Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Życzenia uniwersalne

Informujemy, że od 01.04.2021 roku strona www.zielona-gora.po.gov.pl zawiera tylko treści archiwalne.

Aktualna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  znajduje się pod adresem

https://www.gov.pl/web/po-zielona-gora

ZAPRASZAMY

Aktualności

 • ROZBITA GRUPA PRZESTĘPCZA, KTÓRA ZAJMOWAŁA SIĘ KRADZIEŻĄ Z WŁAMANIEM DO SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 12 osobom, podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem do samochodów ciężarowych lub udzielaniem pomocy w popełnianiu tych czynów. Podejrzanym przedstawiono łącznie 101 zarzutów.

  Dodano dnia: 2012-03-29 [ID : 8200]

  » Czytaj dalej

 • PODPALIŁ DOMEK LETNISKOWY I PRZYCZEPĘ KEMPINGOWĄ

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który w dniu 22 grudnia 2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości poprzez umyślne podpalenie doprowadził do zniszczenia drewnianego domku letniskowego i znajdujących się w nim przedmiotów oraz drzew na przedmiotowej działce, wyrządzając szkodę na łączną kwotę wysokości 92.000 zł.

  Dodano dnia: 2012-03-29 [ID : 8199]

  » Czytaj dalej

 • DOKONALI ROZBOJU NA MĘŻCZYŹNIE, BO TEN PRACOWAŁ NA "ICH TERENIE"

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu mężczyźnie, który w dniu 28 grudnia 2011 r. w Żarach, działając wspólnie i w porozumieniu z inną nieustaloną osobą oraz będąc uprzednio karanym za umyślne przestępstwo podobne i w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, stosował przemoc wobec pokrzywdzonego w postaci uderzania pięściami po twarzy i głowie oraz kopanie po twarzy, a następnie ukradł pieniądze mu w kwocie 45 zł.

  Dodano dnia: 2012-03-29 [ID : 8198]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻONY O PRZYWŁASZCZENIE WARSTWY GRAFICZNO – TEKSTOWEJ STRONY INTERNETOWEJ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 38 i 35 lat. Starszemu z oskarżonych zarzucono, że w okresie od 23 czerwca 2009 r. do kwietnia 2011 r. w Zielonej Górze, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w krótkich odstępach czasu, przywłaszczył sobie autorstwo warstwy słowno - tekstowej strony internetowej jednej ze szkół nauki jazdy z Wrocławia.

  Dodano dnia: 2012-03-28 [ID : 8197]

  » Czytaj dalej

 • POBIŁ POKRZYWDZONEGO, UMIEŚCIŁ GO W BAGAŻNIKU SAMOCHODU I WYWIÓZŁ DO LASU

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 16 sierpnia 2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, używając przemocy, poprzez siłowe przytrzymywanie, zadawanie pokrzywdzonemu cisów po całym ciele i głowie, kopanie go po całym ciele i głowie, doprowadził w ten sposób pokrzywdzonego do stanu bezbronności oraz spowodował obrażenia ciała w postaci krwiaków twarzy i głowy, a następnie w dalszym ciągu stosując przemoc umieścił mężczyznę w bagażniku samochodu marki Skoda, a następnie wywiózł go do lasu i tam pozostawił.

  Dodano dnia: 2012-03-28 [ID : 8196]

  » Czytaj dalej

 • 43-LETNI SYN ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie, który w okresie od 01 stycznia 2012 r. do dnia 24 lutego 2012 r. w Nowej Soli, znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką w ten sposób, że systematycznie wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, naruszającymi jej godność osobistą, wymuszał od niej pieniądze na alkohol, a także naruszał jej nietykalność cielesną poprzez wykręcanie rąk, szarpanie i duszenie.  

  Dodano dnia: 2012-03-28 [ID : 8195]

  » Czytaj dalej

 • UDERZYŁ SWOJĄ GŁOWĄ W GŁOWĘ FUNKCJONARIUSZA POLICJI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie, który w dniu 25 lutego 2012 roku w Jasieniu województwa lubuskiego działając publicznie umyślnie bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, naruszył nietykalność cielesną umundurowanego funkcjonariusza policji, w ten sposób, że uderzył go głową w głowę i szarpał za kurtkę podczas pełnienia obowiązków służbowych.  

  Dodano dnia: 2012-03-28 [ID : 8194]

  » Czytaj dalej

 • PLANTACJA KONOPI INDYJSKIEJ ZLIKWIDOWANA

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze prowadzi śledztwo w sprawie posiadania znacznej ilości środków odurzających w celu wprowadzenia ich do obrotu. W toku tego postępowania zielonogórscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową wraz z funkcjonariuszami Wydziału CBŚ KGP w Bielsko-Białej zatrzymali pięć osób. Zlikwidowali także dużą plantację konopi indyjskich. Na wniosek Prokuratora dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

  Dodano dnia: 2012-03-27 [ID : 8192]

  » Czytaj dalej

 • "DACHOWAŁ" NA RONDZIE W ŻARACH, MIAŁ 4,61 PROMILA ALKOHOLU WE KRWI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47 letniemu mężczyźnie, będącego funkcjonariuszem Policji. Mężczyzna w dniu 20 listopada 2011 r. w Żarach w ruchu lądowym prowadził samochód osobowy marki Fiat Bravo znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem 4,61 promila alkoholu we krwi.

  Dodano dnia: 2012-03-27 [ID : 8191]

  » Czytaj dalej

 • PRZEROBIŁ LEGITYMACJĘ HONOROWEGO DAWCY KRWI, ŻEBY NIE PŁACIĆ ZA BILETY MZK

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w 2010 r. w Zielonej Górze , w celu użycia za autentyczną podrobił, poprzez wyklejenie swojego zdjęcia, legitymację MZK honorowego dawcy krwi, wydaną ustalonemu mężczyźnie przez MZK Zielona Góra.

  Dodano dnia: 2012-03-27 [ID : 8190]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa