Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ARESZT ZA KRADZIEŻE Z WŁAMANIEM DO SAMOCHODÓW W NIEMCZECH

  Krosno Odrzańskie - Niemcy. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do dwóch mężczyzn w wieku 18 i 39 lat. Podejrzanym zarzucono, że w dniu 10.08.2011 r. w Niemczech, dokonali kradzieży z włamaniem do samochodów m-ki VW Golf i VW Touran na szkodę Obywatela Niemiec.

  Dodano dnia: 2011-08-16 [ID : 7263]

  » Czytaj dalej

 • ODPOWIE ZA POSIADANIE I KIEROWANIE POD WPŁYWEM MARIHUANY ORAZ KRADZIEŻ OLEJU NAPĘDOWEGO

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w dniu 4 czerwca 2011 roku w Nowej Soli, jechał ulicą Wyspiańskiego jako kierujący samochodem osobowym marki Volvo, będąc pod wpływem działania środków odurzających w postaci marihuany.

  Dodano dnia: 2011-08-16 [ID : 7262]

  » Czytaj dalej

 • ZDEMOLOWAŁ MATCE MIESZKANIE I POBIŁ JĄ -RECYDYWISTA WYSZEDŁ Z ARESZTU I NARUSZYŁ ZAKAZ ZBLIŻANIA SIĘ DO SWOJEJ RODZINY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 32-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w 2011 r. w Zielonej Górze, wielokrotnie groził swojej matce uszkodzeniem ciała i zniszczeniem mienia, także przy użyciu noża, doprowadzając ją do wydania pieniędzy w kwocie kilku tysięcy złotych, a także się nad nią psychicznie i fizycznie znęcał.

  Dodano dnia: 2011-08-12 [ID : 7261]

  » Czytaj dalej

 • ZAGROZIŁ POKRZYWDZONEMU POŁAMANIEM RĄK I NÓG

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 2 kwietnia 2011 r. w Krośnie Odrzańskim groził pokrzywdzonemu połamaniem rąk i nóg, przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonym uzasadnioną obawę ich spełnienia.

  Dodano dnia: 2011-08-12 [ID : 7260]

  » Czytaj dalej

 • SPRZEDAŁ SAMOCHÓD A NASTĘPNIE ZGŁOSIŁ JEGO KRADZIEŻ

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu mężczyźnie, który w dniu 11 stycznia 2011r . i w dniu 1 lutego 2011r. w Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie, zeznał nieprawdę, iż w dniu 11 stycznia 2011r. nie podpisał umowy kupna-sprzedaży samochodu marki VW Golf, podczas gdy w rzeczywistości na tym dokumencie widniał jego podpis.

  Dodano dnia: 2011-08-12 [ID : 7258]

  » Czytaj dalej

 • NIE PŁACIŁ ZA MATERIAŁY I PRACE BUDOWLANE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60 letniemu mężczyźnie, który w okresie od marca 2007 roku do sierpnia 2007 roku w Żaganiu, zlecił wykonanie prac dekarskich w budynku mieszkalnym Żaganiu a następnie nie wywiązał się z umowy i nie zapłacił za te prace, czym doprowadził pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy w kwocie 33.340,16 zł.

  Dodano dnia: 2011-08-12 [ID : 7257]

  » Czytaj dalej

 • WRĘCZYŁ FUNKCJONARIUSZOM POLICJI ŁAPÓWKĘ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 26 lipca 2011 roku na drodze publicznej K27 udzielił korzyść majątkową w postaci 150 zł pełniącym służbę funkcjonariuszom Policji w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, aby skłonić ich do odstąpienia od nałożenia mandatu karnego i ukarania dwoma punktami karnymi na kierującego VW Golfem III za popełnienie wykroczenia drogowego polegającego na prowadzeniu pojazdu bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia osób ponad liczbę określona w dowodzie rejestracyjnym.  

  Dodano dnia: 2011-08-12 [ID : 7256]

  » Czytaj dalej

 • PODPALIŁ MIESZKANIE ŻONY I ZAMKNĄŁ JE, UŚMIERACAJĄC W TEN SPOSÓB 2 KOTY – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 36-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 6 sierpnia 2011 roku w Zielonej Górze podpalił mieszkanie w centrum miasta, przy ul. Kupieckiej, w wyniku którego zniszczeniu uległo wyposażenie lokalu wartości około 200000zł na szkodę pokrzywdzonej oraz sprowadził w ten sposób zagrożenie życia i zdrowia oraz mienia w wielkich rozmiarach mieszkańców kamienicy.

  Dodano dnia: 2011-08-11 [ID : 7255]

  » Czytaj dalej

 • UDERZYŁ POKRZYWDZONEGO W AUTOBUSIE I ZŁAMAŁ MU NOS

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 17 letniemu mężczyźnie, który w dniu 6 czerwca 2011r. w autobusie MZK relacji Stara Kopernia - Żagań, uderzył głową w twarz pokrzywdzonego, powodując u niego obrażenia ciała w postaci złamania kości nosowej z przemieszczeniem, oraz oskarżony o to, że w dniu 8 czerwca 2011 r. w Żaganiu groził w/w pokrzywdzonemu pobiciem, przy czym groźba ta wzbudziła u pokrzywdzonego uzasadnioną obawę, że zostanie spełniona.

  Dodano dnia: 2011-08-11 [ID : 7253]

  » Czytaj dalej

 • GROZIŁ FUNKCJONARIUSZOM, ŻE OSKARŻY ICH O FIKCYJNE POBICIE

  Nowa Sól - Kożuchów. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie, który w dniu 03 lipca 2011r. w Kożuchowie, w trakcie konwojowania radiowozem z parku miejskiego oraz w pomieszczeniach Komisariatu Policji, wielokrotnie stosował wobec funkcjonariuszy przemoc poprzez szarpanie, przy okazji znieważając poprzez wypowiadanie pod ich adresem słów powszechnie uznanych za obelżywe, a także groził im pobiciem oraz, że oskarży ich o pobicie. Zachowanie mężczyzny miało na celu spowodowanie zaniechania przez funkcjonariuszy prawnej czynności służbowej związanej z przeprowadzeniem interwencji i zatrzymaniem jego osoby.  

  Dodano dnia: 2011-08-11 [ID : 7252]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa