Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • UKRADŁ PORTFEL POZOSTAWIONY W REKLAMÓWKACH Z ZAKUPAMI NA KORYTARZU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie, który w dniu 6 lutego 2012r. w Żarach, wspólnie i w porozumieniu z ustalonym nieletnim, dokonał zaboru w celu przywłaszczenia portfela o wartości 150 złotych wraz z zawartością w postaci pieniędzy w kwocie 1.200 złotych.

  Dodano dnia: 2012-04-17 [ID : 8260]

  » Czytaj dalej

 • WPROWADZAŁ W BŁĄD CO DO KONIECZNOŚCI WYMIANY KUCHENKI GAZOWEJ – ZA OSZUSTWO GROZI MU DO 8 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnich dniach do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 23 stycznia do 30 września 2011 roku w Zielonej Górze, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poprzez wprowadzenie pokrzywdzonych w błąd odnośnie konieczności wymiany kuchenki gazowej z uwagi na zagrożenie dla życia i zdrowia wynikające z możliwości nastąpienia wybuchu, doprowadził ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy w kwotach od 150 do 1499 zł. Mężczyźnie przedstawiono 8 zarzutów.

  Dodano dnia: 2012-04-16 [ID : 8259]

  » Czytaj dalej

 • 63-ZARZUTY HANDLU LUDŹMI - ZAPADŁ WYROK SĄDU OKRĘGOWEGO

  Krosno Odrzańskie - Zielona Góra. Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wydał wyrok wobec 5 osób w wieku od 43 do 51 lat. Skazani to 4 mężczyźni i kobieta. W skierowanym do sądu w 2010 r. akcie oskarżenia prokurator zarzucił im, że od lutego 2009 r. do maja 2010 r. na terenie: Krosna Odrzańskiego oraz przyległych miejscowości działali w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się werbowaniem osób będących w krytycznym położeniu do pracy na terenie Niemiec, a następnie wykorzystywaniem ich przy użyciu gróźb i innych form przemocy do dokonywania przestępstw oszustwa w Niemczech. O sprawie pisaliśmy, gdy prokurator kierował sprawę do sądu w art. pt: 63 ZARZUTY HANDLU LUDŹMI I 45 OSÓB POKRZYWDZONYCH - AKT OSKARŻENIA TRAFIŁ DO SĄDU.

  Dodano dnia: 2012-04-16 [ID : 8256]

  » Czytaj dalej

 • KOLEJNA OFIARA NA DRODZE : 24 -LETNI KIEROWCA DAEWOO TICO WYPRZEDZAŁ NA PODWÓJNEJ CIĄGŁEJ – ZDERZYŁ SIĘ Z CIĘŻARÓWKĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o kolejnym tragicznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w dniu 14 kwietnia 2012 r. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na drodze nr K - 27 Włostów - Dąbrowiec, ustalono, że w godzinach porannych 24-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Daewoo Tico wyprzedzając na podwójnej linii ciągłej w rejonie skrzyżowania, w warunkach ograniczonej widoczności (mgła), zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki Scania.

  Dodano dnia: 2012-04-16 [ID : 8254]

  » Czytaj dalej

 • DWAJ MŁODZI MĘŻCZYŹNI OSKARŻENI O KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM NA TERENIE OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, w wieku 17 i 26 lat, podejrzanym o włamania, do których doszło na terenie ogródków działkowych w Żaganiu.

  Dodano dnia: 2012-04-16 [ID : 8252]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK POD NOWOGRODEM BOBRZAŃSKIM - ZGINĘŁY 3 OSOBY, JEDNA JEST CIĘŻKO RANNA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował, że w dniu dzisiejszym tj. 13 kwietnia 2012 r. na drodze krajowej nr 27 w okolicy Nowogrodu Bobrzańkiego doszło do wypadku komunikacyjnego. W wyniku zderzenia mikrobusu z samochodem osobowym śmierć poniosły trzy osoby, jedna jest ciężko ranna. Na miejsce zdarzenia udał się prokurator.

  Dodano dnia: 2012-04-13 [ID : 8251]

  » Czytaj dalej

 • JECHAŁA Z NADMIERNĄ PRĘDKOŚCIĄ I UDERZYŁA W DRZEWO. ŚMIERĆ PASAŻERKI TEGO POJAZDU

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniej kobieci, która w dniu 11 grudnia 2011 r. w jednej z miejscowości Gminy Wschowa, kierując samochodem osobowym marki Volkswagen Golf naruszyła nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez jazdę z nadmierną prędkością, nie dostosowała jej do istniejących warunków drogowych, w wyniku czego utraciła na zakręcie kontrolę nad pojazdem uderzając w drzewo. W wyniku wypadku i  na skutek doznanych obrażeń śmierć poniosła jedna z pasażerek tego samochodu.

  Dodano dnia: 2012-04-13 [ID : 8250]

  » Czytaj dalej

 • WYŁUDZIŁ W URZĘDZIE WTÓRNIK PRAWA JAZDY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 31 maja 2007 r. w Zielonej Górze, poprzez podstępne wprowadzenie w błąd pracownika wydziału Komunikacji Urzędu Miasta w Zielonej Górze, co do faktu kradzieży oryginału dowodu rejestracyjnego na samochód marki VW, wyłudził wtórnik dowodu rejestracyjnego na ten samochód.

  Dodano dnia: 2012-04-13 [ID : 8249]

  » Czytaj dalej

 • PRZYWŁASZCZYLI PIENIĄDZE Z RENTY, KTÓRE POBRALI ZA KOLEŻANKĘ OD LISTONOSZA

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 56 i 64 lat. Oskarżeni w okresie od października do grudnia 2008r. w Wężyskach, działając wspólnie i w porozumieniu, w krótkich odstępach czasu oraz w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, przywłaszczyli pieniądze w łącznej kwocie 1435,14 zł pochodzące z renty przyznanej ich znajomej.

  Dodano dnia: 2012-04-13 [ID : 8248]

  » Czytaj dalej

 • ZGNIÓTŁ ZNAJOMEMU OKULARY, UDERZYŁ GO W TWARZ, PORYSOWAŁ SAMOCHÓD, A W REZULTACIE ZAGROZIŁ POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 28 września 2011 roku w jednej z miejscowości gminy Cybinka na terenie hali produkcyjnej zakładu pracy, przy użyciu siły fizycznej, celowo zgniótł znajomemu okulary na szkodę 365 zł, po czym szarpał go uderzył go z otwartej ręki w twarz, naruszając jego nietykalność cielesną, a następnie zagroził pozbawieniem życia pokrzywdzonemu, przy czym groźba ta wzbudziła w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona.

  Dodano dnia: 2012-04-12 [ID : 8247]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa