Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZACIĄGNĘLI MĘŻCZYZNĘ W BRAMĘ KAMIENICY I POBILI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trójce rodzeństwa: dwóm mężczyznom w wieku 18 i 25 lat oraz 20-letniej kobiecie. Prokurator zarzuca braciom, że w dniu 24 czerwca 2011 r. w Lubsku pobili pokrzywdzonego kopiąc po plecach i uderzając pięściami po twarzy, a ich siostrze, że tego samego dnia kierowała pod adresem drugiej pokrzywdzonej groźby pobicia.

  Dodano dnia: 2011-11-15 [ID : 7620]

  » Czytaj dalej

 • USIŁOWALI WYŁUDZIĆ NIENALEŻNE IM ODSZKODOWANIE

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 20 i 28 lat. Starszy z mężczyzn w dniu 3 sierpnia 2010r. w Kożuchowie wprowadził w błąd pracownika jednego z towarzystw ubezpieczeniowych, co do faktycznych szkód powstałych w samochodzie osobowym marki Opel Omega powstałych w wyniku zdarzenia drogowego z udziałem ww. samochodu i Polskiego Fiata 126p w dniu 26 lipca 2010 r. w Kożuchowie. Mężczyzna usiłował doprowadzić firmę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy, w kwocie nie mniejszej niż 4.300,00 złotych, jednakże zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na przeprowadzone przez pokrzywdzoną spółkę czynności likwidacyjne oraz szczegółowe czynności wyjaśniające dot. powstałej szkody.

  Dodano dnia: 2011-11-15 [ID : 7619]

  » Czytaj dalej

 • TYMCZASOWY ARESZT ZA KRADZIEŻ ELEMENTÓW TOROWISKA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec 44 letniego mężczyzny, który kradł elementy torowiska na szlaku kolejowym. Podejrzany był już wielokrotnie karany, a kradzieży podkładek kolejowych dopuścił się pięć dni po wyjściu z zakładu karnego.

  Dodano dnia: 2011-11-14 [ID : 7617]

  » Czytaj dalej

 • I ZNÓW ŚMIERĆ NA DRODZE.. - POŚLIZG, UDERZENIE W DRZEWO I ZGON 47-LETNIEJ PASAŻERKI VOLKSWAGENA

  Wschowa - Łysiny. Prokurator Rejonowy we Wschowie poinformował o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 11.12.2011 r. na drodze wojewódzkiej nr 278, w miejscowości Łysiny. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w godzinach rannych, 42-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym m-ki VW Golf, wpadła w poślizg i uderzyła przodem w przydrożne drzewo.

  Dodano dnia: 2011-11-14 [ID : 7616]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁA SIĘ NAD 88-LETNIĄ MATKĄ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniej kobiecie. Oskarżona W okresie od 3 sierpnia 2011 roku do 25 sierpnia 2011 roku w Nowej Soli, będąc uprzednio skazaną za podobne przestępstwo umyślne i w ciągu pięciu lat po odbyciu co najmniej sześciu miesięcy kary pozbawienia wolności, znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoją 88-letnią matką. Kobieta będąc pod wpływem działania alkoholu wszczynała awantury domowe, podczas których wyzywała pokrzywdzoną słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, wyganiała ją z mieszkania, przy użyciu noża groziła jej pozbawieniem życia, szarpała ją i popychała.

  Dodano dnia: 2011-11-14 [ID : 7615]

  » Czytaj dalej

 • GROZIŁ BYŁEJ DZIEWCZYNIE I JEJ MATCE A W NOCY ŚMIERTELNIE SKATOWAŁ PSA POKRZYWDZONYCH

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec 20 letniemu mężczyźnie podejrzanemu o to, że wielokrotnie groził pozbawieniem życia swojej byłej dziewczynie, jej matce i jej obecnemu chłopakowi, oraz, że skatował ich psa doprowadzając do jego śmierci.

  Dodano dnia: 2011-11-14 [ID : 7614]

  » Czytaj dalej

 • ALARM NA LUBUSKICH DROGACH - KOLEJNY WYPADEK ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM. APEL PROKURATORÓW DO POLICJI

  Świebodzin. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie poinformowała o tragicznym w skutkach zdarzeniu, do którego doszło w dniu dzisiejszym ok. godziny 9:30 na drodze krajowej nr 2 pomiędzy miejscowościami Świebodzin - Wityń. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierująca samochodem Audi TT wyjechała z podporządkowanej drogi na drogę główną, na przeciwległy pas ruchu wprost pod nadjeżdżającego Tira. Na skutek zdarzenia śmierć poniosła kierująca samochodem osobowym - jej ciało było zmasakrowane.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7612]

  » Czytaj dalej

 • JESIEŃ W OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIM W CIENIU ZAMACHÓW SAMOBÓJCZYCH

  W okresie od 01 września - 08 listopada b.r. na terenie kognicji prokuratur okręgu zielonogórskiego 38 osób odebrało sobie życie. W tym czasie zarejestrowano 65 spraw, które związane są z zagadnieniem zamachu samobójczego. 27 spraw, to te, które dotyczyły nieudanych prób samobójczych, bądź też te, w których podejrzany namawiał inną osobę do targnięcia się na własne życie, lub udzielał jej w tym pomocy.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7611]

  » Czytaj dalej

 • BULWERSUJĄCY WYROK - SĄD II INSTANCJI ODRZUCIŁ APELACJE PROKURATORA, OSKARŻYCIELA POSIŁKOWEGO I OBROŃCY NIETRZEŹWEGO SPRAWCY WYPADKU ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

  Wschowa. W dniu 28 czerwca Sąd II Instancji utrzymał w mocy zaskarżony przez prokuratora, oskarżycielkę posiłkową i obrońcę oskarżonego wyrok Sądu Rejonowego we Wschowie, z dnia 3 marca 2011 roku wobec 27-letniego mężczyzny w sprawie spowodowania pod wpływem alkoholu wypadku ze skutkiem śmiertelnym, uznając wszystkie apelacje za oczywiście bezzasadne. W zdarzeniu zginęły dwie osoby, a jedna doznała obrażeń stanowiących ciężki uszczerbek na zdrowiu. Sąd uznał kierującego za winnego zarzucanego mu czynu i orzekł karę w wymiarze 5 i pół roku pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 10 lat.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7609]

  » Czytaj dalej

 • SPRAWNE DZIAŁANIE PROKURATORA WOBEC SPRAWCÓW GWAŁTU

  Żary. Prokuratura Rejonowa w Żarach poinformowała o bulwersującym zdarzeniu, do którego doszło w dniu 24 października b.r w Żarach. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że owego dnia 30-letni mężczyzna oraz trzech nieletnich - dwóch w wieku 14 lat oraz 15-latek, przy użyciu przemocy oraz gróźb karalnych, doprowadzili 30-letnią kobietę do obcowania płciowego oraz do poddania się innej czynności seksualnej.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7608]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa