Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS EWAKUACJI - SPOTKANIE PROKURATORA Z DYREKTORAMI SZKÓŁ

  Zielona Góra. W dniu 13 stycznia 2010r. prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wziął udział w zorganizowanym przez Urząd Miejski w Zielonej Górze spotkaniu z dyrektorami szkół którego tematem było "Zapewnienie bezpieczeństwa podczas ewakuacji w przypadku wystąpienia zagrożenia, oraz współpraca pomiędzy przedstawicielami KMP, KSP i Prokuratury".

  Dodano dnia: 2010-01-14 [ID : 4880]

  » Czytaj dalej

 • WYPADEK DROGOWY ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

  Krosno Odrzańskie - Drzeniów - Gęstowice. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o zdarzeniu -  wypadku drogowym, który miał miejsce w dniu wczorajszym tj. 13 stycznia 2010 r. około godz. 21.15 na trasie Drzeniów-Gęstowice.

  Dodano dnia: 2010-01-14 [ID : 4879]

  » Czytaj dalej

 • DOBROWOLNIE ZASPOKOIŁ WIERZYTELNOŚĆ TYLKO JEDNEGO Z POKRZYWDZONYCH

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie. Oskarżony, będąc zobowiązanym do płacenia rat alimentacyjnych na rzecz małoletniego syna i oddania pożyczonych pieniędzy innemu pokrzywdzonemu, zaspokoił wyłącznie wierzytelność drugiego z nich. Mężczyzna zawarł z pożyczającym mu pieniądze umowę sprzedaży samochodu, wydając pojazd w zamian za dług.

  Dodano dnia: 2010-01-14 [ID : 4878]

  » Czytaj dalej

 • ZATRZYMANIE MĘŻCZYNY PODEJRZANEGO O USIŁOWANIE DOPROWADZENIA POKRZYWDZONYCH DO INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o zatrzymaniu w dniu 12 stycznia 2010 r. 32 letniego mężczyzny podejrzanego o usiłowanie doprowadzenia dwóch kobiet wieku 30 lat, 27 lat do innej czynności seksualnej, w parku w Krośnie Odrzańskim.

  Dodano dnia: 2010-01-14 [ID : 4877]

  » Czytaj dalej

 • 3000 ZŁOTYCH W ZAMIAN ZA ODSTĄPIENIE OD WYKONYWANIA DALSZYCH CZYNNOŚCI SŁUŻBOWYCH

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że znieważył funkcjonariuszy Policji słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Nadto obiecał udzielić korzyści majątkowej umundurowanym policjantom, aby odstąpili oni od wykonywania czynności służbowych związanych z wezwaniem za popełnione wykroczenie.

  Dodano dnia: 2010-01-14 [ID : 4876]

  » Czytaj dalej

 • RECYDYWISTA OSKARŻONY O ROZBÓJ – ZOSTAŁ TYMCZASOWO ARESZTOWANY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami stosował przemoc wobec pokrzywdzonego poprzez przytrzymywanie go za szyję. Nadto zabrał mu w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 1200 złotych i telefon komórkowy o wartości 300 złotych.

  Dodano dnia: 2010-01-13 [ID : 4874]

  » Czytaj dalej

 • UDZIELAŁ ODPŁATNIE I NIEODPŁATNIE AMFETAMINĘ

  Żagań - Szprotawa. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie. Oskarżony, działając wbrew przepisom ustawy, w krótkich odstępach czasu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielał swoim klientom środki odurzające. Nadto w mieszkaniu mężczyzny znaleziono dwa woreczki foliowe z zawartością środków psychotropowych.

  Dodano dnia: 2010-01-13 [ID : 4873]

  » Czytaj dalej

 • PRĘDKOSĆ 200KM/H I UCIECZKA PRZED FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI - 43-LATEK ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 13 września 2009 r. w Zielonej Górze i Raculi , kierując samochodem osobowymi m-ki Porsche Cayenne i nie stosując się do sygnałów funkcjonariuszy policji nakazujących mu zatrzymanie poprzez kierowanie tym pojazdem z prędkością znacznie przekraczającą prędkość dozwoloną , wymuszanie na innych uczestnikach ruchu pierwszeństwa przejazdu oraz zmuszanie ich do nagłego hamowania i zjeżdżania na pobocze jezdni sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym.

  Dodano dnia: 2010-01-13 [ID : 4872]

  » Czytaj dalej

 • DOPUŚCILI MĘŻCZYZNĘ DO WYKONYWANIA PRACY, POMIMO BRAKU PRZESZKOLENIA – DOSZŁO DO WYPADKU

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 42 i 38 lat. Prokurator oskarżył ich o to, że będąc odpowiedzialnymi za przestrzeganie przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy dopuścili pokrzywdzonego do wykonywania pracy, w której nie posiadał pełnego przeszkolenia z zakresu BHP.

  Dodano dnia: 2010-01-13 [ID : 4871]

  » Czytaj dalej

 • WYROK ZA PRZEMYT NARKOTYKÓW

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o wyroku, który zapadł w stosunku do dwóch kobiet w wieku 29 i 34 lat . W skierowanym w sierpniu 2009 r. do sądu akcie oskarżenia prokurator zarzucił podejrzanym, że w dniu 3 czerwca 2009 r. przez granicę Rzeczpospolitej Polskiej w Gubinie z terytorium Niemiec , wspólnie i w porozumieniu dokonały przywozu środków odurzających w postaci co najmniej 17 gram heroiny. O sprawie pisaliśmy Aktualnościach z dnia 30 czerwca 2009 r. pt: 34 - LATKA TRAFIŁA DO ARESZTU ZA PRZYWÓZ DO KRAJU HEROINY.

  Dodano dnia: 2010-01-13 [ID : 4869]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa