Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD PSEM AMSTAFEM, POPRZEZ UTRZYMYWANIE GO W NIEWŁAŚCIWYCH WARUNKACH BYTOWANIA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  24- letniemu mężczyźnie. Oskarżony  w okresie od października 2011 r. do 4 stycznia 2012 r. w miejscu zamieszkania znęcał się nad psem mieszańcem rasy amstaf mix, poprzez utrzymywanie go w niewłaściwych warunkach bytowania, w pomieszczeniu nie chroniącym go przed zimnem i opadami atmosferycznymi, trzymanie na uwięzi w sposób stały przez dłużej niż 12 godzin w ciągu doby, a nadto w sposób uniemożliwiający mu swobodną zmianę pozycji ciała, przy czym długość uwięzi wynosiła 115 cm oraz nie dostarczając mu odpowiedniej karmy i stałego dostępu do wody pitnej.

  Dodano dnia: 2012-02-07 [ID : 7983]

  » Czytaj dalej

 • AKT OSKARŻENIA WOBEC MĘŻCZYZNY, KTÓRY KIERUJĄC WÓZKIEM WIDŁOWYM POD WPŁYWEM ALKOHOLU DOPROWADZIŁ DO ŚMIERCI PRACOWNIKA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sadu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu w dniu 6 listopada 2011r. w Nowej Soli, na terenie zakładu produkcyjnego, na skutek niezachowania wymaganej ostrożności podczas kierowania wózkiem widłowym marki Sthill oraz będąc w stanie nietrzeźwości 0.68 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, potrącił kierowanym przez siebie pojazdem dwóch mężczyzn, powodując nieumyślnie śmierć jednego z nich.

  Dodano dnia: 2012-02-07 [ID : 7982]

  » Czytaj dalej

 • KIEROWCA CIĘŻARÓWKI DOPROWADZIŁ DO KOLIZJI, A NASTĘPNIE DOTKLIWIE POBIŁ POKRZYWDZONEGO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie, który w dniu 5 października 2011r. na 10 kilometrze drogi krajowej K-18 uderzając dwukrotnie w okolice tyłu głowy pokrzywdzonego spowodował u niego uraz głowy, wstrząśnienie mózgu, skręcenie kręgosłupa szyjnego, które to obrażenia naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała pokrzywdzonego na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2012-02-07 [ID : 7981]

  » Czytaj dalej

 • O CICHYM ZABÓJCY GŁOŚNO KAŻDEJ ZIMY

  "Księga gości" na stronie zielonogórskiej prokuratury to miejsce, gdzie nasi Czytelnicy mogą zadawać nam pytania, dzielić się swoimi uwagami i wątpliwościami. Niedawno zamieszczony został tam wpis, który wzbudził naszą szczególną uwagę.

  Dodano dnia: 2012-02-06 [ID : 7979]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA BRACI PODEJRZANYCH O KAZIRODZTWO Z MAŁOLETNIĄ SIOSTRĄ

  Żary. W dniu 31 stycznia 2012 roku Prokuratura Rejonowa w Żarach została powiadomiona o tym, że małoletnia lat 15 - uczennica Gimnazjum zgłosiła swojemu wychowawcy fakt molestowania jej przez trzech braci. Po otrzymanej informacji prokurator natychmiast podjął czynności zmierzające do zweryfikowania twierdzeń małoletniej i niezwłocznie przeprowadził przesłuchanie pokrzywdzonej z udziałem biegłego psychologa.

  Dodano dnia: 2012-02-06 [ID : 7978]

  » Czytaj dalej

 • PODCZAS URODZINOWEJ IMPREZY ZAGROZIŁ MATCE SWOJEGO ZNAJOMEGO, OBRAŻAŁ JĄ WULGARYZMAMI I KOPNĄŁ JĄ W UDO

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 25 sierpnia 2010 r. w Krośnie Odrzańskim, groził słownie pokrzywdzonej uszkodzeniem jej ciała i pozbawieniem życia, które to groźby wzbudziły w zagrożonej uzasadnioną obawę ich spełnienia, nadto znieważył ją słowami obelżywymi oraz naruszył jej nietykalność cielesną.

  Dodano dnia: 2012-02-06 [ID : 7977]

  » Czytaj dalej

 • PROKURATOR PRZEDSTAWIŁ PODEJRZANEMU 5 ZARZUTÓW SPRZEDAŻY I UDZIELANIA NARKOTYKÓW

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o to, że w okresie 2010 i 2011 roku na terenie m. Leszno Górne sprzedawał i udzielał środki odurzające w postaci marihuany. Prokurator przedstawił podejrzanemu łącznie 5 zarzutów sprzedaży i udzielania narkotyków.

  Dodano dnia: 2012-02-06 [ID : 7976]

  » Czytaj dalej

 • AKT OSKARŻENIA WOBEC PASERA SAMOCHODU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o paserstwo. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 14 grudnia 2011 roku przyjął pochodzący z kradzieży pojazd marki VW T4. Auto zostało skradzione w jednej z podżagańskich miejscowości i trafiło do pasera z innej miejscowości w gminie Żagań.

  Dodano dnia: 2012-02-06 [ID : 7974]

  » Czytaj dalej

 • AKT OSKARŻENIA WOBEC FUNKCJONARIUSZA, KTÓRY ZGWAŁCIŁ KOBIETĘ

  Nowa Sól-Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu byłemu funkcjonariuszowi Komendy Miejskiej Policji. Oskarżony w nocy 24 września 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego, wykorzystując bezradność 22-letniej pokrzywdzonej wynikającą z jej odurzenia alkoholem, doprowadził ją do obcowania płciowego. O sprawie pisaliśmy w artykule pt. "Policjant podejrzany o gwałt".  

  Dodano dnia: 2012-02-03 [ID : 7972]

  » Czytaj dalej

 • SPRAWIEDLIWOŚĆ PO LATACH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 10 grudnia 2005 r. w Żarach, działając wspólnie i w porozumieniu z 3 ustalonymi mężczyznami, posługując się bronią palną w postaci pistoletu gazowego z tłumikiem i broni myśliwskiej tzw. obrzynem, którą mierzyli w kierunku sprzedawczyni Hurtowni Alkoholu po skrępowaniu pokrzywdzonej oraz zaklejeniu ust taśmą klejącą doprowadzili ją do stanu bezbronności, a następnie zabrali w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 55.828,95 zł.

  Dodano dnia: 2012-02-03 [ID : 7971]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa