Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać
w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • MYJNIA SAMOCHODOWA W PARKU KRAJOBRAZOWYM

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który w okresie od października 2005 r. do marca 2008 r. w miejscowości pod Świebodzinem, w otulinie terenu objętego ochroną ze względów krajobrazowych na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego prowadził działalność gospodarczą, polegającą na prowadzeniu myjni samochodowej, zagrażającej środowisku.

  Dodano dnia: 2008-04-17 [ID : 3208]

  » Czytaj dalej

 • POMYŚLNY WYNIK TESTÓW DOSTĘPNOŚCI STRONY i 3 ***

  Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, że przeprowadzone przez specjalistyczną firmę IVO Software Sp. z o.o. w Gdyni testy dostosowania strony internetowej do osób niepełnosprawnych zakończyły się wynikiem pozytywnym. Zarówno oficjalna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze http://www.zielona-gora.po.gov.pl/, jak i Biuletyn Informacji Publicznej http://www.bip.po.zgo.pl/, spełniają wszystkie kryteria zdefiniowane przez Konsorcjum World Wide Web (W3C) dla zasad projektowania stron internetowych przystosowanych do wymagań osób niepełnosprawnych.

  Dodano dnia: 2008-04-17 [ID : 3207]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCALI SIĘ NAD MATKĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm 45 letnim mężczyznom, którzy w okresie od 2005 r. do lutego 2008 r. znęcali się fizycznie i psychicznie nad matką w ten sposób, że wszczynali awantury podczas których wyzywali matkę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i bili ja rękoma po całym ciele.

  Dodano dnia: 2008-04-17 [ID : 3206]

  » Czytaj dalej

 • PRÓBA WYŁUDZENIA ODSZKODOWANIA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który działając wspólnie z innym mężczyzną w celu uzyskania odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia samochodu spowodował zdarzenie będące podstawą do wypłaty takiego odszkodowania, nie będące wynikiem kolizji drogowej z dnia 11 czerwca 2005 r., którą zgłosił dwa dni później w HDI Asekuracja ubiegając się o odszkodowanie w kwocie 4.000 zł.

  Dodano dnia: 2008-04-16 [ID : 3204]

  » Czytaj dalej

 • NIE ODPROWADZAŁA DO ZUS SKŁADEK

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59 letniej kobiecie, która w okresie od maja 2006 r. do listopada 2007 r. w Tuplicach prowadząc działalność gospodarczą i wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych uporczywie naruszała prawa trzech pracowników w ten sposób, że nie wywiązywała się z obowiązku odprowadzenia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Żarach składek na ube3zpieczenie zdrowotne oraz Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i tym nie odprowadziła składek w kwocie 10.112,66 zł.

  Dodano dnia: 2008-04-16 [ID : 3203]

  » Czytaj dalej

 • PODRABIAŁ PODPISY SWOJEJ WSPÓLNICZKI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu mężczyźnie, który w okresie od grudnia 1998 r. do marca 2001 r. sfałszował podpisy pokrzywdzonej na kilkuset dokumentach związanych z działalnością spółki cywilnej oraz sklepu pokrzywdzonej, w tym przede wszystkim na fakturach VAT, deklaracjach podatkowych, umowach najmu lokalu oraz pełnomocnictwach.

  Dodano dnia: 2008-04-15 [ID : 3202]

  » Czytaj dalej

 • ZATRZYMANY HANDLARZ NARKOTYKÓW

  Żagań. Prokuratura Rejonowa w Żaganiu nadzoruje postępowanie przygotowawcze w sprawie posiadania i udzielania środków odurzających i substancji psychotropowych na terenie Szprotawy przez podejrzanego. Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania mężczyzna ten w okresie od grudnia 2004 r. do sierpnia 2007 r. w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udzielał środków odurzających nie mniej niż 35 razy między innymi osobom małoletnim.

  Dodano dnia: 2008-04-15 [ID : 3201]

  » Czytaj dalej

 • NIEPRAWDZIWE OŚWIADCZENIA I ZAWARTE KREDYTY

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował w marcu do sądu akty oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom i jednej kobiecie w wieku 24, 25, 26 i 29 lat, którzy w 2007 r. działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i uzyskania dla siebie kredytu na zakup towarów w systemie ratalnym wprowadzili w błąd pracowników Kredyt Banku S.A, Lukas Banku S.A., AIG Banku Polska S. A. do niekorzystnego rozporządzeniem mieniem w postaci telefonów komórkowych marki Nokia na kwotę 998 zł., aparatu fotograficznego Canon - 439 zł, telewizora Philips -3598 zł. i notebooka Fujitsu -3251,81 zł.

  Dodano dnia: 2008-04-14 [ID : 3200]

  » Czytaj dalej

 • ODZIEŻ I OBUWIE Z PODROBIONYMI ZNAKAMI TOWAROWYMI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie, który w dniu 25 listopada 2007 r. w Zielonej Górze wprowadzał do obrotu handlowego wyroby odzieżowe i obuwie oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi zastrzeżonymi na terenie RP na rzecz firmy Puma, Nike, Adidas oraz Reebok.

  Dodano dnia: 2008-04-14 [ID : 3199]

  » Czytaj dalej

 • UDAREMNIŁ WYKONANIE POSTANOWIENIA

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 50 letniemu mężczyźnie, który w dniu 5 stycznia 2008 r. w Sławie sprzedał samochód osobowy na rzecz innej kobiety -przez co udaremnił i uczynił bezskutecznym wykonanie postanowienia Prokuratora Rejonowego we Wschowie o zabezpieczeniu majątkowym ustanowionym na rzecz oddanego oskarżonemu pojazdu.

  Dodano dnia: 2008-04-14 [ID : 3198]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"