Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • PODWÓJNE MORDERSTWO W BOROWINIE

  Żagań - Borowina. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o wszczęciu śledztwa w sprawie podwójnego zabójstwa, do którego doszło w nocy z 28 na 29 listopada w Borowinie gm. Szprotawa.

  Dodano dnia: 2009-11-29 [ID : 4712]

  » Czytaj dalej

 • AKT OSKARŻENIA ZA PUBLICZNE NAKŁANIANIE DO POBICIA PODCZAS KONCERTU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w dniu dzisiejszym do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie - muzykowi. Oskarżony w dniu 12 września 2009 r. w Zielonej Górze podczas koncertu, chcąc aby inne osoby dokonały czynu zabronionego publicznie nakłaniał do pobicia pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2009-11-27 [ID : 4711]

  » Czytaj dalej

 • POBIŁ POKRZYWDZONEGO I UKRADŁ MOTOROWER – ODPOWIE Z ARESZTU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że używał przemocy wobec pokrzywdzonego w ten sposób, że przytrzymywał go za koszulkę i bił po głowie. Nadto zabrał mu, w celu przywłaszczenia, motorower o wartości 2500 złotych, którego właścicielem był inny mężczyzna. Dwudziestolatek kierował nim, nie stosując się do obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  Dodano dnia: 2009-11-27 [ID : 4710]

  » Czytaj dalej

 • ODDAŁ STRZAŁ DO KOLEGI PODCZAS GRILLA. W WYNIKU PRZESZUKANIA UJAWNIONO KARABINKI KAŁASZNIKOW I MAGNUM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 9 do 10 kwietnia 2009 r. w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego, posiadał bez wymaganego zezwolenia broń palną oraz amunicję. Nadto w dniu 9 kwietnia br. poprzez oddanie strzału z dubeltówki naładowanej niekompletnym nabojem bez ładunku rażącego do swojego kolegi spowodował u niego obrażenia ciała na okres tzw. poniżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2009-11-27 [ID : 4709]

  » Czytaj dalej

 • DWUKROTNIE ZŁOŻYŁ FAŁSZYWE ZEZNANIA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że dwukrotnie zeznał nieprawdę, będąc uprzednio pouczonym o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

  Dodano dnia: 2009-11-27 [ID : 4708]

  » Czytaj dalej

 • OBYWATEL NIEMIEC UPRAWIAŁ 22 KRZEWY KONOPI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie, obywatelowi Niemiec. Prokurator oskarżył go o to, że uprawiał 22 krzaki konopi innych niż włókniste, z których poprzez wysuszenie wytwarzał środek odurzający w postaci suszu konopi.

  Dodano dnia: 2009-11-26 [ID : 4705]

  » Czytaj dalej

 • SPRAWCY NAPADU NA KANTOR W GUBINIE ZATRZYMANI

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 25.11.2009r. w Gubinie w godzinach przedpołudniowych. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 2 mężczyźni w wieku 22 i 36 lat usiłowali dokonać napadu rabunkowego przy użyciu przedmiotu przypominającego broń na kantor wymiany walut jednak zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na zdecydowany opór pracownika.

  Dodano dnia: 2009-11-26 [ID : 4704]

  » Czytaj dalej

 • RECYDYWISTA PRZYWIĄZAŁ POKRZYWDZONEGO DO DRZEWA I KOPAŁ PO CAŁYM CIELE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że działając wspólnie i w porozumieniu z innym mężczyzną bił rękoma i kopał po całym ciele pokrzywdzonego. Nadto przywiązali go do drzewa i zabrali ze stoiska w celu przywłaszczenia papierosy różnych marek i pieniądze w kwocie 1. 300 Euro. Oskarżony wbrew przepisom posiadał znaczne ilości środka psychotropowego w postaci amfetaminy i tabletek pochodnej amfetaminy.

  Dodano dnia: 2009-11-26 [ID : 4702]

  » Czytaj dalej

 • NIETRZEŹWY MOTOCYKLISTA NA ZAKAZIE

  Zielona Góra - Płoty. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 17 kwietnia 2009 r. w miejscowości Płoty kierował motocyklem m-ki Yamacha znajdując się w stanie nietrzeźwości 1,00 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, czym naruszył orzeczony prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Zielonej Górze zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  Dodano dnia: 2009-11-26 [ID : 4701]

  » Czytaj dalej

 • ŁUPEM ZŁODZIEI PADŁY 4 ALUMINIOWE LEŻAKI

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 26 i 30 lat. Oskarżeni w nocy z 20 na 21 marca 2006 r. w Gubinie, działając wspólnie i w porozumieniu, po uprzednim uszkodzeniu zamka w drzwiach wejściowych do altany znajdującej się na terenie ogródków działkowych , włamali się do wnętrza altany, skąd zabrali 4 leżaki aluminiowe o łącznej wartości 300 zł na szkodę właściciela.

  Dodano dnia: 2009-11-26 [ID : 4700]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa