Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • WRACAMY DO SPRAWY. DZIECKO TRAFIŁO DO POGOTOWIA RODZINNEGO

  Świebodzin. Wracamy do tematu sprawy 34 letniej kobiety, która będąc osobą zobowiązana do opieki nad swoim dwutygodniowym dzieckiem, naraziła je na niebezpieczeństwo utraty zdrowia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Dodano dnia: 2008-11-07 [ID : 3590]

  » Czytaj dalej

 • KARMIŁ KURY PASZĄ ZAWIERAJĄCA PRZETWORZONE BIAŁKO ZWIERZĘCE

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 57 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 21 do 30 kwietnia 2008 r. wielokrotnie w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru nie stosował się do zakazu określonego w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego w ten sposób, że prowadząc gospodarstwo rolne karmił zwierzęta hodowlane kury nioski paszą zawierającą przetworzone białko zwierzęce.

  Dodano dnia: 2008-11-06 [ID : 3589]

  » Czytaj dalej

 • WRACAMY DO TEMATU. ZABÓJSTWO W CIOSAŃCU I SERBACH

  Zielona Góra. Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej nadzorował postępowanie przygotowawcze, prowadzone w formie śledztwa dotyczące trzech zabójstw popełnionych przez 24 letniego mężczyznę, który 11 stycznia 2008 r. w Ciosańcu działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia oraz w związku z rozbojem, a nadto w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie - nienawiści do kapłanów wyznania rzymsko-katolickiego i chęci zemsty zabił pokrzywdzoną, w ten sposób, że po uprzednim wtargnięciu na teren budynku plebanii parafii zadał pokrzywdzonej kilka uderzeń w głowę obuchem siekiery, w wyniku których to obrażeń nastąpił jej zgon oraz zabrał w celu przywłaszczenia sprzęt RTV, pieniądze o łącznej wartości 142,84 zł., oraz inne przedmioty. 
  Następnego dnia w Serbach po uprzednim wtargnięciu na teren posesji parafii rzymsko-katolickiej zadał pokrzywdzonemu kilkanaście uderzeń z bardzo dużą siłą drewnianym świecznikiem w głowę oraz po całym ciele, w wyniku tych obrażeń pokrzywdzony zmarł.

  Dodano dnia: 2008-11-06 [ID : 3588]

  » Czytaj dalej

 • ZAPROSZENIE

  Uprzejmie informuję, że w dniach 7 i 8 listopada 2008 r. odbędzie się kolejne seminarium prokuratorów niemieckich i polskich. Tematami wiodącymi będą:
  - aktualne problemy dotyczące współpracy,
  - historia współpracy prokuratorów niemieckich i polskich.

  Dodano dnia: 2008-11-06 [ID : 3587]

  » Czytaj dalej

 • UCZESTNICZYŁ W OBROCIE ŚRODKAMI ODURZAJĄCYMI

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 31 maja 2008 r. do 4 czerwca 2008 r. w Żaganiu i Kożuchowie działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, uczestniczył w obrocie środkami odurzającymi i substancją psychotropową w ten sposób, że przyjął od nieustalonej osoby znaczną ilość środka odurzającego w postaci marihuany o wadze 1014,20 gram netto i znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o wadze 248,14 gram netto celem przekazania ich innemu mężczyźnie.

  Dodano dnia: 2008-11-05 [ID : 3585]

  » Czytaj dalej

 • DOKONAŁ ROZBOJU NA DWÓCH KOBIETACH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie, który w dniu 8 czerwca 2008 r. po uprzednim odbyciu stosunku z pokrzywdzoną - obywatelką Bułgarii grożąc jej pozbawieniem życia, używając do tego celu noża, którego ostrze przystawił pokrzywdzonej do szyi oraz stosując przemoc zabrał jej pieniądze w kwocie 120 Euro i 50 zł. oraz dowód osobisty i telefon komórkowy. Tego samego dnia oskarżony dopuścił się analogicznego czynu na innej kobiecie również obywatelce Bułgarii, zabierając jej 300 Euro i 50 zł, dowód osobisty oraz telefon komórkowy. Czynów tych dopuścił się działając w warunkach recydywy.

  Dodano dnia: 2008-11-05 [ID : 3584]

  » Czytaj dalej

 • NAKŁANIAŁ MAŁOLETNIĄ DO WYKONANIA CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który w dniu 9 sierpnia 2008 r. w podnowosolskiej miejscowości zamierzając doprowadzić dziewięcioletnią dziewczynkę do wykonania czynności seksualnych, obnażył się przed nią i nakłaniał ją do dotykania jego narządów płciowych, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na odmowę pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2008-11-04 [ID : 3583]

  » Czytaj dalej

 • STOSOWAŁ PRZEMOC W CELU WYMUSZENIA ZWROTU WIERZYTELNOŚCI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 17 letniemu mężczyźnie, który w dniu 13 października 2008 r. w Żarach działając wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami nieletnimi, stosował przemoc wobec dwóch pokrzywdzonych poprzez bicie pięściami po twarzy, kopanie po całym ciele oraz groźby karalnej w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności w postaci telefonu komórkowego i ładowarki.

  Dodano dnia: 2008-11-04 [ID : 3582]

  » Czytaj dalej

 • UDAREMNIONA PRÓBA GWAŁTU

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarzenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie, który w dniu 24 maja 2008 r. na drodze pomiędzy miejscowościami Przyborów i Siedlisko będąc uprzednio skazanym za podobne przestępstwo, używając wobec pokrzywdzonej przemocy, zaciągnięciu do przydrożnego rowu i przewróceniu na ziemię oraz zaciskając ramię na szyi oraz nawołując przy użyciu słów powszechnie uznanych za obelżywe do rozebrania się, usiłował doprowadzić pokrzywdzoną do obcowania płciowego, lecz zamiaru swego nie zrealizował z uwagi na czynny opór ze strony pokrzywdzonej oraz interwencję osoby trzeciej.

  Dodano dnia: 2008-11-03 [ID : 3581]

  » Czytaj dalej

 • PRÓBA OSZUSTWA NA SZKODĘ PZU S.A.

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu mężczyźnie, który w dniu 20 czerwca 2007 r. w Żarach działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usiłował doprowadzić PZU S.A. w Żarach do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 2.898,09zł., poprzez wskazanie nieprawdziwej daty powstania szkody, która rzeczywiście miała miejsce przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na interwencję pracownika PZU S.A.

  Dodano dnia: 2008-11-03 [ID : 3580]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"