Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i pozytywnymi emocjami.

Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"

życzy Prokurator Okręgowy wraz z pracownikami

Aktualności

 • O CICHYM ZABÓJCY GŁOŚNO KAŻDEJ ZIMY

  "Księga gości" na stronie zielonogórskiej prokuratury to miejsce, gdzie nasi Czytelnicy mogą zadawać nam pytania, dzielić się swoimi uwagami i wątpliwościami. Niedawno zamieszczony został tam wpis, który wzbudził naszą szczególną uwagę.

  Dodano dnia: 2012-02-06 [ID : 7979]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA BRACI PODEJRZANYCH O KAZIRODZTWO Z MAŁOLETNIĄ SIOSTRĄ

  Żary. W dniu 31 stycznia 2012 roku Prokuratura Rejonowa w Żarach została powiadomiona o tym, że małoletnia lat 15 - uczennica Gimnazjum zgłosiła swojemu wychowawcy fakt molestowania jej przez trzech braci. Po otrzymanej informacji prokurator natychmiast podjął czynności zmierzające do zweryfikowania twierdzeń małoletniej i niezwłocznie przeprowadził przesłuchanie pokrzywdzonej z udziałem biegłego psychologa.

  Dodano dnia: 2012-02-06 [ID : 7978]

  » Czytaj dalej

 • PODCZAS URODZINOWEJ IMPREZY ZAGROZIŁ MATCE SWOJEGO ZNAJOMEGO, OBRAŻAŁ JĄ WULGARYZMAMI I KOPNĄŁ JĄ W UDO

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 25 sierpnia 2010 r. w Krośnie Odrzańskim, groził słownie pokrzywdzonej uszkodzeniem jej ciała i pozbawieniem życia, które to groźby wzbudziły w zagrożonej uzasadnioną obawę ich spełnienia, nadto znieważył ją słowami obelżywymi oraz naruszył jej nietykalność cielesną.

  Dodano dnia: 2012-02-06 [ID : 7977]

  » Czytaj dalej

 • PROKURATOR PRZEDSTAWIŁ PODEJRZANEMU 5 ZARZUTÓW SPRZEDAŻY I UDZIELANIA NARKOTYKÓW

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o to, że w okresie 2010 i 2011 roku na terenie m. Leszno Górne sprzedawał i udzielał środki odurzające w postaci marihuany. Prokurator przedstawił podejrzanemu łącznie 5 zarzutów sprzedaży i udzielania narkotyków.

  Dodano dnia: 2012-02-06 [ID : 7976]

  » Czytaj dalej

 • AKT OSKARŻENIA WOBEC PASERA SAMOCHODU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o paserstwo. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 14 grudnia 2011 roku przyjął pochodzący z kradzieży pojazd marki VW T4. Auto zostało skradzione w jednej z podżagańskich miejscowości i trafiło do pasera z innej miejscowości w gminie Żagań.

  Dodano dnia: 2012-02-06 [ID : 7974]

  » Czytaj dalej

 • AKT OSKARŻENIA WOBEC FUNKCJONARIUSZA, KTÓRY ZGWAŁCIŁ KOBIETĘ

  Nowa Sól-Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu byłemu funkcjonariuszowi Komendy Miejskiej Policji. Oskarżony w nocy 24 września 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego, wykorzystując bezradność 22-letniej pokrzywdzonej wynikającą z jej odurzenia alkoholem, doprowadził ją do obcowania płciowego. O sprawie pisaliśmy w artykule pt. "Policjant podejrzany o gwałt".  

  Dodano dnia: 2012-02-03 [ID : 7972]

  » Czytaj dalej

 • SPRAWIEDLIWOŚĆ PO LATACH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 10 grudnia 2005 r. w Żarach, działając wspólnie i w porozumieniu z 3 ustalonymi mężczyznami, posługując się bronią palną w postaci pistoletu gazowego z tłumikiem i broni myśliwskiej tzw. obrzynem, którą mierzyli w kierunku sprzedawczyni Hurtowni Alkoholu po skrępowaniu pokrzywdzonej oraz zaklejeniu ust taśmą klejącą doprowadzili ją do stanu bezbronności, a następnie zabrali w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 55.828,95 zł.

  Dodano dnia: 2012-02-03 [ID : 7971]

  » Czytaj dalej

 • OJCIEC Z SYNEM USŁYSZELI ZARZUT ZNĘCANIA SIĘ NAD MATKĄ I SIOSTRĄ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu oskarżył dwóch mężczyzn: ojca i syna o psychiczne znęcanie się nad członkami rodziny. Młodszy z nich - 28 letni mężczyzna usłyszał dwa zarzuty znęcania się nad matką i siostrą, natomiast 53-latkowi prokurator przedstawił jeden zarzut - psychicznego znęcania się nad żoną. Kobiety były prześladowane od 2009 roku.

  Dodano dnia: 2012-02-03 [ID : 7970]

  » Czytaj dalej

 • KUPIŁ OD NIEZNANEJ MU OSOBY TELEFON POCHODZĄCY Z KRADZIEŻY

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w nieustalonym dniu, w okresie czasu od 22 kwietnia 2011 roku do sierpnia 2011 roku w Nowej Soli, nabył od nieustalonego mężczyzny telefon komórkowy marki Samsung Monte o wartości 299 złotych, za kwotę 50 złotych, co do którego powinien i mógł przypuszczać, że został uzyskany za pomocą czynu zabronionego.  

  Dodano dnia: 2012-02-03 [ID : 7969]

  » Czytaj dalej

 • JAKO WŁAŚCICIEL BUDYNKU NIE SPEŁNIŁ OBOWIĄZKU UTRZYMANIA GO W NALEŻYTYM STANIE TECHNICZNYM

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniemu mężczyźnie, pełniącemu funkcję prezesa Kółka Rolniczego w podżagańskiej miejscowości, który jako właściciel budynku mieszkalnego w/w miejscowości, naraził mieszkańców na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nie wykonanie i zaniechanie zlecenia prac remontowych i zabezpieczających budynku oraz zezwolenie na dalsze jego zamieszkiwanie, pomimo posiadanej wiedzy o złym stanie technicznym oraz obowiązku wyłączenia nieruchomości z użytkowania. Mężczyzna nadto nie spełnił obowiązku utrzymania budynku w należytym stanie technicznym i zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania obiektu.

  Dodano dnia: 2012-02-03 [ID : 7968]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa