Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • POSŁUŻYŁ SIĘ METODĄ NA "WNUCZKA", OKRADAJĄC 75 - LETNIĄ KOBIETĘ

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie prowadzi śledztwo w sprawie oszustwa dokonanego w dniu 1 października b.r., w Świebodzinie przy wykorzystaniu metody na tzw. wnuczka.

  Dodano dnia: 2009-10-16 [ID : 4556]

  » Czytaj dalej

 • NIE POWRÓCIŁA DO ARESZTU PO PRZERWIE W ODBYWANIU KARY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od 3 stycznia 2001 r. do 11 września 2009 r. w Krzywańcu korzystając z przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności, udzielonej jej na okres 6 miesięcy , bez usprawiedliwionej przyczyny nie powróciła do Zakładu Karnego w Krzywańcu najpóźniej w ciągu 3 dni po upływie wyznaczonego terminu kończącego przerwę w odbywaniu kary pozbawienia wolności.

  Dodano dnia: 2009-10-16 [ID : 4554]

  » Czytaj dalej

 • PO DOPUSZCZENIU SIĘ WOBEC 12 - LATKI INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ GROZIŁ, ŻE JĄ ZABIJE

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że używając przemocy, doprowadził małoletnią, poniżej 15 lat do poddania się innym czynnościom seksualnym. Nadto groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia, w celu wywarcia na nią wpływu jako na świadka w toczącym się przeciwko niemu postępowaniu karnym.

  Dodano dnia: 2009-10-16 [ID : 4553]

  » Czytaj dalej

 • SĄD NA WNIOSEK PROKURATORA ZASTOSOWAŁ ARESZT

  Krosno Odrzańskie - Osiecznica. W nawiązaniu do poprzedniej informacji z dnia 13 października br. pt "Wyrwali sztachety z płotu i pobili mieszkańca posesji" informujemy, iż Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu kolejny wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do czwartego sprawcy pobicia -25 letniego mężczyzny, który przez kilka dni po zdarzeniu ukrywał się przed organami wymiaru sprawiedliwości.

  Dodano dnia: 2009-10-16 [ID : 4552]

  » Czytaj dalej

 • NARUSZYŁ NIETYKALNOŚĆ CIELESNĄ POLICJANTA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że stosował przemoc wobec funkcjonariusza policji, w celu zmuszenia go do zaniechania podjętej czynności służbowej.

  Dodano dnia: 2009-10-16 [ID : 4551]

  » Czytaj dalej

 • WŁAMAŁ SIĘ DO BUDYNKU I WYNIÓSŁ Z NIEGO ALUMINIOWE FELGI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że działając wspólnie i w porozumieniu z innym nieletnim po uprzednim oderwaniu desek do budynku gospodarczego, włamał się do jego wnętrza i dokonał zaboru w celu przywłaszczenia czterech felg aluminiowych o wartości 800 zł. Nadto kilka dni później po uprzednim otwarciu okna włamał się do mieszkania, z którego zabrał w celu przywłaszczenia komputer kieszonkowy i telefon komórkowy.

  Dodano dnia: 2009-10-16 [ID : 4550]

  » Czytaj dalej

 • RECYDYWISTA SPOWODOWAŁ WYPADEK SKRADZIONYM SAMOCHODEM - ZBIEGŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że dokonał zaboru w celu przywłaszczenia torebki damskiej z pieniędzmi w kwocie 1000 złotych i 10 euro, a także licznych rzeczy należących do pokrzywdzonej. Nadto ukradł pojazd w celu krótkotrwałego użycia. Po spowodowaniu wypadku samochodowego, zbiegł z miejsca. Podejrzany znajdował się pod wpływem alkoholu. Licznych obrażeń ciała doznali pasażerowie pojazdu.

  Dodano dnia: 2009-10-15 [ID : 4547]

  » Czytaj dalej

 • NIETRZEŹWY I BEZ UPRAWNIEŃ KIEROWCA CIĄGNIKA DOPROWADZIŁ DO ŚMIERCI KOLEGI

  Krosno Odrzańskie - Grzmiąca.  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 30 czerwca 2009 r. na drodze gruntowej w rejonie miejscowości Grzmiąca, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym marki Ursus, z dwoma przyczepami załadowanymi sianem, znajdując się w stanie nietrzeźwości 0,83 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu i doprowadził do tragedii.

  Dodano dnia: 2009-10-15 [ID : 4546]

  » Czytaj dalej

 • 19 - LATEK BĘDĄC POD WPŁYWEM ALKOHOLU UDERZYŁ BRATA SIEKIERĄ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że znajdując się w stanie nietrzeźwości uderzył siekierą mężczyznę, powodując u niego liczne urazy.

  Dodano dnia: 2009-10-15 [ID : 4545]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ - SYNA BIŁ PO GŁOWIE BAMBUSOWYM KIJEM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt okraszenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2007 r. do 14 kwietnia 2009 r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną.

  Dodano dnia: 2009-10-15 [ID : 4544]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa