Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • PRZYWŁASZCZYŁ SOBIE 2.500 LITRÓW OLEJU NAPĘDOWEGO O WARTOŚCI 13.225 ZŁ.

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniemu kierowcy samochodu ciężarowego, który w okresie od 1 do 2 października 2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości, działając w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, odbywając przerwę w prowadzeniu pojazdu na stacji benzynowej dokonał przywłaszczenia powierzonego mu oleju napędowego, które pobrał 10 krotnie w ilości łącznej 2.500 litrów o wartości 13.225 zł, przy użyciu karty paliwowej UTA przypisanej do jego pojazdu ciężarowego.

  Dodano dnia: 2012-03-01 [ID : 8074]

  » Czytaj dalej

 • BRATOWA POKRZYWDZONEJ UPORCZYWIE NĘKAŁA JĄ SZKALUJĄCYMI LISTAMI - ODPOWIE ZA STALKING

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od czerwca do października 2011 r. uporczywie nękała pokrzywdzoną poprzez rozsyłanie szkalujących ja listów, czym istotnie naruszała jej prywatność oraz wzbudziła w niej poczucie zagrożenia.

  Dodano dnia: 2012-02-29 [ID : 8073]

  » Czytaj dalej

 • MIMO SĄDOWEGO ZAKAZU ZBYWANIA NIERUCHOMOŚCI SPRZEDAŁ JĄ UDAREMNIAJĄC ZASPOKOJENIE ROSZCZEŃ WIERZYCIELI

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mieszkańcowi Nowej Soli. Oskarżony w dniu 28 kwietnia 2011 roku w Nowej Soli, działając w celu udaremnienia wykonania postanowienia Sądu Okręgowego w Zielonej Górze o zakazie zbywania i obciążania nieruchomości poprzez sprzedaż tej nieruchomości udaremnił zaspokojenie roszczeń swych wierzycieli dochodzących stwierdzenia nieważności umowy darowizny w/w nieruchomości.  

  Dodano dnia: 2012-02-29 [ID : 8072]

  » Czytaj dalej

 • NIELEGALNIE WYTWORZYŁ 5,8 KG WYROBÓW TYTONIOWYCH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźni, któremu zarzucił, że w dniu 9 grudnia 2011 roku bez wymaganego wpisu do rejestru działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania wyrobów tytoniowych, wytworzył wyroby tytoniowe w postaci tytoniu krojonego w paski w ilości 5,8 kilograma netto o szacunkowej wartości rynkowej 3070,5 złotych.  

  Dodano dnia: 2012-02-29 [ID : 8071]

  » Czytaj dalej

 • POBILI POKRZYWDZONEGO NA DYSKOTECE

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 26 października 2008 r. we Wschowie na terenie dyskoteki, wspólnie i w porozumieniu z nieustaloną osobą uderzając pięściami w okolice twarzy pokrzywdzonego oraz kopiąc po głowie i całym ciele dokonali pobicia pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2012-02-29 [ID : 8070]

  » Czytaj dalej

 • 76 OSÓB SKORZYSTAŁO Z PORAD PRAWNYCH PROKURATORÓW W TYGODNIU POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

  W związku z obchodami Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw w dniach 20-24 lutego 2012 roku, na terenie całego kraju instytucje pożytku publicznego, prokuratura, policja, Ośrodki Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, organizowały punkty konsultacyjne, dyżury funkcjonariuszy, prokuratorów, psychologów, których celem było przybliżenie osobom pokrzywdzonym przestępstwem możliwości poradzenia sobie z sytuacją, w której się znalazły.  

  Dodano dnia: 2012-02-28 [ID : 8067]

  » Czytaj dalej

 • DECYZJA SĄDU W SPRAWIE SZALIKA – DO ZBADANIA

  Zielona Góra. W związku z licznymi publikacjami prasowymi na temat szalika zabezpieczonego w sprawie uszkodzenia mienia w Świebodzinie, dr Alfred Staszak Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze polecił Wydziałowi III Nadzoru Nad Postępowaniem Przygotowawczym Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze zbadanie prawidłowości procedowania Sądu Rejonowego w Świebodzinie tej sprawie.

  Dodano dnia: 2012-02-28 [ID : 8065]

  » Czytaj dalej

 • 20-LETNIA KOBIETA URODZIŁA W BARZE MARTWEGO NOWORODKA

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o zdarzeniu do którego doszło w dniu w dniu wczorajszym tj.  27.02.b.r. około godziny 15.30. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że KPP w Krośnie Odrzańskim została poinformowana o narodzinach martwego noworodka w jednym z miejscowych barów w Krośnie Odrzańskim.

  Dodano dnia: 2012-02-28 [ID : 8064]

  » Czytaj dalej

 • POKRZYWDZONY UGRYZŁ W RĘKĘ NAPASTNIKA POZOSTAWIAJĄC NA NIEJ ŚLADY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 27 i 28 lat. Oskarżeni w dniu 13 września 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu bijąc pokrzywdzonego po twarzy, kopiąc go po całym ciele i wpychając palce dłoni do ust, nosa, i oka, narazili pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

  Dodano dnia: 2012-02-28 [ID : 8063]

  » Czytaj dalej

 • ZAATAKOWAŁ POLICJANTÓW TASAKIEM

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63 letniemu mężczyźnie. Mężczyzna oskarżony został o czynną napaść na Policjantów, znieważenie oraz użycie przemocy w celu zmuszenia ich do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych.

  Dodano dnia: 2012-02-28 [ID : 8061]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa