Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZATRZYMANY 23-LATEK POSIADAŁ ZNACZNĄ ILOŚĆ NARKOTYKÓW

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 30 maja 2011r. w Nowej Soli, działając wbrew przepisom ustawy, posiadał przy sobie, środek psychotropowy w postaci amfetaminy o wadze 5,80 grama netto i środek odurzający w postaci haszyszu o wadze 6,17 grama netto. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przyjmuje się, ze taka ilość środków stanowi znaczną ilość narkotyków.

  Dodano dnia: 2011-09-16 [ID : 7383]

  » Czytaj dalej

 • CHWYCIŁ KUCHENNY NÓŻ I BEZ POWODU PRZECIĄŁ ZNAJOMEMU SZYJĘ

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 21 maja 2011r., w Gubinie, będąc pod wpływem alkoholu, chwycił za głowę, przystawił nóż kuchenny do szyi pokrzywdzonego, a następnie wykonując cięcie nożem wzdłuż szyi, naraził pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Dodano dnia: 2011-09-15 [ID : 7382]

  » Czytaj dalej

 • 18-LATEK „CHCIAŁ SOBIE POJEŹDZIĆ” – ZGINĘLI JEGO DZIEWCZYNA I KOLEGA

  Żary-Siodło. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 7 czerwca 2011 r. na trasie Siodło-Żary Kunice, kierując samochodem osobowym marki BMW 525, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, jadąc z nadmierną prędkością na łuku drogi, i zjeżdżając na lewy pas jezdni doprowadził do zderzenia w/w pojazdu z przydrożnym drzewem, w wyniku, czego pasażerowie samochodu ponieśli śmierć. O sprawie pisaliśmy w Aktualnościach z dnia 8 czerwca 2011.

  Dodano dnia: 2011-09-15 [ID : 7381]

  » Czytaj dalej

 • WYPŁACIŁ W BANKOMACIE Z KONTA BYŁEGO PRACODAWCY 3000 ZŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 29 stycznia 2008 r. do 10 marca 2009 r. w Zielonej Górze , w krótkich odstępach czasu wypłacił z bankomatu, przy użyciu nie należącej do niego karty bankomatowej pieniądze w łącznej kwocie 3000 zł.

  Dodano dnia: 2011-09-15 [ID : 7380]

  » Czytaj dalej

 • POLICYJNY POŚCIG ZA PODEJRZANYM O PRZEMYT HEROINY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w dniu 4 maja 2011 roku w miejscowości Dobrochów, w celu zmuszenia funkcjonariusza Policji do odstąpienia od czynności zatrzymania zastosował przemoc wobec wyżej wymienionego, w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki A6, jadąc w kierunku Dąbrowy Łużyckiej, na wezwanie funkcjonariusza Policji stojącego na jezdni, nie zatrzymał się i najpierw minimalnie zwolnił, po czym przyspieszył i pojechał bezpośrednio w kierunku usiłującego zatrzymać go funkcjonariusza Policji, zmuszając go w ten sposób do gwałtownego odskoczenia w bok, w celu uniknięcia potrącenia, a następnie przejechał przez rów i wjechał przez przyległe pole i kontynuował ucieczkę, aż do chwili zatrzymania.  

  Dodano dnia: 2011-09-15 [ID : 7379]

  » Czytaj dalej

 • MEDAL DLA ZIELONOGÓRSKIEGO PROKURATORA

  Zielona Góra. W dniu dzisiejszym Pan Marek Jabłeka, prokurator Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, został uhonorowany Brązowym medalem "Za Zasługi dla Policji". Medal został przyznany decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a wręczał go, w imieniu Ministra, mł. insp. Robert Sieradzki, naczelnik Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji.

  Dodano dnia: 2011-09-14 [ID : 7378]

  » Czytaj dalej

 • „MOCNE” MATERIAŁY REKLAMOWE.1,5 KG KOKAINY W REKLAMÓWKACH

  Zielona Góra. Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze prowadzi śledztwo w sprawie przywozu z Ameryki Południowej 1,5 kilograma kokainy. W sierpniu 2011 roku, w jednym z krajów Ameryki Południowej nadano przesyłkę zawierającą materiały reklamowe. Przesyłka ta trafiła do jednego z portów lotniczych na terenie Polski. Odbiorcą przesyłki miała być osoba zamieszkała w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2011-09-14 [ID : 7377]

  » Czytaj dalej

 • SKAZANY PRZEZ SĄD REJONOWY ZA PROPAGOWANIE TREŚCI FASZYSTOWSKICH, UNIEWINNIONY PRZEZ SĄD DRUGIEJ INSTANCJI

  Nowa Sól. W dniu 23 grudnia 2010 roku zapadł wyrok skazujący wobec 23-letniego mężczyzny, który w dniu 25 kwietnia 2009 r. w Nowej Soli woj. Lubuskiego, publicznie propagował faszystowski ustrój państwa, poprzez wywieszenie na ogrodzeniu klubu kibica na terenie stadionu piłkarskiego, w trakcie trwania meczu pomiędzy drużynami "ARKI" Nowa Sól i "PROMIENIA" Żary, symbolu w postaci "krzyża celtyckiego" uznawanego za symbol ugrupowań faszystowskich. Sąd wymierzył oskarżonemu karę trzech miesięcy pozbawienia wolności, warunkowo zawieszając jej wykonanie na okres czterech lat próby, oraz oddał mężczyznę w okresie próby pod dozór kuratora.  

  Dodano dnia: 2011-09-14 [ID : 7376]

  » Czytaj dalej

 • 13 LAT ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ. W KOŃCU ZABIŁ JĄ NOŻEM MYŚLIWSKIM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 21 maja 2011 roku w Łęknicy, działając w bezpośrednim zamiarze zabójstwa żony, ugodził ją nożem myśliwskim uszkadzając aortę piersiową i powodując masywny krwotok do prawej jamy opłucnowej oraz tkanek miękkich śródpiersia i worka osierdziowego, na skutek czego kobieta zmarła.

  Dodano dnia: 2011-09-14 [ID : 7375]

  » Czytaj dalej

 • 84-LETNIA KOBIETA NIE USTĄPIŁA PIERWSZEŃSTWA CIĘŻARÓWCE JADĄCEJ PO DRODZE S-3 - ZGINĘŁA NA MIEJSCU

  Świebodzin - Sulechów. W nawiązaniu do wczorajszej informacji pt:"ŚMIERĆ POD KOŁAMI SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO" informujemy, że ofiarą wypadku komunikacyjnego była 84-letnia kobieta, kierująca samochodem osobowym m-ki Renault Twingo.

  Dodano dnia: 2011-09-14 [ID : 7374]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa