Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • POWYBIJAŁ MŁOTKIEM SZYBY W DRZWIACH W URZĘDZIE MIASTA W ŁĘKNICY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53 letniemu mężczyźnie, który w Łęknicy będąc pod wpływem alkoholu, będąc uprzednio karanym za przestępstwo podobne, przed upływem 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności działając publicznie i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, poprzez uderzanie młotkiem szyb drzwi wejściowych do budynku Urzędu Miasta w Łęknicy dokonał ich uszkodzenia powodując straty materialne w kwocie 3000 zł. na szkodę Urzędu Miasta w Łęknicy.

  Dodano dnia: 2011-11-25 [ID : 7673]

  » Czytaj dalej

 • I KOLEJNY TRAGICZNY WYPADEK..ZGINĄŁ 23-LETNI PASAŻER BMW, KTÓRE UDERZYŁO W BUDYNEK MIESZKALNY

  Nowa Sól - Kożuchów. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o tragicznym w skutkach wypadku komunikacyjnym, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 23.11.2011 r. w Kożuchowie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 19 letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki BMW serii 5 kombi, uderzył w budynek mieszkalny najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości. Na skutek wypadku śmierć poniósł jego 23-letni pasażer.

  Dodano dnia: 2011-11-24 [ID : 7672]

  » Czytaj dalej

 • BURMISTRZ OSKARŻONY O POPEŁNIENIE SZEREGU PRZESTĘPSTW Z USTAWY PRAWO BUDOWLANE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56 letniemu mężczyźnie - Burmistrzowi Miasta i Gminy z jednej z lubuskich miejscowości, zarzucając mu  dokonanie szeregu przestępstw z Ustawy Prawo Budowlane.

  Dodano dnia: 2011-11-24 [ID : 7671]

  » Czytaj dalej

 • 32-LATEK OSKARŻONY O WYMUSZENIA ROZBÓJNICZE I ZNĘCANIE SIĘ NAD MATKĄ I BYŁĄ ŻONĄ – POSTAWIONO MU 19 ZARZUTÓW

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono popełnienie w okresie od września 2010 r. do 27 lutego 2011 r. szeregu przestępstw tj. kierowanie w warunkach recydywy do kilku pokrzywdzonych gróźb karalnych pozbawienia życia, naruszenie nietykalność cielesnej byłej żony, grożenie matce przy użyciu noża celem wydania mu pieniędzy, znęcania się i innych. Prokurator przedstawił mu 19 zarzutów. O sprawie pisaliśmy w dniu 3 marca b.r., gdy sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie.

  Dodano dnia: 2011-11-24 [ID : 7670]

  » Czytaj dalej

 • NADMIERNA PRĘDKOŚĆ I NIEUWAGA PRZYCZYNĄ WYPADKU I POTRĄCENIA MAŁOLETNIEGO NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 15.09.2011 r. w Żaganiu, nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym powodując nieumyślnie wypadek drogowy w ten sposób, iż kierując samochodem osobowym m-ki VW Golf, nie zachowała zasady szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych, poruszając się z nadmierną prędkością przed zasłoniętym przejściem dla pieszych i nie ustąpiła pierwszeństwa przemieszczającemu się na przejściu dla pieszych małoletniemu czym doprowadziła do jego potrącenia.  W wyniku wypadkumałoletni  doznał urazu czaszkowo - mózgowego złamania kości potylicznej, ciemieniowej i skroniowej lewej, złamania piramidy kości skroniowej po stronie lewej, stłuczenia i drobnych krwiaków śródmózgowych płata skroniowego prawego oraz płata ciemieniowego i czołowego lewego, stłuczenia klatki piersiowej, które to obrażenia spowodowały ciężki uszczerbek na jego zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

  Dodano dnia: 2011-11-24 [ID : 7669]

  » Czytaj dalej

 • OCHRONA RODZINY PRZED PRZEMOCĄ - NAKAZ OPUSZCZENIA LOKALU

  Krosno Odrzańskie. Kwestia ochrony rodziny, pomocy ofiarom przestępstw na jej szkodę, kształtowanie świadomości i praw członków rodziny, a także - co wydaje się dla opinii publicznej najbardziej oczywiste - dążenie do ukarania sprawcy przemocy w rodzinie są dla prokuratorów okręgu zielonogórskiego niezwykle ważne.  

  Dodano dnia: 2011-11-23 [ID : 7667]

  » Czytaj dalej

 • ŚLEDZTWO PROKURATURY W SPRAWIE POLICJANTA KIERUJĄCEGO SAMOCHODEM POD WPŁYWEM ALKOHOLU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach przedstawił zarzuty funkcjonariuszowi policji, który w dniu 20 listopada 2011 roku na ulicy Moniuszki w Żarach, prowadził samochód osobowy marki Fiat, znajdując się w stanie nietrzeźwości.  

  Dodano dnia: 2011-11-23 [ID : 7666]

  » Czytaj dalej

 • PO ŚWIĘTOWANIU 17 URODZIN KOLEGI, WRACAJAC DO DOMU POBILI PRZYPADKOWEGO PRZECHODNIA I ZABRALI MU GITARĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 17 lat. Oskarżonym zarzucono, że w nocy 16 czerwca 2011 r. w Zielonej Górze brali udział w pobiciu pokrzywdzonego - przypadkowego przechodnia, narażając go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

  Dodano dnia: 2011-11-23 [ID : 7664]

  » Czytaj dalej

 • ŚMIERĆ PASAŻERA SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO W WYPADKU DROGOWYM POD ŚWIEBODZINEM

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 31 lipca 2011 r. na drodze krajowej nr 3 pomiędzy miejscowościami Rusin i Świebodzin kierując samochodem ciężarowym marki Volkswagen Transporter nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że poruszając się na prostym odcinku drogi z prędkością 91 km/h bezzasadnie zjechał na prawe nieutwardzone pobocze umożliwiając wyprzedzenie jego pojazdu samochodowi jadącemu za nim, co spowodowało utratę panowania nad pojazdem i następnie w celu powrotu na jezdnię wykonał gwałtowny manewr skrętu w lewo doprowadzając do zarzucenia pojazdu i jego przewrócenia na bok. Pasażer pojazdu, który nie był przypięty w pasy bezpieczeństwa wypadł z samochodu. Na skutek odniesionych obrażeń czaszkowo-mózgowych mężczyzna zmarł na miejscu wypadku, a inny pasażer, również nie zapięty w pasy bezpieczeństwa doznał obrażeń ciała w postaci rany szarpanej ręki lewej i stopy prawej, zerwania więzadła barkowo-obojczykowego, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała na okres przekraczający 7 dni.

  Dodano dnia: 2011-11-23 [ID : 7662]

  » Czytaj dalej

 • 4 BRACIA OSKARŻENI O KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 4 braciom w wieku od 24 do 38 lat. Oskarżeni w nocy z 27 na 28 czerwca 2011 r. działając wspólnie i w porozumieniu z ustaloną osobą z nie zamkniętego pomieszczenia gospodarczego dokonali kradzieży spawarki, wiertarko-wkrętarki, wkrętarki, mieszadła budowlanego elektrycznego, szlifierki taśmowej do drewna i betonu, struga ręcznego, skrzynki narzędziowej oraz trzech przedłużaczy elektrycznych łącznej wartości 2.500 zł.

  Dodano dnia: 2011-11-23 [ID : 7660]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa