Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • PRZYSTAWIŁ KOBIECIE PISTOLET DO SKRONI I OKRADŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 26 kwietnia 2009 r. w Zielonej Górze , po uprzednim doprowadzeniu pokrzywdzonej do stanu bezbronności grożąc jej użyciem broni w postaci pistoletu wiatrówkowego przyłożonego do skroni zabrał jej w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 200 zł. O sprawie pisaliśmy w dniu 8 maja br., gdy sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec sprawcy tymczasowe aresztowanie.

  Dodano dnia: 2009-08-10 [ID : 4298]

  » Czytaj dalej

 • STUDENTKA UŁATWIŁA SPRZEDAŻ PETARD MAŁOLETNIM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21 letniej kobiecie. Oskarżona w grudniu 2008 r. w Żarach , w jednym ze sklepów ,dwukrotnie  ułatwiła matce - będącej wówczas sprzedawcą , w sprzedaży dwóm małoletnim- wyrobów pirotechnicznych w postaci petard.

  Dodano dnia: 2009-08-10 [ID : 4297]

  » Czytaj dalej

 • AKT OSKARŻENIA DLA RODZICÓW, KTÓRZY NIETRZEŹWI POZOSTAWILI 5 LETNIĄ CÓRKĘ BEZ OPIEKI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniemu mężczyźnie i 49 letniej kobiecie. Oskarżeni w dniu 11 maja 2009 r. w Zielonej Górze wbrew ciążącemu na nich obowiązkowi opieki nad małoletnią córką w wieku 5 lat, narazili ją na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Oskarżeni znajdując się w stanie nietrzeźwości -mężczyzna - 0,96 mg/l w wydychanym powietrzu , - kobieta -1,24 , zasnęli pozostawiając córkę w otwartym mieszkaniu bez nadzoru i należytej opieki. O sprawie pisaliśmy w dniu 29 maja br. gdy wszczęto w tej sprawie dochodzenie.

  Dodano dnia: 2009-08-07 [ID : 4295]

  » Czytaj dalej

 • BRAK PRZESZKOLENIA BHP I WYPADEK PRZY PRACY, KTÓRY DOPROWADZIŁ DO KALECTWA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 15 lipca 2008 r. w Nowej Soli , dowiedziawszy się o ciężkim wypadku przy pracy jakiemu uległa jedna z pracownic jego firmy , będąc jej pracodawcą oraz wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi nie zawiadomił o tym wypadku okręgowego inspektora pracy i prokuratora. Oskarżony nadto nie sporządził wymaganej w takich sytuacjach dokumentacji w postaci rejestru wypadków przy pracy.

  Dodano dnia: 2009-08-07 [ID : 4294]

  » Czytaj dalej

 • NOWA STRONA INSTYTUTU EKSPERTYZ SĄDOWYCH W KRAKOWIE

  Kraków. W końcu maja 2009 r. powstała nowa strona Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Zastąpiła wysłużoną i nieco już przestarzałą poprzedniczkę. Zawiera znacznie więcej ciekawych i użytecznych informacji, a także bogatą grafikę. W dziale "struktura" szczególną uwagę zwraca podtytuł "Zakres wykonywanych ekspertyz". Dzięki temu można doskonale poznać możliwości opiniodawcze poszczególnych zakładów i pracowni.

  Dodano dnia: 2009-08-07 [ID : 4293]

  » Czytaj dalej

 • NIECODZIENNA KRADZIEŻ - ŁUPEM ZŁODZIEI PADŁY ...DWIE OWCE

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 18 do 30 lat. Oskarżeni w dniu 20 czerwca 2009 r. w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego, działając wspólnie i w porozumieniu ze stodoły znajdującej się na posesji pokrzywdzonego dokonali kradzieży...2 owiec wartości łącznej 600 zł.  

  Dodano dnia: 2009-08-06 [ID : 4291]

  » Czytaj dalej

 • WCIĄGNĘLI DO SAMOCHODU ŻĄDAJĄC ZWROTU WIERZYTELNOŚCI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 22 do 29 lat . Oskarżeni w dniu 9 czerwca 2009 r. w Zielonej Górze , działając wspólnie i w porozumieniu , używając przemocy wobec pokrzywdzonego , szarpiąc go i uderzając w okolice tułowia i głowy oraz zatykając dłonią usta pozbawili go wolności.

  Dodano dnia: 2009-08-06 [ID : 4290]

  » Czytaj dalej

 • BIŁ PO GŁOWIE DREWNIANYM STOJAKIEM TAK DŁUGO, AŻ LEŻĄCY PRZESTAŁ WYDOBYWAĆ Z SIEBIE DŹWIĘKI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 3 na 4 grudnia 2008 r. w Żganiu , w jednym z mieszkań, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego, bijąc go pięściami i kopiąc po całym ciele zadał mu kilkanaście ciosów drewnianym stojakiem pod kwiaty. W ten sposób sprawca spowodował u pokrzywdzonego liczne obrażenia czaszkowo - mózgowe, w wyniku których nastąpił jego zgon.

  Dodano dnia: 2009-08-06 [ID : 4289]

  » Czytaj dalej

 • UZUPEŁNIENIE KOMUNIKATU DOT. UMORZENIA POSTĘPOWANIA W SPRAWIE PODSŁUCHÓW

  Zielona Góra - Wydział V Śledczy. W związku z licznymi pytaniami przedstawicieli mediów i dużym zainteresowaniem społecznym, w uzupełnieniu komunikatu dotyczącego umorzenia postępowania w sprawie podsłuchów dodatkowo informujemy, że śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze nie dotyczyło nieprawidłowości podczas stosowania kontroli operacyjnych objętych Audytem wewnętrznym ABW. W tym zakresie prowadzone jest odrębne postępowanie przez inną prokuraturę.

  Dodano dnia: 2009-08-05 [ID : 4286]

  » Czytaj dalej

 • SKARGA PODEJRZANEGO NA PRZEWLEKŁOŚĆ POSTĘPOWANIA ODDALONA PRZEZ SĄD APELACYJNY

  Zielona Góra - Wydział V Śledczy - Poznań. W dniu 8 maja 2009r. tymczasowo aresztowany do sprawy V Ds. 67/08 podejrzany Sławomir A. , złożył skargę na sposób prowadzenia śledztwa jego przewlekłość i opieszałość w tym zakresie Prokuratury, domagając się, w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 20 lutego 2009r. zmieniającej Ustawę z dnia 17 czerwca 2004r. o skardze na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu sądowym bez nieuzasadnionej zwłoki, odszkodowania w kwocie 20.000 zł. 
    Śledztwo dotyczy popełnienia szeregu przestępstw z art. 286 § 1kk i innych, w okresie od 2005 do 2008 roku.

  Dodano dnia: 2009-08-05 [ID : 4285]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa