Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Życzenia uniwersalne

Informujemy, że od 01.04.2021 roku strona www.zielona-gora.po.gov.pl zawiera tylko treści archiwalne.

Aktualna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  znajduje się pod adresem

https://www.gov.pl/web/po-zielona-gora

ZAPRASZAMY

Aktualności

 • ZADAŁ KILKANAŚCIE CIOSÓW DREWNIANYM KOŁKIEM PO GŁOWIE POKRZYWDZONEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31 letniemu mężczyźnie, który w dniu 3 stycznia 2012 r. w godzinach wieczornych w podświebodzińskiej miejscowości w trakcie spożywania alkoholu z pokrzywdzonym wielokrotnie uderzył drewnianą kantówką w głowę pokrzywdzonego powodując obrażenia ciała w postaci rozległego stłuczenia głowy w następstwie czego nastąpił nagły i gwałtowny zgon pokrzywdzonego, przy czym czynu tego dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne.

  Dodano dnia: 2012-03-27 [ID : 8189]

  » Czytaj dalej

 • POBRAŁ BROŃ SŁUŻBOWĄ W INNYM DNIU NIŻ WYKAZAŁ TO W KSIĄŻCE WYDANIA BRONI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 26 października 2010 roku w jednej z komend powiatowych policji okręgu zielonogórskiego jako funkcjonariusz publiczny, poświadczył nieprawdę, co do okoliczności mającej znaczenie prawne, w książce wydania broni z pododdziału Sekcji Ruchu Drogowego, własnoręcznie wpisując, iż w dnia 22 października 2010 roku pobrał broń służbową z magazynu, gdy w rzeczywistości broń służbową pobrał w dniu 26 października 2010 roku.

  Dodano dnia: 2012-03-27 [ID : 8188]

  » Czytaj dalej

 • PODROBIŁ DOWÓD REJESTRACYJNY SAMOCHODU I OKAZAŁ GO PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie, który w nieustalonym dniu grudnia 2011 roku w Bytomiu Odrzańskim dokonał podrobienia dowodu rejestracyjnego samochodu WV Polo wydanego przez Starostę Głogowskiego, poprzez wymazanie z druku dowodu rejestracyjnego zapisu "2010" data przeprowadzonych badań technicznych wpisując "2011" oraz wymazanie "2011" terminu badania technicznego wpisując "2012", a następnie tak przerobiony dokument okazał funkcjonariuszom Policji podczas kontroli drogowej.  

  Dodano dnia: 2012-03-27 [ID : 8187]

  » Czytaj dalej

 • 27-LETNI PODPALACZ ODPOWIE PRZED SĄDEM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie, w dniu 21 grudnia 2011 roku w Żarach, działając publicznie i bez powodu, dokonał podpalenia zabudowań gospodarczych, w wyniku czego zniszczeniu uległo poszycie dachu, czterech komórek i rzeczy, które się w nich znajdowały się o łącznej wartości 10 000 złotych. Podczas zdarzenia uszkodzony został również  garaż o wartości 3 000 złotych i znajdujące się w nim rzeczy m. in.  motorower , 2 rowery górskie, kosiarka elektryczna o  wartości łącznej 7 300 złotych.  

  Dodano dnia: 2012-03-26 [ID : 8186]

  » Czytaj dalej

 • ODPOWIE ZA STALKING I USIŁOWANIE WYWARCIA WPŁYWU NA ŚWIADKÓW

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie , który w okresie od 30 października 2011r. do 1 listopada 2011r., w celu wywarcia wpływu na zeznania świadków w związku z prowadzonym śledztwem Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli kilkakrotnie groził im pozbawieniem życia oraz spaleniem mienia oraz znieważał ich słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe.

  Dodano dnia: 2012-03-26 [ID : 8185]

  » Czytaj dalej

 • JECHAŁ PO PIJANEMU – PODCZAS KONTROLI PODAŁ SIĘ ZA SWOJEGO BRATA I PODROBIŁ JEGO PODPIS

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 24 listopada 2010 r. w Zielonej Górze, kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Nadto podczas kontroli drogowej w celu użycia za autentyczny podrobił zezwolenie na odbiór pojazdu z parkingu  strzeżonego, nanosząc w miejscu podpisu osoby uprawnionej do odbioru pojazdu podpis swojego brata.

  Dodano dnia: 2012-03-26 [ID : 8184]

  » Czytaj dalej

 • NIE POSIADAJĄC PRAWA JAZDY WSIADŁ ZA KIEROWNICĘ I SPOWODOWAŁ WYPADEK POTRĄCAJĄC MOTOCYKLISTĘ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 30 września 2011 roku w m. Bytomiec, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym kierując samochodem osobowym marki VW, nie mając do tego uprawnień i nie zachowując należytej odległości od jadącego przed nim motoru, na prostym odcinku drogi uderzył w ten motor, który w tym czasie wykonywał manewr skrętu w lewo, a następnie wjechał pojazdem w metalowe ogrodzenie posesji zatrzymując się na ścianie budynku, czym nieumyślnie spowodował wypadek.

  Dodano dnia: 2012-03-26 [ID : 8183]

  » Czytaj dalej

 • PRZESTĘPSTWA NAJBARDZIEJ UCIĄŻLIWE DLA OBYWATELI W CIENIU WIELKICH SPRAW

  W dniu 8 marca w artykule pt. "Upodobania kulinarne powodem kłopotów", wskazywaliśmy naszym Czytelnikom, że działania prokuratorów okręgu zielonogórskiego polegają nie tylko na zwalczaniu przestępczości wysoce zorganizowanej, tej spotykającej się z zainteresowaniem medialnym, ale także ich przedmiotem są sprawy, które kryją się w cieniu tych głośnych, spektakularnych postępowań, a stanowią zdecydowaną większość toczących się w prokuraturach rejonowych postępowań.

  Dodano dnia: 2012-03-23 [ID : 8182]

  » Czytaj dalej

 • TRZECH KOLEGÓW W BERLINIE WŁAMAŁO SIĘ I UKRADŁO SAMOCHÓD WARTOŚCI PONAD 33 TYS. ZŁ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 20 do 25 lat. Oskarżeni w nocy na 02 sierpnia 2011 roku w Berlinie, działając wspólnie i w porozumieniu, pokonując zabezpieczenia mechaniczne zamka i stacyjki poprzez przełamanie wkładek patentowych i wyrwanie bębenka patentowego stacyjki, oraz pokonanie zabezpieczenia elektronicznego w postaci fabrycznego immobilaizera, zabrali w celu przywłaszczenia samochód osobowy marki VW TOURAN wartości 33 880,15 zł.

  Dodano dnia: 2012-03-23 [ID : 8181]

  » Czytaj dalej

 • PRZEZ 4 MIESIĄCE NĘKAŁ MAŁŻEŃSTWO OBELŻYWYMI LISTAMI - ODPOWIE ZA STALKING

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55 -letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 6 czerwca do 19 października 2011 r. w Zielonej Górze, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem, uporczywie naruszał prywatność kobiety i mężczyzny - małżeństwa , kierując w stosunku do nich korespondencję zawierającą treści o charakterze znieważającym i obelżywym.

  Dodano dnia: 2012-03-23 [ID : 8180]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa