Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Panu Arturowi Dryjasowi
Prokuratorowi Rejonowemu we Wschowie 
wyrazy głębokiego żalu i współczucia
z powodu śmierci Brata
 
składa kierownictwo
Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze
wraz z pracownikami

Aktualności

 • KOLEJNA OFIARA NA DRODZE : 24 -LETNI KIEROWCA DAEWOO TICO WYPRZEDZAŁ NA PODWÓJNEJ CIĄGŁEJ – ZDERZYŁ SIĘ Z CIĘŻARÓWKĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o kolejnym tragicznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w dniu 14 kwietnia 2012 r. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na drodze nr K - 27 Włostów - Dąbrowiec, ustalono, że w godzinach porannych 24-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Daewoo Tico wyprzedzając na podwójnej linii ciągłej w rejonie skrzyżowania, w warunkach ograniczonej widoczności (mgła), zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki Scania.

  Dodano dnia: 2012-04-16 [ID : 8254]

  » Czytaj dalej

 • DWAJ MŁODZI MĘŻCZYŹNI OSKARŻENI O KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM NA TERENIE OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, w wieku 17 i 26 lat, podejrzanym o włamania, do których doszło na terenie ogródków działkowych w Żaganiu.

  Dodano dnia: 2012-04-16 [ID : 8252]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK POD NOWOGRODEM BOBRZAŃSKIM - ZGINĘŁY 3 OSOBY, JEDNA JEST CIĘŻKO RANNA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował, że w dniu dzisiejszym tj. 13 kwietnia 2012 r. na drodze krajowej nr 27 w okolicy Nowogrodu Bobrzańkiego doszło do wypadku komunikacyjnego. W wyniku zderzenia mikrobusu z samochodem osobowym śmierć poniosły trzy osoby, jedna jest ciężko ranna. Na miejsce zdarzenia udał się prokurator.

  Dodano dnia: 2012-04-13 [ID : 8251]

  » Czytaj dalej

 • JECHAŁA Z NADMIERNĄ PRĘDKOŚCIĄ I UDERZYŁA W DRZEWO. ŚMIERĆ PASAŻERKI TEGO POJAZDU

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniej kobieci, która w dniu 11 grudnia 2011 r. w jednej z miejscowości Gminy Wschowa, kierując samochodem osobowym marki Volkswagen Golf naruszyła nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez jazdę z nadmierną prędkością, nie dostosowała jej do istniejących warunków drogowych, w wyniku czego utraciła na zakręcie kontrolę nad pojazdem uderzając w drzewo. W wyniku wypadku i  na skutek doznanych obrażeń śmierć poniosła jedna z pasażerek tego samochodu.

  Dodano dnia: 2012-04-13 [ID : 8250]

  » Czytaj dalej

 • WYŁUDZIŁ W URZĘDZIE WTÓRNIK PRAWA JAZDY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 31 maja 2007 r. w Zielonej Górze, poprzez podstępne wprowadzenie w błąd pracownika wydziału Komunikacji Urzędu Miasta w Zielonej Górze, co do faktu kradzieży oryginału dowodu rejestracyjnego na samochód marki VW, wyłudził wtórnik dowodu rejestracyjnego na ten samochód.

  Dodano dnia: 2012-04-13 [ID : 8249]

  » Czytaj dalej

 • PRZYWŁASZCZYLI PIENIĄDZE Z RENTY, KTÓRE POBRALI ZA KOLEŻANKĘ OD LISTONOSZA

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 56 i 64 lat. Oskarżeni w okresie od października do grudnia 2008r. w Wężyskach, działając wspólnie i w porozumieniu, w krótkich odstępach czasu oraz w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, przywłaszczyli pieniądze w łącznej kwocie 1435,14 zł pochodzące z renty przyznanej ich znajomej.

  Dodano dnia: 2012-04-13 [ID : 8248]

  » Czytaj dalej

 • ZGNIÓTŁ ZNAJOMEMU OKULARY, UDERZYŁ GO W TWARZ, PORYSOWAŁ SAMOCHÓD, A W REZULTACIE ZAGROZIŁ POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 28 września 2011 roku w jednej z miejscowości gminy Cybinka na terenie hali produkcyjnej zakładu pracy, przy użyciu siły fizycznej, celowo zgniótł znajomemu okulary na szkodę 365 zł, po czym szarpał go uderzył go z otwartej ręki w twarz, naruszając jego nietykalność cielesną, a następnie zagroził pozbawieniem życia pokrzywdzonemu, przy czym groźba ta wzbudziła w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona.

  Dodano dnia: 2012-04-12 [ID : 8247]

  » Czytaj dalej

 • WYKORZYSTUJĄC ZAUFANIE I PRZYJAŹŃ UKRADŁ POKRZYWDZONEJ KARTĘ BANKOMATOWĄ I WYPŁACIŁ PIENIĄDZE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 13 do 14 marca 2011 r. w miejscowości Mlada Boleslav (Republika Czeska) z mieszkania pokrzywdzonej ukradł karty bankomatowej Banku Ceska Sporitelna, a następnie przy jej pomocy wypłacił pieniądze w kwocie łącznej 7.200 koron czeskich, tj. około 1190,16 zł. działając na szkodę pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2012-04-12 [ID : 8246]

  » Czytaj dalej

 • PRZEROBIŁA DOWÓD WPŁATY ZALEGŁEGO PODATKU ABY RATOWAĆ FIRMĘ MĘŻA - WNIOSEK O WARUNKOWE UMORZENIE POSTĘPOWANIA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego prowadzonego przeciwko 41-letniej kobiecie. Podejrzanej zarzucono, że w dniu 20 lipca 2011 roku w Zielonej Górze po uprzednim przedłożeniu podrobionego wydruku przelewu z firmowego bankowego rachunku na rachunek Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze, wprowadziła w błąd funkcjonariusza w\w urzędu co do wysokości rzeczywiście przelanej kwoty, w ten sposób wyłudziła poświadczenie nieprawdy w zaświadczeniu o nie zaleganiu w podatkach przez jej męża przyjmując, że czyn stanowi wypadek mniejszej wagi.

  Dodano dnia: 2012-04-12 [ID : 8245]

  » Czytaj dalej

 • WŁAMAŁ SIĘ DO DOMKU LETNISKOWEGO I UKRADŁ ...NALEWKĘ Z PĘDÓW SOSNY

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 4 grudnia 2011 r. do 10 grudnia 2011 r. w miejscowości Radzyń dokonał włamania do domku letniskowego, skąd ukradł artykuły spożywcze w postaci pięciu zupek w paczkach, cukru trzcinowego, kawy rozpuszczalnej oraz butelkę Martini i butelkę nalewki z pędów sosny, czym spowodował straty w wysokości 150 zł na szkodę pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2012-04-11 [ID : 8244]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa