Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • 26-LATEK WYGANIAŁ ŻONĘ Z DOMU, WYZYWAŁ JĄ, SZARPAŁ ZA WŁOSY I BIŁ PIĘŚCIAMI

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 01.01.2009 roku do 16.08.2011 roku w Krośnie Odrzańskim, znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną poprzez wszczynanie awantur, wyzywanie słowami wulgarnymi, szarpanie, wyganianie z domu, szarpanie za włosy, wykręcanie piersi, bicie pięściami po głowie i całym ciele oraz grożenie pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2012-01-04 [ID : 7853]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ FIZYCZNIE I PSYCHICZNIE NAD ŻONĄ I CHORĄ NA PADACZKĘ CÓRKĄ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2011 r. do 2 grudnia 2011 r. w miejscowości w gminie Żagań, w miejscu zamieszkania znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe, w trakcie, których poniżał i wyzywał ją słowami wulgarnymi, popychał, szarpał za włosy, rzucał przedmiotami domowego użytku, uderzał wiadrem w głowę, wielokrotnie groził pozbawieniem życia oraz w tym samym miejscu i czasie znęcał się psychicznie nad córką - lat 11 w ten sposób, że nie zważając na fakt, że dziecko choruje na padaczkę w jej obecności wszczynał awantury domowe, znęcał się nad jej matką, zaś w dniu 2 grudnia 2011 roku szarpał córkę za ubranie, kiedy stawała w obronie matki.

  Dodano dnia: 2012-01-04 [ID : 7850]

  » Czytaj dalej

 • WYPOŻYCZYŁ AUTO W WYPOŻYCZALNI SAMOCHDÓW, A NASTĘPNIE SPRZEDAŁ JE W KOMISIE SAMOCHODOWYM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 26 lutego 2011 r. w Zielonej Górze, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim wprowadzeniu w błąd, co do faktu, iż jest właścicielem samochodu osobowego m-ki Ford oraz przedłożeniu uprzednio podrobionej przez siebie umowy kupna - sprzedaży samochodu doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 4000 zł.

  Dodano dnia: 2012-01-03 [ID : 7849]

  » Czytaj dalej

 • PRÓBOWALI UKRYĆ 90.380 PACZEK PAPIEROSÓW PRZEMYCONYCH Z ZAGRANICY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieki 31 i 38 lat. Oskarżeni w dniu 20 września 2011 r. w Żarach, wspólnie i w porozumieniu, pomagali w ukryciu papierosów marki Jin Lin, pochodzenia zagranicznego, w ilości 90.380 paczek o wartości celnej 72.304 zł, nie oznaczone ceną detaliczną, które to papierosy, zostały przywiezione z zagranicy bez przedstawienia organowi celnemu i bez zgłoszenia celnego oraz bez uprzedniego oznaczenia znakami akcyzy, przez co nastąpiło uszczuplenie należności celnej w kwocie 41.647 zł, podatku akcyzowego w kwocie 1.058,169 zł oraz podatku VAT w kwocie 269.288 zł.

  Dodano dnia: 2012-01-03 [ID : 7848]

  » Czytaj dalej

 • MATKA SZEŚCIORGA DZIECI OSKARŻONA O KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM I PASERSTWO

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniej kobiecie, matce sześciorga dzieci. Oskarżona w okresie od 19 kwietnia 2011r. do dnia 19 maja 2011 r., wspólnie i w porozumieniu z ustalonym mężczyzną po uprzednim otwarciu kłódki zabezpieczającej drzwi wejściowe do pomieszczenia gospodarczego w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, dostała się do jego wnętrza, skąd dokonała kradzieży mienia w postaci: szlifierki kątowej, kosiarki elektrycznej ,siekiery, 2 przedłużaczy elektrycznych, powodując łącznie starty w wysokości 800 zł na szkodę właściciela posesji.

  Dodano dnia: 2012-01-03 [ID : 7847]

  » Czytaj dalej

 • OSADZONA SAMA UWOLNIŁA SIĘ I UCIEKŁA Z MIEJSCA, GDZIE WYKONYWAŁA PRACĘ POZA JEDNOSTKĘ PENITENCJARNĄ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniej kobiecie, która w dniu 4 listopada 2011 r. odbywając karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Krzywańcu, uwolniła się sama podczas wykonywania pracy w systemie bezkonwojowym poza jednostką penitencjarną.

  Dodano dnia: 2012-01-03 [ID : 7846]

  » Czytaj dalej

 • WYSZEDŁ Z ZAKŁADU KARNEGO GDZIE ODBYWAŁ KARĘ ZA OBCOWANIE PŁCIOWE Z MAŁOLETNIĄ I PONOWNIE DOPUŚCIŁ SIĘ PODOBNEGO PRZESTĘPSTWA

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 17 września 2011 r., w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, używając przemocy w postaci przytrzymywania pokrzywdzonej, dotykał ją o piersiach i całował po szyi oraz usiłował zdjąć jej spodnie, dopuszczając się w ten sposób innej czynności seksualnej wobec małoletniej poniżej lat 15.

  Dodano dnia: 2012-01-02 [ID : 7845]

  » Czytaj dalej

 • TRZYMAJĄC W DŁONI NÓŻ KUCHENNY GROZIŁ BYŁEJ ŻONIE POZBAWIENIEM ŻYCIA BO ZABRAŁA MU TELEWIZOR

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 57-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 15 października 2011 roku w jednym z zielonogórskich mieszkań, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem, groził swojej byłej żonie pozbawieniem życia lub spowodowaniem uszczerbku na jej zdrowiu trzymając w ręku nóż kuchenny.

  Dodano dnia: 2012-01-02 [ID : 7844]

  » Czytaj dalej

 • UDERZYŁ SYNA KONKUBINY PRZEDMIOTEM PRZYPOMINAJĄCYM SIEKIERĘ ALBO TŁUCZEK DO MIĘSA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu mężczyźnie. Oskarżony, w dniu 29 października 2011 roku w Nowej Soli, poprzez uderzenie w głowę pokrzywdzonego przedmiotem przypominającym tłuczek do mięsa lub siekierę spowodował u niego obrażenia ciała, które naruszyły prawidłowe funkcjonowanie organizmu na czas powyżej siedmiu dni.

  Dodano dnia: 2012-01-02 [ID : 7843]

  » Czytaj dalej

 • ŻYCZENIA NOWOROCZNE

  Prokuratura Okręgowa. Wkraczamy w nową erę. 2011 rok zakończymy wyjątkowym akcentem, który będzie jednocześnie namiastką i zwiastunem zmian jakie przygotowaliśmy w nadchodzącym roku. Już dziś na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej pojawi się pierwszy audiowizualny komunikat - życzenia Prokuratora Okręgowego dla mieszkańców okręgu zielonogórskiego.

  Dodano dnia: 2011-12-30 [ID : 7840]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa