Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZEZNAWAŁA NIEPRAWDĘ W PROWADZONYM POSTĘPOWANIU PODAJĄC NOWE OKOLICZNOŚCI ODMIENNE OD WCZEŚNIEJSZYCH

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniej kobiecie, podejrzanej o składanie fałszywych zeznań, jako świadek w postępowaniu karnym. Młoda kobieta była przesłuchiwana w innej sprawie dotyczącej posiadania środków odurzających. Podczas przesłuchania w listopadzie 2011 roku, będąc uprzednio pouczoną o odpowiedzialności karnej, zeznała jako świadek nieprawdę, podając okoliczności odmienne od ustalonych wcześniej i mające znaczenie w prowadzonym postępowaniu.

  Dodano dnia: 2012-02-23 [ID : 8048]

  » Czytaj dalej

 • BĘDĄC WŁAŚCICIELEM 9 PSÓW, UTRZYMYWAŁ JE W NIEWŁAŚCIWYCH WARUNKACH BYTOWANIA I STANIE RAŻĄCEGO NIECHLUJSTWA

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko w nieustalonym dokładnie okresie w 2011 roku do dnia 14 września 2011 roku, w jednej z miejscowości gm. Gubin, będąc właścicielem dziewięciu psów, utrzymywał je w niewłaściwych warunkach bytowania i stanie rażącego niechlujstwa, poprzez niezapewnienie im pokarmu, wody, bud i legowisk, używanie tasiemek jako obroży dla szczeniąt, które to powodowały ich zbędny ból oraz urazy i uszkodzenie ciała, przy czym zarzucanego mu czynu dopuścił się mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność pokierowania swoim postępowaniem.

  Dodano dnia: 2012-02-22 [ID : 8047]

  » Czytaj dalej

 • WBIŁ NÓŻ W PLECY KOLEDZE, Z KTÓRYM MIESZKAŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Oskarżony we wrześniu 2011 r. w Zielonej Górze, w jedynym z mieszkań, ugodził pokrzywdzonego nożem kuchennym w plecy. W wyniku tego zdarzenia spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała, w które stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu - chorobę realnie zagrażającą życiu i naraził go tym samym na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Dodano dnia: 2012-02-22 [ID : 8046]

  » Czytaj dalej

 • PODCZAS ZATRZYMANIA ZNIEWAŻYŁ POLICJANTA I GROZIŁ POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie. Oskarżony o to że, od ponad roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, używał wobec rodziców słów wulgarnych, groził im pozbawieniem życia, niszczył sprzęty domowego użytku i wymuszał pieniądze na alkohol znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami. W czasie zatrzymania pijany mężczyzna znieważył policjanta i groził mu pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2012-02-22 [ID : 8044]

  » Czytaj dalej

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW - DYŻURY PROKURATORÓW I KONFERENCJA NT. KOMPENSATA PAŃSTWOWA DLA OFIAR PRZESTĘPSTW W POLSCE – TERAŹNIEJSZOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ

  Przypominamy o odbywających się w związku Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw dodatkowych dyżurach prokuratorów w siedzibach prokuratur okręgu zielonogórskiego. Do końca tygodnia prokuratorzy udzielać będą porad telefonicznie i osobiście w zakresie praw pokrzywdzonych. Numery telefonów, pod które można dzwonić podajemy poniżej.

  Dodano dnia: 2012-02-21 [ID : 8043]

  » Czytaj dalej

 • ZARZUTY NIELEGALNEGO WYTWARZANIA WYROBÓW TYTONIOWYCH O WARTOŚCI 545 000 ZŁ DLA 3 SPRAWCÓW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o ujawnieniu w dniu 16.02.2012 r. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego na ternie jednej z posesji 950 kg tytoniu wraz z maszynami służącymi do wytwarzania wyrobów tytoniowych. Zatrzymano 3 osoby w wieku 24, 24 i 36 lat. Prokurator przedstawił im zarzuty nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych o wartości rynkowej 545.000 zł.

  Dodano dnia: 2012-02-21 [ID : 8042]

  » Czytaj dalej

 • WYPRZEDZAŁ POD WPŁYWEM ALKOHOLU NA PODWÓJNEJ LINII CIĄGŁEJ CZYM DOPROWADZIŁ DO KATASTROFY W RUCHU LĄDOWYM

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 30 i 57 lat. Pierwszy z oskarżonych w dniu 05 października 2011 r. na drodze relacji Iłowa - Żagań, kierował samochodem marki Fiat Punto będąc w stanie nietrzeźwości -1,45 promila alkoholu we krwi oraz umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdyż rozpoczął i kontynuował manewr wyprzedzania w miejscu, w którym było to zabronione - na podwójnej linii ciągłej.

  Dodano dnia: 2012-02-21 [ID : 8041]

  » Czytaj dalej

 • NARUSZYŁ SĄDOWY ZAKAZ KONTAKTOWANIA SIĘ Z POKRZYWDZONĄ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 4 stycznia 2012 r. w Zielonej Górze naruszył orzeczony prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego Zielonej Górze z czerwca 2011 r. zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

  Dodano dnia: 2012-02-21 [ID : 8040]

  » Czytaj dalej

 • WYNAJMOWAŁ U POKRZYWDZONEJ POKÓJ I OKRADŁ JEJ PIWNICĘ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nieustalonej dacie w okresie od 15 czerwca do 01 września 2010 roku w Żarach, dokonał kradzieży rowerów o wartości łącznej 250 złotych, dwóch garnków aluminiowych o wartości łącznej 50 złotych oraz zegarka damskiego o wartości 20 złotych, powodując łączne straty w kwocie 320 złotych.  

  Dodano dnia: 2012-02-21 [ID : 8039]

  » Czytaj dalej

 • PRZYWŁASZCZYŁA ZNALEZIONY PORTFEL, KTÓRY KLIENT ZOSTAWIŁ NA SKLEPOWEJ LADZIE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniej kobiecie, która w dniu 07 listopada 2011 roku w jednym ze sklepów w Żarach, zabrała w celu przywłaszczenia portfel wraz z zawartością pieniędzy w kwocie 280 złotych, 100 euro, dowodu osobistego i karty bankomatowej IMG Holandia oraz usunęła dowód rejestracyjny samochodu osobowego Peugeot 406 i prawo jazdy.  

  Dodano dnia: 2012-02-21 [ID : 8038]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa