Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • BYŁY KOMORNIK OSKARŻONY O PRZYWŁASZCZENIE NA SZKODĘ WIERZYCIELI PONAD 274 TYS. ZŁOTYCH

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 1998 r. do lipca 2003 r. w Żarach będąc komornikiem sądowym przy Sądzie Rejonowym, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nie dopełnił obowiązków komornika w zakresie rozliczania pieniędzy wpłacanych przez wierzycieli tytułem opłat egzekucyjnych i zaliczek oraz wyegzekwowanych należności i przywłaszczył powierzone mu pieniądze w łącznej kwocie 274 365,74 z, działając tym samym na szkodę wierzycieli.

  Dodano dnia: 2012-01-09 [ID : 7876]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT DLA OSÓB POKRZYWDZONYCH W SPRAWIE DOT. FUNKCJONARIUSZY STRAŻY MIEJSKIEJ, KTÓRZY PRZEKROCZYLI SWOJE UPRAWNIENIA

  Świebodzin. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie zawiadamia wszystkich pokrzywdzonych w sprawie 3Ds.49/11, że w dniu 30.12.2011 roku został skierowany do Sądu Rejonowego w Świebodzinie VI Zamiejscowego Wydziału Karnego w Sulechowie akt oskarżenia przeciwko sześciu funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Sulechowie, o czyny z art.231 § 1kk - przekroczenie swoich uprawnień, jako funkcjonariuszy publicznych.

  Dodano dnia: 2012-01-09 [ID : 7874]

  » Czytaj dalej

 • FUNCJONARIUSZE STRAŻY MIEJSKIEJ PRZEKROCZYLI SWOJE UPRAWNIENIA I NAKŁADALI MANDATY KARNE

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom w wieku 40, 29, 31, 52, 37 i 26 lat. Pierwszego nich prokurator oskarżył o to, że jako Komendant Straży Miejskiej w Sulechowie przekroczył swoje uprawnienia w ten sposób, że nie posiadając uprawnień w zakresie nakładania mandatu karnego za wykroczenie popełnione z Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, nałożył 276 razy mandaty karne na osoby pokrzywdzone, za niewskazanie przez nich osób faktycznie kierujących pojazdami zarejestrowanymi za pomocą fotorejestratora.

  Dodano dnia: 2012-01-09 [ID : 7873]

  » Czytaj dalej

 • ZŁODZIEJ RECYDYWISTA UKRADŁ 200 KG WINOGRON

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że okresie od 16 września 2011 roku do dnia 20 września 2011 roku w Gubinie, działając w krótkich odstępach czasu z góry powziętym zamiarem z terenu plantacji dokonał kradzieży około 200 kilogramów winogrona o łącznej wartości 600 złotych.

  Dodano dnia: 2012-01-09 [ID : 7872]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA KIEROWCY CYSTERNY, KTÓRY SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ Z AUTOBUSEM

  Zielona Góra. W nawiązaniu do artykułu pt. "Wniosek prokuratora o zastosowanie aresztu wobec sprawcy wypadku, w którym zginęły 2 osoby", w którym poinformowaliśmy o skierowaniu przez prokuratora do sądu wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec sprawcy tragicznego wypadku, do jakiego doszło w dniu 05 stycznia na drodze krajowej 27 pomiędzy miejscowościami Świdnica - Piaski, informujemy, że Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zastosował wobec kierowcy cysterny tymczasowe aresztowanie. Podejrzanemu ponadto zostało zatrzymane prawo jazdy.

  Dodano dnia: 2012-01-07 [ID : 7869]

  » Czytaj dalej

 • WNIOSEK PROKURATORA O ZASTOSOWANIE ARESZTU WOBEC SPRAWCY WYPADKU, W KTÓRYM ZGINĘŁY 2 OSOBY

  Zielona Góra. W nawiązaniu do artykułu pt. "Dramat na drodze - zderzenie autobusu z cysterną i śmierć 2 osób", w którym poinformowaliśmy o tragicznym wypadku, do jakiego doszło w dniu 05 stycznia na drodze krajowej 27 pomiędzy miejscowościami Świdnica - Piaski, informujemy, że Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec kierowcy cysterny - sprawcy zdarzenia - środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

  Dodano dnia: 2012-01-07 [ID : 7868]

  » Czytaj dalej

 • ZABÓJSTWO PODCZAS LIBACJI ALKOHOLOWEJ - SPRAWCA PRZYZNAŁ SIĘ DO WINY

  Świebodzin. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 03 stycznia w miejscowości Kalsk. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że owego dnia, w czasie libacji alkoholowej doszło do sprzeczki między 36-letnim pokrzywdzonym a sprawcą, a następnie do zabójstwa poprzez zadanie co najmniej kilkunastu ciosów w głowę drewnianą deską-kantówką.

  Dodano dnia: 2012-01-05 [ID : 7867]

  » Czytaj dalej

 • W ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI ZNIEWAŻYŁ PODCZAS KONWOJU 4 FUNKCJONARIUSZY POLICJI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 11 listopada 2011 r. w Zielonej Górze podczas konwoju do Izby Wytrzeźwień używając słów wulgarnych i uznawanych za obelżywe, znieważył 4 funkcjonariuszy policji w związku pełnieniem przez nich obowiązków służbowych.

  Dodano dnia: 2012-01-05 [ID : 7866]

  » Czytaj dalej

 • WYKORZYSTAŁ DANE OSOBOWE ZNAJOMEGO I WPISAŁ JE DO UMOWY Z BANKIEM

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie, przedsiębiorcy. Oskarżonemu zarzucono, w dniu 24 lutego 2010 roku w Gubinie, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim uzyskaniu danych osobowych ustalonego mężczyzny wpisał jego personalia oraz podrobił podpis na umowie, którą jako autentyczną przedłożył w jednym z banków.

  Dodano dnia: 2012-01-05 [ID : 7865]

  » Czytaj dalej

 • DRAMAT NA DRODZE - ZDERZENIE AUTOBUSU Z CYSTERNĄ I ŚMIERĆ 2 OSÓB

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o zdarzeniu do którego doszło około godziny 7:20 na drodze krajowej nr 27. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pomiędzy miejscowościami Świdnica i Piaski doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego - kolizji autobusu PKS z cysterną. W zdarzeniu śmierć poniosły 2 osoby, a 10 zostało rannych, w tym 4 ciężko.

  Dodano dnia: 2012-01-05 [ID : 7864]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa