Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZADAŁ KILKADZIESIĄT CIOSÓW NOŻEM W GŁOWĘ SWOJEJ KONKUBINY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 22 września 2011 r. w Żaganiu działając ze szczególnym okrucieństwem, w zamiarze bezpośredniego pozbawienia życia swojej konkubiny zadał jej kilkadziesiąt cisów nożem głównie w głowę, twarz i szyję oraz kopnięć obutą nogą, powodując obrażenia ciała w postaci tępych urazów oraz ran kłutych i ciętych twarzy i szyi, doprowadzając w konsekwencji do zgonu pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2012-03-30 [ID : 8204]

  » Czytaj dalej

 • PRZEZ PONAD 10 LAT ZNĘCAŁ SIĘ PSYCHICZNIE I FIZYCZNIE NAD RODZINĄ

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2002 r. do 20 stycznia 2012 r. w podświebodzińskiej miejscowości, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i córkami, w ten sposób, że wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał je słowami wulgarnymi i obraźliwymi, groził wielokrotnie pozbawieniem ich życia i pobiciem, zakłócał wypoczynek nocny, wyrzucał z mieszkania, szarpał za ramiona i popychał żoną oraz jedna z córek.

  Dodano dnia: 2012-03-30 [ID : 8203]

  » Czytaj dalej

 • WIELKA NAUKA W MAŁYCH SPRAWACH

  Prokuratura Okręgowa. Hasłem przewodnim kolejnego, już VIII Seminarium Kryminalistycznego, organizowanego przez zielonogórską prokuraturę okręgową jest "Wielka nauka w małych sprawach" /program 1 Pod tym intrygującym tytułem kryje się ciągłe dążenie do "zaprzęgnięcia" osiągnięć najnowszej nauki w rygoryzm współczesnego śledztwa.  

  Dodano dnia: 2012-03-29 [ID : 8202]

  » Czytaj dalej

 • WNIOSEK O ARESZT DLA 56-LATKA PODEJRZANEGO O PRÓBĘ SAMOBÓJCZĄ W POSTACI SPOWODOWANIA EKSPLOZJI GAZU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 56-letniego mieszkańca Żar. Prokurator przedstawił mu zarzut polegający na umyślnym sprowadzeniu zdarzenia, mającego postać eksplozji gazu, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach w dniu 27.03.2012 r. w Żarach.

  Dodano dnia: 2012-03-29 [ID : 8201]

  » Czytaj dalej

 • ROZBITA GRUPA PRZESTĘPCZA, KTÓRA ZAJMOWAŁA SIĘ KRADZIEŻĄ Z WŁAMANIEM DO SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 12 osobom, podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem do samochodów ciężarowych lub udzielaniem pomocy w popełnianiu tych czynów. Podejrzanym przedstawiono łącznie 101 zarzutów.

  Dodano dnia: 2012-03-29 [ID : 8200]

  » Czytaj dalej

 • PODPALIŁ DOMEK LETNISKOWY I PRZYCZEPĘ KEMPINGOWĄ

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który w dniu 22 grudnia 2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości poprzez umyślne podpalenie doprowadził do zniszczenia drewnianego domku letniskowego i znajdujących się w nim przedmiotów oraz drzew na przedmiotowej działce, wyrządzając szkodę na łączną kwotę wysokości 92.000 zł.

  Dodano dnia: 2012-03-29 [ID : 8199]

  » Czytaj dalej

 • DOKONALI ROZBOJU NA MĘŻCZYŹNIE, BO TEN PRACOWAŁ NA "ICH TERENIE"

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu mężczyźnie, który w dniu 28 grudnia 2011 r. w Żarach, działając wspólnie i w porozumieniu z inną nieustaloną osobą oraz będąc uprzednio karanym za umyślne przestępstwo podobne i w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, stosował przemoc wobec pokrzywdzonego w postaci uderzania pięściami po twarzy i głowie oraz kopanie po twarzy, a następnie ukradł pieniądze mu w kwocie 45 zł.

  Dodano dnia: 2012-03-29 [ID : 8198]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻONY O PRZYWŁASZCZENIE WARSTWY GRAFICZNO – TEKSTOWEJ STRONY INTERNETOWEJ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 38 i 35 lat. Starszemu z oskarżonych zarzucono, że w okresie od 23 czerwca 2009 r. do kwietnia 2011 r. w Zielonej Górze, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w krótkich odstępach czasu, przywłaszczył sobie autorstwo warstwy słowno - tekstowej strony internetowej jednej ze szkół nauki jazdy z Wrocławia.

  Dodano dnia: 2012-03-28 [ID : 8197]

  » Czytaj dalej

 • POBIŁ POKRZYWDZONEGO, UMIEŚCIŁ GO W BAGAŻNIKU SAMOCHODU I WYWIÓZŁ DO LASU

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 16 sierpnia 2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, używając przemocy, poprzez siłowe przytrzymywanie, zadawanie pokrzywdzonemu cisów po całym ciele i głowie, kopanie go po całym ciele i głowie, doprowadził w ten sposób pokrzywdzonego do stanu bezbronności oraz spowodował obrażenia ciała w postaci krwiaków twarzy i głowy, a następnie w dalszym ciągu stosując przemoc umieścił mężczyznę w bagażniku samochodu marki Skoda, a następnie wywiózł go do lasu i tam pozostawił.

  Dodano dnia: 2012-03-28 [ID : 8196]

  » Czytaj dalej

 • 43-LETNI SYN ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie, który w okresie od 01 stycznia 2012 r. do dnia 24 lutego 2012 r. w Nowej Soli, znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką w ten sposób, że systematycznie wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, naruszającymi jej godność osobistą, wymuszał od niej pieniądze na alkohol, a także naruszał jej nietykalność cielesną poprzez wykręcanie rąk, szarpanie i duszenie.  

  Dodano dnia: 2012-03-28 [ID : 8195]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa