Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • W JEDNYM Z DOMÓW MIESZKALNYCH W ZIELONEJ GÓRZE UJAWNIONO 4 NAMIOTY, W KTÓRYCH ROSŁY KONOPIE INDYJSKIE

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o ujawnieniu w ostatnich dniach nielegalnej uprawy konopi w jednym z  domów mieszkalnych w Zielonej Górze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w jednym pokoi tego domu ujawniono cztery namioty, w których zamontowane były urządzenia oświetleniowe, wentylacyjne, nawadniające oraz zwilżające powietrze dla rosnących tam, w specjalnych donicach, kilkunastu sadzonek konopi indyjskich.

  Dodano dnia: 2012-03-12 [ID : 8126]

  » Czytaj dalej

 • PRACOWNIK LIKWIDACJI SZKÓD DOKONAŁ 75 OSZUSTW NA KWOTĘ PONAD 241 TYSIĘCY ZŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 12 czerwca 2008 r. do 31 marca 2010 r. w Zielonej Górze, będąc pracownikiem jednej z firm ubezpieczeniowych, zajmując się likwidacją szkód komunikacyjnych, wprowadzał w błąd uprawnionych do wypłaty odszkodowania współpracowników. Prokurator przedstawił mu 75 zarzutów.

  Dodano dnia: 2012-03-12 [ID : 8125]

  » Czytaj dalej

 • 4 MĘŻCZYZN NAPADŁO NA FUNKCJONARIUSZY POLICJI

  Krosno Odrzańskie - Cybinka. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o zdarzeniu , do którego doszło w dniu 10marca 2012 r. w Cybince. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 4 mężczyzn w wieku 27 lat, 24 lata, 20 lat i 21 lat, działając wspólnie i w porozumieniu dokonało czynnej napaści na funkcjonariuszy policji w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, w celu ich udaremnienia.

  Dodano dnia: 2012-03-12 [ID : 8123]

  » Czytaj dalej

 • DUSIŁ SIOSTRĘ A MATKĘ UDERZYŁ RĘKĄ W TWARZ I RZUCIŁ TELEFONEM KOMÓRKOWYM

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o to, że w dniu 14 listopada 2011 r. groził siostrze oraz matce pozbawieniem życia, wzbudzając w zagrożonych uzasadnioną obawę, że wypowiedziane groźby zostaną spełnione.

  Dodano dnia: 2012-03-12 [ID : 8122]

  » Czytaj dalej

 • NA ZNANYM PORTALU AUKCYJNYM POŚREDNICZYŁ W HANDLU SAMOCHODAMI, KTÓRYCH FAKTYCZNIE NIE BYŁO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 11 grudnia 2010 r. do 8 lutego 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami doprowadził kilkanaście osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wprowadzając je w błąd co do zamiaru wywiązania się z umowy kupna - sprzedaży samochodów osobowych za pośrednictwem znanego samochodowego portalu internetowego. Sprawcy przedstawiono 14 zarzutów.

  Dodano dnia: 2012-03-09 [ID : 8121]

  » Czytaj dalej

 • ZŁODZIEJ UKRADŁ Z MOSTU GRANICZNEGO 3 SŁUPY LAMP OŚWIETLENIOWYCH

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 16 grudnia 2011 roku w Gubinie w rejonie mostu granicznego Gubin - Guben dokonał kradzieży trzech słupów lamp oświetleniowych o łącznej wartości 1800 złotych czym działał na szkodę PKP S.A. Zakład Linii Kolejowych w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2012-03-09 [ID : 8120]

  » Czytaj dalej

 • UPORCZYWIE NĘKAŁ POKRZYWDZONĄ WYSYŁAJĄC JEJ SMS-Y I LISTY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42 letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o uporczywe nękanie pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2012-03-09 [ID : 8119]

  » Czytaj dalej

 • PRZEZ PONAD SZEŚĆ LAT ZNĘCAŁ SIĘ PSYCHICZNIE I FIZYCZNIE NAD RODZICAMI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47 letniemu mężczyźnie, który podejrzany jest o znęcanie się nad rodzicami.

  Dodano dnia: 2012-03-09 [ID : 8117]

  » Czytaj dalej

 • UPODOBANIA KULINARNE POWODEM KŁOPOTÓW

  Zakres gatunkowy spraw prowadzonych w Prokuraturze jest bardzo zróżnicowany. Postępowania prokuratorów okręgu zielonogórskiego polegają na zwalczaniu przestępczości - tej dużej, wysoce zorganizowanej, ale też i "małej" - uciążliwej dla mieszkańców, takiej jak drobne kradzieże, włamania, niealimentacja, podrabianie podpisów, fałszowanie zaświadczeń o zarobkach i zatrudnieniu, znieważanie funkcjonariuszy, etc.

  Dodano dnia: 2012-03-08 [ID : 8115]

  » Czytaj dalej

 • UGODZIŁ TRZYKROTNIE NOŻEM PRZYPADKOWEGO MĘŻCZYZNĘ CZEKAJĄCEGO NA PRZYSTANKU NA PODMIEJSKI AUTOBUS

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 30 kwietnia 2011r. w Zielonej Górze na przystanku autobusowym MZK, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego trzykrotnie ugodził go nożem tj. w szyję, prawy bark oraz brzuch, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na interwencję osób trzecich i natychmiastowe udzielenie pokrzywdzonemu pomocy medycznej. Sprawca spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała stanowiące ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci tzw. choroby realnie zagrażającej życiu.

  Dodano dnia: 2012-03-08 [ID : 8114]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa