Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ATAKOWALI SAMOTNE KOBIETY I WYRYWALI IM TOREBKI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia 2 mężczyznom w wieku 23 i 19 lat,. Oskarżeni w dniu 14 lipca 2009 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu po uprzednim popchnięciu pokrzywdzonej i przewróceniu jej na ziemię, zabrali w celu przywłaszczenia wyrywając jej z ręki, torebkę z pieniędzmi i dokumentami oraz telefon komórkowy.

  Dodano dnia: 2009-12-23 [ID : 4800]

  » Czytaj dalej

 • ROZPOWSZECHNIAŁA NA SWOJEJ STRONIE INTERNETOWEJ FRAGMENT MAPY BEZ ZEZWOLENIA - NARUSZYŁA PRAWA AUTORSKIE

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sadu akt oskarżenia przeciwko 32 letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od 11 września 2006 r. do 14 lutego 2008 r. w Gubinie poprzez swoją stronę internetową rozpowszechniała w celu osiągnięcia korzyści majątkowej bez uprawnienia oraz bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w postaci fragmentów mapy, do której wyłącznie autorskie prawa majątkowe znajdują się w posiadaniu Instytutu Geodezji i Kartografii, a pokrzywdzona firma ma wyłączną licencję na udzielanie zezwoleń na rozpowszechnianie.

  Dodano dnia: 2009-12-22 [ID : 4798]

  » Czytaj dalej

 • NIE ODPROWADZIŁ ZA PRACOWNIKÓW SKAŁDEK DO ZUS NA PONAD 300 TYS ZŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od maja 2004 r. do kwietnia 2009 r. w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego jako prezes spółki, wykonując czynności z zakresu ubezpieczeń społecznych uporczywie naruszał prawa pracowników wynikające z ubezpieczenia społecznego. Oskarżony nie odprowadzał do ZUS o/Zielona Góra składek na ubezpieczenie emerytalne , rentowe, wypadkowe, chorobowe i zdrowotne, na Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń socjalnych dla swoich kilkudziesięciu pracowników.  

  Dodano dnia: 2009-12-22 [ID : 4797]

  » Czytaj dalej

 • ZADAŁ KONKUBINIE CIOSY NOŻEM KUCHENNYM W SZYJĘ – KOBIETA ZMARŁA W WYNIKU KRWOTOKU

   Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie. Oskarżony, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia konkubiny uderzył ją kuchenką mikrofalową w głowę. Następnie zadał jej co najmniej trzy ciosy nożem kuchennym w okolicę szyi, doprowadzając pokrzywdzoną do zgonu.

  Dodano dnia: 2009-12-22 [ID : 4796]

  » Czytaj dalej

 • ZŁOŻYŁ FAŁSZYWE ZEZNANIA NA NIEKORZYŚĆ PRACOWNICY OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 50 letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że składając zeznania w charakterze świadka, świadomie zeznał nieprawdę co do okoliczności rozmów przeprowadzonych z pracownikiem socjalnym Ośrodka Pomocy Społecznej.

  Dodano dnia: 2009-12-21 [ID : 4795]

  » Czytaj dalej

 • RZUCIŁ BUTELKĄ Z PIWEM W POKRZYWDZONEGO, KOPAŁ I SZARPAŁ GO ZA UBRANIE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom w przedziale wiekowym od 18 do 23 lat. Oskarżeni działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami publicznie i bez powodu bili rękoma i kopali po całym ciele pokrzywdzonych, narażając ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

  Dodano dnia: 2009-12-21 [ID : 4794]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT PRASOWY - AKT OSKARŻENIA W SPRAWIE OTOMOTO

  Zielona Góra - Wydział V Śledczy. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze prowadziła, zakończone wniesieniem w dniu 11.12.2009r. do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze aktu oskarżenia przeciwko 5 osobom - 3 mężczyznom i 2 kobietom, śledztwo VDs 67/08 dotyczące między innymi dopuszczania się tzw. "oszustw internetowych".

  Dodano dnia: 2009-12-18 [ID : 4791]

  » Czytaj dalej

 • GRUPA MŁODYCH LUDZI PUBLICZNIE I BEZ POWODU ZNIEWAŻYŁA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom w przedziale wiekowym od 18 do 29 lat ( w tym jednej kobiecie ). Prokurator oskarżył ich o to, że działając publicznie i bez powodu znieważyli słowami powszechnie uznanymi za obelżywe funkcjonariuszy Policji podczas wykonywania przez nich czynności służbowych.

  Dodano dnia: 2009-12-18 [ID : 4790]

  » Czytaj dalej

 • PROWADZIŁ PLANTACJĘ KONOPI INDYJSKICH

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że posiadał znaczną ilość środka odurzającego w postaci ziela konopi indyjskich.

  Dodano dnia: 2009-12-18 [ID : 4788]

  » Czytaj dalej

 • ZEZNAŁ NIEPRAWDĘ W SPRAWIE UŻYCIA I USZKODZENIA SAMOCHODU PRZEZ NIEUSTALONEGO SPRAWCĘ

  Świebodzin - Sulechów. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że będąc przesłuchiwanym w charakterze świadka, zeznał nieprawdę.

  Dodano dnia: 2009-12-17 [ID : 4787]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa