Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • SPRZEDAWAŁ W INTERNECIE SPORTOWĄ ODZIEŻ Z PODROBIONYMI ZNAKAMI FIRMOWYMI

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Gubina. Oskarżony w dniu 25 lipca 2011roku w Gubinie, za pośrednictwem znanego portalu aukcyjnego dokonał obrotu wyrobami odzieżowymi, oznaczonymi podrobionym znakiem towarowym, zastrzeżonym na rzecz firmy NIKE, którego to znaku nie miał prawa używać.

  Dodano dnia: 2012-01-24 [ID : 7929]

  » Czytaj dalej

 • NIE ZAPŁACIŁ ZA TOWARY, KTÓRE NABYŁ NA PODSTAWIE FAKTUR Z ODROCZONYM TERMINEM PŁATNOŚCI

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie, który w okresie od 29 stycznia 2010 roku do 24 lutego 2010 roku w Nowej Soli, działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru oraz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wprowadził w błąd pracowników nowosolskiej firmy co do zamiaru i możliwości zapłaty za towary nabywane na podstawie faktur z odroczonym terminem płatności oraz co do swojej kondycji finansowej. W wyniku tego działania  sprawca doprowadził ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci produktów do bezchemicznego utrzymania czystości o łącznej wartości 4845,60, które pobrał od tej firmy na podstawie faktur VAT.

  Dodano dnia: 2012-01-24 [ID : 7928]

  » Czytaj dalej

 • BĘDĄC JUŻ WCZEŚNIEJ KARANY ZA UDZIELANIE NARKOTYKÓW, KOLEJNY RAZ POPENIŁ TO PRZESTĘPSTWO – GROZI MU KARA DO 15 LAT WIĘZIENIA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w okresie od lipca 2010 roku do 24 listopada 2011 roku w Żarach, działając wielokrotnie, w tym również w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udzielił ustalonemu mężczyźnie substancji psychotropowej w postaci amfetaminy w łącznej ilości co najmniej 23 gramów, osiągając za sprzedaż co najmniej 16 gramów tej substancji łączną korzyść w wysokości co najmniej 660 zł, a także środek odurzający w postaci konopi innych niż włókniste (tzw. marihuany) w łącznej ilości co najmniej 19 gramów, osiągając za sprzedaż co najmniej 16 gramów tego środka łączną korzyść w wysokości co najmniej 460 zł.  

  Dodano dnia: 2012-01-24 [ID : 7927]

  » Czytaj dalej

 • KIEROWCA BEZ UPRAWNIEŃ POSŁUGIWAŁ SIĘ PODROBIONYM PRAWEM JAZDY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o posługiwanie się podrobionym prawem jazdy.

  Dodano dnia: 2012-01-24 [ID : 7926]

  » Czytaj dalej

 • KONFLIKT SĄSIEDZKI I FAŁSZYWE ZAWIADOMIENIE POLICJI O WYKROCZENIU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 58-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 23 grudnia 2018 r. w Zielonej Górze, uprzedzony o odpowiedzialności karnej za fałszywe oskarżenie innej osoby, przed funkcjonariuszem komisariatu policji, fałszywie oskarżył swojego sąsiada o popełnienie w dniu 20 grudnia 2008 r. wykroczenia.

  Dodano dnia: 2012-01-24 [ID : 7925]

  » Czytaj dalej

 • BLISKO 4 LATA DOPROWADZAŁ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO I PODDAWANIA SIĘ INNYM CZYNNOŚCIOM SEKSUALNYM KILKULETNIĄ SIOSTRZENICĘ

  Prokuratura Okręgowa - Wydział V Śledczy. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec 27-letniego mężczyzny, który w okresie od 2007 r. do 27 września 2011 r. w Zielonej Górze, działając w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, wielokrotnie poprzez nadużycie stosunku zależności i nadużycie zaufania ośmioletniej dziewczynki doprowadził ją do obcowania płciowego, do poddania się innym czynnościom seksualnym i do wykonywania takich czynności, a także prezentował małoletniej wykonanie czynności seksualnych.  

  Dodano dnia: 2012-01-23 [ID : 7924]

  » Czytaj dalej

 • ZNISZCZYŁ SIEKIERĄ PŁOT, A NASTĘPNIE ZAMACHNĄŁ SIĘ NOŻEM KUCHENNYM NA INTERWENIUJĄCEGO FUNKCJONARIUSZA

  Żary. Prokuratura Rejonowa w Żarach poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 19 stycznia w Żarach. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że owego dnia, 31-letni mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości, działając z pobudek chuligańskich, dokonał zniszczenia przy użyciu siekiery płotu swojej sąsiadki, powodując straty w kwocie 900 zł.  

  Dodano dnia: 2012-01-23 [ID : 7923]

  » Czytaj dalej

 • PRZYSZLI DO KOLEGÓW NAPIĆ SIĘ ALKOHOLU, W EFEKCIE POBILI JEDNEGO Z DOMOWNIKÓW, A DRUGIEGO UDERZYLI I ZABRALI POTRFEL

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 30 lat. Oskarżeni w dniu 8 października 2011 roku w Lubsku, pobili pokrzywdzonego, uderzając go rękoma i kopiąc w głowę i klatkę piersiową, w wyniku, czego spowodowali u niego obrażenia ciała w postaci stłuczenia twarzoczaszki i powstania drobnego krwiaka podpajęczynówkowego.  

  Dodano dnia: 2012-01-23 [ID : 7922]

  » Czytaj dalej

 • USIŁOWAŁ NAJECHAĆ NA STRAŻNIKA LEŚNEGO CIĄGNIKIEM ROLNICZYM

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował w dniu 20 stycznia 2012 roku do Sądu Rejonowego w Żaganiu akt oskarżenia przeciwko 57-letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi podżagańskiej miejscowości, podejrzanemu o to, że w dniu 21 października 2011 roku groził pozbawianiem życia funkcjonariuszowi Straży Leśnej oraz tego samego dnia naraził innego funkcjonariusza Straży Leśnej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez najeżdżanie na pokrzywdzonego ciągnikiem rolniczym.

  Dodano dnia: 2012-01-23 [ID : 7921]

  » Czytaj dalej

 • KOMENDANT POWIATOWY PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ OSKARŻONY O PRZEKROCZENIE UPRAWNIEŃ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie - komendantowi powiatowemu państwowej straży pożarnej w jednym z miast okręgu zielonogórskiego. Oskarżony w pod koniec września 2010 r., jako komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przekroczył swoje uprawnienia, działając na szkodę interesu społecznego.

  Dodano dnia: 2012-01-20 [ID : 7920]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa