Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ŚMIERĆ NOWORODKA W TRAKCIE PORODU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie, który w dniu 21 stycznia 2006 r. w Żarach jako lekarz ginekolog mając szczególny obowiązek opieki nad pacjentką naraził ją na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jej dziecka, w ten sposób, że podczas porodu mimo istniejących wskazań nie podjął decyzji o ukończeniu porodu drogą cesarskiego cięcia lecz kontynuował poród drogami naturalnymi w wyniku czego doszło do niedotlenienia płodu i jego śmierci.

  Dodano dnia: 2008-10-02 [ID : 3508]

  » Czytaj dalej

 • ZŁOŻYŁA FAŁSZYWE ZAWIADOMIENIE O PRZESTĘPSTWIE

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60 letniej kobiecie, która w dnu 28 kwietnia 2008 r. w Sulechowie fałszywie zawiadomiła Komisariat Policji o popełnieniu na jej szkodę przestępstw podrobienia jej podpisu na umowie kredytowej oraz oszustwa w kwocie 3190 zł. przeznaczonych na zakup okien, gdy w rzeczywistości umowę tę osobiście podpisała.

  Dodano dnia: 2008-10-01 [ID : 3506]

  » Czytaj dalej

 • KIEROWAŁA SAMOCHODEM BĘDĄC POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28 letniej kobiecie, która w dniu 14 maja 2008 r. na drodze wojewódzkiej Lubsko-Brody kierowała samochodem osobowym znajdując się pod wpływem środków odurzających w postaci morfiny.

  Dodano dnia: 2008-10-01 [ID : 3505]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT ZA HANDEL NARKOTYKAMI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 21 i 18 lat, którzy odpłatnie udzielali środki odurzające i substancje psychotropowe na terenie Szprotawy.

  Dodano dnia: 2008-09-30 [ID : 3503]

  » Czytaj dalej

 • PRÓBA WYŁUDZENIA ODSZKODOWANIA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mieszkańcowi Zielonej Góry, który w dniu 6 stycznia 2008 r. w Świebodzinie złożył fałszywe zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie polegającym na kradzieży z włamaniem samochodu osobowego o wartości 55.000 zł. na szkodę oskarżonego oraz o to, że następnie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, usiłował wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej, wprowadzając w błąd co do zaistnienia podstaw do wypłaty odszkodowania.

  Dodano dnia: 2008-09-30 [ID : 3502]

  » Czytaj dalej

 • PODROBIŁA PODPIS NIEŻYJĄCEJ SIOSTRY

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 50 letniej kobiecie, która w dniu 1 maja 2006 r. działając w celu użycia za autentyczny sporządziła własnoręcznie treść testamentu, a następnie podrobiła na tym testamencie podpis swojej nieżyjącej już siostry, po czym w dniu 3 czerwca 2008 r, testament ten jako autentyczny przedłożyła na sprawie w postępowaniu o stwierdzenie nabycia spadku.

  Dodano dnia: 2008-09-29 [ID : 3500]

  » Czytaj dalej

 • DZIECKO TRAFIŁO DO POGOTOWIA RODZINNEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniej kobiecie, która w dniu 07 września 2008 będąc w stanie nietrzeźwości naraziła swoje kilkutygodniowe dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Dodano dnia: 2008-09-29 [ID : 3499]

  » Czytaj dalej

 • NIELEGALNA UPRAWA KONOPI

  Zielona Góra. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze na wniosek Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec 4 zamieszkujących na terenie województwa lubuskiego mężczyzn w wieku od 30 do 47 lat,

  Dodano dnia: 2008-09-26 [ID : 3497]

  » Czytaj dalej

 • DUSIŁ SWOJĄ KONKUBINĘ A NASTĘPNIE ZABRAŁ JEJ 10 ZŁ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie, który w dniu 28 sierpnia 2008 r. w Żaganiu poprzez duszenie i grożąc uduszeniem pokrzywdzoną, doprowadził ją do stanu bezbronności czym zmusił do wydania pieniędzy w kwocie 10 zł, tego też dnia wdarł się do domu pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2008-09-26 [ID : 3496]

  » Czytaj dalej

 • WSZCZYNAŁ AWANTURY I GROZIŁ RODZINIE

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia do marca 2008 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i małoletnimi dziećmi w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury w czasie których znieważał ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, groził im pozbawieniem życia, ponadto szarpał żonę za włosy i ubranie, poniżał, opluwał, bił po twarzy i ciele, niszczył ubranie, groził jej zgwałceniem. Czynów tych dopuścił się mając zachowaną zdolność rozumienia znaczenia czynu, natomiast zdolność pokierowania swoim postępowaniem miał ograniczoną w stopniu znacznym.

  Dodano dnia: 2008-09-25 [ID : 3495]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"