Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZAŁOŻYŁ NA SIEBIE KONTO , KTÓRE POSŁUŻYŁO DO FIKCYJNEJ SPRZEDAŻY SAMOCHODU

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 2 marca 2011 roku w miejscowości Gubin - Guben, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla innej nieustalonej osoby, po uprzednim założeniu na swoje dane osobowe konta i przekazaniu jej dokumentacji bankowej wraz z kartą bankomatową, na które to konto na poczet sprzedaży fikcyjnego samochodu marki Volkswagen Passat B7, dokonano wpłaty 7500 zł, pomógł we wprowadzeniu sprzedającego w błąd co faktycznego właściciela konta bankowego, zamiaru i możliwości wywiązania się z zawarcia umowy kupna-sprzedaży w/w pojazdu, działając tym samym na szkodę potencjalnego nabywcy fikcyjnego samochodu.

  Dodano dnia: 2012-03-22 [ID : 8168]

  » Czytaj dalej

 • WYSKOCZYŁA PRZEZ OKNO UCIEKAJĄC PRZED KONKUBENTEM-NAPASTNIKIEM

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie, który w dniu 31 grudnia 2011 roku, będąc w stanie nietrzeźwości wypowiadał pod adresem swej konkubiny groźby pozbawienia życia, które wzbudziły w pokrzywdzonej uzasadnione obawy, że mogą zostać spełnione oraz poprzez bicie kobiety drewnianym kołkiem, kopanie i uderzanie pięścią po głowie spowodował u niej obrażenia ciała naruszające prawidłowe funkcjonowanie jej organizmu na czas poniżej siedmiu dni.  

  Dodano dnia: 2012-03-22 [ID : 8167]

  » Czytaj dalej

 • SZPITAL ODMÓWIŁ 31-LATKOWI UDZIELENIA INFORMACJI O STANIE ZDROWIA JEGO ZNAJOMEJ WIĘC WYBIŁ SZYBĘ W OKNIE REJESTRACJI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie, który w dniu 14 grudnia 2011 roku w Żarach, w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności orzeczonej za umyślne przestępstwo podobne, poprzez uderzanie ręką dokonał zniszczenia szyby w oknie rejestracji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Żarach wartości 300 zł.  

  Dodano dnia: 2012-03-22 [ID : 8166]

  » Czytaj dalej

 • SKŁADAŁ FAŁSZYWE ZEZNANIA W TOKU PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o składanie fałszywych zeznań w toku postępowania przygotowawczego.

  Dodano dnia: 2012-03-22 [ID : 8165]

  » Czytaj dalej

 • TRZYMAŁ SUKĘ I 8 SZCZENIĄT W NIEWŁAŚCIWYCH WARUNKACH - ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia wobec 60-letniego mężczyzny, który w okresie od 02 grudnia 2011 roku do 12 grudnia 2011 roku w Żarach znęcał się nad 8 szczeniętami rasy mieszanej oraz dorosłą suką rasy mieszanej poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania tj. w zamkniętym na kłódkę zimnym, zawilgoconym i zaśmieconym pomieszczeniu piwnicznym bez dostępu światła dziennego oraz świeżego powietrza.

  Dodano dnia: 2012-03-21 [ID : 8164]

  » Czytaj dalej

 • OJCIEC GROZIŁ SYNOWI POZBAWIENIEM ŻYCIA, RANIŁ GO NOŻYCZKAMI A KILKA DNI PÓŹNIEJ UGODZIŁ GO NOŻEM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58 -letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 21 grudnia 2011r. w jednym z zielonogórskich mieszkań, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia syna, zadał mu pchnięcie nożem w klatkę piersiową, w wyniku czego doznał on obrażeń ciała w postaci rany kłutej klatki piersiowej z uszkodzeniem tętnicy piersiowej wewnętrznej prawej i tamponadą worka osierdziowego, które stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu, w postaci choroby realnie zagrażającej jego życiu. Tym samym oskarżony naraził pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Dodano dnia: 2012-03-21 [ID : 8163]

  » Czytaj dalej

 • ZAATAKOWAŁ W PARKU KOBIETĘ I USIŁOWAŁ JĄ ZGWAŁCIĆ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 25 na 26 grudnia 2011 roku w Krośnie Odrzańskim, w okolicach Parku 1000-lecia, usiłował przemocą doprowadzić pokrzywdzoną do obcowania płciowego.

  Dodano dnia: 2012-03-21 [ID : 8162]

  » Czytaj dalej

 • ODPOWIEDZĄ ZA KRADZIEŻ DRZEWA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 23 i 57 lat. Oskarżeni w dniu 08.02.2012 r. w Złotniku, z lasu położonego na działce leśnej pokrzywdzonego działając wspólnie i w porozumieniu po uprzednim wycięciu drzew gatunku jesion w ilości 0,71 metra sześciennego o wartości 182,52 zł dokonali jego kradzieży.

  Dodano dnia: 2012-03-21 [ID : 8161]

  » Czytaj dalej

 • PODROBIŁA PODPIS MĘŻA NA UMOWIE Z FIRMĄ TELEKOMUNIKACYJNĄ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 64 letniej kobiecie podejrzanej o podrobienie podpisu męża na dokumencie umowy z firmą telekomunikacyjną.

  Dodano dnia: 2012-03-21 [ID : 8160]

  » Czytaj dalej

 • POBIŁ POLICJANTA, GROZI MU DO 7,5 ROKU WIĘZIENIA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie. Mężczyzna oskarżony został o naruszanie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji.

  Dodano dnia: 2012-03-21 [ID : 8159]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa