Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD SIOSTRZENICAMI - BIŁ JE, WYZYWAŁ I SZARPAŁ ZA WŁOSY

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2004 r. do sierpnia 2009 r. w jednej z miejscowości gminy Gubin znęcał się psychicznie i fizycznie nad wspólnie z nim zamieszkującymi dwoma siostrzenicami. Oskarżony wielokrotnie wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywaj je słowami obelżywymi, szarpał za włosy, opluwał, bił rękoma po twarzy i ciele. Nadto w dniu 20 sierpnia 2009 r. sprawca zagroził swojemu bratu pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2010-01-28 [ID : 4941]

  » Czytaj dalej

 • DOPROWADZIŁ MAŁOLETNIĄ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który doprowadził małoletnią, poniżej 15 lat do obcowania płciowego.

  Dodano dnia: 2010-01-28 [ID : 4940]

  » Czytaj dalej

 • PUBLICZNIE I BEZ POWODU BILI PIĘŚCIAMI PO TWARZY POKRZYWDZONEGO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 21 i 25 lat. Prokurator oskarżył ich o to, że działając wspólnie i w porozumieniu, publicznie i bez powodu, brali udział w pobiciu mężczyzny.

  Dodano dnia: 2010-01-28 [ID : 4939]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA

  Zielona Góra. W związku z nieobecnością Rzecznika Prasowego prok. Kazimierza Rubaszewskiego w dniach 28 - 29 stycznia b. r. zastępować go będzie prok. Grzegorz Szklarz tel. 068 32-91-738.

  Dodano dnia: 2010-01-28 [ID : 4938]

  » Czytaj dalej

 • WYŁUDZIŁ POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY W POSTACI POLSKIEJ WIZY - NIELEGALNIE PRZEKROCZYŁ GRANICĘ PAŃSTWOWĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie, obywatelowi Ukrainy. Prokurator oskarżył go o to, że działając w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru wprowadził w błąd urzędnika konsularnego co do zamiaru podjęcia pracy na terytorium Polski. Oskarżony przedłożył urzędnikowi oświadczenie o zamiarze powierzenia mu pracy. Wyłudził w dniu 14 maja 2009r. poświadczenie nieprawdy w postaci polskiej wizy pobytowej. Następnie wbrew przepisom ustawy przekroczył granicę państwową z  Polski do Niemiec.

  Dodano dnia: 2010-01-27 [ID : 4937]

  » Czytaj dalej

 • SPRZEDAWALI MARIHUANĘ – ODPOWIEDZĄ ZA TO PRZED SĄDEM

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 27 i 25 lat. Oskarżeni, działając w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w krótkich odstępach czasu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielili siedmiu klientom środki odurzające w postaci marihuany.

  Dodano dnia: 2010-01-27 [ID : 4936]

  » Czytaj dalej

 • 3 BRUTALNE NAPADY W ZIELONEJ GÓRZE - KOMENDANT WYZNACZYŁ NAGRODĘ ZA POMOC W UJĘCIU SPRAWCY

  Zielona Góra. W ostatnim czasie w Zielonej Górze doszło do 3 brutalnych napadów. Dwa z nich miały miejsce w okolicach ul. Zawadzkiego, a jeden w okolicach ul. Chmielnej.  Sprawca lub sprawcy byli bardzo brutalni. W jednym przypadku napadnięta kobieta została dotkliwie pobita, w innym napastnik pociął kobiecie twarz ostrym narzędziem, prawdopodobnie żyletką. Do napadów doszło we wtorek, 19 stycznia w okolicy ul. Chmielnej, między godz. 21-22, oraz w rejonie ulicy Zawadzkiego w czwartek 21 stycznia ok. godz. 17.00 i w piątek 22 stycznia ok. godz. 16.15

  Dodano dnia: 2010-01-26 [ID : 4932]

  » Czytaj dalej

 • 51 LETNI MĘŻCZYZNA UDERZYŁ MAŁOLETNIEGO DREWNIANYM KOŁKIEM W GŁOWĘ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że uderzył pokrzywdzonego drewnianym kołkiem w głowę, powodując u niego otwarte złamanie kości ciemieniowej prawej.

  Dodano dnia: 2010-01-26 [ID : 4931]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT ZA USIŁOWANIE KRADZIEŻY SAMOCHODU

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do dwóch mężczyzn w wieku 20 lat. Podejrzanym zarzucono, że w dniu 22 stycznia br. w Gubinie działając w wspólnie i w porozumieniu, po uprzednim otwarciu zamka drzwi wejściowych od strony kierowcy samochodu VW Transporter, przy użyciu łamaka, następnie jego włożeniu do stacyjki i przekręceniu, usiłowali dokonać kradzieży tego samochodu. Sprawcy zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na niemożność uruchomienia pojazdu.

  Dodano dnia: 2010-01-26 [ID : 4930]

  » Czytaj dalej

 • WYSTAWIAŁ FAŁSZYWE ZAŚWIADCZENIA O ZATRUDNIENIU I OSIĄGANYCH DOCHODACH NA PODSTAWIE, KTÓRYCH WYŁUDZANO KREDYTY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom w wieku 50, 34 i 26 lat. Prokurator oskarżył dwóch z nich o to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowych niejednokrotnie wprowadzili w błąd pracowników firmy, co do możliwości finansowych i zamiaru wywiązania się z warunków zawartej umowy. Nadto trzeci z oskarżonych wystawiał zaświadczenia fikcyjne o zatrudnieniu w jego firmie.

  Dodano dnia: 2010-01-26 [ID : 4929]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa