Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • UCIEKAŁ SKRADZIONYM AUTEM POD WPŁYWEM ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH - ZOSTAŁ ZATRZYMANY W POŚCIGU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że przyjął samochód osobowy o wartości nie mniejszej, niż 7000 złotych, wiedząc, że pochodzi on z czynu zabronionego. Nadto prowadził w ruchu lądowym pojazd mechaniczny, znajdując się pod wpływem środków odurzających.

  Dodano dnia: 2009-12-09 [ID : 4753]

  » Czytaj dalej

 • TRZY KOBIETY OSKARŻONE O BRUTALNY ROZBÓJ NA MAŁOLETNIEJ

  Zielona Góra - Czerwieńsk. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem kobietom w wieku od 20 do 21 lat. Oskarżonym zarzucono, że w dniu 23 października 2009 r. w Czerwieńsku, wspólnie i w porozumieniu, po uprzednim uderzeniu w głowę małoletniej, przewróceniu jej na ziemię oraz kopaniu i biciu po całym ciele zabrały jej telefon wartości 300 zł.

  Dodano dnia: 2009-12-08 [ID : 4750]

  » Czytaj dalej

 • PUBLICZNIE I BEZ POWODU POBILI WŁAŚCICIELA BARU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom w przedziale wiekowym od 30 do 33 lat i jednej kobiecie w wieku 25 lat. Prokurator oskarżył ich o to, że działając publicznie i bez powodu dokonali pobicia mężczyzny.

  Dodano dnia: 2009-12-08 [ID : 4749]

  » Czytaj dalej

 • UTRUDNIALI POSTĘPOWANIE KANRE PRZECIWKO HANDLARZOM NARKOTYKÓW

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 30 i 20 lat. Prokurator oskarżył ich o to, że działając wspólnie i w porozumieniu utrudniali postępowanie karne.

  Dodano dnia: 2009-12-08 [ID : 4748]

  » Czytaj dalej

 • UDERZYŁ KOBIETĘ W GŁOWĘ PEŁNĄ BUTELKĄ WÓDKI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że używał przemocy wobec sprzedawczyni w sklepie w ten sposób, że uderzył pokrzywdzoną w głowę butelką wódki o pojemności 0,5 litra. Nadto zabrał ze sklepu w celu przywłaszczenia paczkę papierosów i dwie butelki piwa.

  Dodano dnia: 2009-12-07 [ID : 4746]

  » Czytaj dalej

 • RADIOODTWARZACZE I SPRZĘT MUZYCZNY UKRYTE W BAGAŻNIKU I POD TAPICERKĄ AUTA

  Krosno Odrzańskie - Dąbie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 13 marca 2002r. w Dąbiu nabył pochodzące z przestępstwa kradzieży z włamaniem do samochodów osobowych na terytorium Niemiec przedmioty w postaci radioodtwarzaczy 12 radioodtwarzaczy samochodowych wartości ponad 1300 euro oraz 1800 zł.

  Dodano dnia: 2009-12-07 [ID : 4745]

  » Czytaj dalej

 • NIETRZEŹWY KIEROWCA NARAZIŁ MĘŻCZYZNĘ NA NIEBEZPIECZEŃSTWO UTRATY ŻYCIA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że kierował samochodem osobowym, będąc w stanie nietrzeźwości. Nadto nie zatrzymał się do kontroli drogowej i przyśpieszył, kierując się wprost na funkcjonariusza Policji. Tym samym naraził pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Dodano dnia: 2009-12-07 [ID : 4744]

  » Czytaj dalej

 • V OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM KRYMINALISTYCZNE W PROBLEMACH KRYMINALISTYKI

   Warszawa - Zielona Góra. Miło nam poinformować, że w wydawanym przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne, renomowanym kwartalniku naukowym "Problemy Kryminalistyki" nr Nr 265 opublikowano obszerne sprawozdanie z V Ogólnopolskiego Seminarium Kryminalistycznego Zielona Góra - Drzonków 2009, na temat nt. "Diagnostyki maskowanego zabójstwa".

  Dodano dnia: 2009-12-04 [ID : 4742]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻONY O GWAŁT I ROZBÓJ W WARUNKACH RECYDYWY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 30 marca 2009 r. na drodze Zielona góra - Drzonków, działając wspólnie i w porozumieniu z dwoma nieustalonymi osobami, po uprzednim doprowadzeniu pokrzywdzonej do stanu bezbronności, poprzez wepchniecie do samochodu, wykręcenie ręki szarpanie za włosy, wstrzykiwanie wody w rękę oraz wywiezienie jej do lasu kilkakrotnie doprowadzili pokrzywdzoną do obcowania płciowego, a następnie ją okradli. Oskarżony swojego czynu dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa

  Dodano dnia: 2009-12-04 [ID : 4741]

  » Czytaj dalej

 • GROŹBY POZBAWIENIA ŻYCIA PODCZAS DYSKOTEKI

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 27 grudnia 2006 r. w Gubinie groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia. Nadto wspólnie z innym mężczyzną użył w stosunku do pokrzywdzonego przemocy grożąc mu, bijąc go i kopiąc po całym ciele.

  Dodano dnia: 2009-12-04 [ID : 4740]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa