Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Pani Prokurator Marcie Kosickiej
z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze
wyrazy głębokiego żalu i współczucia
z powodu śmierci Teścia
składa

kierownictwo
oraz koleżanki i koledzy
z prokuratur okręgu zielonogórskiego

Aktualności

 • POŻYCZYŁ SAMOCHÓD PIJANEMU MĘŻCZYŹNIE, KTÓRY SPOWODOWAŁ WYPADEK DROGOWY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 15 listopada 2009r,. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, będąc właścicielem samochodu marki Renault 19, udostępnił go do prowadzenia innemu mężczyźnie, wiedząc, że wymieniony znajduje się w stanie nietrzeźwości - 0, 71 mg/l alkoholu.

  Dodano dnia: 2010-04-12 [ID : 5244]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA

  Zielona Góra. W związku z nieobecnością Rzecznika Prasowego zastępować go będzie prok. Jacek Buśko tel. 068 32 91 717.

  Dodano dnia: 2010-04-12 [ID : 5243]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT MARSZAŁKA SEJMU RP BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO W SPRAWIE KATASTROFY LOTNICZEJ W SMOLEŃSKU

  Zielona Góra - Warszawa W dniu dzisiejszym około godz. 09:00 na lotnisku wojskowym w Smoleńsku doszło do największej w dziejach historii Polski katastrofy lotniczej. Samolot TU 154 M z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim i jego małżonką, rozbił się w okolicy Smoleńska. Polska delegacja leciała na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Nikt z pasażerów i załogi samolotu nie przeżył. Według najnowszych informacji na pokładzie było 96 osób. Oto komunikat Marszałka Sejmu - Bronisława Komorowskiego w związku z katastrofą pod Smoleńskiem.

  Dodano dnia: 2010-04-10 [ID : 5241]

  » Czytaj dalej

 • ZMIANA PROKURATORSKIEJ WARTY W COTTBUS

  Zielona Góra - Cottbus. W dniu wczorajszym w Cottbus nastąpiło oficjalne przekazanie obowiązków kierowania Prokuraturą nowemu Szefowi tej jednostki - Panu Bernhardowi Brocher'owi. Przekazanie to odbyło się w niezwykle uroczystej oprawie. Połączono je z pożegnaniem Pana Prokuratora Wilfrieda Robinec'ka, kierującego Prokuraturą w Cottbus od 15 kwietnia 1991r.

  Dodano dnia: 2010-04-09 [ID : 5239]

  » Czytaj dalej

 • W PERUKACH I RAJSTOPACH NA GŁOWIE DOKONALI ROZBOJU NA RENCIŚCIE, OBEZWŁADNIAJĄC GAZEM PIEPRZOWYM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18 letniej i 27 letniej kobiecie oraz 36 letniemu mężczyźnie. Sprawcy w dniu 21 grudnia 2009r. w woj. lubuskim, działając wspólnie i w porozumieniu, weszli przez niedomknięte okno do mieszkania pradziadka jednej z oskarżonych i stosowali wobec niego przemoc. Nadto kobiety zabrały z mieszkania pokrzywdzonego 850 złotych.

  Dodano dnia: 2010-04-09 [ID : 5238]

  » Czytaj dalej

 • OSZUKALI SKOK NA 7500 ZŁOTYCH

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 40 i 52 lata. Oskarżeni w dniu 17 maja 2007r. we Wschowie, działając wspólnie i w porozumieniu doprowadzili Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo - Kredytową do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pożyczki w kwocie 7500 złotych.

  Dodano dnia: 2010-04-09 [ID : 5237]

  » Czytaj dalej

 • JESTEŚMY W FINALE KONKURSU STRONA INTERNETOWA BEZ BARIER!

  Warszawa - Zielona Góra. W nawiązaniu do wczorajszej informacji uprzejmie informujemy naszych Czytelnikow, że strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze znalazła się w trójce finalistów w kategorii "serwis administracji publicznej" konkursu "Strona internetowa bez barier". Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2010 r. w Warszawie.

  Dodano dnia: 2010-04-09 [ID : 5235]

  » Czytaj dalej

 • ZGON MĘŻCZYZNY W KOMISARIACIE POLICJI

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze nadzoruje postępowanie przygotowawcze w sprawie śmierci 61 letnego mężczyzny w Komisariacie Miejskim Policji w Zielonej Górze. Do zdarzenia doszło w dniu 6 kwietnia 2010 roku. Z dotychczasowych ustaleń wynika Funkcjonariusze Policji patrolujący około godz. 19.10 miejscowość Barcikowice zauważyli rowerzystę, którego sposób jazdy wskazywał na to, iż może on znajdować się w stanie nietrzeźwości.

  Dodano dnia: 2010-04-09 [ID : 5234]

  » Czytaj dalej

 • WITRYNA PROKURATURY OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE W 10 FINALISTÓW KONKURSU STRONA INTERNETOWA BEZ BARIER !!

  Warszawa - Zielona Góra. Z przyjemnością informujemy, że strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze już po raz drugi zakwalifikowała się do II etapu konkursu "Strona internetowa bez Barier" i znalazła się w ścisłej dziesiątce finalistów w kategorii serwis administracji publicznej.

  Więcej informacji o konkursie znajdziesz tutaj.

  Dodano dnia: 2010-04-08 [ID : 5232]

  » Czytaj dalej

 • LEKARZ OSKARŻONY O BŁĄD W SZTUCE LEKARSKIEJ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko lekarzowi. Oskarżony we wrześniu 2008 r. w Zielonej Górze, pełniąc dyżur w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, podczas wizyty domowej u pacjentki nie przeprowadził wywiadu lekarskiego wymaganego ze względu na stan chorej na nowotwór i występujące u niej objawy i dopuścił się błędu w sztuce lekarskiej.

  Dodano dnia: 2010-04-08 [ID : 5231]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa