Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • 66-LATEK DOKONAŁ NIELEGALNEGO PODŁĄCZENIA GAZOWEGO I SPOWODOWAŁ NIEBEZPIECZEŃSTWO EKSPLOZJI GAZU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 66- letniej kobiecie i mężczyźnie w tym samym wieku- małżeństwu. Oskarżeni w okresie od 2010 r. do 2011 r. w Zielonej Górze, dokonali nielegalnego poboru gazu ziemnego na szkodę Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa.

  Dodano dnia: 2011-10-04 [ID : 7457]

  » Czytaj dalej

 • PODPALIŁ KOTU WĄSY, BRZUCH, OGON, RZUCAŁ NIM, A W KOŃCU UTOPIŁ ZWIERZĘ W STAWIE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie, którego oskarżył o to, że w dniu 28 sierpnia 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem, w ten sposób, iż poprzez podpalenie kotu wąsów, części jamy brzusznej i ogona, podrzucanie w górę powodując upadek kota na ziemię, trzymanie za kark i podtapianie go w stawie i wrzucenie go do stawu i uderzenie kołkiem spowodował utonięcie zwierzęcia.  

  Dodano dnia: 2011-10-04 [ID : 7456]

  » Czytaj dalej

 • PRACOWNICA OSKARŻONA O KRADZIEŻ MIĘSA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniej mieszkanki Zielonej Góry, która w dniu 18 sierpnia 2011 r. w Lubsku, korzystając z faktu, że posiadała oryginalne klucze do pomieszczeń gospodarczych sklepu Biedronka, dostała się do wnętrza pomieszczenia sklepu skąd dokonała kradzieży artykułów mięsnych łącznej wartości 339, 31 zł.

  Dodano dnia: 2011-10-04 [ID : 7455]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT ZA POBICIE, GROŻENIE KILKU OSOBOM I SPALENIE SAMOCHODU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec 39- letniego mężczyzny, podejrzanego o pobicie pokrzywdzonego oraz grożenie kilku osobom pozbawieniem życia, pobiciem i spaleniem samochodu.

  Dodano dnia: 2011-10-04 [ID : 7454]

  » Czytaj dalej

 • KOLEJNY TRAGICZNY W SKUTKACH WYPADEK NA LUBUSKICH DROGACH – ZGINĄŁ 56-LETNI KIEROWCA CITROENA

  Nowa Sól - Nowe Miasteczko. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o wypadku drogowym, który miał miejsce w dniu wczorajszym tj. 03.10.2011 r. na drodze Nowe Miasteczko - Miłaków. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem m-ki Citroen C5 - 56-letni mężczyzna, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający z przeciwka samochód ciężarowy typu Tir, ponosząc śmierć na miejscu. Pasażerka samochodu osobowego przewieziona została helikopterem do szpitala.

  Dodano dnia: 2011-10-04 [ID : 7453]

  » Czytaj dalej

 • KONFERENCJA PRASOWA W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ

  W związku z wydarzeniami jakie miały miejsce minionej nocy, uprzejmie zapraszam przedstawicieli mediów na konferencję prasową, która odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 10:30 w sali konferencyjnej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 42.

  Rzecznik Prasowy
  Grzegorz Szklarz

  Dodano dnia: 2011-10-03 [ID : 7452]

  » Czytaj dalej

 • DOKONAŁ ZNISZCZENIA KAMER MONITORINGU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie, który w nocy z 7 na 8 lipca 2011 r. w podżagańskiej miejscowości działając w krótkich odstępach czasu, dokonał uszkodzenia mienia w postaci kamery monitoringu, powodując straty w wysokości 348,40 zł. działając na szkodę Gimnazjum oraz dokonał uszkodzenia dwóch kamer monitoringu i lampy oświetleniowej, powodując straty w wysokości 946 zł, działając na szkodę Szkoły Podstawowej w podżagańskiej miejscowości.

  Dodano dnia: 2011-10-03 [ID : 7451]

  » Czytaj dalej

 • PODPALENIE ŚMIECI DOPROWADZIŁO DO POŻARU I ZADYMIENIA W BUDYNKU MIESZKALNYM

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 61 letniemu mężczyźnie, który w dniu 06 czerwca 2011 r. w Świebodzinie, umyślnie sprowadził zdarzenie zagrażające zdrowiu i życiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru poprzez podpalenie materiałów palnych: drewnianego kosza, płyty wiórowej i elementów z tworzywa sztucznego, znajdujących się na korytarzu, na parterze budynku mieszkalnego - wielorodzinnego. W następstwie podpalenia powstał pożar oraz zadymienie całego budynku, podczas gdy w budynku znajdowało się 10 osób, które były narażone na oddziaływanie tlenku węgla i innych produktów spalania działających bezpośrednio na organizm człowieka, czym naraził w/w pokrzywdzonych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Dodano dnia: 2011-10-03 [ID : 7450]

  » Czytaj dalej

 • PODROBIŁ PODPIS MĘŻCZYZNY, KTÓRY POBIERAŁ APARAT SŁUCHOWY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w dniu 27 grudnia 2010 roku w Żarach, w celu użycia za autentyczny, podrobił dokument w postaci zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne będące przedmiotami ortopedycznymi i środkami pomocniczymi, w ten sposób, że podpisał się na tym dokumencie za pokrzywdzonego jako odbierającego ww. przedmiot w postaci aparatu słuchowego i wkładki twardej.

  Dodano dnia: 2011-10-03 [ID : 7448]

  » Czytaj dalej

 • 3-MIESIĘCZNE PRAKTYKI ABSOLWENCKIE W PROKURATURACH OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze przypomina o możliwości odbycia przez absolwentów 3-miesięcznych praktyk w celu zdobycia praktycznych umiejętności zawodowych z zakresu prac administracyjno-biurowych w jednostkach organizacyjnych prokuratur okręgu zielonogórskiego (w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze oraz w Prokuraturach Rejonowych: w Krośnie Odrzańskim, Nowej Soli, Świebodzinie, Wschowie, Zielonej Górze, Żaganiu i Żarach).

  Dodano dnia: 2011-09-30 [ID : 7447]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa