Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • WYŁUDZIŁA PONAD 117 TYSIĘCY ZŁOTYCH KREDYTU NA NIEPRAWDZIWE ZAŚWIADCZENIE O ZATRUDNIENIU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60 - letniej kobiecie.
  Oskarżona  23 listopada 2015 r. w Zielonej Górze , w celu uzyskania w jednym z banków pożyczki w wysokości 61 838,14 zł przedłożyła, w związku z zawarciem umowy pożyczki i umowy o limit kredytowy i o kartę kredytową, poświadczający nieprawdę dokument  w postaci zaświadczenia o zatrudnieniu  w jednej ze spółek i osiąganych dochodach, który to dokument miał istotne znaczenie dla uzyskania w/w pożyczki, czym działała na szkodę banku.

  Dodano dnia: 2017-11-27 [ID : 12223]

  » Czytaj dalej

 • 55-LETNI KIEROWCA ŚMIERTELNIE POTRĄCIŁ 48-LETNIEGO PIESZEGO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  23.11.2017r. na drodze  powiatowej Jasień-Wicina. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia  w godzinach wieczornych kierujący samochodem Ford Focus - mieszkaniec Zabłocia (lat 55) poruszając się drogą powiatową w kierunku Jasienia za miejscowością Wicina, poza terenem zabudowanym, potrącił 48-letniego pieszego idącego w tym samym kierunku.  W wyniku potrącenia pieszy poniósł śmierć na miejscu.

  Dodano dnia: 2017-11-24 [ID : 12222]

  » Czytaj dalej

 • POBILI POKRZYWDZONEGO KIJEM. GROZI IM DO 3 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom w wieku 31 ,29 i 42 lat.
  Oskarżeni  23 lutego 2017 r. w Nowej Soli, działając wspólnie i w porozumieniu  z innymi ustalonymi osobami wzięli udział w pobiciu pokrzywdzonego wielokrotnie uderzając go kijem w różne części ciała. W wyniku przestępstwa sprawcy spowodowali u pokrzywdzonego liczne  obrażenia w postaci stłuczenia głowy, ran tłuczonych , które to obrażenia naruszyły czynności narządu ciała na okres powyżej dni 7.

  Dodano dnia: 2017-11-23 [ID : 12220]

  » Czytaj dalej

 • JECHAŁ ZBYT SZYBKO I POTRĄCIŁ ROWERZYSTKĘ, KTÓRA NA SKUTEK WYPADKU DOZNAŁA CIĘŻKIEGO USZCZERBKU NA ZDROWIU

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  17 lipca 2017 r. na trasie Studzieniec - Mirocin Dolny, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym poprzez niedostosowanie  prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze, w wyniku czego utracił panowanie nad prowadzonym pojazdem - samochodem osobowym Peugeot 207 i doprowadził do zderzenia bocznego z jadącą prawidłowo rowerzystką , powodując nieumyślnie wypadek.

  Dodano dnia: 2017-11-21 [ID : 12219]

  » Czytaj dalej

 • NAKŁANIALI I UŁATWIALI ZAWARCIE FIKCYJNYCH ZWIĄZKÓW MAŁŻEŃSKICH OBYWATELOM INDII

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 30 letniej obywatelki Polski oraz 39 letniego obywatela Indii, którzy w okresie od lutego 2008 r do maja 2010 r. w Katowicach, Białymstoku, Warszawie i innych miastach Polski oraz poza granicami kraju działając w krótkich odstępach czasu, wspólnie i  porozumieniu z innymi osobami w celu osiągnięcia korzyści majątkowej umożliwiali i ułatwiali wielu osobom - obywatelom Indii - pobyt na terytorium RP wbrew przepisom w ten sposób, że nakłonili niemniej niż 10 obywatelek Polski do zawarcia fikcyjnych związków małżeńskich z obywatelami Indii udzielając im wskazówek dotyczących sposobu postępowania związanego z rejestracją małżeństwa i dalszymi krokami związanymi z uzyskaniem dokumentów upoważniających do przebywania obcokrajowca na terytorium RP.

  Dodano dnia: 2017-11-21 [ID : 12218]

  » Czytaj dalej

 • AKCJE ANTYTERRORYSTÓW W FOCUSIE , CARREFOURZE I INNYCH MIEJSCACH NA TERENIE ZIELONEJ GÓRY NIE BYŁY ĆWICZENIAMI

  Zielona Góra. Wydział I Śledczy. 15 listopada 2017 roku w rezultacie kilkumiesięcznego śledztwa, prowadzonego przez Wydział d/w z Przestępczością Narkotykową KMP w Zielonej Górze pod nadzorem prokuratorów I Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, przy wykorzystaniu jednostki antyterrorystycznej  policji, w różnych miejscach na terenie Zielonej Góry dokonano jednoczesnego zatrzymania łącznie 5 osób, w wieku 23 - 35 lat, w tym jednej kobiety.

  Dodano dnia: 2017-11-20 [ID : 12217]

  » Czytaj dalej

 • BOMBER ARESZTOWANY

  W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu - dzisiaj Sąd Rejonowy w Świebodzinie na posiedzeniu rozpoznał wniosek prokuratora o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec mężczyzny podejrzanego m.in. o powiadomienie odpowiednich służb o nieistniejącym zdarzeniu zagrażającym życiu i zdrowiu wielu osób - konkretnie - o podłożeniu bomb w budynkach oświatowych na terenie Świebodzina.
  Sąd uwzględnił wniosek prokuratora  i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

  Dodano dnia: 2017-11-17 [ID : 12216]

  » Czytaj dalej

 • 38-LETNIA KOBIETA ŚMIERTELNIE POTRĄCONA PRZEZ KIEROWCĘ ŁADOWARKI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło 16.11.2017 r.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierowca ładowarki  w wielu  około lat 50, potrącił 38-letnią kobietę - mieszkankę Łęknicy. Pokrzywdzona przechodząc wzdłuż toru jazdy jadącej na wprost koparki została przez nią potrącona, wskutek odniesionych  wielonarządowych obrażeń zmarła na miejscu zdarzenia.
  Dotychczas przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, dokonano przesłuchania świadków, zabezpieczono nagrania monitoringu, dokumentacji technicznej ładowarki i zasad poruszania się po obiekcie, zwłoki kobiety zabezpieczono  do sekcji.

  Dodano dnia: 2017-11-17 [ID : 12215]

  » Czytaj dalej

 • BOMBY NIE BYŁO - BOMBER ZATRZYMANY !

  Na polecenie Prokuratora Rejonowego w Świebodzinie zatrzymany został młody mieszkaniec woj. pomorskiego.
  Mężczyźnie zarzucono, że w okresie od lipca do listopada br. podszywając się pod inną osobę i w celu skierowania na nią podejrzeń, nękał za pomocą sms-ów znaną sobie kobietę wzbudzając u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia.

  Dodano dnia: 2017-11-17 [ID : 12214]

  » Czytaj dalej

 • SPRZEDAŁA ALKOHOL OSOBIE DO LAT 18 - ODPOWIE PRZED SĄDEM I ZAPŁACI GRZYWNĘ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniej kobiecie. Oskarżonej zarzucono, że  19 czerwca 2017 r. w jednym ze sklepów miejscowości w pobliżu Krosna Odrzańskiego, wbrew przepisom ustawy sprzedała napój alkoholowy w postaci piwa niepełnoletniej dziewczynie.

  Dodano dnia: 2017-11-16 [ID : 12213]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa