Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Życzenia uniwersalne

Informujemy, że od 01.04.2021 roku strona www.zielona-gora.po.gov.pl zawiera tylko treści archiwalne.

Aktualna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  znajduje się pod adresem

https://www.gov.pl/web/po-zielona-gora

ZAPRASZAMY

Aktualności

 • 20- LATEK STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM I UDERZYŁ W JADĄCE Z PRZECIWKA 2 SAMOCHODY OSOBOWE

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 13 sierpnia 2011 r. na drodze krajowej nr 27 Zielona Góra - Nowogród Bobrzański, kierując samochodem marki Chevrolet od strony Nowogrodu w kierunku Zielonej Góry, podczas pokonywania łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i w niekontrolowany sposób zjechał na lewą część jezdni przeznaczoną do ruchu pojazdów jadących  z przeciwka i uderzył w lewy bok nadjeżdżającego z kierunku przeciwnego samochodu marki Ford Escort. 

  Dodano dnia: 2012-04-10 [ID : 8239]

  » Czytaj dalej

 • POMIMO ZAKAZU SĄDU NADAL KONTAKTOWAŁ SIĘ Z MAŁOLETNIMI DZIEĆMI

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od maja 2010r. do czerwca 2011 r. działając ze z góry powziętym zamiarem w krótkich odstępach czasu nie stosował się do orzeczonego przez Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wyrokiem z czerwca 2009r. zakazu kontaktowania się z dwójką swoich małoletnich dzieci.

  Dodano dnia: 2012-04-06 [ID : 8237]

  » Czytaj dalej

 • ZDENERWOWAŁ SIĘ NA POKRZYWDZONEGO, WIĘC ZABIŁ GO WBIJAJĄC MU NÓŻ KUCHENNY W KLATKĘ PIERSIOWĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie i 28-letniej kobiecie. Oskarżonemu prokurator zarzucił, że w dniu 28 grudnia 2011 r. w Żarach, działając w bezpośrednim zamiarze zabójstwa ugodził mężczyznę nożem w klatkę piersiową uszkadzając ścianę przednią i tylną prawej komory serca i powodując masywny krwotok do worka osierdziowego serca oraz odmę opłucnową prawostronną, na skutek czego pokrzywdzony zmarł, przy czym czynu dokonał w ramach recydywy.

  Dodano dnia: 2012-04-06 [ID : 8236]

  » Czytaj dalej

 • FAŁSZYWIE ZAWIADOMIŁ O PRZYJĘCIU PRZEZ FUNKCJONARIUSZY KORZYŚCI MAJĄTKOWEJ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 22 stycznia 2012 r. w Ochli, telefonicznie zawiadomił Zastępcę Dyżurnego Komendy Głównej Policji o przyjęciu korzyści majątkowej przez funkcjonariuszy policji w zamian za odstąpienie od ukarania za wykroczenie drogowe polegające na niewłaściwym parkowaniu, wiedząc że przestępstwa tego nie popełniono.

  Dodano dnia: 2012-04-06 [ID : 8235]

  » Czytaj dalej

 • UKRADŁ ELEMENTY METALOWE I UKRYŁ JE ABY PO NIE WRÓCIĆ PO KILKU DNIACH I SPRZEDAĆ W PUNKCIE ZŁOMU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu mężczyźnie, który w dniu 23 grudnia 2011 r. w jednej z miejscowości w gminy Szprotawa, dokonał kradzieży 4 sztuk elementów stalowych ogrodzenia, przewodu elektrycznego o długości 100 m, rur aluminiowych w ilości 15 sztuk, dwuteownika stalowego o długości 4 m, powodując łącznie straty około 1000 zł.

  Dodano dnia: 2012-04-06 [ID : 8234]

  » Czytaj dalej

 • KIERUJĄCY POD WPŁYWEM ALKOHOLU I ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH MNIEJ ANONIMOWI

  Kierujący na podwójnym gazie są plagą lubuskich dróg. Tę tendencję próbują powstrzymać zarówno funkcjonariusze lubuskiego garnizonu policji, jak i prokuratorzy okręgu zielonogórskiego oraz sędziowie. Pierwsi sukcesywnie organizują akcje przeciwko pijanym kierowcom i zatrzymują prowadzących pod wpływem alkoholu i środków odurzających rozmaite pojazdy, a pozostali korzystając z dostępnych im ustawowych środków dbają o to, aby osoby te odpowiedziały za swoje czyny i poniosły odpowiednią karę.

  Dodano dnia: 2012-04-05 [ID : 8233]

  » Czytaj dalej

 • UGODZIŁ KONKUBINĘ NOŻEM– NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 30.03.2012 r. w budynku mieszkalnym w jednej z miejscowości powiatu żarskiego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że ok. godz. 02.00 w nocy wszedł do pokoju, w którym spała jego konkubina. Założył jej na głowę ręcznik, a następnie kilkakrotnie zadał jej ciosy nożem w okolice klatki piersiowej i inne części ciała.

  Dodano dnia: 2012-04-05 [ID : 8232]

  » Czytaj dalej

 • ODSPRZEDAŁ KOLEGOM AMFETAMINĘ, KTÓREJ NIE ZDĄŻYŁ ZAŻYĆ

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie. Mężczyzna ten w okresie od października 2011 r. do grudnia 2011 r. w jednej z miejscowości gminy Wschowa, działając wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udzielił trzem  mężczyznom substancję psychotropową w postaci amfetaminy, w ilości nie mniejszej niż 10 gram za łączną kwotę nie mniejszą niż 300 zł.

  Dodano dnia: 2012-04-05 [ID : 8228]

  » Czytaj dalej

 • PRZEZ 20 MIESIĘCY KRADŁ PRĄD NA SZKODĘ WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2010 r. do 8 lutego 2012 r. w Zielonej Górze po uprzednim podłączeniu dodatkowego przewodu do instalacji elektrycznej części wspólnych budynku dokonał kradzieży energii elektrycznej o wartości 1500 zł, czym działał na szkodę wspólnoty mieszkaniowej.

  Dodano dnia: 2012-04-05 [ID : 8227]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻENI O PRZEMYT ZNACZNEJ ILOŚCI KOKAINY I HEROINY Z JAMAJKI

  Zielona Góra - Wydział VI. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 osobom :38-letniemu mężczyźnie oraz 62-letniej kobiecie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie nie później niż od stycznia 2001 r. i nie krócej niż do sierpnia 2001 r. na ternie Zielonej Góry oraz innych miejscowości woj. lubuskiego, działając w strukturze zorganizowanej grupy przestępczej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wbrew przepisom ustawy, wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami oraz czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu uczestniczył w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych i środków odurzających.

  Dodano dnia: 2012-04-04 [ID : 8226]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa