Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • SĄD OKRĘGOWY WYDAŁ WYROK 25 LAT WIĘZIENIA WOBEC 60-LATKA OSKARŻONEGO O ZABÓJSTWO ŻONY

  Żary. Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wydał wyrok w sprawie 60 letniego mężczyzny W skierowanym przez Prokuratora Rejonowego w Żarach w dniu 31.08.2011 r. do sądu akcie oskarżenia zarzucono mu, że w dniu 21.05.2011 r. w Łęknicy działając w zamiarze zabójstwa żony ugodził ją nożem w prawą powłokę klatki piersiowej, w wyniku czego zmarła. O prawie pisaliśmy w dniu 14 września ubiegłego roku.

  Dodano dnia: 2012-01-27 [ID : 7942]

  » Czytaj dalej

 • 22-LATKA SZARPAŁA ZA WŁOSY, DUSIŁA I GROZIŁA POZBAWIENIEM ŻYCIA – MOŻE ZA TO PRACOWAĆ SPOŁECZNIE PRZEZ 10 MIESIĘCY

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 - letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 7.10.2011 r. w Krośnie Odrzańskim, znieważyła słowami powszechnie uznanymi za obraźliwe oraz groziła spowodowaniem obrażeń ciała i pozbawieniem życia pokrzywdzonej, która to groźba wzbudziła w zagrożonej uzasadnioną obawę spełnienia.

  Dodano dnia: 2012-01-27 [ID : 7941]

  » Czytaj dalej

 • ZŁOŻYŁ FAŁSZYWE OŚWIADCZENIE ABY WYGRAĆ PRZETARG DLA SWOJEJ FIRMY

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu właścicielowi firmy budowlanej mieszczącej się w jednej z podzielonogórskich  miejscowości. Oskarzonemu zarzucono, że  w dniu 09 listopada 2009 r. w Świebodzinie celem uzyskania dla swojej firmy zamówienia publicznego dotyczącego modernizacji warsztatów szkolnych jednej z szkół w Świebodzinie do złożonych dokumentów ofertowych załączył nierzetelne pisemne oświadczenie o tym, że jego firma nie podlega wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 4 Prawo zamówień publicznych. Artykuł ten wykluczał możliwość udziału w takim postępowaniu osób fizycznie uprzednio prawomocnie skazanych za przestępstwa popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

  Dodano dnia: 2012-01-27 [ID : 7940]

  » Czytaj dalej

 • ZAATAKOWAŁ POKRZYWDZONEGO W CENTRUM MIASTA UDERZAJĄC GO BUTELKĄ W GŁOWĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30- letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 24.09.2011 r. w Zielonej Górze na głównej ulicy w centrum miasta zaatakował pokrzywdzonego i dokonał uszkodzenia jego ciała uderzając go butelką w głowę.

  Dodano dnia: 2012-01-27 [ID : 7939]

  » Czytaj dalej

 • ZOSTAŁ POBITY NA PRZYSTANKU AUTOBUSOWYM PRZEZ GRUPĘ NAPASTNIKÓW

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, podejrzanym o to, że w dniu 05 października 2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości działając wspólnie i w porozumieniu ze sobą oraz innymi, ustalonymi osobami nieletnimi, uderzając pięściami i kopiąc po całym ciele dokonali pobicia pokrzywdzonego, czym narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo naruszenia czynności narządów ciała.

  Dodano dnia: 2012-01-27 [ID : 7938]

  » Czytaj dalej

 • ZATRZYMANY NA PODSTAWIE ENA ZA NAPAD Z BRONIĄ NA HURTOWNIĘ ALKOHOLI Z 2005 R.

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 63-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 10 grudnia 2005 r. w Żarach, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami dokonał kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego, a następnie samochodem tym udali się do hurtowni alkoholi w Żarach, gdzie posługując się bronią palną, którą mierzyli w kierunku sprzedawczyni hurtowni, po skrępowaniu pokrzywdzonej rąk i zaklejeniu ust taśmą, doprowadzili ją do stanu bezbronności, a następnie zabrali w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie ok 55 tys. zł.

  Dodano dnia: 2012-01-26 [ID : 7937]

  » Czytaj dalej

 • GIMNAZJALISTA KOPAŁ POKRZYWDZONEGO PO CAŁYM CIELE ŻEBY UKRAŚĆ MU TELEFON I ZŁOTY ŁAŃCUSZEK

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu uczniowi jednego z gimnazjów. Oskarżony w dniu 30 października 2001 r. w Zielonej Górze, poprzez bicie pięścią po twarzy oraz kopanie po całym ciele doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności, a następnie zabrał mu markowy telefon komórkowy wartości 250 zł oraz złoty łańcuszek o takiej samej wartości.

  Dodano dnia: 2012-01-26 [ID : 7936]

  » Czytaj dalej

 • RZUCIŁ SIĘ NA POLICJANTÓW Z TASAKIEM W RĘKU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  62 letniego mieszkańca podżagańskiej miejscowości, podejrzanego o czynną napaść na funkcjonariuszy Policji, znieważenie policjantów i kierowanie gróźb  bezprawnych.

  Dodano dnia: 2012-01-26 [ID : 7935]

  » Czytaj dalej

 • PRZEWRÓCIŁ KLIENTA BO TEN NIE ZAPŁACIŁ ZA ZAMÓWIONY I NIEODEBRANY TORT URODZINOWY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie, który w dniu 09 kwietnia 2010 r. w Żarach działając w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności w kwocie 45 zł zastosował przemoc wobec pokrzywdzonego przewracając go na ziemię czym spowodował u niego złamanie ręki z przemieszczeniem odłamów, które to obrażenia naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała pokrzywdzonego na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2012-01-26 [ID : 7934]

  » Czytaj dalej

 • AKT OSKARŻENIA ZA STALKINKG. NACHODZIŁ POKRZYWDZONĄ W PRACY, W DOMU, NĘKAŁ SMSAMI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2011 roku do 03 sierpnia 2011 roku w Zielonej Górze, poprzez wielokrotne dzwonienie domofonem do mieszkania, wykonywanie połączeń telefonicznych, wysyłanie wiadomości SMS, pukanie do drzwi mieszkania oraz nachodzenia w pracy, uporczywie nękał pokrzywdzoną przez co wzbudził u pokrzywdzonej poczucie zagrożenia.

  Dodano dnia: 2012-01-25 [ID : 7933]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa