Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • KOPAŁ MAŁOLETNIEGO CHŁOPCA PO CAŁYM CIELE

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy 13 czerwca 2009 r. w Gubinie, kopiąc po całym ciele małoletniego pokrzywdzonego spowodował u niego obrażenia ciała w postaci stłuczenia głowy, wstrząśnienia mózgu, złamania ręki, które to obrażenia naruszyły funkcjonowanie jego ciała na okres tzw. powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2009-10-29 [ID : 4605]

  » Czytaj dalej

 • BRACIA BILI PO GŁOWIE I PLECACH METALOWYMI RURKAMI

  Żagań - Szprotawa. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 24 i 29 lat. Oskarżeni działając wspólnie i w porozumieniu dokonali pobicia pokrzywdzonego poprzez uderzanie go metalowymi rurkami i kopanie po głowie i plecach.

  Dodano dnia: 2009-10-29 [ID : 4604]

  » Czytaj dalej

 • NIE UDZIELIŁ PIERWSZEŃSTWA PRZEJAZDU MOTOCYKLIŚCIE - DOPROWADZIŁ DO WYPADKU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 12 maja 2009 r. w godzinach porannych na ul. Jędrzychowskiej kierując samochodem osobowym m-ki Ford Scorpio, na prostym odcinku drogi, wykonując manewr skrętu w lewo nie zachował szczególnej ostrożności nie udzielając pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem m-ki Honda CBR u jadącemu w tym samym kierunku i wykonującemu manewr wyprzedzania pokrzywdzonemu.

  Dodano dnia: 2009-10-29 [ID : 4603]

  » Czytaj dalej

 • PROKURATOR WSZCZĄŁ ŚLEDZTWO W SPRAWIE WYBUCHU SUBSTANCJI CHEMICZNEJ W GIMNAZJUM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze w dniu 27 października 2009r. wszczął śledztwo w sprawie spowodowania zdarzenia stanowiącego zagrożenie dla życia lub zdrowia wielu osób mającego postać eksplozji materiałów wybuchowych poprzez zainicjowanie na terenie jednego z zielonogórskich gimnazjów substancji działaniem przypominającej nadtlenek urotropiny (HMTD) i spowodowanie wybuchu tej substancji w następstwie czego małoletni (15-latek) doznał urazu lewej dłoni z utratą 4 palców.

  Dodano dnia: 2009-10-28 [ID : 4601]

  » Czytaj dalej

 • WYŁUDZIŁ SAMOCHÓD A NASTĘPNIE GO SPRZEDAŁ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadził w błąd mężczyznę i przyjął od niego do sprzedaży komisowej samochód, a następnie dokonał jego zbycia, nie przekazując uzgodnionej kwoty właścicielce pojazdu.

  Dodano dnia: 2009-10-28 [ID : 4598]

  » Czytaj dalej

 • POBIERAŁ WYSOKIE ZALICZKI ZA RZEKOME SPROWADZENIE AUTA Z ZAGRANICY

  Krosno Odrzańskie- Gubin . Prokurator Rejonowy w Krośnie odrzańskim skierował od sądu akt oskarżenia przeciwko 50-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 30 października do 18 listopada 2008 r. w Gubinie co najmniej 6-krotnie, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem oferując możliwość sprowadzania pojazdów z zagranicy i pobierając za to wysokie zaliczki.

  Dodano dnia: 2009-10-28 [ID : 4596]

  » Czytaj dalej

 • OBYWATEL LITWY UKRADŁ CIĄGNIK SIODŁOWY WRAZ Z ŁADUNKIEM KAWY O WARTOŚCI 350 000 EURO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie, obywatelowi Litwy. Oskarżony na terytorium Niemiec, dokonał kradzieży samochodu ciężarowego wraz z naczepą i ładunkiem kawy o łącznej wartości 350.000 Euro.

  Dodano dnia: 2009-10-27 [ID : 4592]

  » Czytaj dalej

 • ZMUSIŁ OCHRONIARZA SKLEPU DO UWOLNIENIA SPRAWCY KRADZIEŻY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 8 sierpnia 2009 r. w Zielonej Górze groził pracownikowi ochrony jednego z supermarketów uszkodzeniem ciała w celu zmuszenia go do zwolnienia zatrzymanego przez niego sprawcy kradzieży sklepowej, przy czym zarzucanego czynu dopuścił się mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność pokierowania swoim postępowaniem.

  Dodano dnia: 2009-10-27 [ID : 4591]

  » Czytaj dalej

 • POLICJANT PEŁNIĄCY SŁUŻBĘ PRZYJĄŁ ŁAPÓWKĘ W POSTACI "DUŻEJ WÓDKI"

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że wykonując funkcję publiczną jako funkcjonariusz Policji, przyjął od mężczyzny korzyść majątkową w postaci wyżywienia i napojów, w zamian za nie dopełnienie ciążącego na nim obowiązku służbowego.

  Dodano dnia: 2009-10-27 [ID : 4590]

  » Czytaj dalej

 • PROKURATOR WSZCZĄŁ ŚLEDZTWO W KIERUNKU USIŁOWANIA ZABÓJSTWA 24 LETNIEGO MĘŻCZYZNY

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli wszczął śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 24 letniego mężczyzny poprzez trzykrotne zadanie mu ciosów przedmiotem ostrokończystym w nocy z 23 na 24 października 2009 r. w Nowej Soli.

  Dodano dnia: 2009-10-26 [ID : 4588]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa