Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • UKRADŁ WŁAZ KANALIZACYJNY I WPUSTY DESZCZOWE POZOSTAWIAJĄC 3 METROWE NIEZABEZPIECZONE OTWORY W JEZDNI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie.  Oskarżony w grudniu 2006 r. w Zielonej Górze, na osiedlu Zacisze, dokonał kradzieży okrągłego włazu kanalizacyjnego o wartości 400 zł na szkodę Enea Zielona Góra, pozostawiając niezabezpieczony otwór kanalizacyjny o głębokości 3 metrów, czym naraził przechodniów i kierowców na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Dodano dnia: 2011-11-16 [ID : 7631]

  » Czytaj dalej

 • DOKONAŁ CZYNNEJ NAPAŚCI NA POLICJANTÓW RZUCAJĄC W ICH RADIOWÓZ KOSTKĄ BRUKOWĄ – SĄSIADOWI ZAGROZIŁ SPALENIEM

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 27 czerwca 2011r. w Krośnie Odrzańskim, przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, dopuścił się czynnej napaści na jadących oznakowanym radiowozem funkcjonariuszy Policji poprzez rzucenie z odległości około l metra w ich kierunku kostką granitową, wskutek czego dokonał uszkodzeń radiowozu marki Fiat Ducato w postaci wybicia szyby w prawych drzwiach przednich, połamania plastikowej obudowy licznika oraz zadrapań obudowy tapicerki na kokpicie, powodując straty o łącznej wartości 2000 zł na szkodę KWP Gorzów Wlkp.

  Dodano dnia: 2011-11-16 [ID : 7630]

  » Czytaj dalej

 • KIEROWCA SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO POTRĄCIŁ PIESZEGO

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który w dniu 31 lipca 2011 r. w Lesznie Górnym, jadąc jako kierowca samochodu ciężarowego marki Man naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jechał z nadmierną prędkością na odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h i doprowadził do potrącenia pieszego, w następstwie czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci stłuczenia mózgu, krwiaka płata czołowego, rany tłuczonej głowy, które to obrażenia naruszyły czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2011-11-16 [ID : 7628]

  » Czytaj dalej

 • KOLEJNY WYROK WOBEC SPRAWCY ŚMIERTELNEGO WYPADKU I PONOWNA ZAPOWIEDŹ APELACJI PROKURATORA

  Krosno Odrzańskie. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim w dniu 25 października wydał wyrok skazujący wobec 19-letniego sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 15 kwietnia 2011 roku na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Brzeźnica - Połupin. W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że mężczyzna umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jadąc jako kierujący samochodem osobowym marki Fiat Brava, znajdował się w stanie nietrzeźwości 0,29 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, nie zachował należytej ostrożności podczas prowadzenia pojazdu jadąc z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, tj. z prędkością ok. 125 km/h, nadto nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na lewe pobocze jezdni doprowadzając do kilkakrotnego koziołkowania samochodu Fiata Brava, na skutek czego śmierć poniosła pasażerka pojazdu.  

  Dodano dnia: 2011-11-16 [ID : 7627]

  » Czytaj dalej

 • KRADZIEŻ NA SZKODĘ BOHATERA LOTNICTWA Z CZASÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze powiadomiła o prowadzonym wspólnie z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze postępowaniu dotyczącym przywłaszczenia książki lotów: PILOT'S FLYING LOG BOOK oraz kradzieży w dniu 15 lipca 2008 roku w Zielonej Górze odznaczenia DISTINDUISHED FLYING CROSS o łącznej wartości 2250 złotych. Przestępstwo to zostało popełnione na szkodę mieszkańca Zielonej Góry - Edwarda Jaworskiego (imię i nazwisko pokrzywdzonego podajemy za jego zgodą), w czasie II wojny światowej walczącego, w stopniu kapitana ,w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie, uczestnika bitwy o Anglię, służącego początkowo w 315 Dywizjonie Myśliwskim tzw. "Dęblińskim", a następnie w 317 Dywizjonie "Wileńskim" oraz 302 Dywizjonie "Poznańskim". Podczas wojny wykonał on 200 lotów bojowych i 43 loty operacyjne. (Więcej informacji o Panu Edwardzie Jaworskim dostępnych jest na stronie internetowej http://www.polishairforce.pl/jaworski.html) Za swoje chwalebne dokonania z tego okresu Pan Edward Jaworski został odznaczony m.in. Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (nr 11056), trzykrotnie Krzyżem Walecznych oraz angielskim Distinguished Flying Cross).

  Dodano dnia: 2011-11-15 [ID : 7625]

  » Czytaj dalej

 • NACZEPA OSKARŻONEGO ZJECHAŁA NA PRZECIWLEGŁY PAS RUCHU I UDERZYŁA W PRAWIDŁOWO JADĄCĄ CIĘŻARÓWKĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54-letniemu mężczyźnie - obywatelowi Litwy. Oskarżony w  dniu 27 lipca 2011 r. na drodze krajowej nr 27 Zielona Góra - Nowogród Bobrzański, kierując ciągnikiem samochodowym  m-ki Scania z naczepą ciężarową, nie zachował szczególnej ostrożności i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do wypadku.

  Dodano dnia: 2011-11-15 [ID : 7623]

  » Czytaj dalej

 • GROŻĄC ŻONIE POZBAWIENIEM ŻYCIA USIŁOWAŁ ZMUSIĆ JĄ DO ODBYCIA STOSUNKU SEKSUALNEGO

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie, który w dniu 14 września 2011r. w podżagańskiej miejscowości w sklepie spożywczym, używając noża oraz grożąc pozbawieniem życia usiłował doprowadzić swoją żonę do obcowania płciowego, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na skuteczną ucieczkę pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2011-11-15 [ID : 7621]

  » Czytaj dalej

 • ZACIĄGNĘLI MĘŻCZYZNĘ W BRAMĘ KAMIENICY I POBILI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trójce rodzeństwa: dwóm mężczyznom w wieku 18 i 25 lat oraz 20-letniej kobiecie. Prokurator zarzuca braciom, że w dniu 24 czerwca 2011 r. w Lubsku pobili pokrzywdzonego kopiąc po plecach i uderzając pięściami po twarzy, a ich siostrze, że tego samego dnia kierowała pod adresem drugiej pokrzywdzonej groźby pobicia.

  Dodano dnia: 2011-11-15 [ID : 7620]

  » Czytaj dalej

 • USIŁOWALI WYŁUDZIĆ NIENALEŻNE IM ODSZKODOWANIE

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 20 i 28 lat. Starszy z mężczyzn w dniu 3 sierpnia 2010r. w Kożuchowie wprowadził w błąd pracownika jednego z towarzystw ubezpieczeniowych, co do faktycznych szkód powstałych w samochodzie osobowym marki Opel Omega powstałych w wyniku zdarzenia drogowego z udziałem ww. samochodu i Polskiego Fiata 126p w dniu 26 lipca 2010 r. w Kożuchowie. Mężczyzna usiłował doprowadzić firmę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy, w kwocie nie mniejszej niż 4.300,00 złotych, jednakże zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na przeprowadzone przez pokrzywdzoną spółkę czynności likwidacyjne oraz szczegółowe czynności wyjaśniające dot. powstałej szkody.

  Dodano dnia: 2011-11-15 [ID : 7619]

  » Czytaj dalej

 • TYMCZASOWY ARESZT ZA KRADZIEŻ ELEMENTÓW TOROWISKA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec 44 letniego mężczyzny, który kradł elementy torowiska na szlaku kolejowym. Podejrzany był już wielokrotnie karany, a kradzieży podkładek kolejowych dopuścił się pięć dni po wyjściu z zakładu karnego.

  Dodano dnia: 2011-11-14 [ID : 7617]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa