Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Życzenia uniwersalne

Informujemy, że od 01.04.2021 roku strona www.zielona-gora.po.gov.pl zawiera tylko treści archiwalne.

Aktualna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  znajduje się pod adresem

https://www.gov.pl/web/po-zielona-gora

ZAPRASZAMY

Aktualności

 • USIŁOWANIE ZABÓJSTWA WE WSCHOWIE

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 39-letniego mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 70-latka.

  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 17 lipca 2020 roku na terenie budynku socjalnego we Wschowie, 39- letni napastnik działając z zamiarem pozbawienia życia 70-latka co najmniej dwukrotnie uderzył go nożem w prawą część szyi, czym spowodował u pokrzywdzonego rany cięte szyi o długości 5 cm i 3 cm oraz ranę ciętą linijną o długości 8 cm, które to obrażenia naruszały czynności narządów jego ciała na okres poniżej 7 dni, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na udzielenie pomocy pokrzywdzonemu przez służby ratunkowe.

  Dodano dnia: 2020-07-21 [ID : 12763]

  » Czytaj dalej

 • NAPAD RABUNKOWY ZAKOŃCZONY ARESZTOWANIEM SPRAWCÓW

  Zielona Góra - Wydział Śledczy  Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Pod nadzorem  prokuratora Wydziału Śledczego prowadzone jest policję w Żaganiu śledztwo w wyniku którego ustalono, że w maju br. w m. Iłowa grupa osób (trzej mężczyźni i kobieta) pozbawili wolności pokrzywdzonego mężczyznę, a następnie zadali mu wielokrotnie uderzenia po całym ciele i głowie metalowa rurką, a także grozili pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2020-07-16 [ID : 12755]

  » Czytaj dalej

 • ROZBÓJ W CENTRUM MIASTA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 23 i 44 lat.
  Oskarżonym zarzucono, że  11 sierpnia 2019 roku w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu bili pokrzywdzonego pięściami po głowie , a następnie kilkakrotnie uderzyli go szklaną butelką po głowie i w ten sposób doprowadzili go do stanu bezbronności, poczym skradli mu telefon komórkowy o wartości 100 zł, 2 kolczyki metalowe o łącznej wartości 40 zł oraz pieniądze w kwocie co najmniej 2000 zł. Pokrzywdzony w wyniku napadu rabunkowego doznał obrażeń ciała na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2020-07-13 [ID : 12753]

  » Czytaj dalej

 • PODPISAŁ UMOWĘ O ZAKUP ROWERU W SYSTEMIE RATALNYM NA PODSTAWIE NIEPRAWDZIWEGO ZAŚWIADCZENIA. POMÓGŁ MU W TYM KOLEGA RECYDYWISTA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono że w dniu 9 października 2017 roku w Żarach, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, zawarł za pośrednictwem pracownika sklepu umowę o kredyt na zakup towarów i usług oraz o świadczenie usług bankowości elektronicznej w kwocie 1816,99 zł na zakup roweru przy czym do umowy załączył nierzetelne pisemne zaświadczenie co do miejsca zatrudnienia i osiąganych dochodach w jednej z żarskich firm mające istotne znaczenie dla uzyskania kredytu. Tym samym wprowadził w  błąd Bank co do możliwości zamiaru wywiązania się z warunków zawartej umowy i  doprowadził jednocześnie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w  ww kwocie.

  Dodano dnia: 2020-07-08 [ID : 12751]

  » Czytaj dalej

 • Zawiadomienie dla osób pokrzywdzonych w sprawie PR Ds 673.2019 Prokuratury Rejonowej w Żaganiu o zawieszeniu dochodzenia

  Żagań. Prokuratura Rejonowa w Żaganiu zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie PR Ds 673.2019, że postanowieniem z dnia 30 czerwca 2020 r., na podstawie art. 22 paragraf 1 k.p.k., zawieszono dochodzenie przeciwko Sławomirowi Cwenerowi i Edycie Cwener podejrzanym o przestępstwa z art. 286 paragraf 1 k.k. i inne, z uwagi na brak możliwości wykonania z nimi czynności procesowych.

  Dodano dnia: 2020-07-07 [ID : 12748]

  » Czytaj dalej

 • ZAWIADOMIENIE O ROZSTRZYGNIĘCIU KONKURSU (SYGN. PO IV WOS 1111.3.2020) NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze informuje, że Komisja po II i III etapie konkursu  w dniu 1 lipca 2020 roku zakwalifikowała do przyjęcia na stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze Panią: Barbarę Michałowską - 18 pkt.

  Dodano dnia: 2020-07-01 [ID : 12745]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK DROGOWY W OSIECZNICY

  Krosno Odrzańskie. Wczoraj (29.06.br) ok. godz.  20.00 bezpośrednio po intensywnych opadach deszczu, na mokrej nawierzchni drogi, 24 letni mężczyzna kierujący samochodem typu bus jadąc z Krosna Odrzańskiego w kierunku Słubic, na wysokości tzw. wysepki rozdzielającej pasy ruchu w m. Osiecznica, prawdopodobnie z uwagi na nadmierną prędkość pojazdu doprowadził do zjechania na przeciwległy pas ruchu i w ten sposób doprowadził do czołowego zderzenia z pojazdem ciężarowym typu Tir.
  W wyniku wypadku bus został całkowicie zniszczony (z pojazdu wypadł silnik). Kierujący tym samochodem 24 letni kierowca pomimo prowadzonej przez godzinę na miejscu wypadku reanimacji zmarł.

  Dodano dnia: 2020-06-30 [ID : 12744]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT O NIEOBECNOŚCI RZECZNIKA PRASOWEGO

  W dniach 1 lipca - 10 lipca br. rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny (urlop). Informacja o osobie zastępującej rzecznika podczas jego nieobecności w zakładce "rzecznik prasowy".

  Dodano dnia: 2020-06-30 [ID : 12743]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK DROGOWY, 11 - LATKA PONIOSŁA ŚMIERĆ

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło w ostatnia niedzielę,  28.06.2020 r. na drodze powiatowej  Toporów -Poźrzadło.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia, około godziny 20   na jednym z łuków, wskutek najprawdopodobniej niezachowania bezpiecznej prędkości na mokrej nawierzchni drogi wypadły z niego dwa pojazdy jadące jeden za drugim. W samochodzie m-ki Opel Vectra podróżowało 5 osób, natomiast w drugim - m-ki Mazda, podróżowały 4 osoby. Wszystkie osoby - obywatele Ukrainy. Oba pojazdy po wypadnięciu z drogi uległy znacznemu uszkodzeniu.

  Dodano dnia: 2020-06-30 [ID : 12742]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT O WYNIKACH KONKURSU NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU

  Do zatrudnienia na stanowisku asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu po przeprowadzeniu procedury konkursowej zakwalifikowano następującego kandydata: Dominika Nowik - Kozdęba

  Dodano dnia: 2020-06-29 [ID : 12741]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa