Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać
w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • OSKARŻONY O KRADZIEŻ Z ROZBOJEM

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 28 maja 2007 r. do 11 listopada 2007 r. w Nowej Soli stosując przemoc w postaci pchnięcia ręką oraz doprowadzając do stanu bezbronności zabrał w celu przywłaszczenia 12 kobietom torebki damskie, w których znajdowały sie m.in. dokumenty i pieniądze.

  Dodano dnia: 2008-03-20 [ID : 3149]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK DROGOWY

  Żary. W dniu 16 marca br na drodze między Drozdowem a Bogumiłowem doszło do tragicznego wypadku drogowego w którym śmierć poniosły 3 osoby 44 letni kierowca, 14 letni siostrzeniec i jego 17 letnia siostra. Jedyną osobą która przeżyła ten wypadek był ojciec tej dwójki dzieci, który jako jedyny był zapięty pasami.

  Dodano dnia: 2008-03-20 [ID : 3147]

  » Czytaj dalej

 • KRADZIEŻ ENERGII ELEKTRYCZNEJ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65 letniej kobiecie i 47 letniemu mężczyźnie, którzy od co najmniej 14 listopada 2007 r. do 9 stycznia 2008 r. w Gubinie wspólnie i w porozumieniu po uprzednim podłączeniu przewodu elektrycznego do głównego zabezpieczenia budynku z pominięciem urządzeń kontrolno-pomiarowych, dokonali kradzieży energii elektrycznej na szkodę ENEA S.A. w Zielonej Górze Rejon Dystrybucji Krosno Odrzańskie.

  Dodano dnia: 2008-03-19 [ID : 3146]

  » Czytaj dalej

 • ZE SZCZEGÓLNYM OKRUCIEŃSTWEM ZNĘCAŁ SIĘ NAD KONKUBINĄ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49 letniemu mężczyźnie który od miesiąca października 2007 do dnia 19 stycznia 2008 w Nowej Soli, działając ze szczególnym okrucieństwem po uprzednim wprowadzeniu się w stan odurzenia alkoholowego znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną, w ten sposób, że systematycznie wszczynał awantury w domu podczas których wyzywał ją słowami powszechnie uważanymi za obelżywe, upokarzał ją, wielokrotnie ganiał po mieszkaniu trzymając w ręku siekierę lub nóż przy tym groził pozbawieniem jej życia, bił ja rękoma i kopał po całym ciele, dusił, szarpał w wyniku czego musiała ona uciekać z mieszkania i nocować w piwnicy.

  Dodano dnia: 2008-03-19 [ID : 3145]

  » Czytaj dalej

 • PODROBIŁ PODPIS NA UMOWIE DO OTWARTEGO FUNDUSZU EMERYTALNEGO

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu mężczyźnie, który w dniu 3 listopada 1999 r. w Nowej Soli w celu osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez podrobienie na umowie pokrzywdzonej posiadającej uprawnienia do wykonywania czynności akwizycyjnych na rzecz otwartych funduszy emerytalnych, a następnie użycie jako autentycznej przedmiotowej umowy na personalia nieistniejącej osoby o przystąpienie do Otwartego Funduszu Emerytalnego Kredyt Banku, doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy w kwocie 230 zł. czym działał na szkodę w/w funduszu oraz pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2008-03-18 [ID : 3144]

  » Czytaj dalej

 • POSŁUGIWAŁA SIĘ PODROBIONYM PASZPORTEM

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28 letniej obywatelce Ukrainy, która w okresie od 20 kwietnia 2004 r. do 16 listopada 2007 r. w wyniku z góry powziętego zamiaru, w krótkich odstępach czasu, używając podstępu polegającego na posługiwaniu się jako autentycznym podrobionym ukraińskim paszportem, wystawionym na inne nazwisko, co najmniej 20-krotnie wbrew przepisom ustawy przekraczała w obie strony granicę RP z Ukraina i Czechami.

  Dodano dnia: 2008-03-18 [ID : 3143]

  » Czytaj dalej

 • WRACAMY DO SPRAWY OKRUTNEGO ZABÓJSTWA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie, który w dniu 18 października 2007 r. na drodze z Jasienia do Wiciny w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia innego mężczyzny oblał samochód oraz siedzącego w nim pokrzywdzonego benzyną, a następnie podpalił, powodując gwałtowny wybuch pożaru wewnątrz pojazdu, na skutek czego pokrzywdzony zmarł. O sprawie pisaliśmy 26 października pt. PODEJRZANY O OKRUTNE ZABÓJSTWO JUŻ W DYSPOZYCJI PROKURATORA.

  Dodano dnia: 2008-03-17 [ID : 3142]

  » Czytaj dalej

 • ŚMIERTELNIE ZRANIŁA KONKUBENTA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniej kobiecie, która w dniu 22 listopada 2007 r. w Żarach nieumyślnie spowodowała śmierć pokrzywdzonego, w ten sposób, że w swoim mieszkaniu w obecności innego mężczyzny działając w zamiarze spowodowania obrażeń ciała rzucała w pokrzywdzonego szklankami i przystawiła mu nóż do szyi, zaś po wyjściu w/w mężczyzny kilkakrotnie zadrasnęła pokrzywdzonego nożem w twarz, szyję i dłonie powodując rany cięte co spowodowało powolne krwawienie z rany trwające ok. 3-4 godzin, w czasie których nie udzieliła mu pomocy poprzez wezwanie Pogotowia Ratunkowego, na skutek czego wymieniony zmarł.

  Dodano dnia: 2008-03-17 [ID : 3141]

  » Czytaj dalej

 • DOKONAŁ ROZBOJU NA SWOJEJ BYŁEJ KONKUBINIE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który w dniu 1 stycznia 2008 r. w podżagańskiej miejscowości używając przemocy wobec pokrzywdzonej w postaci szarpania, przewrócenia na ziemię oraz ciągnięcia po ziemi, trzymając pokrzywdzoną za szyję i rękę a także grożąc pozbawieniem życia, doprowadził w/w do stanu bezbronności a następnie zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 45 zł wraz z portfelem, butelkę wódki, dwa dowody osobiste należące do pokrzywdzonej oraz kartę bankomatową.

  Dodano dnia: 2008-03-14 [ID : 3140]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻONY O UDZIELENIE KORZYŚCI MAJĄTKOWEJ

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 50 letniemu mężczyźnie, który w dniu 4 lutego 2008 r. w miejscowości pod Świebodzinem działając w celu skłonienia funkcjonariusza Policji do naruszenia przepisów prawa udzielił temu funkcjonariuszowi korzyść majątkową w postaci 100 zł.

  Dodano dnia: 2008-03-14 [ID : 3139]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"