Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • KIERUJĄCY MERCEDESEM WYMIJAJĄC 17-LETNIĄ PIESZĄ POTRĄCIŁ JĄ LUSTERKIEM

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie, który w dniu 19 grudnia 2011r na drodze pomiędzy miejscowością Wierzbnica-Popowo, naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jadąc jako kierujący samochodem osobowym marki Mercedes Benz nie zachował bezpiecznej odległości i należytej ostrożności przy wymijaniu prawidłowo idącej lewym poboczem małoletniej pieszej i uderzył ją prawym zewnętrznym lusterkiem w skutek czego doznała ona obrażeń ciała w postaci m. in. stłuczenia głowy, rany tłuczonej łuku brwiowego prawego, krwiaka powieki górnej oka prawego, stłuczenia stawu barkowego prawego oraz złamania nasady dalszej przedramienia prawego bez przemieszczenia odłamów, naruszających czynność narządu ciała na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8087]

  » Czytaj dalej

 • GROZIŁA POKRZYWDZONEJ PRZEZ SMSY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniej kobiecie, która w dniu 27 września 2011 r. w miejscowości Łęknica poprzez wysyłanie wiadomości tekstowych za pomocą telefonu komórkowego, groziła pokrzywdzonej zniszczeniem mienia przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę ich spełnienia.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8086]

  » Czytaj dalej

 • DWAJ KOLEDZY UKRADLI Z DROGERII KOSMETYKI DO MAKIJAŻU WARTE PONAD 800 ZŁ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 29 lat. Oskarżeni w dniu 21 listopada 2011 r. w drogerii w Żarach działając wspólnie i w porozumieniu ukradli cienie do powiek Loreal, 15 sztuk podkładów do makijażu Loreal, pudru sypkiego Loreal, 7 sztuk tuszy do rzęs Loreal oraz róży do policzków Loreal o łącznej wartości 862,72 zł.

  Dodano dnia: 2012-03-02 [ID : 8083]

  » Czytaj dalej

 • OBYWATEL NIEMIEC ZJECHAŁ Z DROGI, PRZEJECHAŁ PAS ZIELENI I UDERZYŁ W ŚCIANĘ BUDYNKU – ZGINĄŁ NA MIEJSCU

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 01.03.2012 w Krosno Odrzańskim. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 65-letni kierowca Volkswagena Transportera - obywatel Niemiec zjechał z drogi , przejechał przez pas zieleni, chodnik a następnie uderzył samochodem w ścianę budynku. Mężczyzna zginął na miejscu.

  Dodano dnia: 2012-03-02 [ID : 8082]

  » Czytaj dalej

 • UKRYŁ W MIESZKANIU SWOJEJ DZIEWCZYNY KIELISZEK Z AMFETAMINĄ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 19 lipca 2011 r. w Zielonej Górze , wbrew przepisom ustawy posiadał substancje psychotropowe w postaci amfetaminy o wadze 52,61 gram brutto.

  Dodano dnia: 2012-03-02 [ID : 8081]

  » Czytaj dalej

 • OPERATOR PRZEJECHAŁ WÓZKIEM WIDŁOWYM PO STOPIE POKRZYWDZONEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko operatorowi wózka widłowego. Mężczyzna ten w dniu 19 grudnia 2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości  działając nieumyślnie, przejechał wózkiem widłowym po nodze pokrzywdzonego na skutek czego wyżej  doznał on obrażeń ciała w postaci złamania palca stopy, stłuczenia podudzia i stopy, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na okres przekraczający siedem dni. Do zdarzenia doszło na terenie zakładu pracy w trakcie załadunku naczepy.

  Dodano dnia: 2012-03-02 [ID : 8080]

  » Czytaj dalej

 • KOPNĄŁ SĄSIADA W BRZUCH I PRYSNĄŁ MU W TWARZ GAZEM BO TEN NIE POZWOLIŁ MU WEJŚĆ NA DZIAŁKĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 5 października 2010 r. w Zielonej Górze dokonał uszkodzenia ciała pokrzywdzonego poprzez oparzenie go gazem oraz kopnięcie w brzuch, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci stłuczenia brzucha i oparzenia chemicznego gałek ocznych.  

  Dodano dnia: 2012-03-01 [ID : 8078]

  » Czytaj dalej

 • SPOTKANIE LUBUSKICH PROKURATORÓW OKRĘGOWYCH Z WOJEWODĄ I KOMENDANTEM WOJEWÓDZKIM POLICJI

  Prokuratura Okręgowa - Gorzów Wielkopolski. W dniu 29 lutego 2012 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się z inicjatywy Wojewody Lubuskiego - Marcina Jabłońskiego spotkanie obu lubuskich prokuratorów okręgowych - Prokuratora Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim Mariusza Dąbkowskiego i Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze dr Alfreda Staszaka z Wojewodą i Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wielkopolskim Ryszardem Wiśniewskim.  

  Dodano dnia: 2012-03-01 [ID : 8077]

  » Czytaj dalej

 • ZNIEWAŻYŁ FUNKCJONARIUSZY NAZYWAJĄC ICH GAMONIAMI

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 28 stycznia 2012 roku w Nowej Soli, na parkingu przy markecie, poprzez wypowiadanie słów: "gamonie", "pajacyki", "głupki", "buraki", znieważył funkcjonariuszy Policji, podczas i w związku z pełnieniem przez pokrzywdzonych obowiązków służbowych.  

  Dodano dnia: 2012-03-01 [ID : 8076]

  » Czytaj dalej

 • ODJECHAŁ ZE STACJI NIE PŁACĄC ZA PALIWO

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie, który w dniu 21 grudnia 2011r. ze stacji paliw w Nowej Soli ul. W. Polskiego, woj. lubuskiego, dokonał kradzieży 52,87 litry paliwa Pb 95 wartości 289,20 złotych.

  Dodano dnia: 2012-03-01 [ID : 8075]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa