Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać
w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZBYŁ SAMOCHÓD ZAJĘTY W TOKU POSTĘPOWANIA EGZEKUCYJNEGO

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 1 lutego 2007r. do 1 marca 2007r. w Nowej Soli działając w celu udaremnienia wykonania orzeczeń sądowych zasądzających należności powstałe w wyniku zaciągania licznych zobowiązań pieniężnych, na rzecz wierzycieli - Banku AIG. SKOK im. Stefczyka i PTK Centertel sp. z o. o., udaremnił zaspokojenie swych wierzycieli w ten sposób, że zbył stanowiący jego własność i zajęty w toku postępowania egzekucyjnego samochód osobowy marki Opel Omega. Oskarżony został wcześniej pouczony przez komornika o obowiązku przedstawienia samochodu na licytację i o zakazie jego zbywania jednak do owego zakazu się nie zastosował.

  Dodano dnia: 2008-05-23 [ID : 3273]

  » Czytaj dalej

 • PRZEPROGRAMOWYWAŁ KARTY CANAL+

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie, wobec którego prokurator skierował sześć zarzutów min. o to, że w okresie od 2004 r. do marca 2007 r. w Zielonej Górze w celu osiągnięcia korzyści majątkowej użył urządzenia w postaci programatora za pomocą, którego przeprogramował co najmniej 100 oryginalnych kart Cyfra+, co umożliwiło odbiór pełnego pakietu kodowanych kanałów bez uiszczenia stosownego abonamentu, czym działał na szkodę Stowarzyszenia SYGNAŁ. W tym też czasie wgrał na dekodery oprogramowanie umożliwiające odbiór kodowanych programów Canal+ bez użycia kart chipowych, posiadał niedozwolone urządzenia w postaci przerobionych kart chip Canal+, posiadał nielegalnie większą ilość programów komputerowych, oraz wytworzył urządzenie w postaci przerobionej karty Cyfra+, co umożliwiło innej osobie odbiór pełnego pakietu kodowanych kanałów bez uiszczenia stosownego abonamentu.

  Dodano dnia: 2008-05-21 [ID : 3272]

  » Czytaj dalej

 • PRZYSTAWIŁ NÓŻ DO SZYI WŁASNEJ MATCE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu mężczyźnie, który w dniu 19 września 2007 r. mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność pokierowania swoim postępowaniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej stosując przemoc wobec swojej matki usiłował doprowadzić ją do rozporządzenia mieniem polegającego na zaciągnięciu pożyczki w kwocie 2.000 zł. i przekazaniu mu tych pieniędzy na zakup samochodu, oraz w dniu 14 grudnia 2007 r. ponownie używając przemocy wobec swojej matki usiłował zmusić ją do wydania mu pieniędzy w kwocie 20 zł.

  Dodano dnia: 2008-05-21 [ID : 3271]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻONY O ZABÓJSTWO ZE SZCZEGÓLNYM OKRUCIEŃSTWEM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który w dniu 13 grudnia 2007 r. w Żarach będąc skazany za usiłowanie zabójstwa, działając ze szczególnym okrucieństwem w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia pokrzywdzonego, wielokrotnie pobił go w jego mieszkaniu powodując u niego obrażenia w postaci ostrej niewydolności oddechowo-krążeniowej, które doprowadziły do zgonu pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2008-05-20 [ID : 3270]

  » Czytaj dalej

 • UKRADLI, PRZETOPILI I SPRZEDALI PRZEWÓD MIEDZIANY

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 36 i 29 lat, którzy w okresie od 10 do 14 stycznia 2008 r. zabrali w celu przywłaszczenia z drewnianego mostu nad rzeką Bóbr 250 metrów przewodu miedzianego o wartości 6500 zł. na szkodę Gminy w Bobrowicach.

  Dodano dnia: 2008-05-20 [ID : 3269]

  » Czytaj dalej

 • JAKOŚĆ W KRYMINALISTYCE. SEMINARIUM DOBIEGŁO KOŃCA

  Zielona Góra -Drzonków. Wczesnym popołudniem w piątek 16 maja zakończyło się zorganizowane pod honorowym patronatem Prokuratora Krajowego Marka Staszaka IV Ogólnopolskie Seminarium Kryminalistyczne Zielona Góra -Drzonków 2008. Tym razem jego hasłem przewodnim była jakość w naukach sądowych, czyli w kryminalistyce, medycynie sądowej oraz psychiatrii i psychologii. To właśnie wysokiej klasy specjaliści z tych dziedzin nauk prawnych prezentowali drogi i metody dochodzenia do niezbędnego poziomu jakości podczas realizacji czynności procesowych oraz wykonywania ekspertyz na zlecenie organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości.

  Dodano dnia: 2008-05-19 [ID : 3268]

  » Czytaj dalej

 • POD OSŁONĄ NOCY KRADLI PALIWO Z SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21 letniemu mężczyźnie, który w okresie od sierpnia 2007 r. do października 2007 r. siedmiokrotnie działając wspólnie i w porozumieniu z dwoma ustalonymi mężczyznami po uprzednim wyłamaniu korków wlewu paliwa w samochodach ciężarowych zabrał w celu przywłaszczenia 1010 litrów paliwa na łączną kwotę 4.158 zł na szkodę pokrzywdzonych.

  Dodano dnia: 2008-05-19 [ID : 3267]

  » Czytaj dalej

 • UCHWAŁA PROKURATORÓW UCZESTNICZĄCYCH W IV OGÓLNOPOLSKIM SEMINARIUM KRYMINALISTYCZNYM W DRZONKOWIE

  Uchwała Prokuratorów uczestniczących w IV Ogólnopolskim Seminarium Kryminalistycznym w Drzonkowie w sprawie zaopiniowania projektu ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury

  Dodano dnia: 2008-05-16 [ID : 3266]

  » Czytaj dalej

 • NAPADAŁ NA SKLEPY ABY SPŁACIĆ DŁUGI

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21 letniemu mężczyźnie, który w dniach pomiędzy 03.01.- 7.02.2008 roku w Nowej Soli w celu zdobycia pieniędzy na spłatę swojego zadłużenia u różnych osób, napadał na sklepy w celach rabunkowych.
  3 stycznia 2008 r. oskarżony z nożem udał się do sklepu Żabka, gdzie po uprzednim zagrożeniu pracownicy uszkodzeniem ciała przy użyciu noża, zabrał w celu przywłaszczenia 3098,81 stanowiące utarg sklepu.
  W dniu 10 stycznia 2008r. po uprzednim zagrożeniu pracownicy uszkodzeniem ciała, usiłował zabrać pieniądze w kwocie 400 złotych stanowiące utarg sklepu PSS "Społem" oraz w dniu 7 lutego 2008r. po uprzednim zastosowaniu przemocy wobec pracownicy zabrał ze sklepu PSS  "Społem" piwa różnych marek o łącznej wartości 60 złotych.

  Dodano dnia: 2008-05-16 [ID : 3265]

  » Czytaj dalej

 • NIELEGALNY PRZEWÓZ PAPIEROSÓW PRZEZ GRANICĘ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który w dniu 07.02.2007 roku w Olszynie przewoził samochodem osobowym papierosy różnych marek pochodzenia zagranicznego o wartości celnej 48.906 zł, które zostały przywiezione z zagranicy bez przedstawienia organowi celnemu i bez zgłoszenia celnego oraz bez uprzedniego oznaczenia znakami akcyzy. W trakcie przeprowadzonej kontroli oskarżony przedstawił funkcjonariuszom dokumenty, z których miało wynikać, że wiezie ładunek w postaci zestawu naprawczego Comfort wystawione przez nieistniejącą firmę z Krakowa. Jednakże zamiast w/w rzeczy ujawniono 60.208 paczek papierosów.

  Dodano dnia: 2008-05-15 [ID : 3264]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"