Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Z głębokim smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Pani Bożeny Żyworonek
naszego wieloletniego pracownika
Prokuratury Rejonowej w Żaganiu
Wyrazy żalu i współczucia
Rodzinie i Bliskim
składa
Prokurator Okręgowy  w Zielonej Górze
Prokurator Rejonowy w Żaganiu
wraz z Pracownikami

Aktualności

 • "RECYDYWISTA" POBIŁ I SKOPAŁ POKRZYWDZONEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w dniu 16 maja 2011r. w jednej z miejscowości gminy Świebodzin, w miejscu zamieszkania pokrzywdzonego, uderzał go pięścią w twarz, kopał po głowie, czym spowodował u niego obrażenia ciała w postaci obrzęku twarzy, rany tłuczonej okolicy jarzmowej, złamania bocznej ściany oczodołu oraz złamania szczęki oraz innych obrażeń głowy, co spowodowało rozstrój zdrowia przekraczający 7 dni.

  Dodano dnia: 2011-12-27 [ID : 7812]

  » Czytaj dalej

 • ZŁODZIEJ UBRANY W ELEGENCKI GARNITUR UKRADŁ PORSCHE CAYENNE O WARTOŚCI 285 000 ZŁ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie - obywatelowi Litwy. Oskarżonemu zarzucono, że w nocy z 22/23 czerwca 2011 roku w Berlinie na terytorium Niemiec, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustalonymi osobami, po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń elektronicznych i technicznych, przy użyciu nieoryginalnego kluczyka do pojazdu, dokonał kradzieży samochodu osobowego marki PORSCHE CAYENNE o wartości nie mniejszej niż 285 000 zł, czym działał na szkodę obywatelki Niemiec, a następnie kierując tym samochodem wjechał na terytorium RP gdzie został zatrzymany przez policje podczas podjętej próby ucieczki tym pojazdem.

  Dodano dnia: 2011-12-23 [ID : 7811]

  » Czytaj dalej

 • 39-LATEK ZGINĄŁ PO ZDERZENIU KIEROWANEGO PRZEZ NIEGO AUTA OSOBOWEGO Z CIĘŻAROWKĄ

  Zielona Góra - Nowogród Bobrzański. W nawiązaniu do wczorajszego artykułu pt. "Grudzień na drogach", w którym informowaliśmy m.in. o śmiertelnym zdarzeniu, do którego doszło w dniu 22 grudnia 2011r. ok. godz. 13.30 na drodze K-27, informujemy, że z dotychczasowych ustaleń wynika, ze kierujący samochodem m-ki Renault Laguna (lat 39) jadąc od strony Nowogrodu Bobrzańskiego w kierunku Zielonej Góry na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na prawą stroną jezdni i prawym bokiem zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym m-ki MAN. Do zderzenia doszło pomimo manewrów obronnych podjętych przez kierowcę ciężarówki.

  Dodano dnia: 2011-12-23 [ID : 7810]

  » Czytaj dalej

 • 3 MIESIĄCE ARESZTU WOBEC 2 MĘŻCZYZN PODEJRZANYCH O ZNĘCANIE SIĘ NAD NAJBLIŻSZYMI

  Żagań. Prokuratura Rejonowa w Żaganiu poinformowała o zatrzymaniu dwóch mężczyzn podejrzanych o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad najbliższymi. Sąd na wniosek prokuratora w dniu 21 grudnia b.r. zastosował wobec sprawców przemocy domowej najostrzejszy środek zapobiegawczy - areszt tymczasowy.

  Dodano dnia: 2011-12-23 [ID : 7809]

  » Czytaj dalej

 • OSTRA NIEWYDOLNOŚĆ NEREK I INNE POWAŻNE OBRAŻENIA U POKRZYWDZONEGO W WYPADKU DROGOWYM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 17 listopada 2010 r. na drodze ekspresowej S 3 Zielona Góra - Sulechów na 279 krn naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym m-ki VW Transporter, na prostym odcinku drogi wykonując manewr wyprzedzania pojazdu członowego złożonego z ciągnika siodłowego m-ki Renault Magnum i naczepy jechał częściowo lewą połową jezdni, gdzie zderzył się z samochodem Ford Mondeo, który jechał w przeciwnym kierunku.

  Dodano dnia: 2011-12-23 [ID : 7808]

  » Czytaj dalej

 • DOKONAŁ WYRĘBU SOSNY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 2 listopada 2011 roku około godziny 14:00 w kompleksie leśnym w rejonie miejscowości Jamno, dokonał wyrębu drzewa iglastego sosnowego typu S2b w ilości jednego metra sześciennego a następnie dokonał jego przywłaszczenia powodując straty w wysokości 358 zł.

  Dodano dnia: 2011-12-23 [ID : 7807]

  » Czytaj dalej

 • ZŁODZIEJ RECYDYWISTA ZŁAPANY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie, oskarżając go o dokonanie szeregu kradzieży - m.in. w okresie od 23 do 24 lipca 20111 r. w Jasieniu, z terenu budowanej oczyszczalni ścieków zabrał w celu przywłaszczenia rury nierdzewne oraz przedłużacz łącznej wartości 2.536 zł.  

  Dodano dnia: 2011-12-23 [ID : 7806]

  » Czytaj dalej

 • GRUDZIEŃ NA DROGACH

  Od dłuższego czasu prowadzimy działania propagujące bezpieczeństwo na drogach okręgu zielonogórskiego. Publikacje artykułów związanych z tym zagadnieniem są uzasadnione dużą ilością zdarzeń śmiertelnych na drogach naszego regionu. Każdy wypadek drogowy, w wyniku którego śmierć poniósł uczestnik ruchu ku przestrodze opisywany jest na naszym portalu.

  Dodano dnia: 2011-12-22 [ID : 7804]

  » Czytaj dalej

 • PRZETRZYMYWAŁA AGRESYWNEGO PSA W NIEOGRODZONEJ POSESJI – ZWIERZĘ ZERWAŁO SIĘ Z ŁAŃCUCHA

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 28.09.2011 r. ok. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, nieumyślnie spowodowała naruszenie czynności ciała pokrzywdzonej, w ten sposób, że będąc właścicielką psa rasy mieszanej, na skutek niezachowania ostrożności przetrzymywała agresywnego psa na nieogrodzonej posesji.

  Dodano dnia: 2011-12-22 [ID : 7803]

  » Czytaj dalej

 • DO PRZESTĘPSTWA ZABORU 125 LITRÓW DIESLA UŻYŁ..SKARDZIONEGO POLONEZA WARTEGO 300 ZŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 23 lipca 2011 r. w Czerwieńsku, dokonał kradzieży 125 litrów oleju napędowego o wartości 375 zł na szkodę CTL Expres z siedziba Czerwieńsk - towarowy.

  Dodano dnia: 2011-12-22 [ID : 7799]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa