Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZAPROSIŁA ZNAJOMEGO NA STUDNIÓWKĘ - JAK SIĘ PÓŹNIEJ OKAZAŁO CENĄ ZA TO BYŁ MARKOWY APARAT I TELEFON

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 30 stycznia 2011r. w Gubinie, przywłaszczył powierzone mu przez znajomą przedmioty w postaci markowego telefonu komórkowego o wartości 600 zł oraz cyfrowego aparatu fotograficznego o wartości 400 zł, czym działał  na szkodę pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2011-12-09 [ID : 7741]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA MĘŻCZYZNY, KTÓRY GROZIŁ ŻONIE SIEKIERĄ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowanie wobec mężczyzny, który znęcał się nad żoną i jej groził trzymając w ręku siekierę.

  Dodano dnia: 2011-12-09 [ID : 7740]

  » Czytaj dalej

 • KOLEJNA NOWOŚĆ NA NASZEJ STRONIE - CZYTANIE ARTYKUŁÓW PRZEZ LEKTORA

   Uprzejmie informujemy, że uruchomiliśmy dla naszych Czytelników kolejną nowość - udźwiękowienie serwisu - czytanie artykułów oraz znajdujących się na naszej stronie informacji przez Lektora. Jest to nowsza wersja posiadanego przez nas dotychczas Programu Intelligent Web Reader, który należało zainstalować na swoim komputerze. Obecnie możliwość odsłuchania tekstu widnieje przy każdym artykule - bez konieczności instalowania czegokolwiek. W tym celu nad każdym artykułem należy zaznaczyć kursorem ikonę "odsłuchaj".

  Dodano dnia: 2011-12-08 [ID : 7739]

  » Czytaj dalej

 • POMAWIAŁ W LISTACH FUNKCJONARIUSZKĘ SŁUŻBY WIĘZIENNEJ I ZNIEWAŻAŁ JĄ WULGARYZMAMI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w bliżej nieustalonym dniu, w okresie do 20 października 2010 r. w Zakładzie Karnym, w piśmie kierowanym do funkcjonariuszki  groził jej rozgłoszeniem wiadomości mogącej narazić ją na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu funkcjonariusza Służby Więziennej.

  Dodano dnia: 2011-12-08 [ID : 7737]

  » Czytaj dalej

 • ŚMIERĆ 6-MIESIĘCZNEGO DZIECKA - WARUNKOWE UMORZENIE POSTĘPOWANIA WOBEC MATKI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego przeciwko 38-letniej kobiecie, podejrzanej o to, że w dniu 28 sierpnia 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, jako osoba zobowiązana do opieki, nieumyślnie naraziła małoletniego 6-miesięcznego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub wystąpienia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez pozostawienie go pod opieką 15-letniego syna znajdującego się w stanie zmęczenia po całonocnej imprezie i po spożyciu alkoholu.

  Dodano dnia: 2011-12-08 [ID : 7736]

  » Czytaj dalej

 • POKŁÓCIŁ SIĘ Z KOLEGĄ NA IMPREZIE, W CZASIE POWROTU DO DOMU ZOSTAŁ DOTKLIWIE POBITY

  Żary - Lubsko. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 25 do 39 lat. Oskarżeni w dniu 25 września 2011 r. w Lubsku, działając wspólnie i w porozumieniu, publicznie i bez powodu okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego poprzez uderzanie rękoma po głowie i kopanie po całym ciele dokonali pobicia pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2011-12-08 [ID : 7735]

  » Czytaj dalej

 • ŁUPEM ZŁODZIEI PADŁO 25 METRÓW METALOWEJ KONSTRUKCJI STROPU

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 23 i 31 lat. Oskarżonym zarzucono, że w dniu w okresie od 1 lipca 2011 roku do 5 sierpnia 2011 roku w Gubinie, z terenów byłych Zakładów Przemysłu Odzieżowego, działając wspólnie i w porozumieniu, dokonali kradzieży metalowych elementów konstrukcji stropu o łącznej długości 25 metrów.

  Dodano dnia: 2011-12-08 [ID : 7734]

  » Czytaj dalej

 • BEZ WYMAGANEGO ZEZWOLENIA PODJĄŁ DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE PROWADZENIA HURTOWNI FARMACEUTYCZNEJ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od dnia 21 grudnia 2009 roku do dnia 28 kwietnia 2010 roku w Zielonej Górze, czterokrotnie, w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, bez wymaganego zezwolenia podjął działalność w zakresie prowadzenia hurtowni farmaceutycznej poprzez dokonanie hurtowej sprzedaży leków innej firmie na podstawie 4 faktur VAT.

  Dodano dnia: 2011-12-07 [ID : 7733]

  » Czytaj dalej

 • DOPROWADZIŁ DO WYPADKU, BO WYPRZEDZAŁ NA LINII CIĄGŁEJ

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60 letniemu mężczyźnie, który w dniu 27 września 2011 r. na drodze Radoszyn - Chociule, woj. lubuskie, jadąc jako kierujący samochodem Mazda 323 dojeżdżając do wzniesienia nie zastosował się do znaku P-3 (linia ciągła) i podjął wbrew zakazowi manewr wyprzedzania samochodów ciężarowych, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwka samochodem Fiat Uno, w wyniku, czego obrażeń ciała w postaci złamań ręki, złamania kości udowej, rany tłuczonej głowy, rany tłuczonej łokcia lewego doznał kierującym tym pojazdem pokrzywdzony, przy czym obrażenia te naruszyły czynności narządów ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2011-12-07 [ID : 7731]

  » Czytaj dalej

 • ZAZDROSNY O KOBIETĘ 26-LATEK POBIŁ POKRZYWDZONEGO PAŁKĄ TELESKOPOWĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w dniu 10 października 2011 r. w Lubsku, najpierw groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia, a następnie kilkukrotnie uderzył go pałką teleskopową w głowę, powodując u niego obrażenia ciała w postaci złamania kości nosa, które to obrażenia naruszają prawidłowe funkcjonowanie czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2011-12-07 [ID : 7730]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa