Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać
w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZEZNAŁA NA POLICJI NIEPRAWDĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenie przeciwko 67 letniej kobiecie, która w dniu 6 grudnia 2007 r. w Zielonej Górze w Komendzie Miejskie Policji podczas przesłuchania w charakterze świadka będąc pouczona o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań złożyła nieprawdziwe zeznania mające służyć za dowód w postępowaniu o wykroczenie, że kierowała samochodem osobowym podczas kolizji drogowej, podczas gdy w rzeczywistości samochodem tym kierował jej mąż, który zbiegł z miejsca wypadku.

  Dodano dnia: 2008-04-09 [ID : 3187]

  » Czytaj dalej

 • 2000 ZŁ W ZAMIAN ZA ODSTĄPIENIE OD CZYNNOŚCI SŁUŻBOWYCH

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu mężczyźnie, który w dniu 10 marca 2008 r. kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości 1,37 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz w toku wykonywanych czynności służbowych przez funkcjonariuszy Policji związanych z zatrzymaniem go do kontroli drogowej obiecał udzielić wyżej wymienionym funkcjonariuszom korzyść majątkową w kwocie 2.000 zł.

  Dodano dnia: 2008-04-08 [ID : 3185]

  » Czytaj dalej

 • PRZESTĘPSTWO ZMUSZANIA ŚWIADKA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniemu mężczyźnie, który od 19 września 2007 r. do 15 lutego 2008 r. w Zielonej Górze z góry powziętego zamiaru używając słów uznanych powszechnie za obelżywe znieważył trzy osoby, groził im pozbawieniem życia, bezprawnie wywierał wpływ na świadkach w celu zmiany ich zeznań. Oskarżony również o to, że na jednym z pokrzywdzonych spowodował obrażenia ciała, a w dniu 24 grudnia 2007 r. w Zielonej Górze znieważył miejsce spoczynku ojca pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2008-04-08 [ID : 3184]

  » Czytaj dalej

 • Grafoskopia

  Termin znaczeniowo bliski grafologii, ale coraz częściej pojawiający się w pracach kryminalistycznych. Prawdopodobnie dla zaakcentowania przymiotu jego naukowości, który w przypadku grafologii często jest kwestionowany. Grafoskopia to nauka o piśmie obejmująca historię pisma ręcznego, technikę pisma, jego psychologię, fizjologię i identyfikację.

  Dodano dnia: 2008-04-07 [ID : 3183]

  » Czytaj dalej

 • NARUSZYLI NIETYKALNOŚĆ FUNKCJONARIUSZY POLICJI

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom w wieku, 40, 59, 32, 20 i 37 lat, którzy w dniu 9 września 2007 r. w Lubrzy działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami w celu zmuszenia funkcjonariuszy Policji do zaniechania prawnej czynności służbowej, a nadto stosując wobec funkcjonariuszy przemoc, naruszyli nietykalność cielesną w ten sposób, że szarpali ich za ręce oraz mundury odciągając policjantów od zatrzymywanych mężczyzn, a nadto wyzywali ich słowami wulgarnymi.

  Dodano dnia: 2008-04-07 [ID : 3181]

  » Czytaj dalej

 • WDARŁ SIĘ DO DOMU POKRZYWDZONEJ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie, który w okresie od listopada do grudnia 2007 r. dwukrotnie wdarł się do cudzego domu wbrew i żądaniu pokrzywdzonej i miejsca tego nie chciał opuścić, oraz o to, że w okresie od czerwca do grudnia 2007 r. w krótkich odstępach czasu groził pozbawieniem życia i spaleniem domu pokrzywdzonego, przy czym groźby te wzbudziły uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione.

  Dodano dnia: 2008-04-07 [ID : 3180]

  » Czytaj dalej

 • LICZNIK WYBIŁ 1000000 !!!!

  Drodzy Państwo,

  Minęły zaledwie dwa miesiące od dnia, kiedy to miałem ogromną przyjemność zakomunikować o uruchomieniu nowej, bardziej czytelnej i funkcjonalnej formuły strony internetowej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

  Nie tak dawno, w połowie 2007r. zwróciłem się do Państwa ze specjalną odezwą z okazji półmilionowych jej odwiedzin. W wystąpieniach tych przedstawiłem historię powstania strony, intencje jakie przyświecały jej twórcom i zwiększające się lawinowo zainteresowanie publikowanymi tekstami. Nie przypuszczałem wówczas, że wielkie wydarzenie, jakim są milionowe odwiedziny portalu zielonogórskich prokuratur nadejdzie tak szybko.

  To ogromna satysfakcja, radość i niekłamany powód do dumy wszystkich, którzy w jakimkolwiek stopniu współuczestniczyli w wypracowywaniu architektury strony, koncepcji jej grafiki i funkcjonalności, i którzy godząc swoją aktywność na rzecz strony z innymi obowiązkami służbowymi, a często także kosztem czasu wolnego, dbają obecnie o to, żeby każdego niemal dnia na tym najpopularniejszym spośród prokuratorskich portali nie zabrakło aktualnych informacji, ciekawych publikacji prawniczych czy sądowych orzeczeń.

  Odstępując tym razem od wymieniania z nazwisk i funkcji najbardziej zasłużonych w prowadzeniu strony moich PT Współpracowników, pragnę zadedykować im w formie podziękowania niektóre z opinii naszych Gości. Cyt.: Bardzo dobra strona dla osób, które się interesują prawem .", "Witam najlepszą Prokuraturę w kraju.", "Dziękuję za tak wspaniały portal internetowy w imieniu swoim i swoich przyjaciół, którzy tak jak ja wszystko czytają co Państwo napiszecie.", "Dla dziennikarzy, Państwa strona jest bardzo pouczająca".

  Dla każdego, kto pisze czy w inny sposób przygotowuje materiały dla niekomercyjnego portalu internetowego, nie ma większej nagrody, jak świadomość, że jego praca nie idzie na marne, a to co i jak robi, jest czytane, akceptowane i wykorzystywane w dobrej sprawie. Tę świadomość zawdzięczamy oczywiście naszym Czytelnikom. Jesteśmy bardzo wdzięczni za nadsyłane opinie, za miłe słowa i za krytyczne uwagi. Wczytujemy się w nie bardzo dokładnie i, jeżeli tylko mamy takie możliwości, wyciągamy wnioski.

  Nie jesteśmy zawodowcami w takim sensie, w jakim są rasowi dziennikarze. Staramy się jednak robić wszystko, żeby z tygodnia na tydzień dawać naszym Czytelnikom coraz bardziej profesjonalny produkt. Tak będzie też w przyszłości. Deklarację te składam w imieniu całego Zespołu Redakcyjnego, któremu jednocześnie za "spory kawał dobrej roboty" bardzo serdecznie gratuluję i dziękuję.

  Jan WOJTASIK, prokurator okręgowy

  Dodano dnia: 2008-04-04 [ID : 3179]

  » Czytaj dalej

 • ZARZUTY WOBEC CZŁONKÓW GRUPY PRZESTĘPCZEJ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom w wieku 22, 25, 27, 29 i 45 lat, którzy w okresie od 2004 r. do września 2007 r. działali na terenie Gubina i jego okolicach w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw związanych z nielegalnym handlem środkami odurzającymi i psychotropowymi na łączna kwotę nie mniej niż 115.245 zł.

  Dodano dnia: 2008-04-04 [ID : 3178]

  » Czytaj dalej

 • GROZI MU OD 2 DO 12 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 6 października 2007 r. do 9 grudnia 2007 r. wielokrotnie doprowadził swoją 7 letnią córkę do poddania się czynnościom seksualnym.

  Dodano dnia: 2008-04-04 [ID : 3177]

  » Czytaj dalej

 • W ZAMIAN ZA ZAREJESTROWANIE SAMOCHODÓW MIAŁ OTRZYMAĆ PIENIĄDZE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52 letniemu mężczyźnie, który w dniach 18.10.2004, 16.09.2005 oraz 17.02.2005 r. w Żarach dokonał wyłudzenia poświadczenia nieprawdy z Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego przy rejestracji samochodów, wprowadzając w ten sposób pracownika w/w urzędu w błąd poprzez posługiwanie się umową kupna -sprzedaży pojazdów, których właścicielem nigdy nie był.

  Dodano dnia: 2008-04-03 [ID : 3175]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"