Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • STRACIŁ PANOWANIE NAD AUTEM I UDERZYŁ W DRZEWO

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu mężczyźnie, który w dniu 26 maja 2011 r. w Szprotawie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodował wypadek drogowy w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Volkswagen Passat nie zachował należytej ostrożności, przekroczył dozwoloną prędkość i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wyniku tego zderzenia pasażer doznał poważnych urazów, min. wstrząśnienia mózgu, złamania i deformacji nosa, obustronnego złamania dolnych ścian oczodołów, złamania szczęki i innych, które to obrażenia naraziły pokrzywdzonego na utratę życia lub zdrowia.

  Dodano dnia: 2011-09-07 [ID : 7343]

  » Czytaj dalej

 • 30-LATEK TRAFIŁ DO ARESZTU ZA MOLESTOWANIE 6 LETNIEJ DZIEWCZYNKI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 30-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od lipca do 3 września 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego, kilkakrotnie, w krótkich odstępach czasu, doprowadził małoletnią do poddania się innym czynnościom seksualnym w ten sposób, że dotykał jej narządów płciowych.

  Dodano dnia: 2011-09-06 [ID : 7342]

  » Czytaj dalej

 • CO WIECZÓR KRADŁ JEDNO DRZEWKO ZE STOISKA NA PARKINGU HIPERMARKETU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 21 do 29 grudnia 2010 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z drugim, nieustalonym mężczyzną, w okresie około świątecznym kilkukrotnie dokonał kradzieży drzewek ze stoiska z choinkami na parkingu jednego z zielonogórskich hipermarketów.

  Dodano dnia: 2011-09-06 [ID : 7340]

  » Czytaj dalej

 • BÓJKA NA WESELU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniemu mężczyźnie, który w dniu 19 sierpnia 2007 r. w Żarach w trakcie przyjęcia weselnego uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz łamiąc mu szczękę, nos, oraz powodując wstrząśnienie mózgu.

  Dodano dnia: 2011-09-06 [ID : 7339]

  » Czytaj dalej

 • RADNICA – W PRZYDROŻNYM ROWIE UJAWNIONO ZWŁOKI NN KOBIETY

  Krosno Odrzańskie - Radnica. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o ujawnieniu w dniu wczorajszym tj. 05.09.2011 r. w Radnicy, w przydrożnym rowie, zwłok nn kobiety. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zgon kobiety nastąpił z przyczyn naturalnych ( zawał mięśnia sercowego).

  Dodano dnia: 2011-09-06 [ID : 7338]

  » Czytaj dalej

 • KOLEJNY TRAGICZNY WYPADEK : PODCZAS WYPRZEDZANIA AUTOBUSU ZGINĘŁA 31-LETNIA PASAŻERKA FORDA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 05.09.2011 r. na drodze pomiędzy Babimostem - a Nowym Kramskiem.

  Dodano dnia: 2011-09-05 [ID : 7337]

  » Czytaj dalej

 • NIE ZACHOWAŁ OSTROŻNOŚCI W TRAKCIE COFANIA I POTRĄCIŁ ROWERZYSTKĘ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie, który w dniu 28 lipca 2010 r. w Żaganiu kierując samochodem osobowym marki Renault Laguna naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, nie zachował należytej ostrożności w trakcie cofania i potrącił rowerzystkę w wyniku którego, doznała ona stłuczenia i krwiaka kolana, otarcia brody oraz uda. Obrażenia naruszyły czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2011-09-05 [ID : 7336]

  » Czytaj dalej

 • 40-LATEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD SWOIM OJCEM I SIOTRĄ – BIŁ ICH PO CAŁYM CIELE I GROZIŁ POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 stycznia 2010 roku do 6 maja 2011 roku w Gubinie, znęcał się w sposób fizyczny i psychiczny na swoim ojcem i siostrą.

  Dodano dnia: 2011-09-05 [ID : 7335]

  » Czytaj dalej

 • ZNIEWAŻYLI POLICJANTÓW I SZARPALI ICH ZA MUNDURY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm 25 letnim mężczyznom, którzy w dniu 01 lipca 2011 r. w Lesznie Górnym działając w celu zmuszenia funkcjonariuszy Policji do zaniechania czynności służbowej, poprzez grożenie  pozbawieniem ich życia oraz odpychanie i szarpanie za ręce, naruszyli nietykalność cielesną pokrzywdzonych.

  Dodano dnia: 2011-09-05 [ID : 7334]

  » Czytaj dalej

 • SERWIS INTERNETOWY PROKURATUR OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO TRZECI RAZ Z RZĘDU W FINALE KONKURSU STRONA INTERNETOWA BEZ BARIER!!!

  Katowice - Zielona Góra. W dniu dzisiejszym, tj. 02.09.2011, w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, rozstrzygnięta została III edycja konkursu "Strona Internetowa Bez Barier 2011" pod honorowym patronatem Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego - prof. Jerzego Buzka. Miło nam poinformować, że w tym niezwykle prestiżowym konkursie po raz trzeci z kolei strona internetowa prokuratur okręgu zielonogórskiego http://www.zielona-gora.po.gov.pl została doceniona - w tym roku otrzymaliśmy wyróżnienie. Drugim wyróżnionym serwisem była strona Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego, natomiast zwycięzcą została strona internetowa Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku wwww.przekroczycprog.pl.  

  Dodano dnia: 2011-09-02 [ID : 7331]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa