Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • SPOWODOWAŁ U POKRZYWDZONEGO POWAŻNE OBRAŻENIA TWARZOCZASZKI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 59 letniego mężczyzny, który 8 września 2016 r. uderzył pięścią w twarz pokrzywdzonego, czym spowodował u niego obrażenia ciała w postaci urazu twarzoczaszki ze złamaniem nosa, pęknięciem ściany przedniej zatoki szczękowej oraz zasinienie okolicy oka, które to obrażenia ciała naruszyły czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2016-12-01 [ID : 11895]

  » Czytaj dalej

 • ZWŁOKI MĘŻCZYZNY Z 3 RANAMI KŁUTYMI UJAWNIONE W JEDNYM Z MIESZKAŃ WE WSCHOWIE

  Wschowa.  Prokurator Rejonowy we Wschowie poinformował, że w dniu 29 listopada 2016 roku około  godz. 14.00 we Wschowie, w jednym z mieszkań  ujawniono zwłoki samotnie mieszkającego mężczyzny -   lat 70.
  W wyniku przeprowadzonych na miejscu oględzin ujawniono w ciele zmarłego 3 rany kłute, a w jednej z nich nóż.
  Ustalono, że mężczyzna mieszkał samotnie, utrzymywał systematyczny kontakt z rodziną. Mieszkanie nie nosiło śladów włamania i penetracji. Panował w nim ład i porządek. Z relacji rodziny wynika, iż z mieszkania nic nie zginęło.

  Dodano dnia: 2016-11-30 [ID : 11894]

  » Czytaj dalej

 • POBIŁ I ZNIEWAŻYŁ POKRZYWDZONEGO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie, który  29 lipca 2016 r. w Żarach działając publicznie i bez powodu, okazując lekceważenie porządku prawnego działając wspólnie z inną osobą pobił, a następnie kopał po całym ciele pokrzywdzonego a jednocześnie znieważył go z powodu jego przynależności etnicznej.

  Dodano dnia: 2016-11-30 [ID : 11893]

  » Czytaj dalej

 • ŚMIERTELNY WYPADEK NA TRASIE SZPROTAWA - BOBRZANY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w  Żaganiu poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 27.11.2016 r.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na drodze nr 12 tj. 66,9 km na trasie Szprotawa- Bobrzany miał miejsce wypadek drogowy, w którym śmierć poniósł 33-letni pasażer pojazdu Opel  Vectra. Pojazdem kierował 33-letni mężczyzna.

  Dodano dnia: 2016-11-29 [ID : 11892]

  » Czytaj dalej

 • KOLEJNE SPOTKANIE SŁUŻB W SPRAWIE POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA NA DK-27

  Zielona Góra. W ostatnich dniach w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyło się  kolejne spotkanie służb w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 27 z Zielonej Góry do Nowogrodu Bobrzańskiego. Dotychczas wykonano pierwsze inwestycje poprawiające bezpieczeństwo podróżujących tą trasą kierowców. Ponadto do końca tego roku pojawią się pierwsze korekty organizacji ruchu na tej drodze.

  Dodano dnia: 2016-11-29 [ID : 11891]

  » Czytaj dalej

 • ZA POSIADANIE AMUNICJI BEZ ZEZWOLENIA GROZI KARA DO 8 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu mężczyźnie, który posiadał bez wymaganego zezwolenia 50 sztuk amunicji - typ: ELEY RIFLE CLUB, kal. 5,6 mm.

  Dodano dnia: 2016-11-28 [ID : 11890]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK NA TRASIE IŁOWA – BOROWE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o tragicznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w dniu 21.11.2016 roku na trasie Iłowa - Borowe, w którym śmierć poniósł pieszy na skutek potrącenia przez samochód ciężarowy.

  Dodano dnia: 2016-11-25 [ID : 11889]

  » Czytaj dalej

 • KATASTROFA TAKSÓWKI POWIETRZNEJ NA LOTNISKU W ZIELONOGÓRSKIM PRZYLEPIE

  Zielona Góra. Wczoraj (czwartek 24.11.br) około godz. 12.10 na lotnisku w zielonogórskim Przylepie rozbił się podczas startu dwusilnikowy sześcioosobowy samolot typu Piper.
  Ze wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu katastrofy wynika, że samolot pilotowany przez 66 letniego doświadczonego pilota - mieszkańca Przylepu - miał odbyć lot do Niemiec. Pilot tego samolotu był właścicielem prowadzonej na terenie Niemiec firmy wykonującej odpłatne przeloty samolotowe - tzw. air taxi.

  Dodano dnia: 2016-11-25 [ID : 11888]

  » Czytaj dalej

 • PO UTARCZCE SŁOWNEJ W SALONIE GIER 20-LATEK ZAATAKOWAŁ 36-LATKA NOŻEM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 20 letniego mieszkańca Żar. W ramach prowadzonego postępowania prokurator z Żar ustalił, że  w nocy z 19 na 20 listopada 2016r. w jednym z żarskich salonów gier podejrzany wywołał awanturę w trakcie której popchnął 36 letniego pokrzywdzonego. Po chwili obaj mężczyźni opuścili salon, Po wyjściu na zewnątrz podejrzany  oddalił się w nieznanym kierunku, natomiast pokrzywdzony zamierzał udać się w kierunku miejsca zamieszkania. Po chwili poczuł uderzenie w tył głowy na skutek, którego upadł na ziemię.

  Dodano dnia: 2016-11-24 [ID : 11887]

  » Czytaj dalej

 • FUNKCJONARIUSZ POLICJI OSKARŻONY O PRZEROBIENIE DOKUMENTU

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w bliżej nieustalonym okresie czasu od 2 września 2015 r. do 14 grudnia 2015 r. w jednej z miejscowości powiatu wschowskiego, jako funkcjonariusz  komisariatu Policji przekroczył swoje uprawnienia przez przerobienie, w celu użycia za autentyczny, dokumentu w postaci zwrotnego potwierdzenia odbioru zawiadomienia o skierowaniu wniosku o ukaranie za wykroczenie do Sądu Rejonowego we Wschowie. Oskarżony przerobił dokument w ten sposób, że wpisał  datę wcześniejszą  niż data faktycznego doręczenia zawiadomienia. Tak przerobiony dokument oskarżony następnie przedłożył w sądzie, czym działał na szkodę ustalonej osoby uniemożliwiając mu wzięcie udziału w postępowaniu przed Sądem w charakterze oskarżyciela posiłkowego.

  Dodano dnia: 2016-11-23 [ID : 11886]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa