Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • DO ARESZTU ZA UDERZENIE CIĘŻARNEJ KOBIETY I GROŻENIE POLICJANTOM

  Nowa Sól - Czciradz - Racula . Prokurator Rejonowy w Nowej Soli przedstawił zarzuty 24 letniemu mężczyźnie. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 28 marca 2009 r. złożył obietnicę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji w zamian za naruszenie przepisów prawa poprzez odstąpienie od zatrzymania i osadzenia jego osoby w Izbie Wytrzeźwień. Nadto podejrzany zmuszał funkcjonariuszy Policji do odstąpienia od wykonania tej czynności grożąc im zabójstwem .

  Dodano dnia: 2009-04-01 [ID : 3916]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻENI O NIELEGALNĄ PRODUKCJĘ I SPRZEDAŻ PŁYT DVD Z FILMAMI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 52 i 22 lata, którzy od kwietnia 2004 r. do sierpnia 2008 r. zajmowali się produkcją i sprzedażą nielegalnych płyt DVD z filmami.

  Dodano dnia: 2009-04-01 [ID : 3915]

  » Czytaj dalej

 • PODAŁA NIEPRAWDZIWE DANE BO CHCIAŁA UZYSKAĆ DOFINANSOWANIE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56 letniej kobiecie, która w dniu 10.05.2007 r. w Szprotawie w celu uzyskania dopłat do gruntów rolnych oraz pomocy finansowej z Lubuskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w przedłożonym wniosku o przyznanie w/w pomocy finansowej podała nieprawdziwe dane co do powierzchni gruntów oraz ich charakteru przez co doprowadziła w/w Agencję do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 2311,65 zł.

  Dodano dnia: 2009-03-31 [ID : 3913]

  » Czytaj dalej

 • SPRZEDALI ALKOHOL BEZ ZEZWOLENIA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sadu akt oskarżenia przeciwko 2 osobom kobiecie i mężczyźnie. Właścicielowi jednej z zielonogórskich restauracji, 52 letniemu mężczyźnie prokurator zarzucił, że w dniu 8 września 2008 r. w Zielonej Górze prowadząc restaurację nie dopełnił obowiązku nadzoru i dopuścił do sprzedaży przez zatrudnioną u niego kelnerkę alkoholu - piwa. Kelnerce zarzucono z kolei sprzedaż tego trunku, na który w lokalu nie było zezwolenia.

  Dodano dnia: 2009-03-31 [ID : 3912]

  » Czytaj dalej

 • OBEZWŁADNIŁ POKRZYWDZONĄ I ZAŻĄDAŁ WYDANIA PIENIĘDZY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który w dniu 18 stycznia 2009 r. w podżagańskiej miejscowości działając w warunkach recydywy poprzez wtargnięcie do mieszkania pokrzywdzonej i przy użyciu przemocy usiłował dokonać zaboru pieniędzy.

  Dodano dnia: 2009-03-30 [ID : 3911]

  » Czytaj dalej

 • GROŹNA MATKA TRÓJKI DZIECI

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28 letniej kobiecie -  matce trójki dzieci. Oskarżona w dniu 20 sierpnia 2008 r. w Krośnie Odrzańskim , naruszyła nietykalność cielesną pokrzywdzonego poprzez uderzenie go otwartą ręką w twarz i zepchniecie ze schodów oraz groziła mu pobiciem.

  Dodano dnia: 2009-03-30 [ID : 3910]

  » Czytaj dalej

 • OBYWATEL NIEMIEC ZMARŁ NA PRZYSTANKU AUTOBUSOWYM

  Żary - Przewóz. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o nagłym zgonie mężczyzny w ośrodku zdrowia NZOZ w Przewozie. Zmarłym okazał się 68 letni obywatel Niemiec . Mężczyznę znaleziono w dniu dzisiejszym na ławce przystanku autobusowego w Przewozie. Zauważyły go przechodzące w pobliżu dzieci, które poinformowały o tym dorosłych. Znajdująca się również w pobliżu przystanku kobieta - lekarz - podjęła akcję reanimacyjną , którą kontynuowano w znajdującym się nieopodal ośrodku zdrowia NZOZ.

  Dodano dnia: 2009-03-27 [ID : 3908]

  » Czytaj dalej

 • INTERWENCJA SZKOŁY W PRZYPADKU KRYZYSU EGZYSTENCJALNEGO UCZNIA

  Zielona Góra - Kargowa. W dniu 24 marca 2009r. w Szkole Podstawowej w Kargowej odbyła się zorganizowana przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim narada z dyrektorami szkół i placówek oświatowych powiatu zielonogórskiego dotycząca "Interwencji szkoły W przypadku kryzysu egzystencjonalnego ucznia" . W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele organów prowadzących szkoły i placówki, przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2009-03-27 [ID : 3907]

  » Czytaj dalej

 • ZOSTALIŚMY STRONĄ ROKU 2009

  Zielona Góra - Warszawa. Zdarzyło się coś zupełnie wyjątkowego. Strona internetowa zielonogórskich prokuratur okazała się najlepszą spośród wszystkich stron administracji publicznej i zwyciężyła w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu "Strona Internetowa Bez Barier". Wyniki składającego się z trzech etapów konkursu ogłoszono w dniu 26 marca 2009 r. w Warszawie.

  Dodano dnia: 2009-03-27 [ID : 3906]

  » Czytaj dalej

 • ZA PASTWIENIE SIĘ NAD MATKĄ DO ARESZTU

  Nowa Sól - Konotop. Zaledwie kilkadziesiąt godzin trwało zbieranie dowodów przeciwko 49-letniemu mieszkańcowi Konotopu, który od co najmniej 5 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad niepełnosprawną ruchowo matką. Sprawca wyzywał swoją ofiarę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i innymi naruszającymi jej godność osobistą i uniemożliwiał spoczynek nocny.

  Dodano dnia: 2009-03-26 [ID : 3904]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"