Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZDEMOLOWAŁ OTOCZENIE SZKOŁY

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w lipcu 2009 r., działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonymi nieletnimi oraz innymi nieustalonymi osobami dokonał uszkodzenia i zniszczenia mienia stanowiących własność jednej z gubińskich szkół.

  Dodano dnia: 2009-11-16 [ID : 4657]

  » Czytaj dalej

 • PRZEBRANY W PERUKĘ I KOMBINEZON ROBOCZY NAPADŁ NA KANTOR

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że użył przemocy wobec pokrzywdzonej i zabrał jej w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 15.800 złotych. Nadto bezpośrednio po dokonaniu kradzieży pieniędzy, w celu utrzymania się w ich posiadaniu i ucieczki samochodem z miejsca napadu, użył przemocy wobec przytrzymującego go mężczyzny.

  Dodano dnia: 2009-11-16 [ID : 4656]

  » Czytaj dalej

 • USZKODZIŁ…38 KRZESEŁEK NA STADIONIE

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w sierpniu 2009r., w Świebodzinie działając w sposób umyślny poprzez chodzenie po oparciach 38 krzesełek na stadionie doprowadził do ich uszkodzenia, powodując straty w wysokości 1.292 złotych, czym działał na szkodę Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzinie.

  Dodano dnia: 2009-11-13 [ID : 4655]

  » Czytaj dalej

 • POSIADAŁ BEZUMOWNY DOSTĘP DO USŁUG ELEKTRONICZNYCH

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od maja do sierpnia 2006r., w Nowej Soli za pomocą sprzętu w postaci komputera i sieci Internet, korzystając z usług świadczonych odpłatnie posiadał bezumowny dostęp do usług elektronicznych opartych na dostępie warunkowym w postaci sygnału płatnej telewizji kodowanej.

  Dodano dnia: 2009-11-13 [ID : 4654]

  » Czytaj dalej

 • WYCIĄGNĄŁ KOBIETĘ Z SAMOCHODU A POTEM ZABRAŁ JEJ TOREBKĘ Z PIENIĘDZMI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Oskarżony używając przemocy wobec pokrzywdzonej, wyciągnął ją z samochodu, po czym wyjął z jej torebki i zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze.

  Dodano dnia: 2009-11-13 [ID : 4653]

  » Czytaj dalej

 • BIŁ PASEM I USIŁOWAŁ ZGWAŁCIĆ SWOJĄ PASIERBICĘ

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że stosując przemoc usiłować doprowadzić małoletnią poniżej 15 lat do obcowania płciowego. Z uwagi na opór pokrzywdzonej, zamierzonego celu nie osiągnął. Nadto co najmniej kilkakrotnie doprowadził małoletnią do poddania się innym czynnościom seksualnym. Znęcał się także fizycznie nad swoją pasierbicą, bijąc ją po całym ciele pasem i rękoma.

  Dodano dnia: 2009-11-12 [ID : 4652]

  » Czytaj dalej

 • PRZYWŁASZCZYŁA POWIERZONE JEJ PIENIĄDZE

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniej kobiecie. Oskarżona na początku 2009r. w woj. lubuskim, pełniąc funkcję skarbnika organizacji związkowej, przywłaszczyła powierzone jej pieniądze. Nadto, nie mając prawa rozporządzać dokumentami należącymi do tej organizacji, ukryła je.

  Dodano dnia: 2009-11-12 [ID : 4651]

  » Czytaj dalej

 • POSŁUŻYŁ SIĘ DANYMI OSOBOWYMI SWOJEGO OJCA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonał kradzieży karty bankomatowej i wprowadził w błąd co do swojej tożsamości pracownika banku, podając się za właściciela tej karty. Nadto dokonał wypłaty pieniędzy z bankomatu, działając na szkodę pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2009-11-12 [ID : 4650]

  » Czytaj dalej

 • C.D. INFORMACJI DOT. ZNALEZIENIA W LESIE ZWŁOK KOBIETY

  Nowa Sól. W nawiązaniu do informacji z dnia 5.11.09 r. "Ujawniono w lesie zwłoki kobiety". Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował, że ze wstępnej opinii po przeprowadzonej w dniu 6 listopada 2009 r. sekcji zwłok kobiety wynika, że przyczyną jej zgonu było wychłodzenie organizmu, a wyjściową niewydolność krążeniowo-oddechowa. Podczas sekcji pobrano także materiał do badań specjalistycznych.

  Dodano dnia: 2009-11-10 [ID : 4648]

  » Czytaj dalej

 • UKRADŁ ZNAKI DROGOWE BY ...SPRZEDAĆ JE NA ZŁOM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sadu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 29 września 2009 r. w Zielonej Górze zabrał w celu przywłaszczenia 2 znaki b-41 "zakaz ruchu pieszych" oraz U-20Q - zapora drogowa o łącznej wartości 400 zł czym działał na szkodę jednej z zielonogórskich firm budowlanych. Sprawca nadto swojego czynu dokonał w warunkach recydywy - czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2009-11-10 [ID : 4647]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa