naczepy. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł pasażer samochodu Opel Vectra - 52 letni mężczyzna.

  Dodano dnia: 2019-05-27 [ID : 12573]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa