Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • UCIEKALI SKRADZIONYM SAMOCHODEM - DOSZŁO DO WYPADKU - KIEROWCA ZGINĄŁ, A JEGO PASAŻER TRAFIŁ DO SZPITALA

  Świebodzin - Mostki. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie poinformowała o zdarzeniu, do którego dosżło w dniu dzisiejszym w miejscowości Mostki (droga E-30 w kierunku Świecka). Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Peugeot mężczyzna uderzył w budynek mieszkalny, w następstwie czego poniósł śmierć na miejscu, zaś pasażer został przewieziony z ciężkimi obrażeniami ciała do szpitala. Wstępnie ustalono, iż wcześniej mężczyźni dokonali kradzieży tego samochodu w miejscowości Jordanowo, a następnie podjęli ucieczkę przed policją, która została skierowana na miejsce kradzieży.

  Dodano dnia: 2012-02-01 [ID : 7962]

  » Czytaj dalej

 • 3 OSOBY ODPOWIEDZĄ ZA POBICIE. JEDNA Z NICH UDERZYŁA KOBIETĘ REKLAMÓWKĄ ZE SZKLANYMI BUTELKAMI .. W GŁOWĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 osobom: 20-letniej kobiecie i dwóm mężczyznom w wieku 27 i 25 lat.  Oskarżeni w dniu 11 listopada 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu, dokonali pobicia 2 pokrzywdzonych poprzez uderzanie ich pięściami w głowę i plecy oraz kopanie po plecach, rękach, głowie, w wyniku czego zostali narażeni na bezpośrednie niebezpieczeństwo.

  Dodano dnia: 2012-02-01 [ID : 7960]

  » Czytaj dalej

 • DOPROWADZILI MAŁOLETNIĄ KOLEŻANKĘ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 20 i 21 lat. Oskarżeni w dniu 18 listopada 2011 r. w Nowym Miasteczku, działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonym nieletnim, doprowadzili małoletnią pokrzywdzoną do obcowania płciowego oraz poddania się innej czynności seksualnej.

  Dodano dnia: 2012-02-01 [ID : 7957]

  » Czytaj dalej

 • KRADZIONE RADIOODBIORNIKI SAMOCHODOWE SPRZEDAWAŁ NA ALLEGRO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenie przeciwko 18 letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi powiatu świebodzińskiego, któremu zarzucono dokonanie 26 przestępstw przeciwko mieniu - kradzieży z włamaniem oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem, a także zniszczenia mienia.

  Dodano dnia: 2012-02-01 [ID : 7956]

  » Czytaj dalej

 • NAPADLI ŚPIĄCEGO POKRZYWDZONEGO I UKRADLI MU 420 ZŁ.

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 47 i 49 lat, którzy dokonali rozboju na pokrzywdzonym, poprzez uderzenie go w twarz i doprowadzeniu do stanu bezbronności, zabrali z kieszeni spodni pieniądze w kwocie 420 zł.

  Dodano dnia: 2012-02-01 [ID : 7955]

  » Czytaj dalej

 • SYN SZARPAŁ MATKĘ ZA WŁOSY I PRZYKŁADAŁ JEJ NÓŻ DO SZYI - NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 29-letniego mężczyzny. Podejrzanego zatrzymano w dniu 28.01.2012 r.podczas awantury domowej. Sprawcy zarzucono, że  w okresie od sierpnia 2011 r. do 28 stycznia 2012 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką oraz siostrą. Mężczyzna wielokrotnie będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał kobiety słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, popychał i szarpał oraz groził pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2012-02-01 [ID : 7954]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA 58-LETNIEGO NIETRZEŹWEGO SPRAWCY POTRĄCENIA PIESZEGO W GRABICACH

  Krosno Odrzańskie. W nawiązaniu do informacji z dnia wczorajszego tj. 30.01.2012 r. o skierowaniu przez Prokuratora Rejonowego w Krośnie Odrzańskim do sądu wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do nietrzeźwego sprawcy potracenia pieszego, informujemy, że Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim aresztował na okres 2 miesięcy 58-letniego sprawcę wypadku.

  Dodano dnia: 2012-01-31 [ID : 7953]

  » Czytaj dalej

 • DOKONALI W BERLINIE WEWNĄTRZWSPÓLNOTOWEGO NABYCIA ZNACZNEJ ILOŚCI HEROINY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 30 i 29 lat. Pierwszemu z oskarżonych zarzucono, że w okresie od czerwca do 18 sierpnia 2011r w Berlinie na terytorium Niemiec działając sam, a także wspólnie i w porozumieniu z inną ustaloną osobą,  w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, kilkakrotnie dokonał  wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków  odurzających w postaci heroiny, nie mniej niż 87 porcji, tzw. "kulek" łącznie, o masie pół grama w jednej porcji narkotyku, czyniąc tym samym przygotowania do wprowadzenia tego narkotyku do obrotu. Prokurator przedstawił mu 11 zarzutów.

  Dodano dnia: 2012-01-31 [ID : 7952]

  » Czytaj dalej

 • OBYWATEL UKRAINY PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ WRĘCZYŁ FUNKCJONARIUSZOM 100 USD ŁAPÓWKI, JECHAŁ PO PIJANEMU

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu obywatelowi Ukrainy. Oskarżony w dniu 28 października 2011 r. na drodze krajowej K-32 na trasie Zielona Góra - Gubinek nieopodal miejscowości Połupin, kierował samochodem ciężarowym w ruchu lądowym, będąc w stanie nietrzeźwości - 0,82 mg/1 alkoholu w wydychanym powietrzu. tj.1,72 promila alkoholu we krwi.

  Dodano dnia: 2012-01-31 [ID : 7951]

  » Czytaj dalej

 • 31-LATEK OSKARŻONY O SPRZEDAŻ MARIHUANY I POSIADANIE AMFETAMINY

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarzonemu zarzucono, że w okresie od 2010 roku do lipca 2011 roku wielokrotnie udzielał innym osobom środków odurzających w postaci marihuany, a w szczególności w okresie od czerwca 2011 roku do lipca 2011 roku we Wschowie co najmniej 14-krotnie udzielił innemu mężczyźnie środka odurzającego w postaci suszu konopi tzw. marihuany, podzielonej na porcje pozwalające na przygotowaniu tzw. blanta z każdej porcji, przyjmując od nich pieniądze w kwocie 10 zł za jedną porcję.

  Dodano dnia: 2012-01-31 [ID : 7950]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa