Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • KOLEJNY ŚMIERTELNY WYPADEK NA DRODZE - SPŁONĄŁ SAMOCHÓD

  Żary. Prokuratura Rejonowa w Żarach poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu dzisiejszym w jednej z miejscowości powiatu żarskiego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w miejscowości Brody samochód osobowy w uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba, a pojazd przez nią kierowany spłonął.

  Dodano dnia: 2011-10-28 [ID : 7560]

  » Czytaj dalej

 • UKRADŁ KLUCZYK, ZABRAŁ SAMOCHÓD, A NASTĘPNIE GO PORZUCIŁ – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 23-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od 22 do 23 października 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z innym ustalonym mężczyzną, po uprzednim dokonaniu kradzieży kluczyka od samochodu, portfela z dokumentami i pieniędzmi oraz telefonu komórkowego, zabrał w celu krótkotrwałego użycia samochód Peugeot 306, a następnie pojazd ten porzucił w stanie uszkodzonym.

  Dodano dnia: 2011-10-28 [ID : 7559]

  » Czytaj dalej

 • 3 MIESIĄCE ARESZTU DLA PODEJRZANEGO O ZABÓJSTWO MATKI

  Żary. W nawiązaniu do poprzedniej informacji pt. PODEJRZANY O UDUSZENIE MATKI, informujemy, że w dniu dzisiejszym na posiedzeniu aresztowym Sąd Rejonowy w Żarach przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 33-letniego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

  Dodano dnia: 2011-10-28 [ID : 7558]

  » Czytaj dalej

 • BEZ ZEZWOLENIA PRZEZ 10 LAT POSIADAŁ BROŃ PALNĄ, AMUNICJĘ I TROTYL

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2001 r. do 13 stycznia 2011 r. w podzielonogórskiej miejscowości bez wymaganego zezwolenia posiadał karabin Mauser kaliber 7,92 mm, 112 naboi karabinowych, 21 naboi pistoletowych oraz materiały wybuchowe w postaci trotylu.

  Dodano dnia: 2011-10-28 [ID : 7557]

  » Czytaj dalej

 • 37-LETNI MĄŻ PODDUSZAŁ SWOJĄ ŻONĘ, BIŁ I KOPAŁ JĄ PO CAŁYM CIELE

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od dokładnie nieustalonego dnia sierpnia 2009 roku do dnia 21 sierpnia 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną.

  Dodano dnia: 2011-10-28 [ID : 7556]

  » Czytaj dalej

 • DWA MIESIĄCE ARESZTU ZA GROŹBY POZBAWIENIA ŻYCIA KIEROWANE WOBEC ŻONY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec 47 letniego mężczyzny, podejrzanego o kilkukrotne grożenie swojej żonie pozbawieniem jej życia.

  Dodano dnia: 2011-10-28 [ID : 7555]

  » Czytaj dalej

 • PRYSNĄŁ KOBIECIE W TWARZ NIEOKREŚLONĄ SUBSTANCJĄ PO CZYM JĄ OKRADŁ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec 36-letniego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w dniu 23.10.2011 r. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego doprowadził pokrzywdzoną do stanu bezbronności, pryskając jej w twarz bliżej nieustaloną cieczą, a następnie użył przemocy poprzez szarpanie jej za ręce i ramiona i przyciskanie kolanami do podłoża, po czym zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 210 zł.

  Dodano dnia: 2011-10-28 [ID : 7554]

  » Czytaj dalej

 • PODEJRZANY O UDUSZENIE MATKI

  Żary. Prokuratura Rejonowa w Żarach poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 23 października 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu żarskiego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że owego dnia 33-letni mężczyzna działając z bezpośrednim zamiarem zabił swoją 51 -letnia matkę, w ten sposób, że w czasie, gdy pokrzywdzona leżała na tapczanie, przykrył jej twarz kołdrą i przytrzymał ją, co doprowadziło do zgonu kobiety w skutek uduszenia.

  Dodano dnia: 2011-10-27 [ID : 7552]

  » Czytaj dalej

 • ZAATAKOWALI POKRZYWDZONEGO NA ULICY I KOPALI GO PO TWARZY

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 30 i 23 lat. Oskarżonym zarzucono, że w nocy na 30 lipca 2011 roku w Krośnie Odrzańskim, działając wspólnie i w porozumieniu, uderzając pięściami w głowę, kopiąc nogą w twarz, spowodowali u pokrzywdzonego obrażenia głowy.

  Dodano dnia: 2011-10-27 [ID : 7551]

  » Czytaj dalej

 • WYMIENIŁA OKNO NA DRZWI BEZ ZEZWOLENIA – NIE ZGŁOSIŁA TEGO FAKTU DO ODPOWIEDNIEGO ORGANU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie do dnia 27 października 2010 r. w jednej z miejscowości gminy Świdnica, w lokalu mieszkalnym prowadziła roboty budowlane w postaci wymiany okna na piętrze budynku na drzwi balkonowe, wraz z powiększeniem otworu, bez wymaganego przepisami zgłoszenia do właściwego organu.

  Dodano dnia: 2011-10-27 [ID : 7550]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa