Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • 26-LATEK …. ODCHORUJE ZA SWOJE CZYNY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że 30 sierpnia 2019 roku w Żarach, na terenie 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z przychodnią uszkodził mienie w postaci kabiny windy osobowej wyrywając w niej poręcze, a następnie przy ich użyciu zniszczył oświetlenie wewnątrz tej kabiny, lustro i wyrwał element sufitu podwieszanego.

  Dodano dnia: 2020-08-04 [ID : 12773]

  » Czytaj dalej

 • ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTĘPCZA ZAKOŃCZYŁA DZIAŁALNOŚĆ…

  WYDZIAŁ ŚLEDCZY - PROKURATURA OKRĘGOWA W ZIELONEJ GÓRZE - Prokurator tego wydziału zakończył śledztwo i pod koniec lipca br skierował do sądu akt oskarżenia p-ko 9 osobowej zorganizowanej grupie przestępczej. 

  Poszczególnym członkom tej grupy prokurator zarzucił m.in., że w okresie od 2017 roku do 2019 roku wbrew przepisom ustawy i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej , a nadto czyniąc z prowadzonej działalności stałe źródło dochodu - wspólnie i w porozumieniu zorganizowali ( w różnych składach osobowych) co najmniej 14 tysiącom obywateli Ukrainy przekraczanie granicy RP w ten sposób, że wykorzystując specjalnie założone w tym celu podmioty gospodarcze (lub wcześniej istniejące) ale nie podejmujące żadnej działalności składali osobiście lub poprzez wyznaczone osoby, we właściwych Powiatowych Urzędach Pracy poświadczające nieprawdę oświadczenia o zamiarze zatrudnienia cudzoziemca i w ten sposób wprowadzali tych urzędników w błąd, w wyniku czego uzyskiwali wpisy do ewidencji oświadczeń i tym samym dokumenty umożliwiające wjazd przez granicę państwową i pobyt cudzoziemcowi na terytorium RP wbrew obowiązującym przepisom prawa.

  Dodano dnia: 2020-08-03 [ID : 12772]

  » Czytaj dalej

 • UDERZYŁ POKRZYWDZONEGO W GŁOWĘ BETONOWĄ PŁYTĄ A NASTĘPNIE PODPALIŁ CIAŁO

  Żary. W dniu 24 lipca 2020 r. Prokuratura Rejonowa w Żarach została powiadomiona o ujawnieniu zwłok mężczyzny na terenie ogródków działkowych w Żarach. W wyniku podjętych na miejscu zdarzenia czynności ustalono, że pokrzywdzony Ryszard Ż. przebywając na terenie ogródków spożywał alkohol wspólnie z znanym mu  Pawłem S. W trakcie tego pomiędzy wymienionymi doszło awantury w przebiegu której Paweł S. uderzył pokrzywdzonego betonową płytką w okolice głowy, a następnie wielokrotnie ugodził go ostrym narzędziem w okolicę szyi i twarzy, a następnie oblał ciało substancją łatwopalną i go podpalił.

  Dodano dnia: 2020-07-27 [ID : 12768]

  » Czytaj dalej

 • OBYWATEL BUŁGARII OSKARŻONY O POBICIE OBCOKRAJOWCA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu obywatelowi Bułgarii. Oskarżonemu zarzucono, że 15 stycznia 2020 roku w Żarach, działając wspólnie i w porozumieniu z inną nieustaloną dotychczas osobą, wziął udział w pobiciu innego obcokrajowca poprzez przetrzymywanie go za odzież, a następnie kilkukrotne uderzenie go pięściami po głowie i plecach. W wyniku pobicia pokrzywdzony doznał obrażeń ciała które stanowiły lekkie naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój ciała na okres poniżej dni 7. Jednocześnie w wyniku tego zdarzenia pokrzywdzony narażony został na bezpośrednie niebezpieczeństwo nastąpienia skutku o którym mowa w artykule 156 par. 1 kk lub w artykule 157 par. 1 kk.

  Dodano dnia: 2020-07-27 [ID : 12767]

  » Czytaj dalej

 • ZŁODZIEJ W SALONIE FRYZJERSKIM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47 letniemu mężczyźnie.

  Oskarżonemu zarzucono, że 15 lutego 2020 roku w Żarach z pomieszczenia jednego z salonów fryzjerskich w tym mieście zabrał w celu przywłaszczenia kurtkę o wartości 200 zł, w kieszeni której znajdowały się okulary korekcyjne wartości 300 zł oraz procesor mowy  o wartości 26000 zł, powodując łączne straty w kwocie 26500 zł na szkodę pokrzywdzonej oraz Centrum Słuchu i Mowy.

  Dodano dnia: 2020-07-23 [ID : 12766]

  » Czytaj dalej

 • ODPOWIEDZĄ ZA UŻYCIE WYROBÓW PIROTECHNICZNYCH PODCZAS MECZU ŻUŻLOWEGO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 6 mężczyznom.
  Oskarżonym zarzucono, że 28 lipca 2019 r. w Zielonej Górze, na terenie stadionu, podczas imprezy masowej - meczu żużlowego pomiędzy drużynami Stelmet Falubaz Zielona Góra, a Truly.work Stal Gorzów posiadali, a następnie użyli wyroby pirotechniczne,  tj. o czyn art. 59 par. 1 Ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych.

  Dodano dnia: 2020-07-22 [ID : 12765]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  W dniach 24 - 31 lipca br. rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny. Wyjątkowo w okresie tym rzecznika zastępować będzie Pani prokurator Ewa Grześkowiak.
  Telefon kontaktowy do osoby zastępującej rzecznika - 508 180 446. Adres mailowy : egrzeskowiak@zielona-gora.po.gov.pl

  Dodano dnia: 2020-07-21 [ID : 12764]

  » Czytaj dalej

 • USIŁOWANIE ZABÓJSTWA WE WSCHOWIE

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 39-letniego mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 70-latka.

  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 17 lipca 2020 roku na terenie budynku socjalnego we Wschowie, 39- letni napastnik działając z zamiarem pozbawienia życia 70-latka co najmniej dwukrotnie uderzył go nożem w prawą część szyi, czym spowodował u pokrzywdzonego rany cięte szyi o długości 5 cm i 3 cm oraz ranę ciętą linijną o długości 8 cm, które to obrażenia naruszały czynności narządów jego ciała na okres poniżej 7 dni, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na udzielenie pomocy pokrzywdzonemu przez służby ratunkowe.

  Dodano dnia: 2020-07-21 [ID : 12763]

  » Czytaj dalej

 • NAPAD RABUNKOWY ZAKOŃCZONY ARESZTOWANIEM SPRAWCÓW

  Zielona Góra - Wydział Śledczy  Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Pod nadzorem  prokuratora Wydziału Śledczego prowadzone jest policję w Żaganiu śledztwo w wyniku którego ustalono, że w maju br. w m. Iłowa grupa osób (trzej mężczyźni i kobieta) pozbawili wolności pokrzywdzonego mężczyznę, a następnie zadali mu wielokrotnie uderzenia po całym ciele i głowie metalowa rurką, a także grozili pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2020-07-16 [ID : 12755]

  » Czytaj dalej

 • ROZBÓJ W CENTRUM MIASTA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 23 i 44 lat.
  Oskarżonym zarzucono, że  11 sierpnia 2019 roku w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu bili pokrzywdzonego pięściami po głowie , a następnie kilkakrotnie uderzyli go szklaną butelką po głowie i w ten sposób doprowadzili go do stanu bezbronności, poczym skradli mu telefon komórkowy o wartości 100 zł, 2 kolczyki metalowe o łącznej wartości 40 zł oraz pieniądze w kwocie co najmniej 2000 zł. Pokrzywdzony w wyniku napadu rabunkowego doznał obrażeń ciała na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2020-07-13 [ID : 12753]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa