Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • OŚWIADCZENIE PROKURATORA REJONOWEGO W ŚWIEBODZINIE W SPRAWIE WYPADKU DROGOWEGO W DNIU 03.10.2011 ROKU, W KTÓRYM ŚMIERĆ PONIÓSŁ KIBIC FALUBAZU

  Świebodzin. W związku z licznymi publikacjami prasowymi dotyczącymi deklaracji ujawnienia opinii zespołu biegłych przez tutejszą Prokuraturę w sprawie wypadku drogowego w dniu 3.10.2011r. w Zielonej Górze, informuję, że Prokuratura nie ujawnia do publicznej wiadomości materiałów dowodowych zebranych w sprawie, w tym wskazanej wyżej opinii. W związku z żywym zainteresowaniem tym postępowaniem informujemy natomiast, że w śledztwie, po przeprowadzeniu kompleksowej analizy opinii biegłych z dziedziny rekonstrukcji wypadków drogowych, wykonano dodatkowe czynności w postaci przesłuchań świadków i uzupełniające przesłuchanie biegłych. Tezy zawarte w opinii biegłych i przeprowadzone następnie czynności dowodowe wskazują na konieczność kontynuowania śledztwa.

  Dodano dnia: 2012-03-06 [ID : 8100]

  » Czytaj dalej

 • PROKURATOR ZŁOŻYŁ DO SĄDU KOLEJNY POZEW O USTALENIE NIEWAŻNOŚCI UMOWY KREDYTOWEJ DOT. KUPNA KUCHENKI GAZOWEJ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze, działający na rzecz jednej z mieszkanek Zielonej Góry, złożył do sądu pozew o ustalenie nieważności umowy kupna sprzedaży kuchenki gazowej, zawartej między nią, a ustaloną firmą we wrześniu 2011r. i związanej z nią umowy kredytu udzielonego na podstawie porozumienia kredytodawcy z przedsiębiorcą, tj. umowy kredytowej. Prokurator uznał, iż umowa jest nieważna z powodu wady oświadczenia woli złożonego przez kobietę, polegającej na złożeniu go pod wpływem błędu i podstępu oraz w wyniku uchylenia się od skutków prawnych.

  Dodano dnia: 2012-03-06 [ID : 8099]

  » Czytaj dalej

 • NISZCZYŁ MIENIE A NASTĘPNIE DOPUŚCIŁ SIĘ CZYNNEJ NAPAŚCI NA FUNKCJONARIUSZA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie, który w dniu 19 stycznia 2012 roku na ul. Witosa w Żarach, działając publicznie i bez powodu, okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego, dokonał uszkodzenia 4 przęseł drewnianego ogrodzenia poprzez ich połamanie przy użyciu siekiery, powodując łączne straty w kwocie 900 złotych, a następnie dopuścił się czynnej napaści przy pomocy noża kuchennego na funkcjonariusza Policji , wykonującego prawne czynności służbowe związane z przeprowadzaną interwencją na terenie posesji.  

  Dodano dnia: 2012-03-06 [ID : 8098]

  » Czytaj dalej

 • WYRODNY SYN KOPAŁ OJCA PO CAŁYM CIELE – MATKĄ RZUCIŁ O ŚCIANĘ..

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od września 2011 roku do 21 listopada 2011 roku w Krośnie Odrzańskim, znęcał się psychicznie i fizycznie nad ojcem. Sprawca wielokrotnie będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, wyzywał słowami wulgarnymi, groził pozbawieniem życia, poniżał, kopał, bił z otwartej ręki albo z pięści po twarzy.

  Dodano dnia: 2012-03-06 [ID : 8097]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻONY ZA STALKING, CZYLI UPORCZYWE NĘKANIE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mieszkańcowi podżagańskiej miejscowości. Mężczyzna oskarżony został o to, że w okresie od 29 grudnia 2011 r. do 18 stycznia 2012 r. uporczywie nękał pokrzywdzoną poprzez wysyłanie wiadomości SMS oraz telefonowanie, wzbudzając u niej uzasadnione poczucie zagrożenia i naruszając jej prywatność.

  Dodano dnia: 2012-03-06 [ID : 8094]

  » Czytaj dalej

 • ZNISZCZYLI PRĘTY ZBROJENIOWE I WESZLI DO BUNKRA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom, którzy w okresie od 15 listopada 2011 do 15 grudnia 2011 r. w Boryszynie, pow. Świebodzin, działając wspólnie i w porozumieniu, na terenie Fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień po uprzednim przecięciu prętów zbrojeniowych zabezpieczających wejście ewakuacyjne do bunkra, które stanowią zabytek, weszli do jego wnętrza skąd dokonali kradzieży pompy zanurzeniowej z pływakiem wartości 100 zł. oraz 11 sztuk krzeseł wartości łącznej 253 zł. czym działali na szkodę Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Lubrzy.

  Dodano dnia: 2012-03-06 [ID : 8093]

  » Czytaj dalej

 • PONIŻAŁ KONKUBINĘ , WYGANIAŁ JĄ Z DOMU, ZNĘCAŁ SIĘ – SPĘDZI ZA TO 8 MIESIĘCY W ZAKŁADZIE KARNYM

  Zielona Góra. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze wydał wyrok wobec 23-letniego mężczyzny. W skierowanym do sądu w listopadzie zeszłego roku akcie oskarżenia prokurator oskarżył go o to, ze w okresie od 21 czerwca do 19 października 2011 r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8091]

  » Czytaj dalej

 • ZAWAŁ KIEROWCY PRZYCZYNĄ TRAGICZNEGO WYPADKU

  Krosno Odrzańskie. W nawiązaniu do poprzedniej informacji z dnia 02 marca 2012 r. dot. wypadku drogowego, który miał miejsce dzień wcześniej, a w którym zginął 65-letni obywatel Niemiec informujemy, że po wykonaniu sekcji zwłok stwierdzono, że przyczyną spowodowania wypadku - zjazdu mężczyzny na pas zieleni i uderzenia w ścianę budynku  był zawał mięśnia sercowego.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8090]

  » Czytaj dalej

 • GWAŁTOWNY MANEWR NA DRODZE I UTRATA PANOWANIA NAD SAMOCHODEM WYNIKIEM ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 61 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 05 grudnia 2011 r. na drodze pomiędzy miejscowościami Pałck-Kije kierując samochodem osobowym marki Renault, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że poprzez gwałtowną zmianę kierunku jazdy w lewo rozpoczął manewr wyprzedzania prawidłowo jadącego przed nim, w tym samym kierunku, samochodu osobowego marki BMW. Manewr ten wykonany został w sposób niebezpieczny w następstwie, czego oskarżony utracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechał na lewe pobocze drogi, po czym uderzył w przydrożne drzewo. W następstwie tego wypadku drogowego pasażer tego auta poniósł śmierć na miejscu.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8089]

  » Czytaj dalej

 • KOPAŁ FUNKCJONARIUSZA STRAŻY MIEJSKIEJ ORAZ ZNIEWAŻYŁ GO SŁOWAMI WULGARNYMI I OBELŻYWYMI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Straży Miejskiej.

  Dodano dnia: 2012-03-05 [ID : 8088]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa