Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • WYROK DOŻYWOTNIEGO POZBAWIENIA WOLNOŚCI ...PRAWOMOCNY !

  Zielona Góra. Jak poinformował przed chwilą Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze - w dniu dzisiejszym na rozprawie odwoławczej Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności orzeczonego przez Sąd Okręgowy w Zielonej Górze w głośnej sprawie zabójstwa młodej kobiety w miejscowości Płoty. Wyrok jest prawomocny./zf

  poprzednie informacje:
  - DOŻYWOTNIE POZBAWIENIE WOLNOŚCI DLA ZABÓJCY -  ZAPADŁ WYROK

  - 39-LATEK ZADAŁ ŻONIE LICZNE RANY CIĘTE I KŁUTE. 38 -LETNIA KOBIETA ZMARŁA

  Dodano dnia: 2016-12-06 [ID : 11905]

  » Czytaj dalej

 • OBLODZONA DROGA I POŚLIZG PRAWDOPODOBNĄ PRZYCZYNĄ ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie  poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  05.12.2016 r. na drodze  Sulechów -Łęgowo gm. Sulechów. 56 letni mężczyzna kierując samochodem osobowym Renault Clio po wjechaniu na oblodzony odcinek drogi wpadł w poślizg i następnie w skutek nieopanowania pojazdu uderzył nim w przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia śmierć na miejscu poniosła 57 letnia pasażerka pojazdu - żona kierowcy, kierujący z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie obecnie przebywa na leczeniu.

  Dodano dnia: 2016-12-06 [ID : 11904]

  » Czytaj dalej

 • KONFLIKT NA TLE ROZLICZENIA ZA PRZEJAZD TAKSÓWKĄ. ŚLEDZTWO W SPRAWIE ŚMIERCI TAKSÓWKARZA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o wszczęciu śledztwo w sprawie zdarzenia, które miało  miejsce w dniu 03.12.2016 r. w Zielonej Górze.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na jednym z zielonogórskich osiedli zatrzymała się taksówka zarobkowa. W trakcie rozliczania należności za odbyty kurs pomiędzy 45 letnim pasażerem taksówki, a  65 letnim kierowcą doszło do nieporozumienia w trakcie którego pasażer stosując siłę fizyczną i przytrzymując pokrzywdzonego spowodował u niego obrażenia ciała w postaci otarć i zasinień.
  Po przybyciu na miejsce zdarzenia policji pokrzywdzony zasłabł i został odwieziony do szpitala, lecz tego samego dnia zmarł.

  Dodano dnia: 2016-12-06 [ID : 11903]

  » Czytaj dalej

 • OSZUKAŁA OPS POBIERAJĄC PRZEZ 3 LATA NIENALEŻNE ZASIŁKI OKRESOWE I CELOWE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniej kobiecie.
  Oskarżona w okresie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 grudnia 2015 r. w Szprotawie, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, działając w celu uzyskania korzyści majątkowej, wprowadziła w błąd pracowników OPS w Szprotawie, w ten sposób, że  we wnioskach o przyznanie zasiłku okresowego i zasiłku celowego oraz w trakcie wywiadów środowiskowych przeprowadzanych przez pracowników tego ośrodka, podawała nieprawdziwe informacje dotyczące swojej sytuacji finansowej.

  Dodano dnia: 2016-12-05 [ID : 11902]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ. OGRANICZAŁ JEJ KONTAKT Z CÓRKAMI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 66 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 9 grudnia 2015 r. do 24 sierpnia 2016 r. znęcał się psychicznie nad swoją żoną w ten sposób, że bez powodu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obelżywymi, ograniczał jej kontakt z córkami, ograniczał możliwość korzystania z piwnicy i garażu oraz urządzeń sanitarnych i sprzętu AGD.

  Dodano dnia: 2016-12-05 [ID : 11901]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA KOBIETY ZA WŁAMANIE I KRADZIEŻ 500 000 ZŁ

  Nowa Sól. Prokurator  Rejonowy w Nowej Soli poinformował o zatrzymaniu, a następnie skierowaniu wniosku do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mieszkanki Nowej Soli, której zarzucono dokonanie latem 2016 roku kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań i kradzież pieniędzy w kwocie 500 tys. zł.

  Dodano dnia: 2016-12-02 [ID : 11900]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA 33 -LETNIEGO RECYDYWISTY ZA UDERZENIE POLICJANTA I ZNIEWAŻANIE

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 33-letniego mężczyzny podejrzanego o to, że  22 listopada 2016 r. w Nowej Soli działając w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa  kilkakrotne słownie  używając gróźb karalnych zmuszał funkcjonariuszy  policji do zaniechania podjętej przez nich prawnej czynności służbowej,  a następnie kilkukrotnie znieważał tych funkcjonariuszy policji a następnie naruszył  nietykalność cielesną  jednego z policjantów uderzając go pięścią w głowę  podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych.

  Dodano dnia: 2016-12-02 [ID : 11899]

  » Czytaj dalej

 • APEL DO OSÓB, KTÓRE MOGĄ ZNAĆ TOŻSAMOŚĆ ŚWIADKÓW ŚMIERTELNEGO POBICIA MĘŻCZYZNY W OCHLI

  Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze nadzoruje śledztwo PO I Ds.76.2016 dotyczące śmiertelnego pobicia mężczyzny, do którego doszło w nocy na 31 lipca 2016 r., w okolicach parkingu przy bramie wejściowej na teren kąpieliska w Ochli.
  Jak ustalono, świadkami tego pobicia mogły być dwie młode kobiety, które bezpośrednio przed zdarzeniem były widziane w rejonie wejścia na kąpielisko. Ich tożsamość nie jest znana.

  Dodano dnia: 2016-12-02 [ID : 11898]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA O POSIEDZENIU KOLEGIUM PROKURATURY OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra. W nawiązaniu do poprzedniej informacji, Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że zarządzeniem nr 59/16 zwołuje posiedzenie Kolegium Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze na dzień 9 grudnia 2016 r. godzina 10.00 w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 42, do omówienia opinii o kandydatach do objęcia wolnych stanowisk asesorów w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2016-12-01 [ID : 11897]

  » Czytaj dalej

 • PREZES SPÓŁKI OSKARŻONY O NARUSZANIE PRAW KILKUDZIESIĘCIU PRACOWNIKÓW I PRZYWŁASZCZENIE MIENIA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od września 2012 r. do września 2013 r. w Zielonej Górze , będąc Prezesem Zarządu jednej ze spółek, nie złożył wniosku o upadłość spółki, pomimo powstania warunków uzasadniających według przepisów prawa upadłościowego i naprawczego upadłość tej spółki. Nadto oskarżonemu zarzucono, że  w okresie od września 2012 r. do listopada 2013 r. w Zielonej Górze  będąc pracodawcą zobowiązanym do wykonywania czynności z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru , uporczywie naruszał prawa pracowników, poprzez nieodprowadzanie składek na ubezpieczenia zdrowotne pracowników w łącznej kwocie 48 553,92 zł, czym działał na szkodę kilkudziesięciu pracowników.

  Dodano dnia: 2016-12-01 [ID : 11896]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa