Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • MOLESTOWAŁ MAŁOLETNIE SĄSIADKI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 77 letniemu mężczyźnie, który w dniach 13 i 14 lutego 2008 r. w podszprotawskiej miejscowości doprowadził dwie małoletnie dziewczynki do poddania sie innej czynności seksualnej, oraz o to, że w okresie od 1993 r do lipca 1996 r. kilkakrotnie działając w wykonaniu z góry powziętego zamiaru doprowadził inną dziewczynkę do poddania się innej czynności seksualnej. Oskarżonemu przedstawiono również zarzut o to, że w okresie od 1998 r. do 2000 r. w tej samej miejscowości kilkakrotnie doprowadził kolejną dziewczynkę do poddania się innej czynności seksualnej.

  Dodano dnia: 2008-08-01 [ID : 3388]

  » Czytaj dalej

 • PIRACKIE PŁYTY SPRZEDAWAŁ NA BAZARZE W ŁĘKNICY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniemu mężczyźnie, który w okresie od kwietnia 2007 do października 2007 r. w Żarach i w Łęknicy bez uprawnienia w swoim mieszkaniu przy użyciu komputera, drukarek i powielarek skopiował nie mniej niż 3.943 fonogramy i wideogramy w postaci cudzych utworów muzycznych o wartości nie mniejszej niż 111.169, nagrywając je na płyty CD i DVD, które następnie sprzedawał w pawilonach w Łęknicy czym działał na szkodę pokrzywdzonych firm fonograficznych. Oskarżony również o to, że w październiku 2006 r. w Żarach w celu osiągnięcia korzyści majątkowej uzyskał 52 programy komputerowe i zainstalował je na dysku twardym swojego komputera, bez zgody osób uprawnionych na szkodę producentów.

  Dodano dnia: 2008-08-01 [ID : 3386]

  » Czytaj dalej

 • GROZI MU DO 12 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI ZA ROZBÓJ

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 17 letniemu mężczyźnie, za dokonania rozboju w dniu 27 maja 2008 r. we Wschowie. Oskarżony działając wspólnie i w porozumieniu z inną jeszcze osobą, po uprzednim zastosowaniu przemocy wobec pokrzywdzonego w postaci zadawania ciosów pięściami w głowę oraz przytrzymywaniu za odzież usiłował zabrać pokrzywdzonemu telefon komórkowy marki Sony Ericsson wartości 500 zł. Zamierzonego celu jednak nie osiągnął z uwagi na interwencję innej osoby. W wyniku pobicia pokrzywdzony doznał obrażeń powodujących rozstrój jego zdrowia na okres poniżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2008-07-31 [ID : 3385]

  » Czytaj dalej

 • PRZEROBIONE WIZY SCHENGEN

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm obywatelom Ukrainy w wieku 26 i 46 lat, którzy w dniu 20 czerwca 2008 r. na przy przejściu granicznym w Olszynie, działając wspólnie i w porozumieniu usiłowali bezprawnie przekroczyć granicę państwową z Polski do Niemiec podróżując autokarem Gliwice - Bruksela używając podstępu, w ten sposób, iż w trakcie kontroli drogowej posłużyli się własnymi paszportami ukraińskimi z przerobionymi wizami Schengen, lecz zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na interwencję funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Dodano dnia: 2008-07-31 [ID : 3384]

  » Czytaj dalej

 • PRZYWIÓZŁ HEROINĘ Z NIEMIEC

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu mężczyźnie, który w marcu i kwietniu 2008 r. w przejściu granicznym w Olszynie wbrew przepisom ustawy dokonał wewnątrzwspólnotowego nabycia z Niemiec do Polski środków odurzających w postaci heroiny w ilości 22 tzw. "kul" o wadze 0,2 grama oraz działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej sprzedał innemu mężczyźnie środka odurzającego w postaci jednej "kuli" za kwotę 130 zł.

  Dodano dnia: 2008-07-30 [ID : 3383]

  » Czytaj dalej

 • DOZÓR POLICJI ZA JAZDĘ PO PIJANEMU I SPOWODOWANIE WYPADKU

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim w dniu 27 lipca 2008 r. skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny, podejrzanego o to, że w dniu 26 lipca 2008 r. w Krośnie Odrzańskim kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości powyżej 2 promili alkoholu we krwi i spowodował wypadek drogowy, w którym pasażer pojazdu odniósł obrażenia ciała, realnie zagrażające zdrowiu i życiu.

  Dodano dnia: 2008-07-30 [ID : 3382]

  » Czytaj dalej

 • KRADZIEŻ 200 LITRÓW OLEJU NAPĘDOWEGO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31 letniemu mężczyźnie, który w lipcu 2005 r. w Lubsku po uprzednim wyłamaniu przy użyciu wkrętaka korka wlewu paliwa dokonał kradzieży 200 litrów oleju napędowego wartości 740 zł. czym działał na szkodę firmy w Wrocławia oraz w czerwcu i w lipcu 2005 r. usiłował dokonać włamania do samochodów ciężarowych.

  Dodano dnia: 2008-07-29 [ID : 3381]

  » Czytaj dalej

 • PRZETRZYMYWAŁ ZWIERZĘTA W STANIE RAŻĄCEGO NIECHLUJSTWA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54 letniemu mężczyźnie, który w okresie od lipca 2007 r. do marca 2008 r. w Przylepie znęcał się nad pozostającymi pod swoją opieką zwierzętami, w ten sposób, że przytrzymywał w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego niechlujstwa oraz pozostawiał bez opieki i nie dostarczał pożywienia i świeżej wody, dwóm koniom, jedenastu kozom, trzem psom i kotu, czym doprowadził do śmierci konia i cztery kozy.

  Dodano dnia: 2008-07-29 [ID : 3380]

  » Czytaj dalej

 • UCHWAŁA NR 5/2008 RADY PROKURATORÓW Z DNIA 17 LIPCA 2008 R

  Rada Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym, -  dostrzegając rosnące rozgoryczenie i frustrację, notorycznie przeciążonych pracą, prokuratorów prokuratur rejonowych, którym coraz trudniej jest rzetelnie i odpowiedzialnie podołać nakładanym na nich obowiązkom, czego skutkiem jest organizowanie spontanicznych protestów oraz rezygnowanie z pracy w zawodzie prokuratora, - stwierdzając postępujące pogorszenie, zwłaszcza w ostatnich okresie, statusu zawodowego i warunków materialnych prokuratorów, pełniących służbę w jednostkach organizacyjnych prokuratury szczebla podstawowego, a także brak realnych perspektyw znaczącej poprawy w tym zakresie,
  a także, mając na względzie:

  Dodano dnia: 2008-07-28 [ID : 3377]

  » Czytaj dalej

 • DOMNIEMANY SPRAWCA GWAŁTU WYSKOCZYŁ Z TRZECIEGO PIĘTRA

  Krosno Odrzańskie. Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim wszczęła śledztwo w sprawie w której w dniu 27 lipca 2008 r. funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim wykonywali czynności związane ze zgwałceniem młodej kobiety dnia poprzedniego.

  Dodano dnia: 2008-07-28 [ID : 3376]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"